Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.860
Cevap
52
Favori
376.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araç ile ilgili yakıt bilgilerini paylaşabilirmisiniz? Yakın zamanda laguna almayı düşünüyorum, malesef expressiondan başka donanım Renault'un sitesinde gözükmüyor. Acaba dinamik, privilage, executive gibi donanımlar laguna için gelmeyecek mi? 110hp euro 5 motor'un ş.içi dışı karışık yakıt değerleri nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burock26

Arkadaşlar araç ile ilgili yakıt bilgilerini paylaşabilirmisiniz? Yakın zamanda laguna almayı düşünüyorum, malesef expressiondan başka donanım Renault'un sitesinde gözükmüyor. Acaba dinamik, privilage, executive gibi donanımlar laguna için gelmeyecek mi? 110hp euro 5 motor'un ş.içi dışı karışık yakıt değerleri nedir?

Laguna ııı Türkiye'de şu anda satılmıyor. Renault sitesinde yer verilmiş ama araç yok yani getirilmiyor. Getirileceğini de düşünmüyorum. İkinci el düşünürseniz ve daha fazla performans beklentiniz varsa 2.0 motorlu-otomatik vitesli olanı tavsiye ederim.
    2.0 motorlu olanda yakıt tüketimi 1.5 motordan daha fazla olacağını da gözardı etmemek gerekir.

Onun yerine Latitude satılıyor.

Şehir içi yaklaşık 4 km gidiş ve durma. Sonra 4 km'de dönüş. Yol bilgisayarında ortalama tüketim 7.8 litre olarak görünüyor.

Şehir içi 7-8 litre, şehir dışı 6-7 litre tüketim değerleri var. Uzun yolda çok rahat 6 litrenin altına iniyor.

Bunda kullanım tarzı da etkili oluyor.

• Benimki şu an bilgisayarda 6.6 ortalama.Aracı sakin kullanırım,kullanmadığım zaman 7 yi buluyor.

Bu arada aracım 1.5 dci Laguna Dynamique.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Laguna ııı Türkiye'de şu anda satılmıyor. Renault sitesinde yer verilmiş ama araç yok yani getirilmiyor. Getirileceğini de düşünmüyorum. İkinci el düşünürseniz ve daha fazla performans beklentiniz varsa 2.0 motorlu-otomatik vitesli olanı tavsiye ederim.
    2.0 motorlu olanda yakıt tüketimi 1.5 motordan daha fazla olacağını da gözardı etmemek gerekir.

Onun yerine Latitude satılıyor.

Şehir içi yaklaşık 4 km gidiş ve durma. Sonra 4 km'de dönüş. Yol bilgisayarında ortalama tüketim 7.8 litre olarak görünüyor.

Şehir içi 7-8 litre, şehir dışı 6-7 litre tüketim değerleri var. Uzun yolda çok rahat 6 litrenin altına iniyor.

Bunda kullanım tarzı da etkili oluyor.

2.0 Motor vergisinden dolayı tercih etmiyorum. Listesinde var olmayan bir araç için neden fiyat veriyor ? Renault madem satılmıyosa Lagunayı komple binek araç kategorisinden kaldırmalı. Bunu öğrenmem kötü oldu, keşke laguna satılsa'da alabilsem. Latitude güzel araç ama sportif değil, laguna liftback tasarımı ile daha sportif geliyor.

• 2 hafta kadar önce latitude aldım.. genel olarak memnunum ama bu gün 4control donanımlı laguna gelicek deseler zararına satarım.. direk yazılırım sıraya.. keşke gelse... :( :)
  • herkese selam
    2.0 dizel otomatik laguna almayı düşünüyorum, 2. el.
    otomatik vitesi hakkında bilgisi olan, aracı kullanan var mı?
    yardımcı olursanız sevinirim..
  • Arkadaşlar merhaba, Mart ayında aldığım Laguna 1,5 privilege 2010 model arabamı ev alacağım için acilen satıyorum. İncelemek isteyenler bakabilir:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-laguna-3-1-5-dci-privilege-mukemmel-55198023/detay/
  • arkadaşlar 2009 lagunamın 60.000 km bakımı yaklaştı garantisi o zamana kadar biter,60.000 lik bakımı yaptıran arkadaş varmı servis ücreti ne tutuyor,bakımda neler değişiyor,tiriger kayışının 75.000 de değiştiğini biliyorum,bilgilerinizi paylaşırmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halhal

arkadaşlar 2009 lagunamın 60.000 km bakımı yaklaştı garantisi o zamana kadar biter,60.000 lik bakımı yaptıran arkadaş varmı servis ücreti ne tutuyor,bakımda neler değişiyor,tiriger kayışının 75.000 de değiştiğini biliyorum,bilgilerinizi paylaşırmısınız.

Triger kayışı bizim dizel lagunalarda metal olduğu için değişmiyor sanıyordum, eminmisiniz değiştirmemiz gerektiğinden?
    (benzinli arabalarda 80-100 bin arasında değişitiriliyor.)
  • Laguna ııı'te trigoner kayışı 75.000 km'de değişiyor.
  • İlave bilgi.

4 yıl ya da 75.000 km. Hangisi önce dolarsa o zaman Trigoner kayışı değişimi yapılır. (Kullanım kitabı.)
  • Arkadaşlar Benim Laguna'da ( Laguna III 1.5 DCi ) özellikle sıkışık trafikte giderken yani düşük devirde 4 - 5 km giderseniz " ENJEKSİYONU KONTROL EDİNİZ" diye hata mesajı çıkıyor fakat
    arabayı kapatıp tekrar çalıştırınca hata mesajı kayboluyor . taaki yeniden sıkışık trafiğe girene kadar .

Hata mesajını ilk aldığımda panikleyip servise gittim fakat servis herhangi bir problem olmadığını söyledi. daha sonra internette biraz araştırma yapınca bu problemin
    Kronik bir problem olduğunu kesin bir sonucu olmadığını gördüm ( bazı siteler EGR valfinden olduğunu , bazıları ise kötü yağ kullanımından olduğunu kimileri de Turbo veya
    Yakıt pompasından olduğunu iler sürmüşler ) .

Arkadaşlar sizlerden ricam ; sizin Laguna larda da böyle bir problem oldumu ve olduysa servis size ne önerdi ( bana herhangi bir problem yok aracınız bırakın biz 2 3 gün heryerini inceleyelim ) dediler ..

• @_1301217_
    arkadaşım bende böyle bir problem hiç olmadı, böyle bir problemi de ilk defa senden duydum, bu forumu da başından beri takip ederim ilk defa sen yazdın bu problemi.
    Bu dışında ne yapmak gerekir gibi konularda bir fikrim yok, bekle birazz bazı problemler kendiliğinden düzeliyor geçiyor, düzelmezse tekrar servisle görüşürsün. belki fikri olan arkadaşlar yazar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

Arkadaşlar Benim Laguna'da ( Laguna III 1.5 DCi ) özellikle sıkışık trafikte giderken yani düşük devirde 4 - 5 km giderseniz " ENJEKSİYONU KONTROL EDİNİZ" diye hata mesajı çıkıyor fakat
    arabayı kapatıp tekrar çalıştırınca hata mesajı kayboluyor . taaki yeniden sıkışık trafiğe girene kadar .

Hata mesajını ilk aldığımda panikleyip servise gittim fakat servis herhangi bir problem olmadığını söyledi. daha sonra internette biraz araştırma yapınca bu problemin
    Kronik bir problem olduğunu kesin bir sonucu olmadığını gördüm ( bazı siteler EGR valfinden olduğunu , bazıları ise kötü yağ kullanımından olduğunu kimileri de Turbo veya

Arkadaşlar sizlerden ricam ; sizin Laguna larda da böyle bir problem oldumu ve olduysa servis size ne önerdi ( bana herhangi bir problem yok aracınız bırakın biz 2 3 gün heryerini inceleyelim ) dediler ..

Aynı sorun bende de oldu.Yolun kenarına çektim.Arabayı stop start yaptım düzeldi.Servise gittim makinaya bağladılar herhangi bi sorun bulamadılar.yaklaşık 4 ay falan oldu.bir daha da aynı hatayı vermedi.

• Lagunanın bu kasasının tasarımını pek beğenmiyorum ama mekanik aksamı nasıldır bilmiyorum. Neyse alan memnun satan memnunsa bize laf düşmez :) Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

Arkadaşlar Benim Laguna'da ( Laguna III 1.5 DCi ) özellikle sıkışık trafikte giderken yani düşük devirde 4 - 5 km giderseniz " ENJEKSİYONU KONTROL EDİNİZ" diye hata mesajı çıkıyor fakat

Aynı sorun bende de oldu.Yolun kenarına çektim.Arabayı stop start yaptım düzeldi.Servise gittim makinaya bağladılar herhangi bi sorun bulamadılar.yaklaşık 4 ay falan oldu.bir daha da aynı hatayı vermedi.

Bendeki problemde aynı şekilde oldu fakat şimdi daha sık yapmaya başladı . Servise götürdüğümde ise herhangi bir hata mesajı bulamıyorlar...

Bende bunun üzerine biraz internetten araştırma yaptım ve bu problemle bir çok kişinin karşılaştıgını gördüm .

Benim tahminim EGR sisteminden kaynaklanıyor çünkü aracın ingilizce kullanım klavuzunda " eğer aracınızla 40 - 50 km yavaş tempoda giderseniz Enjeksiyon Arıza lambası yanar ,
    böyle durumda güvenlik kuralları dahilinde aracınız ile minimum 90 km hıza çıkın ve bir süre seyir edin " diye ibaret varmış.

Rusya'da ki servis elemanları da bu şikayetin kalitesiz yağ kullanımı sonucu olabileceğini söylemiş fakar yağ değişmesine rağmen hata mesajı tekrarlamış.

Ben EGR sistemini temizletmeyi düşünüyorum . Fakat Kayseri de bunu yapabilecek usta bulabilir miyim bilemiyorum .

Ankara ve İstanbul'da veya başka şehirlerde yaşayan arkadaşlarımız bana bu problemin çözümünde yardımcı olabilecek usta önerebilirmisiniz ?

Yolumuz açık olsun ...

• gittiğiniz servisi değiştirin.. ustadan ustaya servisten servise fark war...100bin oldu yada eli kulağında.. dediğiniz gibi bi arıza durumu ile karşılaşmadım..

sadece ufak bi tahminim olabilr.. o da şu.. kalitesiz mazot kullanımı olabilir..aracıma shell ve bp den başka almadım desem yeri var.. yolda kalmamak için total yada po yu tercih ettiğimde oldu.. shell gtl en temizi az pahalı ama garnti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smrc -- 22 Ağustos 2011; 18:42:10 >
  • Laguna ııı'deki eller serbest kart sistemi araca yaklaşıldığında kapıların kilidini otomatik olarak açıyor. Benim aracımda bir sorun başladı. Sol ön kapı kilidi son günlerde ara-sıra açılmıyor. Takılma olduğunda ben de diğer kapıdan elimi uzatıp, ön sol kapıyı elle açıyorum ama bu durum beni rahatsız ediyor. Bu durumda servis yolu gözüküyor galiba.

Garanti bitti, sorunlar başlıyor mu diye düşünmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 29 Ağustos 2011; 17:10:33 >
  • Bugün yetkili servise gittim. Aracın sol ön kapı kilidinin değişmesi gerektiği söylendi. Fiyat 350 TL. işcilik hariç.
    2009 model Renault'un en üst modeli Laguna ııı'e kapı kilidi arızasını hiç yakıştıramadım. Kapı kilidi sisteminin bir yerlerinde "Nissan" logosunu gördüm. Eğer bu parça "Nissan"ınsa ona yakıştırmayı bırak tam bir hayal kırıklığına uğradım.

Bir diğer sorun da şu: Araç yol bilgiasayarında zaman zaman "kartı takın" yazıyor. Yani önceden kart cebimde iken çalıştırılabilen araç, şimdi ara-sıra kartı takmadan çalışmıyor.

Diğer bir Laguna ııı konusunda yaşayacağım sorunları yazacağımı belirtmiştim. Ama o konu yerine burada yazmayı uygun buldum.
  • Kapı kilidi sorunu Renault tarafından giderildi. "Müşteri memnunuiyeti" adına yetkili servisten %100 memnun olduğumu belirtmeliyim.

"Kartı takın" uyarısı sık sık ya da sürekli olursa servise uğramam gerektiği söylendi.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.