Şimdi Ara

YENİ MAC'LER DUYURULDU --- ANA BAŞLIK--- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güle güle kullanın, müsadenizle sorularım şöyle:

1- Windows'tan sonra alışma devreniz nasıl ?(programlar, arayüz vs..)
    2- Tam yükte ve normal kullanımda pil ömrü
    3- Isınma durumu
    4- HDD upgrade yapacak olsanız sizinkini çıkarıp SSD takabiliyor musunuz ?

Şimdiden tşkler.

quote:

Orijinalden alıntı: ars_oguz
    Henuz Mac'e yabanci olmakla birlikte, sorulariniz olursa cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

Güle güle kullanın, müsadenizle sorularım şöyle:

1- Windows'tan sonra alışma devreniz nasıl ?(programlar, arayüz vs..)
    2- Tam yükte ve normal kullanımda pil ömrü
    3- Isınma durumu
    4- HDD upgrade yapacak olsanız sizinkini çıkarıp SSD takabiliyor musunuz ?

Şimdiden tşkler.

quote:

1- Genel kullanıma alışmak 15 dakika, detaylar birkaç gün.

2- Apple pil ömrü konularında yalan söylemiyor kullanıcıya. Ölçümleri %50 ekran parlaklığıyla wi-fi üzerinden internette dolanarak yapıyorlarmış. Oradan hesaplayabilirsiniz. Elbette ki kullanıma göre bunu 2-3 saate bile indirebilirsiniz, atıyorum bir 3D oyun oynarsanız...

3- Isınma durumu çok çok az fan sesi %90 kullanımda dyuymazsınız

4- Takabilrisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 16 Nisan 2010; 16:43:11 >

• istanbul bilişim yeni mbp leri getirmiş.

tabi stokta var mı sormak lazım.
  • Daha onceden soyledigim gibi 15" i bir kac gun icerisinde arkadasima aldiracagim. Arkadasim bilgisayari alirken kutuyu acip bilgisayari calistirip olu piksel ve baska her hangi bir sorun olup olmadigini kontrol etmeli mi? Eger Apple' larda boyle problemler olmuyorsa kutunun hic acilmamasini tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvthsgm -- 17 Nisan 2010; 8:35:07 >
  • quote:

Bunca yil PC deneyiminden sonra yeni MacBook Pro ile Mac'e gecis yapmis oldum.

2.66GHz Intel Core i7
    4GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2x2GB
    500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
    SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
    MacBook Pro 15-inch Hi-Res Antiglare Widescreen Display

Mac'le ilgili her zaman merak ettiğim bir sorudur, izninizle =)
    Mac'lerin çok stabil çalıştığı duydum ve kasmadan ilerlediğini soruya gelecek olursak
    diyelim ki NFS Shift, Adobe CS4, iTunes gibi kasma oranı yüksek programları bir arada açtım max. 4 olsun.Bu durum da yavaşlama söz konusu olur mu?
    Teknoloji mağazalarında Macbook deneyimlerim oluyor bazen iTunes'a basmamla açılması bir anda oluyor.Ben belgelerimi açmak için yarım saat bekliyorum tabi burada Windows'a da haksızlık yapmak istemem çünkü 1,66 ghz-1gb ram-256 mb ekran kartı 30 gb hafıza taş devrinde kalma bi yapıt.

• quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

Daha onceden soyledigim gibi 15" i bir kac gun icerisinde arkadasima aldiracagim. Arkadasim bilgisayari alirken kutuyu acip bilgisayari calistirip olu piksel ve baska her hangi bir sorun olup olmadigini kontrol etmeli mi? Eger Apple' larda boyle problemler olmuyorsa kutunun hic acilmamasini tercih ederim.

Bence hiç açtırma.. hiç duymadım böyle bi problem de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

quote:

Bunca yil PC deneyiminden sonra yeni MacBook Pro ile Mac'e gecis yapmis oldum.

2.66GHz Intel Core i7
    4GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2x2GB
    500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
    SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
    MacBook Pro 15-inch Hi-Res Antiglare Widescreen Display

Mac'le ilgili her zaman merak ettiğim bir sorudur, izninizle =)
    Mac'lerin çok stabil çalıştığı duydum ve kasmadan ilerlediğini soruya gelecek olursak
    diyelim ki NFS Shift, Adobe CS4, iTunes gibi kasma oranı yüksek programları bir arada açtım max. 4 olsun.Bu durum da yavaşlama söz konusu olur mu?
    Teknoloji mağazalarında Macbook deneyimlerim oluyor bazen iTunes'a basmamla açılması bir anda oluyor.Ben belgelerimi açmak için yarım saat bekliyorum tabi burada Windows'a da haksızlık yapmak istemem çünkü 1,66 ghz-1gb ram-256 mb ekran kartı 30 gb hafıza taş devrinde kalma bi yapıt.

Mac'ler uzaydan gelen cihazlar değil :) Yeterince üzerine gidersen muhtemelen kasılır. NFS Shift + Photoshop + Itunes ile kasılmaz, ama yani programları açmaya devam edersen sonunda kasarsın :)

Mac'lerin çok programı bir arada çalıştırabilmesinin en önemli nedeni, UNIX Kernel'inden kaynaklanan mükemmel memory management (Hafıza yönetimi)
    Yani hangi programa ne kadar RAM vereceğini, ne zaman bu RAM'i geri alacağını Windows'tan çok daha iyi hesaplıyor. Mesela, Windows ortamında bi Internet Explorer açtığınızda, atıyorum 250 MB RAM aldığında, çoğu zaman programı kapattığınızda bile işletim sistemi bu 250 MB'nin tamamını boşaltamıyor. Veya, program hiçbirşey yapmazken bile 250 MB kullanmaya devam ediyor.
    UNIX ise, server'larda kullanılan, Solaris, Mac OS X gibi işletim sistemlerinin çekirdeği olan, ve özellikle server'lar için çok önemli olan hafıza yönetiminin çok ama çok iyi olduğu bir çekirdek. Her MB'ın UNIX için önemi var diyebiliriz, çünkü bankaların, google'ın, yahoo nun, FBI'ın, CIA'in, TSK'nın aklınıza gelen tüm büyük kurumların server'ları dahi UNIX veya UNIX çekirdekli LINUX üzerinde çalışmakta. Ve saniyede milyonlarca I-O (Giriş çıkış) yapılan bu server'larda hafıza yönetiminin ne kadar kritik olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Apple ise, Mac OS X çıkmadan önce, MAC OS 9'u kullanırken asıl geri kaldığı şey işletim sisteminin çekirdeğiydi. Virüsler de vardı, üstelik çoğu arayüz özelliği de Microsoft tarafından kopyalandığından pek özelliği de kalmamıştı. Apple, çekirdekle uğraşmaktan son kullanıcı tarafında yeterli geliştirmeler yapamıyordu. Bu yüzden, piyasada iyi işletim sistemi geliştirecek bir ekip bluma hedefiyle dolanırken, 1986 yılında kendi kurduğu Apple'dan kovulan Steve Jobs'un kurduğu NEXT firmasını satın aldı. NEXT firması, UNIX üzerinde çalışan mükemmel bir işletim sistemi oluşturmuştu.

Next firmasının alınması, ve bununla birlikte Steve Jobs'un Apple'a geri dönmesinin ardından, Apple da UNIX çekirdeğini kullanarak, çekirdekle uğraşmak yerine, en iyi bildiği şeye, yani arayüz oluşturmaya odaklandı.
    Yeni işletim sistemine de Mac OS 10 demek yerine, Mac OS X dediler. Oradaki X, hem 10'u temsil ediyor, hem rahmetli NeXT in X i, hem de UNIX'in X'i :) Next firması, Mac OS X'in içinde yaşıyor...

Sonuç olarak, işte bu yüzden, Mac OS X çok stabil. Ama yeterince kasarsanız, veya en alt düzeyde Mac'lere çok yüklenirseniz, onu da kastırırsınız :)

• Sahsi gorusum oyle aslanlar gibi bi degisiklik olmamis ama macbook ta islemci degisimi olsaymis fena olmazmis kaldi garibim core2duo da:)
  • teşekkürler centauri
    baya bi aydınlatıcı oldu

edit : bu steve ağabey kaç kere girip çıktı şu Apple'a ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saahin -- 17 Nisan 2010; 19:56:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

Daha onceden soyledigim gibi 15" i bir kac gun icerisinde arkadasima aldiracagim. Arkadasim bilgisayari alirken kutuyu acip bilgisayari calistirip olu piksel ve baska her hangi bir sorun olup olmadigini kontrol etmeli mi? Eger Apple' larda boyle problemler olmuyorsa kutunun hic acilmamasini tercih ederim.

Bence hiç açtırma.. hiç duymadım böyle bi problem de

Cevabın için teşekkür ederim. Herhangi bir sorun yaşayan var mı?
  • iyi günler herkese
    15' mi alayım yoksa 17' mi alayım karar veremedim bir türlü?ağırlık problem değil benim için.10 gün içinden kuzenim geliyo amerikadan hangisini sipariş etsem?
    full hd görüntü farkı çok mu 15' e göre?birde 200 dolar extra verip i7 17' mi alayim.fikirlerinizi bekliyorum
  • ne amacla icin aldiginza bagli
    photoshop,aperture,logic yad ableton icinse 17'' mutlaka.
    gunluk kullanim icin(safari,chat,itunes,mail filan)13" yeterli
    eger almisken iyisi olsun derseniz 15''
    unutmayin 17'' ler profesyonel kullanim icin,oyuzden portatif degiller.

i5-i7 performans farki %5.200 dolara %5 icin degermi buna siz karar vermelisiniz.
    Eger 15'' alicaksaniz yeni ekranli olani alin.(1680x1050) 150 dolar farkli.Yanliz birsey daha var tam emin olmamakla birlikle i7 islemci upgrade i ve 15'' 1680x1050 ekran farki BTO (yani build to order) yani :) sadece apple sitesinden siparis edilebiliyor.Appstore larda olmayabilir yani.Basima geldi imac 27'' i7 aldim ilk ciktiginda ve appstore larda yoktu.Apple internet sitesinden siparis vermek zorunda kaldim.Kuzen bunu mutlaka teyit etmeli yani :)

bence en ideal secim macbook pro 15 inc 2.4 GHZ olani,ust model 2.53 ghz islemcisiyle perf farki neredeyse yok (%3).

• çok teşekkür ederim cevap için aydınlattınız beni.
    bir sorum daha olucak apple in internet sitesinde yaklaşık %8 tax ekleniyo.applestore dan aldırsam gene %8 tax eklenecekmi ilan edilen fiyatlara.amozon.com da tax alinmiyormuş.lafın kısası vergisiz nerden aldirayım amerikadan?
  • Evet bu soruya bende cevap bekliyorum USA+no tax=nerde???
  • Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire ve Oregon da tax yokmus arkaslar √

edit:Florida, Nevada , Texas, South Dakota, Washington, Wyoming.bu eyaletlerdede yokmus vergi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 18 Nisan 2010; 21:43:12 >
  • amozon da kesin tax yok da sppstore da varmı bende onu merak ediyom
  • amazonda da varmis tax,adres neresiyse o eyaletin tax ini ekliyormus shipping & handling fee altinda
  • Boston da varmi?
  • Arkadaşlar 15 incliği ebaydan 2800 dolara alsam türkiyeye usps express maille gelirmi?gümrüğe takılırmı takılırsa neye patlar bana bu iş,lütfen yardım?
    http://cgi.ebay.com/NEW-Macbook-Pro-15-2-66-GHz-i7-620M-8GB-500GB-7200RPM_W0QQitemZ120556331240QQcmdZViewItemQQptZApple_Laptops?hash=item1c11b7a0e8
  • merhaba arkadaşlar bir soru sormak istiyorum sizce 15"lik hi-res ekranlı i7 2.66ghzlık mbpmu alınmalı yoksa 17"lik i5 2.53ghzlık mbpmu alınmalı ikisi aynı fiyata denk geliyor ufak çapta müzik editleme yapıyorum ve görsel iletişim tasarımı okuyorum %5 farklık performans çok fazla etki ediceğini sanmıyorum 17ye göre fakat 17liğin taşınabilirliğindeki sorunları kafamı da karıştırmıyor değil =) cevaplarınız için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.