Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.860
Cevap
52
Favori
376.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Orijinalden alıntı: candiroglu81

arkadaşlar sahibinden de bi ilanda garantiden koltuk döşemelerinin değiştirği yazıyordu. Sizden hiç böyle bi değişiklik yapan oldumu. sıkıntı çıkarttılar mı. Benim araçın koltuk döşemeleri hafiften yüzülmeler var garanti süresinin sonuna doğru değiştirilmesini istiyeceğim. Bakalım ne diyecek servis. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba.(direksiyon ve vites topuzu daha önce değiştirilmiş birkaç defa)

Vites topuzunu ben de garantiden değiştirdim. Ama neredeyse yine eski haline gelecek gibi.

Direksiyonun derisinde belli-belirsiz aşınmalar başladı. Deri koltuklarda şu anda belirgin bir sorun yok.

Aracın garantisi bitti. 2009 model.

Aracınızdaki koltuk döşemesinde sorun oluştuysa garanti süresi içinde, kesinlikle yetkili servis değiştirir. (Kullanıcı hatası olmaması şartıyla.) Bence bir an önce bilgi almak amacıyla yetkili servise uğramalısınız.

şu an hafif yüzülmeler var koltuklarda. garantinin bitmesine 1,5 sene var daha. biraz daha zaman geçsin bi gidip görüşeceğim servisle bakılım.

• arkadaşlar kullandığım 2008 laguna 3 privilege aracımın torpido gözünde bir aparat var. biraz araştırdım ve laguna nın orjinal aksesuarları olan bluetooth telefon kiti olduğunu tahmin ediyorum. zaten araç içindeyken cep telefonumda "My CMLTB" diye bir cihaz gorunuyor fakat şifresini bilemediğimden bağlanmıyor. Aracı ikinci el aldığımdan bu cihaza ait bir kullanım klavuzu vs. de yok. default şifresi bilgisi olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: liqueurx

arkadaşlar kullandığım 2008 laguna 3 privilege aracımın torpido gözünde bir aparat var. biraz araştırdım ve laguna nın orjinal aksesuarları olan bluetooth telefon kiti olduğunu tahmin ediyorum. zaten araç içindeyken cep telefonumda "My CMLTB" diye bir cihaz gorunuyor fakat şifresini bilemediğimden bağlanmıyor. Aracı ikinci el aldığımdan bu cihaza ait bir kullanım klavuzu vs. de yok. default şifresi bilgisi olan var mıdır?

Yetkili servis belirtiğiniz konuda size yardımcı olacaktır.
  • aracımı bir laguna ile takas edeceğim. laguna hakkında hiç bilgim yok. araç sunroof'lu. koltuk ayarları manuel yani elektrikli değil. orjinal xenon farları var. koltukları yarı deri, motor 1.5 dcı. kartsız çalıştırması var. şimdi 2010 model bu araç hangi donanım seviyesine geliyor. privilege mi dir. karşı tarafa sormadım ESP var mıdır.

"""araç 83000km de. ağır bakımları yapılmış. aracı ben 43000TL ye almış olacağım. fiyat nasıl?
    """bir de Laguna III ler hangi yıl makyajlandı. bu araç makyajlı kasamıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi posterity -- 9 Kasım 2011; 23:32:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: posterity

aracımı bir laguna ile takas edeceğim. laguna hakkında hiç bilgim yok. araç sunroof'lu. koltuk ayarları manuel yani elektrikli değil. orjinal xenon farları var. koltukları yarı deri, motor 1.5 dcı. kartsız çalıştırması var. şimdi 2010 model bu araç hangi donanım seviyesine geliyor. privilege mi dir. karşı tarafa sormadım ESP var mıdır.

"""araç 83000km de. ağır bakımları yapılmış. aracı ben 43000TL ye almış olacağım. fiyat nasıl?

Fiyat yüksek değil. Bence normel. 75.000 km bakımları yapılmış. (Trigoner kayışı değiştirilmiştir.)

Laguna ııı makyajlı kasa Türkiye'ye gelmedi. Yani 2010 model makyajsız kasa.

ESP var.

Eğer hangi versiyonu olduğunu yazarsanız donanım konusunda yardımcı olurum. Zaten Laguna ııı yüksek donanımla araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: posterity

aracımı bir laguna ile takas edeceğim. laguna hakkında hiç bilgim yok. araç sunroof'lu. koltuk ayarları manuel yani elektrikli değil. orjinal xenon farları var. koltukları yarı deri, motor 1.5 dcı. kartsız çalıştırması var. şimdi 2010 model bu araç hangi donanım seviyesine geliyor. privilege mi dir. karşı tarafa sormadım ESP var mıdır.

Arkadaşım bahsettiğin araç anlattığın özeliklere bakarak ya dinamik ya privilaj versiyon. ikisi aynı seviyede donanımlar sadece iç renk farklı privilaj bej renk biliyorsun. ancak normalde dinamik/privilaj alırken xenon far olmaz senin adam onu da paket olarak ayrıca almış arabayı alırken. benim araba dinamik ama xenon yok sadece sunroof paketi almıştım örneğin. esp lagunada var.
    lagunadan çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim, hele de sunrooflu al derim kesinlikle. alacağın arbanın kilometresi biraz fazla ama araba temizse alınabilir. fiyatlarda internette 42-43 arası gibi ama normal piyasada nasıl bilmiyorum. kilometresi daha düşük arabalar var o fiyata internette sanki..

• Merhaba dostlar,

fiat punto (classic) 2006 multijet kullanıcısıyım.

aklımda laguna var taa ilk kasasından beri çok severim. bir kaç sorum olacak...

mayıs/haziran gibi güzel bir laguna 3 ile aranıza katılmayı dusunuyorum. yalnız reel anlamda aracın piyasası nasıl merak ediyorum? bu tür durumlarda internetteki ilan fiyatlarına pek itibar etmiyorum zira expressionlar 30 civarı el değiştiriyor bildiğim kadarıyla. ben kendi aracımı alırken 16-18 bandındaydı fiyatlar cok daha uygun fiyata buldum.

araçlarını kısa süre içinde alanlar donanım km bilgileriyle kaça aldıklarını yazabilirler mi?

ikinci sorum yine 2. el piyasasıyla ilgili,
    aşağı yukarı aynı yıl ve km.deki araçlar arasında modele göre fiyat farkı nasıl ?

misal 2009 expression ile 2009 privilege arasındaki fiyat farkı (eşit derecede temiz ve masrafsız olduklarını varsayarsak) ne kadardır?

ikinci elde araç alırken donanımlısını almak gerekir diye düşünürüm her zaman.

• aracın ne olduğunu anlamadan almış oldum. sahibi güvenilir bir insandı. benim aracıma takas+para teklif etti. düşünmeden kabul ettim. ama 1-2bin zaararım oldu gibi geldi. aracın içi siyah. o zaman dinamic sanırım..
  • arkadaşlar aracımı yeni aldım. ancak aldıktan sonrada olsa su euroncap testleri hakkında bir araştırma yaptım. sonuçlar beni mutlu etti. bizim araçlar neredeyse demiyeceğim çünkü sınıfındaki bütün araçlardan daha yüksek puan almış. mondeo, passat, insignia, s40, s60, vectra, bmw3 ve5 serisi,a4 vb araçlardan yüksek puanları. birtek mercedes c serisi le kafa kafaya diyebilirim.
  • quote:

arkadaşlar aracımı yeni aldım. ancak aldıktan sonrada olsa su euroncap testleri hakkında bir araştırma yaptım. sonuçlar beni mutlu etti. bizim araçlar neredeyse demiyeceğim çünkü sınıfındaki bütün araçlardan daha yüksek puan almış. mondeo, passat, insignia, s40, s60, vectra, bmw3 ve5 serisi,a4 vb araçlardan yüksek puanları. birtek mercedes c serisi le kafa kafaya diyebilirim.

yanlış bilgi olmasın ama

laguna III piyasaya ilk çıktığında B sütununda ekstra sensör kullanan ilk araç olduğu söyleniyor

amaç kaza esnasında perde havayastıklarının çok daha erken açılmasını sağlamak

http://www.renault.com.tr/page.aspx?id=18&news_id=31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekne Kazıntısı -- 14 Kasım 2011; 21:15:22 >

• quote:

arkadaşlar aracımı yeni aldım. ancak aldıktan sonrada olsa su euroncap testleri hakkında bir araştırma yaptım. sonuçlar beni mutlu etti. bizim araçlar neredeyse demiyeceğim çünkü sınıfındaki bütün araçlardan daha yüksek puan almış. mondeo, passat, insignia, s40, s60, vectra, bmw3 ve5 serisi,a4 vb araçlardan yüksek puanları. birtek mercedes c serisi le kafa kafaya diyebilirim.

Buna hiç şaşırmadım çünkü lagunanın ilk veya ikinci kasası sınıfında euro-ncap'tan 5 yıldız alan ilk araba olmuştu. kesin ve net bilgidir bu.
  • Arkadaslar araclarınızın lastik ölçüsü kaç. benim lastikleri değiştirmem gerekiyo ölçüleri 215/50 17 ama piyasada az bulunuyor ve fiyat biraz diğerlerine göre yüksek. oyüzden 225/45 17 ile değiştirmeyi düşünüyorum. sizce nasıl olur. sıkıntı çıkarır mı acaba. birde lastik tavsiyeleriniz nedir. biraz fiyztı makul olan dunlop düşünüyorum ama. sizin fikirleriniz nedir. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Arkadaslar araclarınızın lastik ölçüsü kaç. benim lastikleri değiştirmem gerekiyo ölçüleri 215/50 17 ama piyasada az bulunuyor ve fiyat biraz diğerlerine göre yüksek. oyüzden 225/45 17 ile değiştirmeyi düşünüyorum. sizce nasıl olur. sıkıntı çıkarır mı acaba. birde lastik tavsiyeleriniz nedir. biraz fiyztı makul olan dunlop düşünüyorum ama. sizin fikirleriniz nedir. şimdiden teşekkürler.

Benim bildiğim kadarıyla arabanın orjinal lastik ölçüsü neyse öyle kullanmak gerekir. başka lastik kullanmak yol tutuş, yol sesi, sarsıntı, konfor gibi konularda sorunlar çıkarabilir bence. evet lastikleri pahalı ama yapacak birşey yok. ben aynı ölçülerde almıştım, öyle yapmanı tavsiye ederim.

• quote:

Arkadaslar araclarınızın lastik ölçüsü kaç. benim lastikleri değiştirmem gerekiyo ölçüleri 215/50 17 ama piyasada az bulunuyor ve fiyat biraz diğerlerine göre yüksek. oyüzden 225/45 17 ile değiştirmeyi düşünüyorum. sizce nasıl olur. sıkıntı çıkarır mı acaba. birde lastik tavsiyeleriniz nedir. biraz fiyztı makul olan dunlop düşünüyorum ama. sizin fikirleriniz nedir. şimdiden teşekkürler.

215/50 R17 Fabrika hava basınç değerleri ön sol kapıda yazılı. Bu değerin 1-2 PSİ fazlasını vurduruyorum. Fakat lastikçilerin çoğu itiraz ediyor. "Ön ve arka 33 olacak" diyor. Sanki fabrikadan daha da uzmanlar bu konuda. Ben ön 32-33, arka 30 şekline hava vurduruyorum.

Sizin aracınızında orijinal lastik ölçüsü aynı. 215/50 R17. Bu yıl içinde Lassa İmpetus aldım. Fiyat uygundu. Şu andaki yaklaşık fiyatı: 4 lastik 1.500 TL Lassa'dan memnunum. Michelin 4 lastik, ben lastik aldığım zaman 2.100 TL idi.

Orijinal lastik ebadınızı değiştirip 225/45 R17 yapmanızı kesinlikle tavsiye etmem. Bu onaylanmıyor. Yetkili servisler ve işin uzmanları bunun yanlış olduğunu söylediler. (Bana ebatları değiştirelim diye lastikçi tavsiye etti fakat kabül etmedim.)

• Merhaba arkadaşlar.

Forumu dün tesadüfen buldum. Ve 25 sayfayı bir çırpıda okuyarak geçirdim.
    2009 Laguna 3 1,5 dinamik, beyaz, cam tavan sahibiyim, yaklaşık 3 yıldır laguna 3 ile ilgili detaylı uzun uzadıya forum yok diye hayıflanıyordum ki sizleri bulmam beni çok sevindirdi.

Yaklaşık 3 yıldır kullandığım arabamdan çok memnunum. daha öncesinde de Laguna 2 kullanıyordum. Kısaca laguna fanatiği oldum

Sizlere bir kaç sorunumu paylaşmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Laguna yı aldığımda (+ garanti) diye satılıyordu. Yani Lagunaların 3 yıl olan garanti süreleri bir miktar ödeme yapılarak artırılıyordu. Artırma talebi araba alındıktan sonra bir yıl içinde yapılmalıydı. Ben bu talebi yaptım, sürekli oyalandım sonunda mais den "Bu uygulamamıza ara verilmiştir" şeklinde mail geldi. Oysaki Renault Lagunayı 3 ü satarken katolaoglarda, internet sitelerinde bunu duyuruyordu. Tüketici mahkemesine başvurmayı düşündüm ancak, vakit yetersizliğinden vazgeçtim.
    Sormak istediğim; sizlerden (+garantiden) faydalanan var mı? Ya da konu hakkında tecrübesi olan varsa bilgilerini aktarırsa sevinirim.

Müzik sisteminin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Teknoloji özürlü olduğum için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Avrupa yakasında yönlendireceğiniz bu işi yapan yerler var ise çok iyi olur. Ne yapılacağını, ne kadara mal olacağının konuşmak istiyorum.

Plaka aydınlatma, paspas, navigasyon vb. şeyler almak istiyorum. Bu konularda da beni yönlendireceğiniz yerler var ise sevinirim.

Teşekkürler.

• arkadaşlar sizlere başımdan geçen bir sorunu aktarmak istiyorum. arabamı haziran ayında ikinci el olarak satın aldım. 2010 model olmasına rağmen 9000 km yol yapmıştı. sadece uzun yolda kullanıldığı için uzun süreler yatmıştı. neyse yaklaşık 2 ay önce ekranda düşük akü şarjı uyarısı verince servise gittim ve gerekli ölçümlerden sonra akünün değişimine karar verdiler. garanti dolmadığı için ücret ödemedim. geçen hafta ekranda yeniden aynı uyarı çektı ve yine servise gittim. yine ölçüm yaparak akü değişimi yaptılar. amma ve lakin 2 gün sonra ekranda yine aynı uyarı 5 dakika arayla 2 defa çıktı. servis yine aküyü ölçtü ancak akünün normal ve dolu olduğunu söylediler. bilgisayarda da başka bir hata uyarısına rastlamadılar. tekrar aynı hatayı verirse getir dediler.5-6 gündür de herhangi bir uyarı vermedi. benzer sorun yaşayan oldu mu aranızda?

2010 laguna GTI 1.5 DCI dynamik+spor pack

• @sinaptik o kadar sık akü bitmez kesin bir yerde bir problem vardır. ben arabayı alalı 3 yıl oldu hala akü azaldı uyarısı bile görmedim, 35000 km oldu. aküyü ikide bir değiştireceklerine sorunu bulsunlar.

@orkestra34 garanti uzatma konusunda yapılabilecek birşey olduğunu sanmıyorum. uzatmak mumkun olsa uzatırım ama mahkemeyle felan ugrasmaya degmez.
  • benimki 2009 model akü konusunda arabayı yıkattıktan sonra 3 yada 4 kere oldu sarj az aracı çalıştırın diye yazdı normal çalıştırdım bir süre şarj oluyo yazmıştı,sonra o yazı gidiyor,
    ilginçtir hepside yıkamadan sonra oldu
    + garanti bende görmedim görsem mutlaka yaptırırdım
  • Pardon şimdi hatırladım bir kere akü azaldı uyarısı göstermişti onda da arabayı en az 20 gün felan hiç çalıştırmamıştım o yüzden yaptı. bir süre kullanınca akü şarj oluyor yazdı ve doldurdu bir daha da öyle bir uyarı vermedi. arabayı uzun süre kullanmayınca böyle uyarı vermesi normal. ama çok denedim 1-2 hafta kullanmamakla vermiyor uyarı.
  • Araba çalışmadığı zamanlar müzik açtığımda vb. bir süre sonra akü şarj uyarısı ekranda görülüyor. Araç çalıştığında ise şarj oluyor uyarsı geliyor. 2009 model. 87.000 km.
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.