Şimdi Ara

YENİ MAC'LER DUYURULDU --- ANA BAŞLIK--- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
5.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 senelik islemciyle yola dewam.steve jobs un yeni macbook pro 13" yorumu "Az islemci performansi arttirimi(i3) yerine 10 saat pil omru ve mikici ekran karti performansini tercih ettik''.Valla merak ediyorum aramizda oyun icin 13'' inc alan varmidir :)

bide tabloya doom 3 koymuslar
     YENİ MAC'LER DUYURULDU --- ANA BAŞLIK---
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

3 senelik islemciyle yola dewam.steve jobs un yeni macbook pro 13" yorumu "Az islemci performansi arttirimi(i3) yerine 10 saat pil omru ve mikici ekran karti performansini tercih ettik''.Valla merak ediyorum aramizda oyun icin 13'' inc alan varmidir :)

bide tabloya doom 3 koymuslar

kimseye yaranılmıyor arkadaş.. ben jobs yerine olsam içi boş macbook pro kasasını veririm 500 $'dan, al içini doldur derim...

ama yine de bi laf edilir kesin...

adam haklı iCore3 kullanıp intel vga kullansa yine laf edilecekti...

bir markanın üstüne bu kadar gelinmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caves -- 13 Nisan 2010; 23:40:38 >

• Sim kart girişi ve doğal olarak 3g yine yok yani işte bu gerçekten üzücü..
  • ya arkadaşlar cehaletimize verin bir sorum olacak,

apple almayı düşünüyorum (şu yeni seriyi bekleyelim dedik alamadık) ama bu macbook pro 15" ler hd midir değilmidir anlayamadım? 1080 p değil ama!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF34

quote:

Orijinalden alıntı: surrealll

merhaba arkadaşlar ben acaba i7 620m ile i5 540m arasında çok fark varmıdır diye sormak istiyorum ufak bir araştırma yaptığımdahttp://www.notebookcheck.net/Review-Intel-Core-i3-i5-i7-Processors-Arrandale.25085.0.html şu sitede çok uçuk fark olmadığını gördüm 200 dolar vermeye değermi diye merak ediyorum =)

i7 gercek 4 cekirdek ve sanal 4 cekirdek ile 8 cekirdekli bir islemci i5 ise gercek 2 cekirdek ve 2 sanal cekirdekle 4 cekirdekli bir islemcidir karar sana ait ama islemciyi cok yoracak bir islem yapmayacaksan i5 islemci hayli hayli yeterli olur...

Laptop işlemcilerinden bahsediyoruz dimi?

Birde 17" i7 modelin işlemcisi i720m mi oluyor?

Sanırım kaçırdığım bi nokta var, herzaman Apple kullandığı donanım açısından da piyasadaki en iyi sistemi sunardı Macbook Pro'larda olarak.. Arkadaşlarıma falan, piyasada aynı konfigürasyonda bulunan bilgisayarların, Sony falan yine aynı 5 6 milyar rakamlarına ulaştığını söylerdim..

Geliceğim nokta ise Dell'in 1700TL lik i7 720QM ilemcili modeli, bu 17" Macbook Pro i7 model ile aynı işlemciyi mi kullanmakta bunu merak ediyorum??

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ben acaba i7 620m ile i5 540m arasında çok fark varmıdır diye sormak istiyorum ufak bir araştırma yaptığımdahttp://www.notebookcheck.net/Review-Intel-Core-i3-i5-i7-Processors-Arrandale.25085.0.html şu sitede çok uçuk fark olmadığını gördüm 200 dolar vermeye değermi diye merak ediyorum =)

i7 gercek 4 cekirdek ve sanal 4 cekirdek ile 8 cekirdekli bir islemci i5 ise gercek 2 cekirdek ve 2 sanal cekirdekle 4 cekirdekli bir islemcidir karar sana ait ama islemciyi cok yoracak bir islem yapmayacaksan i5 islemci hayli hayli yeterli olur...

Sanırım kaçırdığım bi nokta var, herzaman Apple kullandığı donanım açısından da piyasadaki en iyi sistemi sunardı Macbook Pro'larda olarak.. Arkadaşlarıma falan, piyasada aynı konfigürasyonda bulunan bilgisayarların, Sony falan yine aynı 5 6 milyar rakamlarına ulaştığını söylerdim..

Geliceğim nokta ise Dell'in 1700TL lik i7 720QM ilemcili modeli, bu 17" Macbook Pro i7 model ile aynı işlemciyi mi kullanmakta bunu merak ediyorum??

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyclah

quote:

quote:

i7 gercek 4 cekirdek olarak biliyordum baktim simdi gercekten 2 cekirdek olarak gorunuyor. benim bilgisayarda i7 720 qm var gercek 4 cekirdek demek ki i7 720den itibaren gercek 4 cekirdek kullanilmis. sony f serisiyle fiyat politikasini degistirdi i7 islemcili sonyler su an 3200 ile 3700 lira arasi degismekte.

• Yani 17" Apple i7'ler bahsettiğiniz 720qm işlemcili mi tam anlayamadım o kısmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyclah

quote:

quote:

aslında şimdide en iyi sistemi sunmuş fakat 32nm lik işlemci serilerinde en iyi modellerini sunmuş çnkü i7 720 olan işlemci 45nm bu daha fazla enerji harcaması demek ve çıkış tarihi olarak daha eskihttp://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=43122,43544,43560, burada Q'3 09 yazıyor diğerleri Q'1 10 ama ben hala i7 620m ile i5 540m arasında gerçekten 200 dolar verilcek bir performans farkı varmı bunu öğrenmek istiyorum zamanla bilgilendirmeler olacaktır inşallah =))

• @caves

demek istedigim,o teknoloji o fiyata pahali be kardesim.kisisel gorusum c2d islemcili 2.66 13'' ve 1500 dolar cok sacma fiyat
  • Şimdi Sonystyle sitesinde bir konfigürasyon yaptım yeni Z serisine.

13"
    i5 540M (2.53 GHz with TB up to3.0GHz)
    large capacity batarya (11 saat yazmışlar)
    128GB SSD
    4GB Ram
    NVidia GT330M (1GB Vram) + Intel HM57

= 2000 USD. Bence Mac'lerin fiyatları çok da orantısız değil. Hatta Sony fiyat konusunda Mac'i sollamış demek bile mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 14 Nisan 2010; 8:35:52 >
  • Arkadaslar, dun henüz yeni almış oldugum 13.3 promu sattım ve araştırirken bu topigi gördüm. Açıkcası ipadin de yorumlarını okuyorum cazip geliyor. Bu topik kafamı karıştırdı affınıza siginarak sormak istiyorum air mi alsam Pro mu?
  • Yeni maknelerin benchmark testlerini ekli fotolarda görebilirsiniz arkadaşlar. Testi yapan site (Gizmodo) test ettikleri yeni sistemin Core2Duo'ya göre %50 performanslı olduğunu iddia etmiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

Şimdi Sonystyle sitesinde bir konfigürasyon yaptım yeni Z serisine.

13"
    i5 540M (2.53 GHz with TB up to3.0GHz)
    large capacity batarya (11 saat yazmışlar)
    128GB SSD
    4GB Ram
    NVidia GT330M (1GB Vram) + Intel HM57

= 2000 USD. Bence Mac'lerin fiyatları çok da orantısız değil. Hatta Sony fiyat konusunda Mac'i sollamış demek bile mümkün.

128GB SSD ile 500gb 2.5" hard disk fiyat farkı yaklaşık 200$
    i5 540m ile core 2 duo farkı yaklaşık 150$
    gt 330m ile GT 320m farkı yaklaşık 100$

1550$ ediyor.

Sony daha pahalı gözüküyor ama en azından gerçekten "pro" bir makine sunmuş 13" için.

Mac 13" prodaki core 2 duo işlemci kabul edilemez bir eksik, core i3 koymak bu kadar mı zor, 100$ da zam yap gitsin madem maliyet farkı var (15" e yaptığı zam gibi).

Kesinlikle 13" almayı düşünüyordum MBP, artık laptopum bozuluna/iyice eskiyene kadar devam. Belki güncellerler bir daha bu 13" olayını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 14 Nisan 2010; 10:20:47 >

• Yeni modeller ne zaman gelir resmi olarak Türkiye' ye acaba ?. Bu konuda fikri olan var mı?
  • arkadaşlar mbp 15"lik modellerinin erkanlarını 1680*1050ye yükseltebiliyorsunuz keşke 1080 olsaymış configuration menüsünden seçeneklere ulaşabilirsinizhttp://store.apple.com/us/configure/MC373LL/A?mco=MTc0Njg1ODE
  • ben de 13 mbp almayı düşünüyordum ve yeni serileri yani yeni işlemcileri bekleyeyim demiştim iki ay önce ertelemiştim . . şimdi birileri bu i3 işlemci ile c2d işlemci arasındaki farkı söylese tam olarak. . ya da i5 ile c2d arasındaki farkı**
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

Yaklaşık 3-4 saat önce bir mesaj yazdım ama ne yazıkki yayınlanmamış.Aynı yazıyı iyiki bir yere kopyalamışım oradan yapıştırıyorum.

Yeni modellerin özellikleri güzel.İşlemcilerden pek anlamam ama benim kullandığım 2.66 Ghz'lık model 2000$'ken şimdi 2200$.i7 olunca nasıl bir güç ya da performans farkı oluyor.Bazı arkadaşlar SSD kesin gözüyle bakıyordu ama gördüğünüz gibi 5400 devirli harddisklerden vazgeçmemiş Apple.

512 GB SSD opsiyonu bile var...

Önceden de SSD opsiyonu vardı fakat kapasiteleri hakkında bir fikrim yok.Sanırım 128 ve 256'lıktı.Ama bu bahsettiğim arkadaşlar opsiyon değil standart olarak SSD bekliyorlardı.Ayrıca sizin mesajlarınızı takip ettiğim kadarıyla biraz fazla Apple Fanboyluğu yapıyorsunuz.Kimse size küfür etmiyor burada sadece fikirlerini beyan ediyor.

• beklentiler ve gerçekleşme oranlarına bakarak şu sonuç çıkıyor: Haziran'da çıkacak 4.nesil iPhone'da da fazla değişiklik olmayacak.

SJ, HTML5 vs... yeni teknolojiler diyerek yazılım konusunda kıyameti koparıyor ama iş donanıma gelince halen ayak sürüyor
  • kasada hiç değişme var mı? yok sanırım?...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.