Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
12.084
Cevap
87
Favori
839.054
Tıklama
Giriş
    159 Mesaj

Fren pedalı + düğme ile arabayı çalıştırınca ikaz lambası sönüyor. Sıkıntı debriyaj pedalı + düğme ile arabanın çalışmaması.
    |
    |
    ARroWCoLT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3 Mesaj

kardeş teşekkür ederim.
    Far altı şeriti çektim çünkü ön tampon eki aldım onu da kırmızıya boyatacağım
    Aracı kendim yaptım. Plastidip kauçuk boya ile istediğiniz zaman kalkıyor.

.
    |
    |
    mustrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sizin aracınızda yok. Yokuş kalkış desteği 2012 makyaj sonrası manuel viteslerde standart oldu.
    |
    |
    Lampetia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Sizin aracınızda yok. Yokuş kalkış desteği 2012 makyaj sonrası manuel viteslerde standart oldu.
    Hocam can clip te yokuş kalkış desteği yazıyor. Açık görünüyor. Ancak ne kapalı ne açık yapılabiliyor. Kilitli şeklinde uyarı geliyor. İvme sensörü bizimkilerde sadece Yanal. X ve Y var. Sanırım makyajlı olanlarda X Y ve Z var. Sanki bu ivme sensörü ile alakalı bir durum gibi geldi. 2012 model olup yokuş kalkış desteği olan arkadaşlardan ricam abs esp pompası ve ivme sensörü parça numarasını paylaşabilirmi? 2RD olan benim aracımda kullanılan Yanal sensör. Hsa ise yokuş kalkış destek sistemli araçlarda kullanılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lampetia -- 5 Mayıs 2018; 15:18:14 >

• Yarbay
    4518 Mesaj

Benim araba yokuş kalkış destekli ama o parçalara hiç dikkat etmedim. Arabaya indiğim zaman bakarım, umarım görünen bir yerdedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 5 Mayıs 2018; 16:37:9 >
    |
    |

Hocam kolayca bakılacak yerde değil maalesef. Baya sökmek gerekiyor. Özelden benimle şase numaranızı paylaşmanız mümkünmü? Sistemden bakacağım parça numarasına.

|
    |

Hangi adresten bakıyoruz, ben bir kaç yere baktım, bir çok parça çıkıyor ama ABS motoru ve sensörü bulamadım.
    |
    |

Sıkıntı olacağını sanmam, bir çok arkadaş o şekilde kullanıyor.
    |
    |
    axu483 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim aracın şasi numarası ile çıkan parça kodları
    ABS modülü: 476608933R
    İvme sensörü: 479300584R
    |
    |
    Bahsedilenler: Lampetia

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Benim aracın şasi numarası ile çıkan parça kodları
    ABS modülü: 476608933R
    İvme sensörü: 479300584R
    Hocam teşekkürler. Evet iki parçada farklı. Bu durumda ivme sensörü alıp can clip ile farklı şase girilerek (Hsa yazılımı yüklemek için.) denemekten başka çözüm yolu yok sanırım. Bendeki abs modülü bu 476604304R. internetten baktığımda sizin parça numarasını ve benim parça numarasını birbirinin yerine muadil olarak gösterilmiş. Son seçenek ise abs pompası ve ivme sensörünün değiştirilmesi. Can clip ile deneyip sizinle paylaşıyor olacağım arkadaşlar.

Rica ederim, bence bu kadar uğraşmaya değecek bir özellik değil. Bende bir ara çıkma EDC şanzıman bulup otomatiğe çevirmeyi düşünmüştüm, astarının yüzünden pahalıya geldiğini görünce vazgeçtim.
    |
    |

Evet edc ye dönüşüm pahalıya gelir. Hanım kullanmasa aradığım bir donanım kesinlikle değil aslında :)

|
    |

1- Sadece yazılımla açılamıyor, donanımda gerekli, yukardaki mesajlarda çok taze bahsi geçti.
    2- 110 luklar alt devirlerde daha canlı, daha rahat toparlıyor, turbo 2000 devir yerine 1750 devirde devreye giriyor,onun dışında pek bir farkı yok.
    |
    |
    axu483 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geçen servisle görüştüm. Yazılımda varsa açarız maise sorarız yapılacakları dedi. Açılması lazım dedi. Haftaya kursu var adamın. 1 hafta sonra konu netleşecek. Burdan yokuş kalkış ile ilgili bilgilendirmeyi neticelenince yaparım.

|
    |

Arkadaşlar aracımın lastiklerinin (205-55-16) değişim zamanı geldi diye düşünüyorum.Gittiğim lastikçi Riken satıyormuş o lastiği önerdi ve takımına 850 tl dedi.Michelinin 2. ürünüymüş.Ben düşüneyim diye ayrıldım.Sonra diğer bazı markalara baktım;
    Lassa ........1000tl
    Pirelli.......1100tl
    Goodyear......1200tl
    Michelin......1500tl

Ben yılda 12 000 km civarı yol yapıyorum ve sakin kullanıcıyım.
    Görüşlerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.
    Bu "2. ürün" geyiğini yemeyin, evet büyük markaların alt kalite markaları da var ama bunlar "alt kalite". 150 TL için en azından Lassa alın. Hesaplı ama nispeeten iyi lastik olarak Falken var. İlle de "alt marka" olsun, ucuz olsun derseniz "alt marka"lar içinde belki de en iyisi olan Sava'yı da düşünebilirsiniz.
    |
    |
    |
    |

2015 Temmuz ayından beridir 2012 MST 1.6 dCi Privilage kullanıyorum. Araçtan kısaca bahsedeyim 1.6dCi'lerde dünya genelinde 1500-2500 devir arasında tutukluluk yapma ve aşırı miktarda yağ eksiltme(10.000/ 3lt) sorunları var. Bu konuda garanti kapsamında arızaları gideremedikleri için Renault ile mahkemeliğiz. bu konuda 1.5 motorlar güç olarak biraz zayıf olsalar da daha güvenilir diyebilirim. Sadece Türkiyede benimle aynı şikayetleri ar olan 1.6dCi kullanıcılarından 17 kişi şuan Renault ile mahkemelik. Amerikadan ve Almanya'da da aynı tüketici şikayetlerinin bulunduğu sabittir. Bu nedenle 1.5 motoru şiddetle tavsiye ederim. Benim aracın mazot filtresi bile yetkili serviste yok siparişle geliyor.

EDC'ye gelecek olursak:
    EDC şanzumanları Alman menşeeile ZF adlı şirket üretiyor. Allison - Getrag ve ZF dünyanın en iyi 3 Şanzuman üreticisi firmalarıdır. Her otomasyon üretimi ürün gibi bunun da elbette arıza yapma ihtimali vardır. Ancak piyasada en çok satılan WAG grubunun (250 tork ve aşağısındaki modellerinde) kullandığı BorgWarner üretimi olan DSG (kuru-7) şanzumanlara kıyasla çok çok daha sağlamdır. (herhangi bir WAG gurubu(skoda-seat-VW-audi) servise giderek kontrol edebilirsiniz servisteki araçların yarısı DSG'den yatıyor) uygun bilinçli kullanım şartlarında uzun süreler arıza yapmadan kullanmanız mümkündür. (Gurbetçinin birinde Latitude EDC vardı, şanzumana elimi sürmedim 400.000 kmde diye bahsediyordu)

Ben privilage kullanıcısı olarak GT-Line'ı daha çok beğeniyorum. Koltuklar daha sıkı duruyor, birde siyah iç trim daha şık bence. Ses sistemleri vasat. Araç içerisinde iç trim çıtırtıları mutlaka oluyor. Aracın yol tutuşu bir Station'a göre mükemmel. (youtube / km77 kanalından moose teslerini izleyebilirsiniz. bir çok hatchback'tan puanı yüksek) iç hacim yaşam alanı olarak ferah. Ancak yine de bir Renault alacağınızı unutmayın. Yetkili servisleri ve satış sonrası müşteri memnuniyeti vasatın çok ta üstünde olmayan bir marka.

saygılar
    |
    |
    burcink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2909 Mesaj
    Renault EDC'yi ZF değil Getrag üretiyor diye biliyorum. Şurada da bilgi var :https://www.wikiwand.com/en/Dual-clutch_transmission

Şu adreste de Getrag olarak verilmiş :https://www.sekizsilindir.com/2017/04/hangi-marka-hangi-markanin-sanziman-vites-kutusu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 12 Haziran 2018; 11:54:0 >
kolayoto.com
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.