Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.931
Cevap
34
Favori
177.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim. Görünüm çok hoş oldu. Tüm lastiklerin havasını görmek benim için büyük rahatlık. Bazen yolcunun eşyası falan oldumu ve 4 kişi de gelirler ise çok kafama takılıyordu acaba kaç hava var azmidir cokmudur diye.

Biraz önce gidip yakıt aldım 643 km yol yapmışım 136 tl de attı pompa 140 a tamamlayıp bıraktım.

Hazır petrole girmişken lastik havalarını 34 e tamamlayıp sıfırladım. Şimdi hepsi 34 gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel özellikler tebrikler.
    Aynı zamanda kadranda dijital hız da gördüm o nasıl oldu?
  • big_planner B kullanıcısına yanıt
    Dijital hız kodlama ile açılıyor işte. Onu da kodlayıp aktif ettim. Hayalet bir göstergede büyük eksiklikti bence. Ortadan kalktı şimdi 😎

• Halil Can ACAR H kullanıcısına yanıt
    Hali bey merhaba ELm yi sipariş verdim ama forscan için nerden inire biliriz yada lisanlı lisansız olduğu nasıl anlıyoruz.

bir çok veri çıktı google da

ürünü nasıl kullanıyoruz. laptop a yükledim diyelim

yardımcı olurmusunuz rica etsem
  • hung up kullanıcısına yanıt
    Google a forscan download yazıp çıkan forscan formundan indirebilirsiniz. Yabancı bir forum. Türkçeye çevirirseniz sayfayı daha kolay olur. Lisanslı key almanız için üye olmanız gerekmekte. Buradan detaylı anlatmak biraz zor oluyor. 05347100082 telefon numaram. Dileyen herkes arayabilir müsait olduğum sürece her konuda yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hung up

Hali bey merhaba ELm yi sipariş verdim ama forscan için nerden inire biliriz yada lisanlı lisansız olduğu nasıl anlıyoruz.

bir çok veri çıktı google da

ürünü nasıl kullanıyoruz. laptop a yükledim diyelim

yardımcı olurmusunuz rica etsem

Siz becerebilirseniz bende alıp denemeyi düşünüyorum.Gelişmeleri paylaşırsanız seviniriz.
  • B6 Passat ve 2013 İnsignia Cosmo'dan sonra Mondeo'ya geçme kararı aldım. Henüz araştırma aşamasındayım ve işin içinden çıkamadım:

2015 1.5 eco Mondeo otomatik ile (benzinli) 2016 modeli arasındaki fark nedir?

Geçmiş mesajlarda sync3-ızgara-gündüz ledli sis farı yazmış ama malum sitede 2016 model için aradığımda fark olarak EURO 6 motora geçildiğini belirtti. Ancak performans-tüketim vs fabrika verilerinde herhangi bir değişim yok.

Bu konuda öneriniz varsa çok iyi olur.
  • soneryakamoz kullanıcısına yanıt
    İllede otomatik demiyorsaniz 2016 dizel titanyum öneririm otomatik istiyorum diyorsanız titanyum alin. 2015 ve 2016 arasında fark olarak gündüz farı var

• Soner bey ,

Mondeo ya binince araçla ilgili tüm çelişkilerinizden kurtulacaksınız emin olun.

sayfaları okumuş oldugunuz anlaşılıyor, sayfalarda kronik sorun görebildinizmihiç yok yazılanlar hep bilgilendirme ağırlıklı bu bile yeterli bence.

Tercih sizin yinede.

• ODAKLAN kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler hocam

Kronik sorun olarak görebildiğim kadarıyla nedeni tam bulunamayan sesler ön planda.

Ben daha çok 2015-2016 yıl model farklarını merak ediyordum. Sadece gündüz farı olması ufak detay, eklenebilir. Ancak Euro 5/Euro6 konusunu çözemedim. Ayrıca sync2/3 farklarından da bahsedilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneryakamoz

İlginiz için teşekkürler hocam

Kronik sorun olarak görebildiğim kadarıyla nedeni tam bulunamayan sesler ön planda.

Ben daha çok 2015-2016 yıl model farklarını merak ediyordum. Sadece gündüz farı olması ufak detay, eklenebilir. Ancak Euro 5/Euro6 konusunu çözemedim. Ayrıca sync2/3 farklarından da bahsedilmiş.

Evet 2016 ile 2015 arasında o bahsettiğiniz farklar var ancak 2016 6. veya 8.ayından sonra üretilen araçlar için geçerli bu değişiklikler.Emin olmak için incelemek lazım her 2016 modelde bu değişiklikler yok yani.
    Ses olayında haklısınız kapıdan gelen tıkırdama mevcut,bende hala tıkırdıyor.Servis enson sprey falan sıktı düzelmedi.Bir daha gittiğimde söktürüp baktıracağım çok ince bir tıkırdama ama uzun yolda giderken rahatsız ediyor.Aynı gece sessiz bir odada uyumaya çalışırken duvardaki saatin tıkırdaması gibi rahatsız edici.
    Euro 5 veya 6 olmasının size bir faydası yok emisyona göre vergi vermiyoruz sonuçta.Öyle bir fark varsa bile takılmayın bence.

Evet kronik sorunlar varmış

Misal kapı tıkırtısı

• quote:

Orijinalden alıntı: soneryakamoz

B6 Passat ve 2013 İnsignia Cosmo'dan sonra Mondeo'ya geçme kararı aldım. Henüz araştırma aşamasındayım ve işin içinden çıkamadım:

2015 1.5 eco Mondeo otomatik ile (benzinli) 2016 modeli arasındaki fark nedir?

Geçmiş mesajlarda sync3-ızgara-gündüz ledli sis farı yazmış ama malum sitede 2016 model için aradığımda fark olarak EURO 6 motora geçildiğini belirtti. Ancak performans-tüketim vs fabrika verilerinde herhangi bir değişim yok.

Bu konuda öneriniz varsa çok iyi olur.

Benim gördüğüm en önemli fark, 1.5 ecoboost Mondeoya otomatik start stop özelliğinin 2016 yılıyla birlikte gelmesi. Bu da katalog tüketim değerlerini bir miktar etkilemiş.
    Bunun dışında sizin bildiğiniz şeyler dışında bir şey yok. Ahmet Bey'in bahsettiği gibi bu özellik her 2016 modelde olmayabiliyor. Ayrıca 2015 yılında belli bir tarihten sonra üretilenlerde Euro 6 motora rastlanabiliyor.

• soneryakamoz kullanıcısına yanıt
    1,5 lt Ecoboost benzinli Mondeo alacaklar için çok yakından takip etmiş biri olarak tavsiyem kesinlikle Euro 6 + Auto start stoplu almaları.
    Yakıt sarfiyatı şehir içi 2lt ye yakın fark ediyor.

Bir başka konu ; dizeller hala Euro 5 115 ps . Ancak 1 Ocak 2016 dan itibaren Euro 6 olmalıydı. Bir sene ek süre tanınacaktı, o da tamamlandı. Ocak 2017 den itibaren Ford Mondeo 1, 5 lt Tdci 120 ps motorlu olmalıydı. 2017 Yen'i araçları nasıl oluyorda hala Euro 5 standartında olan bir motorla verebiliyorlar anlayabilmiş değilim.

1,5 lt Tdci + powershift kombinasyonu ile satsalardı, ne Passat nede Yeni İnsignia dan bahsedilirdi

Ford Türkiye saolsun, çok çalışıyorlar
  • realson R kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de Ford'un oyun alanı Focus, bütün yatırımlarını binek araçta focus üzerine kurguluyorlar.
    Mondeo powershift şanzıman ve 120 ps dizel motorla gelse, Focusu o fiyatlara kim alır.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Doğuşoto örneği ortada. Hem golf ü hem Jetta yı hem Passat en fazla satabilmek için her türlü kombinasyonla getirebiliyorlar. Yetmiyor gibi vag grubunun tüm modellerini Türk kullanılsınlar uygun versiyonlarla da getirebiliyorlar, Tebrik etmek lazım
    Koskoca Ford 100 senedir Türkiye de olup binek otoda sadece 1 modele odaklanabiliyorsa bravo doğrusu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kapıdan.(sürücü kapısı baş bölgesi) gelen ses kronik değil bununla ilgili sorun kaynağını ve çözüm yöntemini yazmıştım , farklı bir soruna ben rastlamadım.

Bendeki sorun o değil zaten bende kapı döşemesinin içinden ses geliyor.Sol ön şöför kapısının üst yumuşak kısmına bastırınca ses neredeyse kayboluyor.Sanki içeride bişey gevşemiş ve zırıltı yapıyor gibi.Serviste usta cesaret edip sökemedi sesi arttırırız dedi ve silikon spreyi ile çözmeye çalıştı ama hiç bişey değişmedi.Pürüzlü asfaltta sürekli olarak zırıltıya devam ediyor.Kendim kırmayacağımı bilsem ben söküp bakacam içine o derece gıcık oldum.Bana çok basit bişey gibi geliyor ama müdahale edemiyorum malesef.

• Evet kapi sesi kronik bir sorun degil benden kapidan ses gelmiyor sadece on taraftan cukura girince ince ciykk sesi geliyor

• Bu kapı sesi kronik bir sorun değil anladım peki ne bu.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.