Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blasph Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
911
Cevap
159
Favori
78.242
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Espresso fırsatlarını da eklenmesini öneriyorum

• Arkadaşlar yeri mi bilmiyorum ama braun Kf 560/1 marka filtre kahve makinem var. Kahvenin boşaldığı cam haznesi kırıldı. Yetkili servis 250 lira para istedi. Ben makineyi zamanında 160 liraya almıştım. Farklı bir yöntem veya alternatifle bu sorunu halletmenin bir yolu var mı? 

Şimdiden teşekkürler herkese 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarda Coffieboon ve caffee tropic tavsiyesi veren arkadaşlar herhalde hiç sanalbaharatı denememişler.

• fifacı23 F kullanıcısına yanıt
    Damlatmama özelligi dandik bir conta ve yaydan ibaret. Yayi ve contayi sokerek makineyi damlatmamasiz hale getirebilirsiniz. Sonrada hazne kismina piyasadan uygun fiyata ve zevkinize gore edineceginiz cam/porselen/metal demlik turevini koyar kullanirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Valla iyi güzel hoş da bir şu filtre kahveyi demleyecek fiyat performans ürününü/şeklini bulamadım.

Filitre kahveyi bilmem ama mokapot la muhteşem kahveler yapabilirsiniz.

• djdon D kullanıcısına yanıt
    Kalite mi fiyat mi yoksa iyi fiyata kalite mi

• harmalaa H kullanıcısına yanıt

Fiyat / performans olarak. 2ayda bir 1 kilo alıyorum bunlardan. Bir kaç ay önce yeni kavurma makinesi almışlar Instagram'da gördüm. Kaliteyi de yükselttiler diye tahmin ediyorum ama henüz yeni sipariş veremedim.

• Coffeerem %15 indirim kodu ekimkampanya

Coffeerem kahveleri güzeldir.

• Mitrovic kullanıcısına yanıt
    Hocam sanalbaharat'tan önerin var mı? Hangisini alalım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • snomask kullanıcısına yanıt

bu satıcıdan mı aldınız acaba? kütahya porselen showroom'unda inceledim, üzerinde kabartma kütahya porselen logosu var. ama direk satamadılar, yetkili satıcıya yönlendirdiler, o da daha pahalıya çakma çin malı satmaya çalıştı, almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Down -- 22 Ekim 2020; 8:51:21 >
  • Man Down kullanıcısına yanıt

V60 demleme aparatı diye geçiyor bu. Hario 'dan lisans alıp üretiliyor sanırım ve bu yüzden pahalı ürünler. Ben önceden french press ile yapardım ama şimdi hep bunu kullanıyorum. Daha berrak ve aromatik oluyor. Zaten eskiden de cafelerde hep ya chemex ya da v60 içerdim.

Ben bimden aldığım plastik aparatı kullanıyorum. Gerçek konik V60'ın plastik versiyonları da var onlar da pahalı yine ve çoğu barista ya da kahve ile ilgilenen kişiler plastiği tercih ediyoruz diyorlardı. Nedeni de porselen suyu soğutuyormuş. Ama genelde cafelerde sıcak tutuluyor porselenler o yüzden pek sorun olmuyor sanırım. Ev için plastik uygun olacaktır. Bir de ona uygun konik filtre kağıdı gerekiyor, v60 filtre kağıtlarının çeşitleri var. Ben artık kağıt çeşidi içine girmedim o kadar da profesyonel kahveci değilim Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

• Belirttiğim gibi, ben Guetamala ya da Colombia alıyorum.

https://www.sanalbaharat.com/Colombia-Supremo-Kahve-Cekirdegi-Kavrulmus,PR-161.html

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

v60 ile uğraşmaktan sa 120 liraya sinbo kahve makinası almak daha pratik değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurfredy

v60 ile uğraşmaktan sa 120 liraya sinbo kahve makinası almak daha pratik değil mi?

bendede filtre kahve var ama v60 düşünüyorum.. daha lezzetli diyoola

• Man Down kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım satıcı Mutfak Modası

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 22 Ekim 2020; 15:53:43 >

• Getir'deki Federal Coffee blend alıp içen oldu mu hiç?

Geçenlerde Cumartesi %50 indiriminde vardı ama almamıştım. Eğer iyiyse, değerlendirilebilir.

• snomask kullanıcısına yanıt

hocam aynen, bu orijinal. kabartma logo var. kütahya porselen diye gözümün içine baka baka çinden ithal neyden yapıldığı belli olmayan v60 satmaya çalışıyorlar bir de. bilinen bir marka almadıktan sonra hepsinin kaynağı çin.

bir de v60 denmesinin sebebi 60 derecelik açı, bazıları rastgele yapmış kağıt filtre oturmuyor bile.

bu arada ikea'dan överst metal set almıştım, ama porselen olanlar daha uygun bence. metal filtresi bana yeterli gelmedi, belki de yanlış boyutta öğütmüşümdür bilemiyorum. ama kağıt filtre kullanacaksam da metal filtreye ne gerek var.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/sofralar/cay-ve-kahve-aksesuarlari/demlikler-ve-termoslar/90360234/overst-filtre-kahve-seti.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Down -- 22 Ekim 2020; 17:20:54 >

• colombia supremo tavsiye ederim

• @Man Down iyi günler, espresso fırsatları ile ilgili bir konu bulamadım. Bilgili olduğunuz için soruyorum yeni bir konu mu açalım yoksa buraya espresso ları da ekleyelim mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

colombia supremo tavsiye ederim

Sizi bilmiyorum da baya kötü gelmişti bana tadı.

Annem bunun için çamur gibi tadı var demişti hatta birdaha da almadım sanal baharattan kahve. Belki bana gelen öyledir bilemiyorum. Ama gerçektende ekşimsi acımsı kötü bir tadı vardı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.