Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (582. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle hayırlı olsun benzer araçlarla ilgili deneyimim olduğu için cevap verme gereği duydum. Şöyle söyleyeyim eniştemde Megane III vardı ve onun yerine makyajlı kasa İnsignia , yani sizin aracın aynısından aldı. 6 ay kadar kullandıktan sonra 15-bin lira tersine satıp dizel insignia aldı . Şimdi nispeten memnun ama D-sınıfı standartlarının bir kısmını tutturması hariç insignia tam otomatik şanzımanla verimli bir otomobil olmaktan gerçekten çok uzak. Deneyimlerime göre konuşayım sizin aracın 7.5 -8 litre yakmasını bence hiç beklemeyin. Bu tüketimi ancak düz yolda ve 110 km geçmezseniz tutturabilirsiniz.Onu dışında biraz şehir içi ağırlıklı kullanımda 10 litre altı hayal maalesef.Bunu zamanla sizde deneyimleyeceksiniz. Biz aracı şehir içi ,şehir dışı karışık 12 litre altına pek düşüremedik. Belki kullandığımız güzergahın düz olmamasından kaynaklıdır ama bu araç yakıyor maalesef.
  • Ben şu anda inanılmaz memnunum, yakıt olarak da şu ana kadar 8.5 litreyi geçmedim. Almadan önce iyi araştırdım ve araç her yönüyle tam da beklediğim gibi çıktı, yakıt tüketimi de dahil. Sıkışık trafik olursa 10 litreyi geçer mutlaka ama benim güzergahım belli... Şanzıman da önceki nesil gibi değil, çok daha pürüzsüz ve hızlı... 10 litre bile yaksa satmam zira her şey ekonomi değil... Insignia'dan inip C segmenti araca binmek can sıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 26 Mayıs 2017; 21:49:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar MST sahipleri ve ilgilileri, bütün forumu okudum. Bu faydalı bilgiler için emeği geçenlere teşekkürler. 1 hafta önce 2010 Dizel 105 priv. 128b km aracı almıştım.

Son günlerde forum biraz cansız sanırım. Canlandırmak için yazayım dedim.

Sorun olarak çok önemli bir sorunum yok şimdilik sadece yağmur yağdığında veya araba yıkandıktan sonra arka hoparlörler cızırtı yapıyor, kuruyunca normale dönüyor. İkinci olarak da çukur tümsek girince ön tekerden gelen inceden bir ses geliyor. önceki sayfalarda kronik balatalardan kaynaklı sesten bahsedilmişti acaba bumudur. Bu ise nasıl çözülür?

Herkese iyi forumlar...

• cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Aynı araca sahibiz benim ki beyaz renk. Maalesef araçlarımızın amartisör sistemi çok tat vermiyor. Sınıf ortalamalarında bir rot balanscıya gidip ön takıma baktırabilirsin. belki rot rotillerden olabilir?

Yine yağ zamanım geldi. Yağ önerileriniz nedir? Geçen sene Elf almıştım.
  • Tereddütsüz Castrol Derim....

• Aynen bende Castrol edge aldım. Çok memnun kaldım.. arabanın sesi bile değişti:)

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkcoskun

Merhabalar MST sahipleri ve ilgilileri, bütün forumu okudum. Bu faydalı bilgiler için emeği geçenlere teşekkürler. 1 hafta önce 2010 Dizel 105 priv. 128b km aracı almıştım.

Son günlerde forum biraz cansız sanırım. Canlandırmak için yazayım dedim.

Sorun olarak çok önemli bir sorunum yok şimdilik sadece yağmur yağdığında veya araba yıkandıktan sonra arka hoparlörler cızırtı yapıyor, kuruyunca normale dönüyor. İkinci olarak da çukur tümsek girince ön tekerden gelen inceden bir ses geliyor. önceki sayfalarda kronik balatalardan kaynaklı sesten bahsedilmişti acaba bumudur. Bu ise nasıl çözülür?

Herkese iyi forumlar...

Aracınız hayırlı olsun.

Öndeki ses balatalardan geliyordur. herkes birşekilde yaşadı bu sesi.
    hoparlör için ise tavsiyem arabayı ıslatmayın :)

• herkese merhaba,

İzmir'den Murat ben

konuyu çok uzun süredir takip etmekteyim ve arabamla ile 2. yılıma girdim. aracımı 83.000 km de aldım şu an 104.000 km de. aktif olarak kullanmaktayım ve şu kadarını söyliyim gerçekten çok keyifli bir arabam var[:

2012 model makyajsız 105 bg, gri renkte privilege donanıma sahip, cam tavan ve navigasyon yok ama ben çok memnunum.

ara ara foruma giriş yapıp konulara göz gezdirmekten keyif alıyorum, sizden ricam ne varsa yazın biraz daha canlandırmış oluruz bu sayfayı.

herkese tekrar merhaba...
  • ukymk U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Evet öndeki ses için ustam balatanın yayından dedi. Bu modellerin hepsinde olabiliyor dedi.
    Hoparlörleri de artık yağmurlu havalarda sesi ön hoparlörlere vereceğim yapacak bir şey yok :)
  • Merhaba,2010 Mayıs ayından beri 1,5 dizel MST aracıma keyifle biniyorum.Yakıtından ,yol tutuşundan,iç mekan genişliğinden,trim sesi azlığından,çok yakışıklı görüntüsünden çok memnunum.Otomatik yağmur ve far sensörüne o kadar alışmışım ki eşimin arabasını sürerken ilk anda bocalıyorum.

Memnun olmadığım noktalar ise klima yetersizliği ve müzik sisteminin zayıflığıdır.Klima zayıflığı çok önemli değil ama bir Moonlight Sonata yı veya Rodrigo nun Gitar Konçertosunu berrak bir şekilde dinleyememek biraz hayal kırıklığı oluşturuyor.Geçenlerde bir oto müzik sistemleri uygulayan bir yere uğradım.Adam önce klasik müzik cd mi kendi aracında dinletti bana ve bunu benim aracıma uygulayabileceğini söyledi.(Mersin-Tarsus da)Ancak fiyatı fahiş buldum çünkü 2000 tl istedi,vazgeçtim.Sıfır aldığım sevgili arabam artık 8 yaşında ve sanırım hala ilk gün performansı ile çalışıyor.

Bir kaç kez değiştirip sıfır QQ ,Kadjar,Honda CRV,Kia spo vs araçlardan birini alayım diye düşündüm.CRV ve X-Trail hariç diğerleri beni hayal kırıklığına uğrattı.Düşünsenize deneme sürüşünden sonra kendi arabama bindiğimde 'vay beee,ulen mst meğer sen neymişsin dedim.CRV ve X trail ise iç mekan ferahlığı yol tutuş vs benim arabamı aratmasa da fiyatları çok çok yüksekti. değmez dedim vazgeçtim...

Şimdi ekrandan görüntüsü güzel olan ve çok tutulacağı varsayılan (Renault servis görevlileri :Hocam manyak bir araç yapmışlar dediler.)yeni koleosu bekliyorum...

• osmin kullanıcısına yanıt
    Yağ olarak Castrol edge 5-40 veya 5-30 hangisini kullanalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

Yağ olarak Castrol edge 5-40 veya 5-30 hangisini kullanalım.

Bence sıcak bir şehirde yaşıyorsanız (İzmir, Antalya, Adana, Mersin gibi) ve aracınızda DPF olup olmamasına bağlı olarak 5-40, diğer şehirler de yaşıyorsanız 5-30, çok soğuk bir ilde yaşıyorsanız 0-30. Yağ markası olarak ta Lique Moly veya Motul, daha alt kademe de Mobil veya Castrol yağlardan uygun olanını kullanabilirsiniz.
  • Tarsus dan selamlar...
    Bugün 2010 model 1.5 dci mst min yıllık bakımını yaptırdım.
    1.Fren balataları
    2.Polen filtresi
    3.Yağ filtresi
    4.Yakıt filtresi
    5.Hava filtresi
    6.Trigger kayışı
    7.Trigger kayışının gergi rulmanı
    8.Devri daim pompası
    9.Motor Yağı (ELF) değişti
    10.Baskı balata kontrol edildi
    11.süspansiyonlar kontrol edildi
    12 Fren hidroliği kontrol edildi
    13.Sinyal lambaları ve farlar kontrol edildi
    son olarak ben bir de bujilere bakın dedim adam güldü ve bunlarda ısıtmalı buji var sorun olsa araç
    çalışmazdı dedi...
    Neyse sonuç olarak yaklaşık 4 saat süren bir çalışmanın ardından (trigger seti ile çok uğraştılar) 200
    tl si işçilik olmak üzere 1085 tl ye ÖZEL serviste yukarıdaki bakımlar yapılmış oldu.

Bana bu rakam çok uygun geldi.Bence Renaultun kendi servisinde en az 2000 tl tutardı.Gerçi servisin de garanti olayı var ama aradaki fiyat farkı çok oluyor...

• mustrix M kullanıcısına yanıt
    Motor tipine göre RN0710 yada RN070 normuna uygun olan yağlardan kullanmanız gerekiyor.

Motor Euro 4 ise RN0710 Castrol EDGE Fst 5w/40

Euro 5 ise RN020 Castrol EDGE Professional 5W/30
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Dostum aracım 2010 model 1.5 dci 105 ps,'lik
    Bu araç Euro 4 mü?
  • mustrix M kullanıcısına yanıt
    Evet Euro 4
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hocam bence fiyat çok uygun
    Ama tabii kullanılan yedek parçaların kalitesi de önemli bence daha önceki araç bakım tecrübelerim de ucuz yan sanayi parça kullanımında parçanın kısa sürede aşındığı ve tekrar değiştirmek gerektiğidir. Örnekse önceki aracımda (Seat Cordoba 2008 1.4 TDI) 2 yıllık kullanımım da 2 kez ön fren disklerini değiştirmiştim, tabi balatalarda değişiyor disklerle.

Düzeltme: ARroWCoLT hocam yanlışlıkla sizi cevapladım. Bir süredir forum da değildim mazur görün acemiliğimi. Cevabım Kaftal 64 arkadaşımın mesajına idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkcoskun -- 7 Haziran 2017; 13:34:4 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar...
    Yeni Koleos un fiyatiarı girilmiş.

Touch 1.6 dCi X-tronic 130bg.....162 500 tl
    Icon 1.6 dCi X-tronic 130bg.....171 750 tl

Bunlar opsiyonsuz fiyatlar ama zannedersem bu iki seçenek de dolu olacaktır.

Bu arada cehaletimi bağışlayın X-tronic şanzıman ne demektir?Yani isteğe bağlı olarak manuel vitese mi dönülebiliyor?X-tronic şanzıman tercih edildiğine göre bir bildikleri vardır.Bu şanzıman ile tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim...

Bu arada hiç otomatik vites araç kullanmadım keşke manuel seçeneği de olsaydı...

Hayırlı akşamlar...
  • Cam tavanlı MST arayışım sürüyor...Bir sorum olacak. 2017 MST ne zaman yollarda olur bilen var mı?
  • Rec 5 Kardeşim,google da aratıp 2017 mst nin resimlerine ulaştım.Ancak bence bizim mst lerimiz çok daha yakışıklı.Olursa üstünlüğü yeni teknolojisi olur.
  • 
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.