Şimdi Ara

YENİ NESİL COROLLA YOL SESİ FELAKETİ!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
13.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar.bende 2008 dizel elegance corolla aldım bir ay kadar önce.arbamdan genel manada memnunum ama uzun yolda yol sesi tamamen içerde.ne yapmak lazım bilmiyorum.benim gibi corolla alıpda şikayeti olan arkadaşlar varmıdır?

• Bende şikayetciyim ama şikayet nedenim biraz farklı,Laguna Mondeo dan sonra Corolla aldığım için haliyle yalıtım zayıf geliyor ancak Corolla dengi araçları kullandıktan sonra Corolla ya dönünce yol yalıtımının sınıfı için iyi olduğunu farkediyorum.

Lastiklerin ne marka?
  • mıchelin primacy gelişinden.sıfır alırken dunlop geldi şansıma bende mıchelin olabilirmi dedim başka bir araçtan komple jantla birlikte değiştirdiler.
  • Bendeki Dunlop.

Lastik değişimide faydalı olabilir ama bir yere kadar,fazlası için profesyonel uygulama gerekir.

Lastiklerden Falken ve özellikle Nokian için sessiz deniyor.
  • selamlar.yalıtımda iyileştirmeye gidebilirsiniz.ben de yarise yaptırmayı düşündün bir ara.komle yalıtıma yanlış hatırlamıyorsam 750 ytl demişlerdi.
    dediklerine göre cok sessiz oluyormuş.
  • beyler aracınızın lastiğini ve modeliniwww.reiffendirekt.de adlı alman sitesinde test edilmiş olarak görebilirsiniz. yalıtım pek gerçekçi bi çözüm değil..doğrudürüst yapan yoktur. o bakımdan bu sitede her markanın en yeni test sonuçlarını görüp kararınızı şimdiden verebilirsiniz. sessiz lastik mi almalıyım?
  • 14 Mayıs 2008; 9:02:13

--------------------------------------------------------------------------------

1,6 benzinli yeni kasa corolla kullanıyorum. Özellikle 120km hız sonrasında, kabin içinde motor ve yol sesi rahatsız edici şekilde artmakta.
    Bu sınıfta ve fiyatlarda bir araçtan Mercedes kadar sessiz olmasını normal olarak beklemiyorum.
    Aracımın ses yalıtım konforunu nasıl arttırabilirim ?
    Toyota ya danıştığımda, piyasada uygulanan ses yalıtım sistemlerini uygulatmam durumunda, ilgili parçaların garanti kapsamına çıkacağını bildirdiler.
    Aracına bu tarz bir uygulama yaptıran var mı ? faydalı oldu mu ? yaklaşık maliyet ne olacaktır

herkese teşekkürler
  • yeni nesil corolla dizellerde bile abartılı yol sesi olduğunu düşünmüyorum.

ama d yada e sınıfı araçtan corollaya geçen varsa başka tabi.
  • iki ay önce arabanın çamurluğunu söktürmüştüm. içinden yalıtım malzemesi çıktı. daha ne yapılabilinir bilmiyorum yol sesi için. bence yol sesi çok değil.
  • Biraz da kulak tıkamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: murattrm

Merhaba forumdaşlar.bende 2008 dizel elegance corolla aldım bir ay kadar önce.arbamdan genel manada memnunum ama uzun yolda yol sesi tamamen içerde.ne yapmak lazım bilmiyorum.benim gibi corolla alıpda şikayeti olan arkadaşlar varmıdır?

yolların bozuk olmasından
    düz yolda çıt yok
    tosya yolunda arabada uğultudan
    durulmazken samsundan hopaya
    kadar yeni asfalta (otoyol) sıssssst oka
  • Corollanın genel sorunu .....
  • çok uğraştım ancak ben de halledemedim arkadaşlar bu meseleyi..
    Tek çare müziğin sesini biraz daha açmak :):)
  • Arkadaşım geçmiş olsun aa yapıcak sey masrafa girip kapılardaki ses yalıtımını gçlendirme olucaktır
  • Arakadaşın biri falken demişte alın siz onu sonra görün aldığınız belayı.Daha lastik yuvarlak dönmüyor maslak çift kurtlarda 3 takım lastiği değiştirdiler japon mühendis bile kabul etti.Yetkili olan görevliler 2 modelde böle çıkıyo diye sonunda kabul ettiler öyle sattıklarını.Sessiz lastik istiyorsanız öle kulaktan dolma bilgiyle değin bağımsız kuruluşların yaptığı testle bakın ADAC gibi.
  • AVENSIS de yol ve motor gürültü durumu nedir ? yeni corolla ile kıyaslama şansı olan var mı ?
  • ses yalıtım olayı, toyotaların saç yapılarından kaynaklanmaktadır. Yumuşak, T grubu bulamazsanız H grubu lastik seçin
  • demek Toyota saç kalınlıgında maliyeti seçmiş........
  • hemen hemen bütün japon araçlarında var galiba bu
  • hemen hemen suan piyasada i coğu aracın sac kalınlığı aynıdır.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.