Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (581. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim aracı vereyim fakat manuel sunroof yok. Kesinlikle hatasız 72000 km de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mst mizi aldık..

• arkadaşlar biz de ailecek bu arabayı almayı düşünüyoruz, cam tavan manuel ve 1.5 dizel model düşünüyoruz. aracın kronik sıkıntıları var mı acaba? (vites kolu sararması dışında) yardımcı olursanız seviniriz.
  • E.Kalkan kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle kullanın..

Hayırlı olsun hocam.Ne kadar verdiniz? Bir de, anlamadım; yukarda mesajı olan mstfks nickli arkadaşın aracını mı aldınız?
    Hayırlı olsun.

Mahsuru yoksa fiyat konusunda bilgilendirir misiniz?

• thelmessos kullanıcısına yanıt
    Yok benim araç duruyor. İlana koymadım ayrıca. Çünkü kıymetini bilecek birine vermek isterim. Araba konusunda çok titizim. Bu form çok düzeyli olduğundan buradan birisi olursa sevinirim alacak kişi.

• Merhaba sevgili MST severler.Uzunca bir ara oldu yaklaşık bir yıl.Geçen yıl Mayıs ayında forumdan da edindiğim ek bilgiletre MST GT line EDC sahibi olmaya karar vetetek harekete geçmiştim.Evet ilk bir yıllık izlenimim; son 10 yılda 4 adet Focus dizelle yüzbin devirdikten sonra kısmen tereddütle yaklaşmıştım MST EDC ye.Bugün ise aklımı seveyim diyorum.Açıkçası son tahlilde ;1.5-1.6 dizel otomatik sınıf ve donanım seviyesi baz alındığında İkincielde Fayda/Fiyat oranı en yüksek aile aracı aracı ilan ediyorum kendilerini.Bu fiyatlara bu araç bedava,sırf kasa değişti noktasında bu uçurum fiyat farkı yeni kasa çıkınca çok kısa sürede kapanır arkadaşlar.Elinizdeki aracın kıymetini bilin.Alacaklarda elini tez tutsunlar demedi demeyin. Motor aynı,yürüyen aynı,şanzıman aynı ve artık acabaları olmayan kendini ispatlamış bir şanzıman...Daha ne olsun.Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler .Selamlar&Saygılar

• Yürüyen aynı değil, yeni bir platform kullanılıyor.
  • Evet bu noktada haklısınız.Ortak bir platform geliştirldiğini duymuştum Nissan la.Yürüyen derken kastım aktarma organları bileşenleri idi.Bu uyarı için teşekkürler.MST candır kullanıcısı dosttur.Saygılar.

• Merhaba arkadaşlar. önceki telefonumu (4.2 Android) blutoth bağlantı kurabiliyordum. Şimdiki telefonumu (7.1 Android) bağlantı kuramıyorum. Acaba ben mi yapamıyorum. Bilen arkadaşlar yardım lütfen. Keyifli sürüşler.

• hayırlı akşamlar...

ALINIK

Megane Sport Tourer Dizel Otomatik

Km 200bin altı
    Kaput ve tavanda işlem varsa mesaj atmayınız..

Satılık araç varsa değerlendirmek isterim..

Bir de;
    Kimi araç 105 beygir kimisi 110. Bu fark nerden kaynaklanıyor??
  • merhaba arkadaşlar
    ben de MST almayı düşünüyorum
    ikinci el piyasası çok mu yavaş ? tavsiye eder misiniz ?

bir de kaç model ve hangi özelliktekini almamı önerir siniz ?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahsevs

merhaba arkadaşlar
    ben de MST almayı düşünüyorum
    ikinci el piyasası çok mu yavaş ? tavsiye eder misiniz ?

bir de kaç model ve hangi özelliktekini almamı önerir siniz ?
    teşekkürler

Bütçeniz (ve maks. bütçeniz) ne kadar; kullanım şekliniz nedir (4 kişilik aile mi, 2 kişilik aile mi, yılda kaç km vb bilgiler); otomatik mi, manuel mi alacaksınız vb bilgileri de paylaşırsanız daha sağlıklı yorumlar alabilirsiniz.

Genel olarak piyasası çok hareketli bir araç değil ama alıcısı da var.
  • arkadaşlar tekrar merhaba..
    2012 ilk yarısında makyajsız kasa varken, 2012 ikinci yarısında makyajlı kasa var. farkları nelerdir?

makyajsızlarda bagaj 490 litreyken makyajlılarda 524 litre bagaj hacmi var samırım.

makyajsızda privilege versiyonda yokuş kalkış desteği yokken, makyajlıda var sanırım.
    gündüz ledleri makyajda var.
    ön sis far çevresi krom kaplı, başka farklar var mıdır?

bi de 2011 2012 2013 MST'lerin hepsi ithal mi?
  • Dün aracımda küçük bir çizik sebebiyle kaportacıma lokal boya yaptırdım. bu haftada iç dış komple servise vermeyi düşünüyordum ki Kaporta ustam aracımın turbosunun ses yaptığını söyledi. Bindik arabaya sesi gaz vererek bana da dinletti. Uzun yola çıkmamamı yolda bırakabilceğini Ümraniye Sanayide Turbocu bir ustasına yönlendirebileceğini söyledi. Masraf ise minimum 800-TL tamirde Sıfırı da 1800-TL civarındaymış.
    Moralim haliyle çok bozuldu. Aracım 105 bin km de ki haftanın zaten 3-4 günü evin önünde yatıyor. zaten 120 km/h üzerine çıkmam. 3500 devirden önce vites değiştiren memur zihniyeti ile araç kullanan titiz biriyim.
    O kadar titizim ki he yıl komple koltuk tavan yıkatıyorum. Sizce neden olmuş olabilir. Kaporta ustam normal olduğunu turbo zamanı geldiğini söylüyor. bu araçlar 100 bin km de turbo mu ister?

Dün forumlara baktım, Turbo ıslık sesinin turbo fanının milleri değiştirilerek çözülebildiğini ustaların birçoğu bunu bilmeden veya bilerek masrafı yükselttiklerini söylüyorlar. eğer fan milleri ile uygun maliyetle çözülürse harika olacaktır. Aracımdan çok memnunun inşallah masraf çıkarmaz.

• mustrix M kullanıcısına yanıt
    Dci motorlarda karakteristik olarak öellikle vites değişimine yakın devirde hafif bir ıslık sesi olur. araçta bariz bir çekiş düşüklüğü var mı? Yetkili servise gösterin, büyük ihtimalle bir şey yok diyeceklerdir.
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    İlave olarak makyajlı manuellerde 110 beygir, 17 jant ve Esp standart. Bagaj hacimleri tüm odellerde aynı ve tüm Mst ler ithaldir.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Şimdi ustama gösterdim kendi de bir megane kullanıcısı olduğundan bu modeli ve motoru çok iyi biliyor. Bu ses normal dedi borulara filan baktı. Şişme yok dedi ses normal rahatına bak dedi. Rahatladım ancak bir akrabam var ona da müsait zamanda soracağım oda anısını derse bu hususta rahatım.
    Ustam Turbonun açılıp kapanması bile zaten 750 tl tutar diyor. o sebeple hiç kafanı bulandırma diyor.
    Megane ile devam...

Ancak yakın zamanda Şu şimşek etkili
  • Umarım sorun yoktur ama eğer varsa ve tamir 800, yenisi 1800 TL ise bence yenisini taktırın.
  • 
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.