Şimdi Ara

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
915
Cevap
37
Favori
22.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yansima acisindan fikir olur sana da. Solumda pencere var ve direk guneye bakiyor. Gunduz bile sadece guneslik kapaliyken dahi rahatsizlik sifir ama burda masanin ve monitorun konumu onemli. Ornegin masayi itip duvara yanastirirsam muhtemelen yansima yapar. Burda kritik nokta odanin ne kadar isik aldigi degil kesinlikle. Isigin direkt olarak monitorun yuzeyine temas etmesi. Bu temasi kesersen mevzu bitiyor.

Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler

• Gundelik butun ayarlarimi paylastim. Bu ayarlar haricinde yaptigim tek sey dizi film ve oyun hdr destekliyse hdr acıyorum, degilse parlakligi ona gore ayarliyorum ama gundelik kullanimim bu sekilde. Muzik dinlerken youtubede gezerken bir seyler arastirirken vs.

• ziyaberkay kullanıcısına yanıt

Aynen öyle monitör zaten ayna gibi, bir ışık kaynağını yansıtmadığı sürece problem olmuyor.

Benimde tam arkamda 2 tane dekor pencere var. ona çare lazım. Yandaki pencere rahatsız eder dedim arkamdaki etti :)

• Bu MSI 271QRX, 321URX ve ASUS PG32UCDM yerine Samsung G8 OLED nasıl arkadaşlar?

3rd gen panel değil gibi ama, neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkaloff -- 20 Nisan 2024; 12:4:22 >
  • Merkaloff kullanıcısına yanıt
    g8 oled 21:9, diğerleri 16:9. yarış oyunları hariç 21:9 önermem.
    Hatirladigin kadariyla g8 de 2. Nesil qd oled idi. Ben olsam almam. Tercih meselesi tabi. 3. Nesil qd varken para da sorun degilse baska monitor bakmam bile
  • Dağılın kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, simulatorum var ama ona özel farklı monitor alacağım. Büyük ihtimalle daha düşük bütçeyle.
    Neo g8 mini ledi satıyorum bilginiz olsun hocam
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Sağolun ama öncelikli olarak flat panel qd oled bakıyorum şu an.
  • Dağılın kullanıcısına yanıt

Neden. 21:9 ile cyberpunk, witcher, fifa, bf2042 vs... Her şeyi oynadım. Hiç sorun yaşamadım hatta hikayesi oyunlarda 21:9 çok daha iyi atmosfere sokuyor oyuncuyu. Sadece rekabetçi fps oyunlarında ekran büyük geliyor.

• Alienware AW3423DWF sahibiyim. Hdr ayarları ile ilgili sorunum var.Ben normal kullanımda canlı renkleri seviyorum ama monitör ayarlarından otomatik hdr açarsam renkler canlı olmuyor ve renk ayarlarını otomatik kapatıyor. Wİndows hdr den açınca bu seferde ekran fazla beyazlaşıyor. Bunun ortasını bulmak için nasıl bir ayar yapmak gerekir?

• ScriptKidie kullanıcısına yanıt

Pixel shift denen olayda pixeller kaydırılıyor ancak nereye kaydırılıyor. Hiç düşündünüz mü?  

Tahminimce fazladan pixel dizilimleri var panelin etrafında. Yani 4K'dan fazla olabilir çözünürlük ancak bize hep 4K'lık alanı veriyor.

• claswan kullanıcısına yanıt

Öyle muhtemelen. Samsung g8 oled monitörde 4 bir tarafta siyah alanlar var içi piksel dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 20 Nisan 2024; 15:9:43 >

Evet olabilir hiç bu açıdan düşünmemiştim. Çok mantıklı 😇 Demekki normal imiş.

• Ekran için ideal temizleyiciyi buldum. Samsung qd oled ekranlar için tavsiye ettiği içerikte ürün ararken evde pandemi zamanından kalma bu çıktı. İçeriğinde %75 etil alkol ve saf su var. Bunun dışında ne demediysem iz bırakıyordu. Bunun dışında macbook ekranı ve diğer ekranları da mükemmel temizliyor. Yine de en zoru oled paneli temizlemek

• G9 aldım arkadaşlar dayanamayıp, vatan'da 32k. Almadan açtırıp test ettirdim, pixellerde ve başka hiçbir şeyde sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkaloff -- 21 Nisan 2024; 14:12:1 >

Evet öyle. Görüntünün tam ortada değil. Sağ sol çerçevede kalınlık farkı oluyor.

Hayirli olsun. Neo g9 lar mini lede sahip. Umarim oled g9 almissinizdir. Onlarda 3. Nesil qd oled var. Kullanim olarak simulasyon ve hikaye oyunlariysa guzel tercih olmus. Ben bir turlu isinamadim ultra genis ekranlara. O yuzden cesaret edip alan insanlara cok saygi duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaberkay -- 21 Nisan 2024; 15:9:8 >
  • ziyaberkay kullanıcısına yanıt
    Evet, OLED aldım. Simulator var, Moza R9 ve kokpit. Hikaye oyunlarıda ağırlıklı oynuyorum :)

Aslında 4080e iki tane hdmi takıp iki monitör olarak ta kullanacağım. O taraftan da iyi.
    O zaman guzel bir tercih olmus. Asus ekstra nerdeyse 30 bin daha pahali. Ki stok yok. Yeni stoklar ne fiyattan gelcek belli degil
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.