Şimdi Ara

Yeni nesil mi hali hazırda piyasada olan i7 serisimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • malum herkesin merakla bekledigi Sandy bridge yeni nesil işlemciler tek tek piyasaya sürülmeye başladı.
    benim yetkililere ve bu konuda bilgi sahibi üstadlara bi sorum olucak.

yeni nesil sandy bridge işlemcilerin bi önceki i serisi işlemcilere ciddi farkları varmı ( bunu belki forumda yazanlar olmuştur ama çok bilgili olmadıgım için daha basit açıklanabilirmi diyerek yazdım.)
    varsa nelerdir ve bu yeni nesil işlemcileri beklemekte fayda var mı ?

şimdiden teşekkürler.

• Üretim teknolojisinden dolayı i7-740qm serisine göre daha az ısınacağını düşünüyorum performans lar arasında çok fark yok gibi ama alıp kullanmadan yada incelemesini görmeden birşey söylemek yanlış olur.
  • Sandy Brigde işlemcileri beklemen daha iyi olur. İkinci nesil i serisi işlemcilerin birinci nesilden farkı Ghz'lerinin yükseltilmesi, 32nm kullanılması, az enerji kullanması, i7'lere grafik yonga sistemi eklenmesi, grafik yonga sistemindeki intel ekran kartının daha iyi bir ekran kartı olması, yeni nesil ankartlarla birlikte kullanılmasıyla 1600Mhz kadar destekleyen ramler kullanılması. Şuanda piyasada Sandy Bridge i7 2630QM işlemcili notebooklar var biraz daha beklersen Türkiye bilgisayar üreticileri daha geniş ürün seçeneği sunabilirler.
  • Core 2 duo dediler bitti, i7 dediler bitti, sandy bridge dediler o da bitecek hepsi para tuzağı, marka stratejisi.
  • bencede para tuzağı ben ve sand birdge lerde şuan sorunlu oldugu icin coğu firma geri çağırıyor ürünlerini monsterın bütün ürünleri seni 5 yıl hiç laptop deiştirsemmi düşüncesini yaşatmıcak ürünler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.