Şimdi Ara

YENİ NESİL COROLLA YOL SESİ FELAKETİ! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
13.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • cok gecmis olsun utkucum haber verseydin keske gelirdim ziyaretine :(

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

diş ameliyatı için. 9 da girdim 10 da çıktım ameliyattan. sonra doğru yola koyulduk döndük bodruma
    zor bi ameliyat oldu. dönüş çok zor geçti, baya bi ağrı çektim yolda
    quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

lastik sesinin en büyük nedeni sert lastik ve asfaltlarımızdır. Bugün izmirden arabanın arka koltuğunda yatarak geldim. Lastikler o kadar çok ses yapıyor ki, inanın buna izolasyonun kralanı yapsanız yine kesilmez.
    Bence yumuşak lastik tek çözüm.
    Yollar için yapacak birşeyimiz yok maalesef. Zaten otobanda hiç ses yok ama mıcırlı asfaltta felaket ses var.

hayirdir utku izmire gelion haberimiz yok ? sağlik problemi vs değildir umarim ?

• teşekkür ederim, düşünmen yeter arkadaşım ama önümüzdeki pazartesi yine izmirde olacağım gibi ve bu sefer ağrım sızım olmayacak o zaman görüşebiliriz

quote:

cok gecmis olsun utkucum haber verseydin keske gelirdim ziyaretine :(

quote:

diş ameliyatı için. 9 da girdim 10 da çıktım ameliyattan. sonra doğru yola koyulduk döndük bodruma
    zor bi ameliyat oldu. dönüş çok zor geçti, baya bi ağrı çektim yolda
    quote:

hayirdir utku izmire gelion haberimiz yok ? sağlik problemi vs değildir umarim ?

• Fiyatının donanım özelliklerine göre pahallı olduğunu söylemek KÖTÜLEMEK mi oluyor arkadaşım...

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

megane kullanan biri toyota için iyi şeyler söylenmesini beklemez heralde.

quote:

Orjinalden alıntı: unsal28

Alırken Toyota'ya bakmamıştım yaklaşık 5.000 ytl (Comfort için) fazla diye, ama hep keşke vardı içimde... Deneme sürüşü yaptıktan sonra en azından fiyat olarak iyi tercih yaptığımı, istediğim donanımdaki Corolla için 8-9.000 fazla vermeye değmeyeceğini anladım.
    Ama gende de Toyota iyi bir araba. Keşke fiyatı biraz daha aşağıda olsa ya da donanım olarak daha zengin olsa.

Şu an için ise, 1. tercihim BRAVO 1.6 16V MULTIJET 120 HP EMOTION DUALOGIC, veya 1.4 16V TURBO 150 HP SPORT olur.

Marka fanatikliğim yoktur. Bunları Toyota yı kötülemek için de yazmıyorum. Hepiniz güle güle kullanın aracınızı :)

quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

ben dün kullandım ilk olarak yeni corollayı. İtiraf etmeliyim ki asfalt sesi beni şaşırttı. Arka koltuklarda hemen hemen rakipleriyle aynı miktarda ses var fakat ön lastiklerden bu kadar ses beklemiyordum.
    Motor gürültüsü rahatsız edecek kadar değil.
    Yol sesi konusunda focus ve astra daha sessiz gibi geldi bana..

• Serviste ses yalıtımında Auris in biraz daha başarılı olduğu söylendi.

Corolla-Auris i işi gereği sürekli kullanan satış elemanı arkadaşın ifadesi..
  • aldığım duymlara göre auris hafif bir makyaj geçirmiş. doğru mu yalan mı göreceğiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanerm

aldığım duymlara göre auris hafif bir makyaj geçirmiş. doğru mu yalan mı göreceğiz

Bende buna benzer duyumlar almıştım ama servisten arkadaşımın bu konuda bilgisi yoktu.

Gücü artan 1.6 motor ve 6 ileri yeni düz/otomatik şanzımanlardan bahsetti yine.
  • araç değişimini düşünenler passat 1.4 tsi 122 HP 210 nm tork 7 ileri DSG ye bakabilirler bence. hem d sınıfı, hemde oldukça cimri motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 29 Mayıs 2008; 10:40:12 >
  • quote:

araç değişimini düşünenler passat 1.4 tsi 122 HP 210 nm tork 7 ileri DSG ye bakabilirler bence. hem d sınıfı, hemde oldukça cimri motor.

Sınıfında çok iyi bir seçenek olsada o aracı almak için önce segment atlamaya sonra mümkünse daha fazla para harcamaya karar vermek gerekir.
  • quote:

araç değişimini düşünenler passat 1.4 tsi 122 HP 210 nm tork 7 ileri DSG ye bakabilirler bence. hem d sınıfı, hemde oldukça cimri motor.

Passat mı

İki tane Corolla alır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

quote:

Orjinalden alıntı: murattrm

Merhaba forumdaşlar.bende 2008 dizel elegance corolla aldım bir ay kadar önce.arbamdan genel manada memnunum ama uzun yolda yol sesi tamamen içerde.ne yapmak lazım bilmiyorum.benim gibi corolla alıpda şikayeti olan arkadaşlar varmıdır?

Bu olay 2008 model bütün araçlarda var nerdeyse.Örneğin ; Focus,Civic,Megane 2,Corolla...
    Burda suçlu olanlar araçlar değil.Bizim yollarımız...
    Bununde tek çözümü 3M bant çektirmek.Her servis yapabilir.20 Ytl gibi fiyatı vardı...Sesi %90 oranında kesiyor.Bende yaptırmayı düşünüyorum...İlla serviste yaptırman gerekmez.Ziebart,AutoKing gibi yerlerde yapıyor bu uygulamaları...

3M bant çektirmek derken ne demek istedin, ben serviste herhangi bir şeyin 20 ytl ye yapılbileceğini düşünmüyoırum. ayrıca bunu kime nasıl anlatcaz, mevzuyu bira açar mısın bant dediğin ne nerelere yapıyolar, kendimiz yapamıyor muyuz gibi. tşk.

• bu araçlara komple ses yalıtımı yapmadan çözüm yok toyota rav4 aracımı yeni söktürdüm yalıtım için

tavan , taban , kapı içleri , arka çamurluklar komple tavana kadar içini komple yalıtacağız

güzel araçlar ancak gerçekten izalasyon fakiri bu arabalar eğer verim alırsam bende ömürlük kalacak 2007 rav4 aracım genel manada çok memnunum aracımdan tek sorun buydu onuda bakalım ne olacak göreceğim ne kadar etki edeceğini

benim aracın konusunu buradan takip edebilirsiniz yaptırdığım uygulamanın resimlerinide paylaştım kısaca bir fikir verebilir https://forum.donanimhaber.com/2007-model-toyota-rav4-icin-tavsiyeler--141368071

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lider58 -- 26 Aralık 2019; 19:11:0 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.