Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.805
Cevap
30
Favori
1.251.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertanolur

avensisin kasasımı değişti yoksa makyajmı?
    bana makyaj gibi geldi.

evet makyaj, kasa değişmedi. yeni kasa yaris.
  • Bugün imzamdaki aracıma Kayseri Olgun LPG'de silindir tanklı LPG takdırdım. Landi Renzo Omegas Plus taktırdık. Evo model kit dedim.
    Toyota'da tam ayar tutturamıyoruz sıkıntı olabiliyor. Sorunsuz bineyim diyorsan Omegas Plus dediler. İkisi de aynı paraymış.
    Evo'nun enjektörleri ile Omegas Plus'ın enjektörlerini yan yana koyduk. Evo'nun enjektörler çok basit geldi.
    Yanımda babamda vardı. "Tamam, o olsun." dedi. Bende babamın sözünün üstüne söz söyleyemedim. Hoş babam fikrini söylemişti ama benimde orada aklımı çeldiler. aklımı çeldiler.
    Kısacası Landi Renzu'nun Omegas Plus modelini taktırdım.

Araçla 100 km yol yaptım.

Görüşüm:
    1- Kayseri Olgun LPG montaj işini iyi yapıyor. Gaz dolumu için tampon delinmedi. Motor içinde çirkin kablo felon yok. Her şey yerli yerinde. Zaten Türkiye'de Landi Renzo'nun genel merkezi/dağıtıcısı/ithalatçısı Kayseri'deki Olgun LPG.

2- Araçta tekleme vs. olmadı. Arıza lambası yanmadı. Hissedilir şekilde Performans kaybı olmadı.

3- Omegas Plus modelindeki enjektör sesi var. Ancak arabanın içindeyken duyulmuyor. Kaputu kapatınca çok az bir ses kalıyor. Korktuğum kadar ses olmadı. (ses konusunda çok takıntılıyım.)

4- Oradaki Opel Astra'ya Evo takmışlar geçen haftalarda, epey uğraştılar ayar yapmak için.

5- Simit tank istiyordum. 38 lt'lik ince silindir tank tam bagajın arkasına uyum sağladı. Onda karar kıldık.
    "İstetmesiz gezmem, nasıl olsa." dedim. İstetme de Tank'dan daha çok sıkıntı olacak gibi geldi. İnce silindir tank sanki araca özel gibi oldu.

İnşallah pişman olmam. "Bir sıkıntı olarsa başınıza eşkirim." dedim. "İnşallah bir sıkıntı olmaz da her zaman bekleriz. İşimizin arkasındayız." gibi olumlu şeyler söylediler.

Uygun zamanda resimlerini çeker eklerim.

• .

• .

• Tampo delinmedi. Alttına iyice girmeden bir şey gözükmüyor. İlk resimdeki LPG sonrası arkadan göürünüşü.

• Bu da bagaj:

• RESİMDE TANK BİRAZ BÜYÜK ÇIKMIŞ.

BU ARADA FOTOĞRAF MAKİNAMIN TARİHİ VE SAATİ DE YANLIŞMIŞ.

• Tankın markası Landi Renzo değil başka bir şey. Türk malı Samçelik'ti galiba. Ama tankın üzerrindeki tüm sistemler Landi Renzo İtalyan malı.

• .

• Motor:

Biraz kirlenmiş. :-))))

• Motor kapağı tam oturmuyor ama enjektörlerde ortada görünmüyor.

• .

• Motor temizlemek lazım. En azından tozunu almak.

• arabanı satarmısın kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galibaa

arabanı satarmısın kardeş.

Şimdilik satmayı düşünmüyorum.

Tabii değerinin üzerinde bir teklif gelirse neden olmasın?

İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Yavaş yavaş geliyor...alın size hatchback....

http://carandspecs.com/2012/03/toyota-corolla-2013-release-date-and-usa-price/

Auris sanırım bu? Auris'le Yeni Corolla aynı sene mi çıkmıştı bu arada?

Yeni Corolla'dan beklentilerim 1.6 en az 120 beygir dizel motor.Sunroof opsiyonu, m/m dan daha iyi bir şanzıman (dizel için), hill holder, standart vsc, orta paketlerde de geri görüş kamerası sunulması, çift bölgeli tam otomatik klima.Bunlar olsun, tipi falan umrumda değil açıkcası.Bu dediklerim için bugünün parasıyla 60 bini gözden çıkarabilirim..Ama istediklerimin yarısı bile olmayacak belki yeni Corolla'da, o da başka boyutu işin..

birde 45o lt den büyük HB olursa (auris te olabilir) brnde alırım bu aracı arkadaş

• Arkadaşlar bildiğiniz üzere 2 hafta önce aracıma LPG taktırdım.
    Bugün motor kapağını açtığımda dikkatimi çeken 3 nokta oldu.

Her hangi bir hata var mı?
    1. Noktada her hangi bir vida felan olacak mıydı?
    2. Nokta daki enjektörün üzerindeki vide yeri niye boş?
    3.Noktada kelepçe çıkmış gibi. Boru çıkar mı? Yoksa asıl boru içteki, dışardaki boru sadece koruma mı?

Sizin araçlarda nasıl?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar aracımda HATA YOKMUŞ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky_lark -- 9 Haziran 2012; 1:19:15 >

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hguney -- 11 Mayıs 2012; 8:43:43 >
  • Geçenlerde bakıma gitmiştim bilgi vereyim dedim

Şanzimana yeni yazılım koymuşlar iyi olmuş sözde de sabahları vuruyor yine vitesleri

Turbo ve vakum pompası değişti, arabada performans artısı var yağ konusunu önümüzdeki 3 4 binde göreceğim bakalım zaten 1.5 hafta oldu ve 1600 km oldu uzun yoldan geldi bakacağım önümüzdeki günlerde

Sesler gitmiş deniliyor ama biraz azalmış yine bazı çukuru yollarda birseyler vuruyor tık tık tık

Bunun yanında benim sizlere sorum var? Bizim arabalara aux girişi yapılamıyor mu? Servis yok dedi de olması lazım ya ne farkı var yeni 2011 2012 lerden? Dışarıda yapılabilir mı? Yapılırsa ne kadar tutar tahmini?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.