Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaftal 64

İyi akşamlar arkadaşlar...
    Yeni Koleos un fiyatiarı girilmiş.

Touch 1.6 dCi X-tronic 130bg.....162 500 tl
    Icon 1.6 dCi X-tronic 130bg.....171 750 tl

Bunlar opsiyonsuz fiyatlar ama zannedersem bu iki seçenek de dolu olacaktır.

Bu arada cehaletimi bağışlayın X-tronic şanzıman ne demektir?Yani isteğe bağlı olarak manuel vitese mi dönülebiliyor?X-tronic şanzıman tercih edildiğine göre bir bildikleri vardır.Bu şanzıman ile tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim...

Bu arada hiç otomatik vites araç kullanmadım keşke manuel seçeneği de olsaydı...

Hayırlı akşamlar...

Merhaba Ben eski Bir MST kullanıcı olarak Şu anda Qashqai 1.6 dci xtronic kullanıyorum.
    Sorunuza gelecek olursak Xtronik şanzuman içerisinde dişliler barındıran bir şanzuman değildir.
    İki konik kasnak arasındaki bağlanti ile (zincir/kayıs) ileri geri hareket ederek aracın motor devrine göre aracın hızını belirleyen bir sistem vardır.
    Son derecek konforlu bir yapısı vardir. vites geçişi diye birşey koytur. hissetmezsiniz.
    Özünde CVT şanzumandır. ancak bu iki konik arasındaki kayma hareketi seviyelendirilerek xtronix adıyla birlikte vites geçişleri gibi hissettirecek bir sistem yapılmıştır.
    Aracı manuele aldığınızda istediğiniz vites oranı arasında araç hareket etmektedir.

• Selam dostlar. Ben geldim, ben hayırsız mst ci 2 yıl önce aranizdaydim ve simdi tekrar arabiza girmek istiyorum. Aslında ben istemiyorum amhanim cok istiyor, hala akli mst de kaldi 😂 Var mi satlik mst.? Xenon esp li olanindan ? Ozelden pm atin lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2010 dci sport tourer aracıma xenon far ve gündüz ledleri taktırsam mı diye geçiyor aklımdan.Böyle bir şey yaptırmış olan var mı acaba?Sonradan yapılınca eğreti durur mu acaba?Komşum arabanın orijinalliğini bozma diyor ama gönül de yenilik istiyor...
  • quote:

Merhaba arkadaşlar 2010 dci sport tourer aracıma xenon far ve gündüz ledleri taktırsam mı diye geçiyor aklımdan.Böyle bir şey yaptırmış olan var mı acaba?Sonradan yapılınca eğreti durur mu acaba?Komşum arabanın orijinalliğini bozma diyor ama gönül de yenilik istiyor...

Çıkma olarak mercekli far grubu satın alın.hatta xenon beyni vs bulabiliyorsanız komple alın. orjinal gündüz ledi bulursanız takın piyasadan uydurma ürün alıp tampon kenarlarına taktırmak eğreti durabilir. Bulamıyorsanız far içindeki gündüz farlarını kullanmaya devam edin derim.

Başka bir öneri hiç uğraşmayın.

• Orjinal bir xenon far takımı fiyatına aracı satıp xenon'lu bir başka araçla değiştirebilirsiniz muhtemelen... Ben de bu tür ufak eklemelere çok meraklıyımdır ama hep astarı yüzünden pahalıya gelir.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür.
    Yağ muhabbetinde şunu hiç anlamıyorum 4 lt yağ 110-TL 1 lt yağ 40-TL
    Neden 4 lt yaparlar ki?
    Bizim araç bildiğim 4,7 lt civarında alıyor.
    Bu sefer karar verdim castrol 5-40 Ful sentetik fst yağ alacağım.
  • mustrix M kullanıcısına yanıt
    5 litrelik ambalajlardan almanız gerekiyor ama sanırım sadece Fst için 5 litrelik ambalaj piyasada yok.
  • Herkese Merhaba,

2014 model megane3 sport tourer GT line aracım var. Ara. 16.000 km de.
    aracın şehir içinde 7.5 litre yakıt yakması normalmidir. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda değerli yardımlarınızı beklemekteyiz.

saygılar
  • leon1666666 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    şehir içinde özellikle kısa mesafelerde aracın çok yakması normal. trafiğide düşününce az bile diyesi geliyor insanın.

Aracımla karma tüketim şuan 5.8 litre gösteriyor. 1900 km nin ortalaması bu. yarısı uzun yol diğer yarısı istanbul şehir içi.

araç dizel otomatik mst. iş yerimle ev arası 15 km. günlük 30 km git gelim var. mesafe uzadıkça ortalama düşüyor.

birde sert kullanmamak lazım.
  • leon1666666 L kullanıcısına yanıt
    aracınızın KM'si düşük o yüzden normal gibi bir yakıt sarfiyatı var. ayrıca motor yağınızın durumu, lastiklerin durumu, kullandığınız trafik ve kullanış tarzı, manuel-otomatik farkı gibi durumlar yakıt tüketimini değiştirebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon1666666

Herkese Merhaba,

2014 model megane3 sport tourer GT line aracım var. Ara. 16.000 km de.
    aracın şehir içinde 7.5 litre yakıt yakması normalmidir. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda değerli yardımlarınızı beklemekteyiz.

saygılar

Ortalama hızınız kaç ?

• quote:

Merhaba arkadaşlar 2010 dci sport tourer aracıma xenon far ve gündüz ledleri taktırsam mı diye geçiyor aklımdan.Böyle bir şey yaptırmış olan var mı acaba?Sonradan yapılınca eğreti durur mu acaba?Komşum arabanın orijinalliğini bozma diyor ama gönül de yenilik istiyor...

Kafadan 4-5 bin masrafı olur. Orijinal çıkma bulup onu iyi bir ustaya monte ettirmeniz lazım. Üstelik far yıkama olmayan zenonlar muayeneden geçemiyor diye biliyorum. Dost tavsiyesi hiç girmeyin bu işe.

• ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.Biraz araştırınca ben de xenon far meselesinden vazgeçtim.Hele uzun far zayıflığı meselesinden hiç hoşlanmadım.Karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etmek de istemem...
  • Arkadaşlar size bahsetmek istediğim bir olay var...
    2012 senesinde dizel aracıma pompacı benzin koymuş.Depoda da az biraz mazot vardı.Bu nedenle yanlış yakıtı yaklaşık 5km sonra farkettim.Araç adeta sarhoş oldu gaza basıyorun ama sürünüyor, gidemiyor.Egzostan da beyaz duman atıyor.Çektim kenara bir arkadaşımı aradım.Fiş duruyor mu dedi...Yooo dedim zaten hiç fiş fatura saklama adetim yoktur.O zaman git yakıtı aldığın bayiye kamera kayıtlarında baktır sorumluluğu üstlenir gerekeni yaparlar dedi ama fişi attığını söyleme dedi...
    Gittim, istasyon müdürü önce mırın kırın etti fiş nerede dedi falan...Ancak gelen gidenlerde var açıkça yaptırmam diyemiyor...Bana dedi ki bizim bir tanıdık usta var senin depoyu yıkatalım bir depo da mazot bizden hediye akşama arabanı alır gidersin...Yani resmi hiç bir şey yok...
    Aklıma servisi aramak geldi çıktım dışarı aradım servisi...Aman hocam sen ne yapıyorsun sakın yıkatma...Öyle depo yıkatmakla çözülmez bu iş dediler ve fiş sordular,attım deyince adamın sesi resmen düştü.Hocam büyük masrafın var dediler.Bu arada sol elim cebimde idi ve öylesine cebimi karıştırıyordum birden cebimde ufak bir kağıt topu buldum ...Evettt fişi atmak üzere top yapmış ama niyeyse cebime koymuşum telefonda resmen bağırdım.Buldum fişi buldum diye...Tamam dediler hemen arabanın başına git biz çekici göndereceğiz sana da kullanman için bir araç kiralama şirketinden bir araba göndereceğiz dediler.İstasyon ile hiç muhatap olma dediler.Bizim kasko şirketi ile istasyonun sigorta şirketi arasında bu işi hallederiz senden 1 tl bile çıkmaz dediler.Hakikaten 1 ay kadar sonra arabanın deposundan emme zımbırtısına kadar benzinin değdiği ne kadar parça varsa tamamen ithal orijinal parçalarla değişmiş olarak bana teslim edildi.Masraf inanılmazdı.Sanırım 11,5 milyar civarıydı...Üstelik bir ay boyunca kullandığım ikame aracın ücretini de karşı tarafa ödetmişler.Gerçekten de benden 1tl bile çıkmadı.Üstelik aracım sanki eskisinden de iyi duruma gelmiş gibiydi.Sanki daha bir güçlü ve atak olmuştu...

Renault servisinin ve servis içinde yer alan kasko şirketinin hızlı ve becerikli müdahelesinden yıllarca övgüyle bahsettim.
    Taaa ki geçtiğimiz Nisan ayına kadar...

Bir SUV araç almak için arabamı satmayı düşündüm acaba ne kadar eder diye de bir galericiye sormaya gittim.Bu arada bahsettiğim yanlış yakıt olayı dışında arabam kusursuzdur.Neyse adam inceledi arabayı tabii araba saat gibi hem de gıcır gıcır ...Sıfır aldığım arabamda hiç kusur yok...Hocam dedi bir tramer kaydı sorgulasana cep telefonundan dedi...O ne ki dedim...Meğer kaza yapan araçlar kasko ile yaptırılınca plaka no aracılığı ile kalıcı bir kayıt oluşturuluyormuş...OOO dedim çok güzel sistem.2. el araç alacaklar için bir güven unsuru...Rahatım tabii arabamı biliyorum...

Neyse bir yanıt geldi...Anaaaaa o ne yaw? Güya arabam önden darbe alacak şekilde kaza yapmışım ve 6.5 milyar hasar oluşmuş ve anlamadığım karışık bazı cümleler...Ülleennnn benim yıllarca övdüğüm kasko şirketi veya servis ya da artık neresiyse olayı bu şakilde girmişler sisteme...

Eeee ne yapabilirim ben şimdi dedim.5 yıl geçmiş bir şey yapamazsın dedi..Arabayı da değerine satamazsın dedi ben de hak verdim.Alıcı bana niye inansın ki..Üstelik servisin verdiği belgeleri de saklamayıp atmışım...

iki hafta önce servise gittim (bu arada bana koleos satmaya çalışıyorlar...:) durunu anlattım.Hocam biz bilgisayar kayıtlarından yapılan işlemlerin tarihini listesini ve ücretini gösteren döküman verelim dediler.Kaşe mühür imza ne varsa yaptılar..İstersen Koleos u alacapın zaman arabayı biz alalım da dediler...Ammaaa yine de piyasa fiyatından birazaşağı olur dediler...

Sonuç:Vaz geçtim. satmıyorum arabamı ve artık büyük bir klasör yaptım fiş fatura vb... saklıyacam artık...

Uzun oldu kusura bakmayın
    iyi geceler...

• Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da gündüz en fazla yapılabilecek hız 50-80 arası,
    Ayrıca arabayı da sert kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon1666666

İstanbul'da gündüz en fazla yapılabilecek hız 50-80 arası,
    Ayrıca arabayı da sert kullanmıyorum.

Yol bilgisayarında ortalama tüketimin yanında ortalama hız gösterilir. Orada yazan hızınız 25 km/h civarındaysa 7.5 tüketim normaldir. Eğer dahada altındaysa 7.5 tüketim iyi bile denilebilir.
  • Arkadaşlar bende mst 2011 privillage var. Navigasyonu degistirmek istiyorum. Daha gösterişli ve arayuzu janjanli birsey almak niyetindeyim. Tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Ne almalıyım?

• Merhaba arkadaslarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-siyah-inci-449454777/detay linkteki arabayi almak istiyorum 1.4 tce motor 130 beygir. Dizelini denkgetiremedim bu fiyatlara. Tüplü imis araba ama sıkıntı olur mu tuplusunu almam lütfen yardimci olun

• quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Merhaba arkadaslarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-siyah-inci-449454777/detay linkteki arabayi almak istiyorum 1.4 tce motor 130 beygir. Dizelini denkgetiremedim bu fiyatlara. Tüplü imis araba ama sıkıntı olur mu tuplusunu almam lütfen yardimci olun

LPG uyumlu ve sıkıntısız mı bu önemli, bunu bilmemiz imkansız. Bir de nasıl bir lpg sistemi takılmış sordunuz mu? Turbo motor olduğuna göre sıvı sistem olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Sıvı sistem lpg'ler eğer sorunsuz ise benzinli motordan farksız, hatta %5 de güç artışı sağlıyor.

Araç aslında 110 bg'lik dizellerden çok daha keyifli bir araç; ancak Türkiye'de o kadar az satıldı ki, ileride satarken ne kadar zor olacağını iyi düşünün derim.

• Herkese mutlu bayramlar dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.