Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (752. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.805
Cevap
30
Favori
1.251.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 750751752753754
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Benim bir arkadaşımın 2005 model 1.6 benzinli Corolla HB aracı var ve yarın ya da cuma günü LPG taktıracağız. Bu modellere uyum sağlayan en çok kullanılan en sağlamından hangi marka LPG kullanılıyor acaba? Kullanıcısı var ise bana tavsiye edebilirmi? Kafamıza göre yönelmeyelim bi markaya. Lütfen kullanan varsa aynı model aracı o arkadaşlar veya siz değerli kullanıcılar bilgilendirir ve aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi forumlar kazasız belasız sürüşler.....

( Ayrıca güvendiğiniz tanıdığınız İStanbul - Kocaeli civarı bu işin ehli olan profesyonelce uygulayabilen bir yer tavsiye edersenizde çok iyi olur şimdiden teşekkürler )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_darkness -- 12 Nisan 2012; 2:32:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_darkness

Arkadaşlar merhaba. Benim bir arkadaşımın 2005 model 1.6 benzinli Corolla HB aracı var ve yarın ya da cuma günü LPG taktıracağız. Bu modellere uyum sağlayan en çok kullanılan en sağlamından hangi marka LPG kullanılıyor acaba? Kullanıcısı var ise bana tavsiye edebilirmi? Kafamıza göre yönelmeyelim bi markaya. Lütfen kullanan varsa aynı model aracı o arkadaşlar veya siz değerli kullanıcılar bilgilendirir ve aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi forumlar kazasız belasız sürüşler.....

( Ayrıca güvendiğiniz tanıdığınız İStanbul - Kocaeli civarı bu işin ehli olan profesyonelce uygulayabilen bir yer tavsiye edersenizde çok iyi olur şimdiden teşekkürler )

Aracımız aynı kasa DEĞİL ama ikiside VVT-İ motorlu.
    Bende çok araştırdım. Landi Renzo 'nun Evo kiti taktırmaya karar verdim. Fırsat bulunca da taktıracağım.

Bu markaya araştırmalarım ssonucu kara verdim.

Kullanana arkadaşlarıma sordum. Forum sitelerinden araştırdım vs.

Sizde bir araştırın isterseniz.

Landi Renzo iki yıl garanti veriyor. LPG'nin araca verdiği zararları da karşılıyor. BRC'de de 25.000 TL'ye kadar sigorta var.

• quote:

Arkadaşlar merhaba. Benim bir arkadaşımın 2005 model 1.6 benzinli Corolla HB aracı var ve yarın ya da cuma günü LPG taktıracağız. Bu modellere uyum sağlayan en çok kullanılan en sağlamından hangi marka LPG kullanılıyor acaba? Kullanıcısı var ise bana tavsiye edebilirmi? Kafamıza göre yönelmeyelim bi markaya. Lütfen kullanan varsa aynı model aracı o arkadaşlar veya siz değerli kullanıcılar bilgilendirir ve aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi forumlar kazasız belasız sürüşler.....

2004 megane 2011 passata brc taktırdım hiç sorun yaşamadım ayrıca imzamdaki araç 1500 km olunca onada brc taktıracağım brc de hiç sıkıntı yaşamazsınız ayrıca kit kadar önemli hatta daha önemli konuda taktıracağınız yerin tecrübesidir forumda faruk sevgili olarak aratırsanız pm den irtibata geçerseniz aracınıza en uygun şekilde yardımcı olacaktır mutlaka kendisiyle iribata geçin....

• quote:

arkadaşım ben de 2006 1.6 terra var 3-4 senedir atiker kullanıyorum. tam uyumlu. fazla para vermeye gerek yok. atiker taktırmadan önce corollasına atiker taktırmış insanlarla da görüştüm. hemen taktır dediler. atiker bayisine uğra taktırmış 3-5 kişinin telefonunu al ben öyle yaptım. ya d aforumda arttır. son zamanlarda benzinliyle hız kesmeden çıkamadığım yokuşları bayılmadan çıkmaya başladım :)

• Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sanırım BRC taktıracağız uzun araştırmalarımıza göre.. İyi forumlar
  • Salı gunu imzamdaki aracı 40.000 bakımına goturuyorum. Tahmini ne kadar tutar?

Ayrıca bundan once 2009 corolla dizel vardı simdi 2010. Ama Toyota dan sogumaya basladım artık. Kullanımı yakıtı falan guzel de bu aracı kesinlikle garantisi olmadan kullanmayın.

7000 km de minimum a dusuyor yag, konustum teknik takip falan vardı zaten. Salı gunu Turbo-yag pompası degisiyor.
    Arabanın her yerinden ses geliyor cıt cıt sanki kırılıyormus gibi, bozuk yollarda zaten muziksiz gidilmiyor. On konsol sokulecek kapılar falan yalıtım yapılacakmıs.
    Bir de vitesleri acayip vurmaya basladı. 2009 olan da boyle yapıyordu yeni yazılım duzeltmisti. O da hallolur herhalde.

Bir de anlayamadıgım bir ses var bu corolla larda. Sizde de vardır muhtemelen. Cok yavas giderken 20 gibi gaz vermezken fıst fıst surtunme sesi geliyor. Frenler gibi ama anlayamadım.

Sagolsun bu araba sayesinde acayip bir sekilde ses dinleyen biri oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: emret1907

Salı gunu imzamdaki aracı 40.000 bakımına goturuyorum. Tahmini ne kadar tutar?

Ayrıca bundan once 2009 corolla dizel vardı simdi 2010. Ama Toyota dan sogumaya basladım artık. Kullanımı yakıtı falan guzel de bu aracı kesinlikle garantisi olmadan kullanmayın.

7000 km de minimum a dusuyor yag, konustum teknik takip falan vardı zaten. Salı gunu Turbo-yag pompası degisiyor.
    Arabanın her yerinden ses geliyor cıt cıt sanki kırılıyormus gibi, bozuk yollarda zaten muziksiz gidilmiyor. On konsol sokulecek kapılar falan yalıtım yapılacakmıs.
    Bir de vitesleri acayip vurmaya basladı. 2009 olan da boyle yapıyordu yeni yazılım duzeltmisti. O da hallolur herhalde.

Bir de anlayamadıgım bir ses var bu corolla larda. Sizde de vardır muhtemelen. Cok yavas giderken 20 gibi gaz vermezken fıst fıst surtunme sesi geliyor. Frenler gibi ama anlayamadım.

Sagolsun bu araba sayesinde acayip bir sekilde ses dinleyen biri oldum

Bu tıkırtı konusunda bende çok takıntılıyım ama C sınıfı araçların hemen hemen hepsinden ses geliyor.
    HAaa birinin kapısından, birinin ön göğüsten, birinin bir yerinden vs. hep ses var.

En azından benim denediklerimden...

Birde bizim yolların asfalt kalitesi çok vasat. Çoğu zaman koca koca taşların üzerinden gidiyoruz gibi oluyor. Sağuk asfalt denilen olay berbat. Ses makinesi gibi.

• 5 yıllık olacak bu yaz maşallah hiçbir yerinden ses gelmiyor. sıfır sorun, 2008 corolla comfort bu gidişle değiştirmem bunu. hatta ben farketmiyorum ama arkadaş bindi geçen gün araba hala yeni kokuyor dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 15 Nisan 2012; 23:47:52 >
  • Bende de 2008 model var ve "Maşallah" ses konusunda hiç bir problemim yok. Sorun acaba 2008 sonrasında mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RenaCNR

Bende de 2008 model var ve "Maşallah" ses konusunda hiç bir problemim yok. Sorun acaba 2008 sonrasında mı?

hocam genelleme yok şu modeller sorunsal falan. bu şikayetlerin çoğu biraz psikolojik, arabayı yeni alıyosun ya her yerini dinliyo insan. e dinlersen illa ki bişey duyarsın. Bir de araba kullanıldıkça parçalar yerine mi oturuyor ısı değişimlerine uyum mu sağlıyor desek bu seslerin çoğu kesiliyor. Benimkinde de ilk 1000km de ön direk diplerinden ve emniyet kemeri tokasından ses geliyordu. 1000km bakımında izolasyonla çözüldü, emniyet kemerindekine hiçbirşey yapılmadan ses kayboldu.
  • quote:

Bende de 2008 model var ve "Maşallah" ses konusunda hiç bir problemim yok. Sorun acaba 2008 sonrasında mı?

2008 sonrası Güney Afrika üretimi diye biliyorum.
    2007 ve 2008'in bir kısmı Japonya üretimi.

2009 sonrası dizellerdeki tork artırımı da yağ yakma/eksiltme sorrunu meydana getirMİİİŞ.
  • yeni kasa corolla hatcback olarak gösteriliyor. sedan kasası olmayacak mı acaba?

• Doğru tespitte bulunmuşsunuz, şase no. JTN ile başlayanlar Japonya ve benim bu şekilde. Sonrasında üretim G.Afrika'ya aktarılmıştı...

Artık yeni kasa Coralla'yı merakla bekliyorum. Auris çizimi, yeni kasa Yaris'i düşününce ve de çağrıştırdığından olabilir izlenimi veriyor.
  • Bizim araç da 2008 benzinli Corolla...Ön göğüsten tıkır tıkır,tekerleklerden ciiikk ciiikk sesleri hâlâ geliyor...Ama alıştım,önemsemiyorum...
    Niçin; Yeni aldığımda iki günde bir servise gittim,ama köklü bir çözüm bulunamadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanolur

yeni kasa corolla hatcback olarak gösteriliyor. sedan kasası olmayacak mı acaba?

Mutlaka olur. Zaten çizimdeki aracın plaka bile ''AUR-is''
    Ama güzel olmuş.
  • quote:

Doğru tespitte bulunmuşsunuz, şase no. JTN ile başlayanlar Japonya ve benim bu şekilde. Sonrasında üretim G.Afrika'ya aktarılmıştı...

Artık yeni kasa Coralla'yı merakla bekliyorum. Auris çizimi, yeni kasa Yaris'i düşününce ve de çağrıştırdığından olabilir izlenimi veriyor.

• Yine aynı gözler...aynı farlar...nedir bu a dan z ye aynı görünen modeller....avensisin farlarını koy corollaya al sana yeni corolla...yazık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 21 Nisan 2012; 10:29:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Yine aynı gözler...aynı farlar...nedir bu a dan z ye aynı görünen modeller....avensisin farlarını koy corollaya al sana yeni corolla...yazık..

Tipinden ziyade donanımsal olarak yükseltilmeye ve daha kuvvetli bir motora ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ben.1.6 dizel 120 beygir civarı ve rakiplerine benzer donanımda gelse çok iş yapar.1.4 olduğu için almaya korkan çok oldu benim bildiğim kadarıyla, ona rağmen başarısı ortada.
  • bugün 23 nisan kapsamında gelen cep mesajı ve fırsat yaratarak bir toyota plazaya gittim. teybin volumedüğmesi sorununu halleden (en azından şu anda çalışıyor) dumankaya pendik servisine teşekkürler. Öte yandan iz yapan silecekleri değiştirmek amaçlı yenilerinin fiyatlarını sorma gafletinde bulundum. Sol silecek 82.5TL sağ silecek 27.5TL dediler. aynen vınn, kalsın dedim silecekler sorun değil, idare ederiz. Tamam söför tarafı uzun ama sağ tarafın yaklaşık 3 katı kadar da değil yani. Kimi kazıklıyorsunuz. ?

çocuklar pamuk helva yiyip oyun oynadılar ben de yeni modellere şöyle bir balktım. yeni yaris çok başarılı bu klasman bir araba almayı düşünenler kesinlikle test etsin. benim gözüm büyüklerde idi. Yeni Avensis ve Verso'ya baktım. Versonun orta göstergesi hariç iç hacim vs çok beğendim. Aynı fiyata Avensis varken tercih edilir mi bilmiyorum. Corolla ve Auris ise bildiğimiz gibi o yüzden bakmadım bile. Tüm bunlara rağmen arabayı hemen değiştirmeliyim gibi bir fikre ve heyecana kapılmadım. 2013 ü bekleyelim görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 21 Nisan 2012; 23:19:31 >

• avensisin kasasımı değişti yoksa makyajmı?
    bana makyaj gibi geldi.
  • 
Sayfa: önceki 750751752753754
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.