Şimdi Ara

Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce her hafta olduğu gibi bilgisayarı temizlerken fark ettim. Spreyi sıktım, bezle geziyorum üstünden gitmiyorlar. Elime baktım baya metal gibi çıkmıyor. Sonra dikkatli bakınca her yerde varmış. Olacak iş değil çok sinirlendim. Servisi arasam kasa değişimi istesem yaparlar mı? Ne bu böyle gün geçtikçe her yeri nokta nokta mı olacak?

Resimdeki cihaz MSI GS60'dır. Magnezyum alaşımlı bir kasası vardır ve yeni çıkan diğer modellerde de aynı tip kasa söz konusudur. Cihazı 6 aydır kullanıyorum.
     Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: dogandroid

Az önce her hafta olduğu gibi bilgisayarı temizlerken fark ettim. Spreyi sıktım, bezle geziyorum üstünden gitmiyorlar. Elime baktım baya metal gibi çıkmıyor. Sonra dikkatli bakınca her yerde varmış. Olacak iş değil çok sinirlendim. Servisi arasam kasa değişimi istesem yaparlar mı? Ne bu böyle gün geçtikçe her yeri nokta nokta mı olacak?

Resimdeki cihaz MSI GS60'dır. Magnezyum alaşımlı bir kasası vardır ve yeni çıkan diğer modellerde de aynı tip kasa söz konusudur. Cihazı 6 aydır kullanıyorum.
     Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!! Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!!

Ayni cihazi 10 aydir kullaniyorum. Benimkinde gosterdiginiz durum yok. Uretimden kaynakli bir durum olmali. Servise gonderin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Sizde olmaması kasanın oksitlenmeye meyilli olmadığı anlamına mı geliyor? Bilemedim canım çok sıkkın yarın arayacağım.
  • quote:

Sizde olmaması kasanın oksitlenmeye meyilli olmadığı anlamına mı geliyor? Bilemedim canım çok sıkkın yarın arayacağım.

Yanitinizda ne demek istediginizi anlamadim dogrusu. Herhalde "aa aynisi bende de oldu.msi'yi soyle yapayim boyle yapayim" turu birseyler bekliyorsunuz. Neyse gecmis olsun. Cozerler insallah.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    "kaç milyarlık cihazın kasadan beklemezdim" de kafi. Size firmanın ürününün zararı dokunmadı diye savunuyor olabilirsiniz ama bırakın da eleştirimizi yapalım. Ben de biliyorum herkeste sorun çıkmadığını. Çıksaydı görürdüm. Zamanla olabilecek bir şey. Kaldı ki ev ortamı bile farklı. Böyle bir sorun çıkarması zaten sıkıntılı olan.
  • quote:

"kaç milyarlık cihazın kasadan beklemezdim" de kafi. Size firmanın ürününün zararı dokunmadı diye savunuyor olabilirsiniz ama bırakın da eleştirimizi yapalım. Ben de biliyorum herkeste sorun çıkmadığını. Çıksaydı görürdüm. Zamanla olabilecek bir şey. Kaldı ki ev ortamı bile farklı. Böyle bir sorun çıkarması zaten sıkıntılı olan.

Hocam adam gayet yumuşak bir dil kullanmış.Üslupunuz değişik
  • quote:

Az önce her hafta olduğu gibi bilgisayarı temizlerken fark ettim. Spreyi sıktım, bezle geziyorum üstünden gitmiyorlar. Elime baktım baya metal gibi çıkmıyor. Sonra dikkatli bakınca her yerde varmış. Olacak iş değil çok sinirlendim. Servisi arasam kasa değişimi istesem yaparlar mı? Ne bu böyle gün geçtikçe her yeri nokta nokta mı olacak?

kasa değişimi yapılıyor 1 ay önce konu açıldı gönderdi ve kasa değişimi yapıldı

bende aynı sorun var acele etmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan4554

quote:

Hocam adam gayet yumuşak bir dil kullanmış.Üslupunuz değişik

Sinir hali, kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

quote:

Valla güzel haber sevindim. Acaba sırf ekran kasasını mı değiştiriyorlar yoksa bütün kasayı mı?

•  Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!!

Sadece yenilerde değil. Benim kasada da burada aşınma var GE60 modeli. Garip yanı yazın sağ elim sürekli ok tuşlarında oyun oynadım, sağ taraf terden sırılsıklam oldu ama sağ taraf tertemiz. Sol tarafta boyayı geçtim kasa delindi bildiğin. Garanti kapsamına giriyor mu bilen var mı veya nereden öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhadze -- 8 Mayıs 2015; 5:00:05 >
  • hoba bu ne ya 5 bin + bir fiyat ver olana bak benim gs70 2qe yi hemen kontrol ettim sıkıntı yok işallah olmazda
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

quote:

Valla güzel haber sevindim. Acaba sırf ekran kasasını mı değiştiriyorlar yoksa bütün kasayı mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_96438159/f_//tm.htm#104071478

konu bu dostum

tam olarak bilmiyorum nasıl değişim yapıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhadze

Yeni MSI Notebook kasaları oksitleniyor !!!

Sadece yenilerde değil. Benim kasada da burada aşınma var GE60 modeli. Garip yanı yazın sağ elim sürekli ok tuşlarında oyun oynadım, sağ taraf terden sırılsıklam oldu ama sağ taraf tertemiz. Sol tarafta boyayı geçtim kasa delindi bildiğin. Garanti kapsamına giriyor mu bilen var mı veya nereden öğrenebilirim?

bende ki aşınmada aynı bu şekilde yukarıda verdiğim konuda da arkadaşın aynıydı kasa değişimi yapılıyor arkadaş gönderdi servise değişim yaptılar

• Gönder servise değiştirsinler.

• Arkadaslar servisten demin aradilar, garanti kapsamina girmezmiş. Degistirmek istiyorsaniz 100 dolar panel ücreti odemeniz gerekiyor dediler. Nasıl olur dedim, adam eliyle touchpad in kenarını aşındırmış, o garanti kapsamına girip değişiyor da, benim elimi surmedigim panel nokta nokta oluyor, o girmiyor? dedim. "Maalesef, konustuk msi ile girmez dediler. Zaten yapacak bir sey olsa ben yapardim direk sizi aramadan" dediler. Tesekkur ettim kapattim.

Ne olacak simdi? Sacma değil mi?
  • Benim 250 liralık kulaklığım kendiliğinden Çatladı internette başına gelenlerde vardı servise gönderdim 90 lira istediler yaptırmadım garanti dışıdır etiketi vurup geri gönderdim yurt dışıyla irtibata geçtim adamlar ağızlarını açmadan yenisini gönderdi eski kulaklıkta sizde kalabilir dedi bence bi sizde bi msi rma ya mail filan atın resimlerle

• *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Hmm sansimi denerim. Global msi in servis bolumunun mail ini bilmiyorum. Bilen varsa yazar veya ilgilenirse sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.