Şimdi Ara

Yeni modem daha yavaş çalışıyor ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 gün 15 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Flaquan (5 mesaj) orhan (3 mesaj) jademugla (1 mesaj) whatislove (1 mesaj) Teknode (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (5 mesaj) (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Yeni modem daha yavaş çalışıyor ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    60 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yaklaşık 4 yıldır kullandığım aldığım zaman 2.el olarak satın aldığım modemin(tp link td 8951nd)son zamanlarda sürekli internet kesilmesi sonucu değiştirme kararı aldım ve tp link 9970 modemini satın aldım ancak eski modemde mesala ben bilgisayardan lol oynarken evde başka birisi wifiye bağlansa bile oyunda herhangi bir ping olmuyordu ancak yeni modemde en basitinden evden birisi instagramdan video izlese oyun neredeyse oynanmayacak hale geliyor sizce bunun nedeni nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yüzbaşı
    617 Mesaj
    Kablosuz N standartında veri transfer hızı 150mbiti bukuyor ve talepte bulunan cihaz tüm bant genişliğine çöküyor. Örneğin telefondan açılan bir 1080p video da ilk stream akışı başladığında tüm bant genişliğini emcükler. Bunu önlemenin yolu, modemin kablosuz ağ standartını G ye almak. Cihaz başına bölünen Bant genişliği düşer, hız çökmez, ping çıkmaz.

|
    |
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İyi dedin onu ama nasıl yapıcaz

|
    |
  • Binbaşı
    1763 Mesaj
    Kablosuz ayarlar menüsüne gidin. Gelişmiş ayarlarda bu iki ayar varsa kapatın

Kaynak :https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46228.0

• Binbaşı
    1763 Mesaj
    Ayrıca araştırmama göre çoğu kullanıcı 2.4ghz kablosuz ayarlarda 40mhz değil de 20mhz seçilmesinin daha stabil olduğunu yazmış

|
    |
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

WMM seçeneğini değiştiremiyorum o kilitli duruyor kendiliğinden etkin

|
    |
    orhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1763 Mesaj

Diğer ayarlar işe yaradı mı
    |
    |
    Bahsedilenler: Flaquan
  • Teğmen
    176 Mesaj

Arkadaşın da dediği gibi 20 Mhz de daha stabil çalışıyor wifi. Bende de aynı modem var ve kablolu bağlı olan cihazlarda sorun yokken wifi da tek ben bağlıyım ama dinden imandan çıkartıyordu. Bende gidip 25 metre ethernet kablosu aldım da kurtuldum. Ancak sonradan çevremde tp link td 9970 modem kullananlardan modem kablosuz ayarlarının da performansı çok etkilediğini ve bazı ayarlar ile sorunu çözenler olduğu öğrendim. Ya benim gibi kablo çek ya da ayarları araştır :)

Sorunu henüz çözemediysen Tp link td9970 için daha yeni atılmış bir video buldum, bunu bir dene istersen. Sonucu da bildirebilirsen başkalarına da faydamız olmuş olur belki...

|
    |

• Çavuş
    60 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Açıkçası net bir çözüm bulabilmiş değilim hala aynı sorunlar devam ediyor. Tek yapabildiğim şey mesela internet üzerinden işim varsa modem üzerinden kablosuz iletim gücünü düşürüp, wifi ağına bağlanan diğer kullanıcıların hızlarını sınırlandırmış oluyorum. Üstte paylaşılan videoyu ise modem arayüzleri farklı olduğu için denemedim

• Yarbay
    15097 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Flaquan

Açıkçası net bir çözüm bulabilmiş değilim hala aynı sorunlar devam ediyor. Tek yapabildiğim şey mesela internet üzerinden işim varsa modem üzerinden kablosuz iletim gücünü düşürüp, wifi ağına bağlanan diğer kullanıcıların hızlarını sınırlandırmış oluyorum. Üstte paylaşılan videoyu ise modem arayüzleri farklı olduğu için denemedim

Kaç megabit internet hizmeti alıyorsunuz ?

|
    |
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

16 mbit lik paket kullanıyorum 0.65 civarı upload 12 civarı da download

|
    |
  • Yüzbaşı
    795 Mesaj
    İkinci el de olsa dual band bir modem ya da router alın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.