Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Oglum dogduktan sonra buyuk arac ihtiyacimizi Subaru Imprezamizi satarak aile araci ve yakit konusunda düşük oldugunu düşündüğüm, ailemin de yillardir kullandigi Megane 1 den sonra ikinci meganemiz Megane 3 1.5 110 HP ST aracı 10 gun once satin aldim.

Sormak istedigim bazı sorular var fakat hic bir yerde yeterli bilgi bulamadim. Biri bana yardimci olabilir mi?

Aracin yakiti az dendi lakin 6 litrenin altinda gezemiyorum sehir icinde. 2 3 kere denedim hep sıfırlayarak. Bende mi bir sorun var acaba?

Otobanda son sürat denemesinde 175'in ustune çıkmıyor çıksa da cok kisa sure sonra nefesi kesiliyor gibi hiz sabit kaliyor 170'de. 4000 devirde 180'den fazla gitmemesi normal mi?

107 beygir Subaru ile 200'e sabitleyerek gidiyorduk internette pek cok kisi 195 200 görüyor Fluencelar Cliolar sagdan soldan geçip gidiyor otobanda benim aracta mi acaba bir eksik var?

Yardim eden herkese simdiden tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: raGGanGsTa

Herkese selam. Oglum dogduktan sonra buyuk arac ihtiyacimizi Subaru Imprezamizi satarak aile araci ve yakit konusunda düşük oldugunu düşündüğüm, ailemin de yillardir kullandigi Megane 1 den sonra ikinci meganemiz Megane 3 1.5 110 HP ST aracı 10 gun once satin aldim.

Sormak istedigim bazı sorular var fakat hic bir yerde yeterli bilgi bulamadim. Biri bana yardimci olabilir mi?

Aracin yakiti az dendi lakin 6 litrenin altinda gezemiyorum sehir icinde. 2 3 kere denedim hep sıfırlayarak. Bende mi bir sorun var acaba?

Otobanda son sürat denemesinde 175'in ustune çıkmıyor çıksa da cok kisa sure sonra nefesi kesiliyor gibi hiz sabit kaliyor 170'de. 4000 devirde 180'den fazla gitmemesi normal mi?

107 beygir Subaru ile 200'e sabitleyerek gidiyorduk internette pek cok kisi 195 200 görüyor Fluencelar Cliolar sagdan soldan geçip gidiyor otobanda benim aracta mi acaba bir eksik var?

Yardim eden herkese simdiden tesekkur ederim.

Aracınız şehir içinde altı litre tabiki kullanıma bakarak çok değil hız konusuna gelince benim araçta gayet hızlı bir şekilde 190 görür görmez gaz kesici gazı kesiyor fabrika ayarları sebebiyle 190 geçemiyoruz 175 hiç duymadım sınırlayıcı kalkarsa 300 de yapar. Aracınıza güvenin güle güle kullanın.

• Balatalar ses vermeye başladı. Fren balata degisimi ne kadar tutar yakın zamanda yaptıran varmı? İlk arabam olduğu için çabuk yedim sanırım biraz :) aralıkta almıştım arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkani

Balatalar ses vermeye başladı. Fren balata degisimi ne kadar tutar yakın zamanda yaptıran varmı? İlk arabam olduğu için çabuk yedim sanırım biraz :) aralıkta almıştım arabayı.

Ben geçen hafta arka balataları değiştirdim internetten aldım 77 tl ye Orjinal TRw otuz lirada ustaya verdim.İnternetten al tanıdık ustayada değiştirt fazla para verme Trw orjinal dir Bosha da maisede trw üretir.
  • Sayın üyeler, 2009 - 2014 Megan veya Clio kullanıcılarından kronik direksiyon sorunuyla karşılaşanı duydunuz mu veya sizin araçlarınızda parke yollarda direksiyondan çok takırtı yapan varmı.Meganlarda direksiyon sorunu duydum çoğu kullanıcı garantiden değiştirmiş başına böyle birşey gelen varmı.
  • Akyol1 kullanıcısına yanıt
    Link verebilir misiniz hocam zahmet olmazsa..ben Bosch servisi aradım. 130on balatalar, 60da işçilik dedi..

• quote:

Link verebilir misiniz hocam zahmet olmazsa..ben Bosch servisi aradım. 130on balatalar, 60da işçilik dedi..

https://www.parcafilosu.com/balata/renault/megane-sport-tourer/2012

ferodo da alabilirsin Trw nin alman muadilidir.
    Bu ürünü hediye çekimle 73e alabiliyorum. Nasıl sizce.

http://urun.n11.com/fren-balatasi/bosch-renaultfluencemegane-3-iiicaptur-on-fren-balata-P48747777

• quote:

Orijinalden alıntı: Akyol1

...fabrika ayarları sebebiyle 190 geçemiyoruz 175 hiç duymadım sınırlayıcı kalkarsa 300 de yapar. Aracınıza güvenin güle güle kullanın.

Şu 300 km/s yapar kısmı şaka herhalde.

Balata için Feredo'yu öneririm. TRW ile aynı grup şirketi, hangisi hangisini satın almıştı hatırlamıyorum ama birleştiler. TRW ve Bosch'un sahtesi çok fazla, Feredo'nun sahtesini duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 18 Temmuz 2017; 12:58:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

quote:

Orijinalden alıntı: Akyol1

...fabrika ayarları sebebiyle 190 geçemiyoruz 175 hiç duymadım sınırlayıcı kalkarsa 300 de yapar. Aracınıza güvenin güle güle kullanın.

Şu 300 km/s yapar kısmı şaka herhalde.

Balata için Feredo'yu öneririm. TRW ile aynı grup şirketi, hangisi hangisini satın almıştı hatırlamıyorum ama birleştiler. TRW ve Bosch'un sahtesi çok fazla, Feredo'nun sahtesini duymadım.

300 km mecazi tabikide, fredoyu bende kullanıyorum şimdilik iyi gibi duruyor. Sahte ürün sebebiyle zaten bosh tan uzak durdum.
  • quote:

Bu ürünü hediye çekimle 73e alabiliyorum. Nasıl sizce.

http://urun.n11.com/fren-balatasi/bosch-renaultfluencemegane-3-iiicaptur-on-fren-balata-P48747777

Dostum orjinal ise al burdan orjinal olup olmadığını anlıyamıyoruz firmaya mesaj at orjinalmi değilmi telefonla bir görüş biraz laf kalabalığı yap sıkıştır konuşmalardan anlarsın .Satıcı isim yapmış tanınmış firmaysa veya boshun bayisi ise taklit ürün satmaz.

Firma yorumları çok iyi. Boschun bir çok model için ürünlerini satıyorlar ve hepsinde orjinal teyitli yorumlar var. Alayım ozaman çok teşekkürler. İyi ki varsınız arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkani -- 18 Temmuz 2017; 15:28:56 >
    Dostum Lastiği hangi marka ve ne kadara aldınız? Konu ile ilgili bilgi verir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

Dostum Lastiği hangi marka ve ne kadara aldınız? Konu ile ilgili bilgi verir misiniz?

Oto pratikten Dayton Touring denen lastik yanakları çok yumuşak tanesi 230 tl.Madein İtalya
  • quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Arkadaşlar bizim aracin geç gaz yemesi normal mi. 1.2 motor tüplü i20 80 beygir mi ne, gaza dokundunmu uçuyor 1.ve 2. Viteslerde benim arabam geç tepki veriyor. Cok üzdü beni bu adaba bi sorun mu var

Bir sorun yok, kalkışları çok hantal bir araç.

• 105 likse normal, alt devirlerde cansızdır. 110 luksa bir sorun olabilir.
  • Buldum arkadaşlar duzeltme yonetimini adam arka kapaliyi secmis sol arka kapinin hoparlörü cizirdiyor sanirim patlak ben farketmeyeyim diye olabilir. Link atabilecek var mi uygun bir hoparlörü? Basina geln var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: axu483

Buldum arkadaşlar duzeltme yonetimini adam arka kapaliyi secmis sol arka kapinin hoparlörü cizirdiyor sanirim patlak ben farketmeyeyim diye olabilir. Link atabilecek var mi uygun bir hoparlörü? Basina geln var mi

13 cm herhangi bir koaksiyel hoparlör iş görür. Servisten orijinal hoparlör almayın hem dandik hem pahalı.

Adam muhtemelen kendisi rahatsız olduğu içğn kapatmıştır, 50 liralık hoparlör araç alım kararını etkilemez sonuçta.

Ayrıca bir sır, sanılanın aksine arka hoparlörlerin ses kalitesine faydası yok. Sadece arkada oturanların rahat duymasına yarıyor, genel olarak ise sahneyi bozuyor...

• 58 Km. ortalama hız ile 6,1 yakıt ortalamam klima açık.
  • Sol arka dış stop lambam catlamisti bir sure önce. Geçen gün baktim yanmıyor artık. Araştırdım en ucuz 330 orijinali. Sahibindende bir yerde buldum. Valeo marka. 200tl dedi. Ürüne orjinal dedi.

Valeo marka nasıl orjinal.oluyor? Bilgisi olan varmi

• 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.