Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam telefonla konuştuk diye buraya cevap yazmadım
    Bu arada fiyatlar az da olsa artmış
    http://apps.ford.com.tr/configurator/pdf/fiyat_listesi_binek.pdf
  • Doktor1987 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam şimdilik mondeo sevdamı askıya aldım otamatik alacağız gibi.Görüşelim istediğiniz zaman beklerim selamlar.
  • Ankara Otokoç'taki test aracı. Bu araca 17 jant olmuyor. Aracın tasarımı, kalıbı, rengi mükemmel ama jantlar herşeyi bozuyor maalesef .

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 7 Nisan 2015; 21:53:40 >

• Sanırım böylesi daha hayırlı,zaten mevcut olan iyi bir araç var,üzerine bir araba parası eklemek lüks,hayırlısı selamlar
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Kırmızı gerçekten çok güzel ve 17 biraz küçük fakat bu haliyle bile sınıfının en güzeli (Biraz taraflıyım ama)
  • Bu araçta olması gereken jant bu. Bu ebattaki bir jantla araç gerçek anlamda şık bir araç oluyor.

Otokoç'a gittiğimde 16 jantlı Style vardı. Jant, küçüklüğü dışında bir de çirkin tasarımlı, resmen katletmişti Mondeo'yu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 8 Nisan 2015; 9:36:13 >
  • keşke otokoç a gittiğinizde 16" jantlı style versiyonunu iç dış fotolarını çekip siteye koysaydınız. eğer imkanınız varsa fotolarını çekip siteye yüklerseniz çok makbul olur:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bu araçta olması gereken jant bu. Bu ebattaki bir jantla araç gerçek anlamda şık bir araç oluyor.

Otokoç'a gittiğimde 16 jantlı Style vardı. Jant, küçüklüğü dışında bir de çirkin tasarımlı, resmen katletmişti Mondeo'yu.

bu jantı opsiyon olarak satmıyorlarmıydı.

• Şuan için malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktor1987

Şuan için malesef

teşekkürler.güzel durmuş bu jant
  • Bugün ilk defa trafikte bir Mondeo gördüm. Kırmızı renkti ve çok dikkat çekiyordu.

Yolda çok şık duruyor bu meret .
  • Kuzu bugün 1000 kmyi devirdi
    Teknik olarak forumlarda her şey izah edilmiş durumda,bu yüzden ben daha çok hissiyattan bahsedeceğim

Şöyle bir şey anlatayım,hani yeni bir şey alırsınız ama bu şey ev,araba,arsa,tutulan yemekli düğün salonu,hanıma çok pahalı bir hediye(hanıma olmaya da bilir kimsenin özel hayatına lafımız yok ) vs. fakat aldıktan sonra içinizde ufaktan yada büyükten bir sıkıntı oluşuverir bunun derecesi kişinin karakteriyle alakalı,bende genelde büyükten bir sıkıntı oluşur ki ilk arabamda oluşmuştu,acaba iyimi yaptık nasıl ödeyecez gibilerinden,kolay değil paranın miktarı düşünüldüğünde,kendim için konuşursam 5-6 yılda biriktirebileceğim bir para dile kolay,uykusuz nöbetler,kavga döğüş,yaşanan kayıplar falan filan ama gelgelelim Mondeo ya,aldığımdan buyana şükürler olsun her gün defalarca iyi ki almışım dedim ve her yolculuğumdan müthiş keyif aldım,ilk kez bir eşya için bu kadar net konuşabiliyorum

Tasarım 10/10
    Konfor 9/10
    Rüzgar sesi 9/10
    Lastik sesi 8/10
    Motor sesi 8/10
    Tüketim 8/10 (şuan 6.5 lt,genelde performanslı kullanım test aracı gibi)
    Direksiyon 6/10
    Sürüş keyfi 8/10
    Malzeme 8/10
    İşçilik 8/10
    Ses sistemi 9/10
    Donanım 8/10
    Kişiselleştirme 4/10
    Ekran kullanımı 6/10
    Performans 7/10
    Arka yaşam 8/10
    Bagaj 6/10
    Yol tutuş 9/10

• quote:

Kuzu bugün 1000 kmyi devirdi
    Teknik olarak forumlarda her şey izah edilmiş durumda,bu yüzden ben daha çok hissiyattan bahsedeceğim

Şöyle bir şey anlatayım,hani yeni bir şey alırsınız ama bu şey ev,araba,arsa,tutulan yemekli düğün salonu,hanıma çok pahalı bir hediye(hanıma olmaya da bilir kimsenin özel hayatına lafımız yok ) vs. fakat aldıktan sonra içinizde ufaktan yada büyükten bir sıkıntı oluşuverir bunun derecesi kişinin karakteriyle alakalı,bende genelde büyükten bir sıkıntı oluşur ki ilk arabamda oluşmuştu,acaba iyimi yaptık nasıl ödeyecez gibilerinden,kolay değil paranın miktarı düşünüldüğünde,kendim için konuşursam 5-6 yılda biriktirebileceğim bir para dile kolay,uykusuz nöbetler,kavga döğüş,yaşanan kayıplar falan filan ama gelgelelim Mondeo ya,aldığımdan buyana şükürler olsun her gün defalarca iyi ki almışım dedim ve her yolculuğumdan müthiş keyif aldım,ilk kez bir eşya için bu kadar net konuşabiliyorum

Tasarım 10/10
    Konfor 9/10
    Rüzgar sesi 9/10
    Lastik sesi 8/10
    Motor sesi 8/10
    Direksiyon 6/10
    Sürüş keyfi 8/10
    Malzeme 8/10
    İşçilik 8/10
    Ses sistemi 9/10
    Donanım 8/10
    Kişiselleştirme 4/10
    Ekran kullanımı 6/10
    Performans 7/10
    Arka yaşam 8/10
    Bagaj 6/10
    Yol tutuş 9/10

Selamlar aracınız hayırlı olsun
    Yeni mondeonuz düz vites mi
    Daha önceki aracınız neydi
    Yakıt tüketiminiz nedir
    Şiçi şdışı olarak

• Cmax141 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Düz vites
    Nemo vizyon 1.4 hdi
    6.5 karışık(performanslı kullanım,normal kullanımda 4.5-5 civarı karışık)
    Bunların hepsini konuda yazdım
  • quote:

Kuzu bugün 1000 kmyi devirdi

Tasarım 10/10
    Konfor 9/10
    Rüzgar sesi 9/10
    Lastik sesi 8/10
    Motor sesi 8/10
    Direksiyon 6/10
    Sürüş keyfi 8/10
    Malzeme 8/10
    İşçilik 8/10
    Ses sistemi 9/10
    Donanım 8/10
    Kişiselleştirme 4/10
    Ekran kullanımı 6/10
    Performans 7/10
    Arka yaşam 8/10
    Bagaj 6/10
    Yol tutuş 9/10

İyi günler aracınız hayırlı olsun. bende mondeo düşünüyorum fakat bazı tereddütlerim var. Birkaç sitedeki editör yorumlarında aracın iç malzeme kalitesi düşük olduğu, 110-120 km sonrası içeri rüzgar sesi aldığı, aracın süspansiyonlarının sert olduğu, düz vitesin handikap oluşturduğu söyleniyor. Ayrıca yeni passattan konfor-kalite olarak geri kalmış. Siz bu düşüncelere katılıyormusunuz. tabi bir üst sınıfdaki 5.20, e serisi ile karşılaştırmak doğru olmaz ama sizce onlarla donanımsal değilde konfor olarak arasında çok büyük farklılıklar varmı.

• otosinan O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Aslında soruların tamamının cevabı ilk sayfada mevcut,anlatayım ben

-İç malzeme görüntü olarak kalite algısı beklenenden düşük ama dokunulduğunda sınıfındaki araçların birçoğundan daha önde(premiumları saymıyorum)
    -Aracın rüzgar sesi premiumları zorlayacak kadar az 200 km de bile çok az rüzgar sesi var
    -Süspansiyonlar çok yumuşak ve ilginç yol tutuşu çok iyi,önceki kasada böyle değildi(sert ve iyi yol tutuş vardı)
    -Düz vites neye göre handikap?Bu sınıfı alanlar genel olarak otomatik istiyor eğer otomatik dizel istiyosanız malesef 1.6 dizelde yok
    -İş yerine beraber gidip geldiğimiz(gidiş dönüş 135 km) arkadaşımın highline dsg 1.6 B8 passatı var,kalite olarak ondan daha üstün,fakat passattaki bej iç mekan bana göre görünümdeki kalite hissi olarak bazı premiumlarda bile yok
    -E serisi ve 520 yi pek deneme şansım olmadı fakat arada bariz fark yok(fiyat farkını hakedecek kadar)
    Bunlar tamamen subjektif görüşler,en iyisi aracı test etmek ve söylediğim gibi ilk sayfada mümkün olduğunca ayrıntılı bilgilendirme yapmaya çalıştım,yaptığım puanlama genel otomobil tecrübeme dayanarak yapılmıştır,iyi geceler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor1987 -- 17 Nisan 2015; 0:16:55 >

• Üstadım cevabınız için teşekkür ederim. Çok güzel açıklamışsınız. Dediğiniz gibi en iyisi aracı test etmek.
    Açıkçası arabayı görünüş olarak çok sevdim ama onca para verip dedikleri gibi çok sert bir araçsa çabuk soğurum bu konu benim için çok hassas. Ama sizler beğendiğinize göre elbette sınıfı geçer diye düşünüyorum.
    Hayırlı günler dilerim...
  • Ben teşekkür ederim
    Hocam araçlar değerli eşyalar fakat sadece eşya,bu yüzden para verdiğimiz her eşya için f/p oranı gözetilmeli,ben şu anki Mondeo dizel titanyumun en iyi f/p aracı olduğunu düşünüyorum
    Süspansiyonlara gelince test aracını asfaltın pek iyi olmadığı bir noktada sürün fazlasıyla yumuşaklar ama ilginç şekilde iyi yol tutuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor1987 -- 18 Nisan 2015; 9:52:15 >
  • Doktor1987 D kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız aynı fikirdeyim. Babam da passat B7 highline var. Aslında güzel araç diyebiliriz. VW. Markası insanarın ihtiyaçlarını karşılayan en çeşitli model ve seçenek araç sunabilen, köklü bayi ve servis hizmetleriyle dünyanın heryerin de aynı anda hizmetini ve yeniliklerini ulaştıran yegane ve tek firma bence.Bu konuda çok başarılı buluyorum hakikaten Kendilerini çok fazla geliştirdiler. BURDA ŞÖYLE BİR DURUM VAR, Passatın iç dış dizaynı hep insanları mest ediyor ve dsg şanzuman düşük hacimli dizel motorlar ve bunların otomatik seçenekleri sunmasıyla tüketici beyenisi ve de ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde fazlasıyla cevap vermesi marka prestijini çok fazla büyütüyor, araçlarına da fazlasıyla hem sıfırda hem de 2. elde prim kazandırıyor. Fakat bunlara rağmen ben Passata kötü diyemicem ama parasının hakını veremediğini düşünüyorum. Araç bana göre sert ve kasis ve çukurlarda çok küt bir ses alıyor yani beklediğim konfor yok. Tabi otobanda şehirler arası yolculuklarda gerçek den güzel.
    Konuyu şuraya bağlıcam 3 senedir Forda karşı bir merak saldım önce focus düşündüm fakat beklentimi karşılamadığı için mondeo ya yöneldim çok araştırıyorum. Fordun mondeosu çok sağlam ve tok duruyor bana göre de bir üst sınıfdaki araçlarla arasında sadece donanım ve teknikden ötürü fiyat fakı var. onun dışında gayet kaliteli ve şık duruyor.Keşke diğer firmalar gibi dizel otomotiklerini ve daha fazla iç dizaynda değişik paketlerde sunabilse.böyle köklü firmaya bu pasiflik yakışmıyor doğrusu.
    Sonuç olarak Herşeye rağmen ben bu aracı deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosinan -- 18 Nisan 2015; 13:45:47 >

• Yeni mondeo aşkımı bir süre askıya alarak hanıma hyundai i10 aldım.Ama ilerde aklımda.Otomatik konusuna 2 laf edeyim dedim.İlk defa hyundai ile otomatik araç kullandım büyük konfor gerçekten.Ama araştırmalarımda şunu gördüm dizelde otomatik premium sınıflar dışında saatli bomba.Düşününki bir yıl boyunca tatili beklemişsin neşe içinde arabaya binmişsiniz bagajı fullemişsin hiç bilmediğin bir ilde sıcakta kırmızı ışıkta şanzuman benden bu kadar demiş.Bu ihtimal inanın hiçte az değil.O yüzden şehir içi büyük rahatlık ama uzun yolda zaten arabanın tüm özeellikleri kliması hız sabitleyicisi otomatik telefonu sesli söylüyorsun çeviriyor.Bari vites işide bize kalsın.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.