Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.860
Cevap
52
Favori
376.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu navigasyon ekranı ilk gelen lagunalarada yapılır ön göğüs aynı sadece ilk gelenlerin bilgi ekranın olduğu yerde deki plastik parça kalın o parçaya müdahale edilirse oraya çok rahat normal bir navi ekranı sığar tabi bunun üstünde bu müzik işleriyle uğraşan çerçeve falan yapan firmaların çalışma yapması lazım dediğim gibi ön göğüs aynı sadece alt parça farklı.

Dikkat edilirse o alt parça eskilerde tek parça yenilerde çift parça yapılmış navi ekranı oraya sığsın diye o çift parça hazır çift parça takmışken renginide değiştirelim demişler.. krom rengi yapmışlar o parça sipariş edilirse eskilerede uyar sanırsam yada eski parça kesilip çift parça yapılabilinir..

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 21 Mayıs 2011; 0:42:36 >

• yapılabilse hemen yaptırırım.
  • ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİLGİ:

Dün daha önce yazdığım gibi 2009 lagunamın vites başında olan deri zedelenmesi için İzmir de servise gittim,serviste baktılar garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler.Çok az bir çizgi şeklinde siyahlık vardı,bunun için renaultu tebrik ediyorum.
    Size vereceğim habere gelince.Servise yeni bir mail gelmiş,gelen mail de tüm lagunaların emniyet kemerlerinin orta koltuk kapaklarının garanti kapsamında yenisi ile değişeceğini söylediler.Hatta yeni başlıkların resimlerinide gösterdiler daha önce emniyet kemerleri ile bir değişiklik olmuştu bu ondan ayrı bir değiştirme bilginiz olsun.
    Siparişi verdiler gelince haber verecekler taktıracağım,takılınca bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halhal -- 25 Mayıs 2011; 14:24:40 >
  • @halhal renault bu tür servis, garanti, değiştirme konularında çok iyi. Geliştirdikleri veya ufak bile olsa sorun saptatıkları bir parça olduğunda anlattığın gibi bütün arabalardakini değiştiriyorlar ücretsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halhal

ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİLGİ:

Dün daha önce yazdığım gibi 2009 lagunamın vites başında olan deri zedelenmesi için İzmir de servise gittim,serviste baktılar garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler.Çok az bir çizgi şeklinde siyahlık vardı,bunun için renaultu tebrik ediyorum.
    Size vereceğim habere gelince.Servise yeni bir mail gelmiş,gelen mail de tüm lagunaların emniyet kemerlerinin orta koltuk kapaklarının garanti kapsamında yenisi ile değişeceğini söylediler.Hatta yeni başlıkların resimlerinide gösterdiler daha önce emniyet kemerleri ile bir değişiklik olmuştu bu ondan ayrı bir değiştirme bilginiz olsun.
    Siparişi verdiler gelince haber verecekler taktıracağım,takılınca bilgi veririm.

Bugün telefon ettiler parçalar geldi diye,vites kolu topuzunu değiştirdiler,emniyet kemerlerinin kapak kitleri de gelmiş onuda değiştirdiler (ön koltukların emniyet kemerinin takıldığı kit 2 adet) yeni takılanlar daha kaliteli gibi geldi bana.

• Bizim Laguna'nın garantisi yeni bitti (2008 modeldi). Şu topuzdaki karartı bizde de var. Acaba gene değiştirirler mi? Buraya bakana dek ben onu kullanım hatası sanıyordum halbuki bayadır var
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx

Bizim Laguna'nın garantisi yeni bitti (2008 modeldi). Şu topuzdaki karartı bizde de var. Acaba gene değiştirirler mi? Buraya bakana dek ben onu kullanım hatası sanıyordum halbuki bayadır var

İşin doğrusu ben de buradaki bir mesajı okuyunca garantiden vites topuzunu değiştirmelerini sağladım.

Temmuz ayında garanti bitiyor. Tekrar vites topuzunda aynı hasar oluşur mu diye düşünüyorum.
    Bu parçanın fiyatının ne olduğunu da sormadım. Aslında fiyatını da merak ediyorum.

Bu belki küçük bir sorun ama can sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Bizim Laguna'nın garantisi yeni bitti (2008 modeldi). Şu topuzdaki karartı bizde de var. Acaba gene değiştirirler mi? Buraya bakana dek ben onu kullanım hatası sanıyordum halbuki bayadır var

İşin doğrusu ben de buradaki bir mesajı okuyunca garantiden vites topuzunu değiştirmelerini sağladım.

Temmuz ayında garanti bitiyor. Tekrar vites topuzunda aynı hasar oluşur mu diye düşünüyorum.
    Bu parçanın fiyatının ne olduğunu da sormadım. Aslında fiyatını da merak ediyorum.

Bu belki küçük bir sorun ama can sıkıyor.

Üzerinde çalışma yapılmıştır mutlaka bence bir daha tekrarlamaz.
    Ben de kavga dövüş değiştirtmeye çalışacağım, artık yerse

• quote:

topuzun fiyatı 185 lira
    emniyet kemerlerinin başlığı tanesi 51 lira
    garantisi dolan arabanın vites topuzu maalasef garantiden değişmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halhal -- 30 Mayıs 2011; 9:24:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halhal

quote:

topuzun fiyatı 185 lira
    emniyet kemerlerinin başlığı tanesi 51 lira
    garantisi dolan arabanın vites topuzu maalasef garantiden değişmez...

Renault bu konuda müşterilerinin yanında duran bir firma. Daha önce bir çok garanti dışı Megane 2'nin soyulan kapı kolları ücretsiz değiştirilmişti. Açıkcası bu konuda beni mağdur etmeyeceklerini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 30 Mayıs 2011; 23:06:40 >

• Arkadaşlar, bugün Laguna'nın bakımını yaptırdım. Mazot filtresi dahil %20 kampanya indirimi yapılmış olarak 385 TL dediler. Arabayı almaya gittiğimde mazot filtresini değiştirme gereği görmediklerini söylediler. 270 TL ödedim, çıktım. Bu arada emniyet kemeri başlıklarını da garanti dahilinde değiştirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cundi

Arkadaşlar, bugün Laguna'nın bakımını yaptırdım. Mazot filtresi dahil %20 kampanya indirimi yapılmış olarak 385 TL dediler. Arabayı almaya gittiğimde mazot filtresini değiştirme gereği görmediklerini söylediler. 270 TL ödedim, çıktım. Bu arada emniyet kemeri başlıklarını da garanti dahilinde değiştirdiler.

Bakım fiyatı gayet uygun.

Emniyet kemeri başlıklarını ben de söyledim ama değiştirmeye gerek duymadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Orijinalden alıntı: cundi

Arkadaşlar, bugün Laguna'nın bakımını yaptırdım. Mazot filtresi dahil %20 kampanya indirimi yapılmış olarak 385 TL dediler. Arabayı almaya gittiğimde mazot filtresini değiştirme gereği görmediklerini söylediler. 270 TL ödedim, çıktım. Bu arada emniyet kemeri başlıklarını da garanti dahilinde değiştirdiler.

Bakım fiyatı gayet uygun.

Emniyet kemeri başlıklarını ben de söyledim ama değiştirmeye gerek duymadılar.

Arkadaşım emniyet kemeri başlıklarının genelinde hatalı olması nedeniyle değişmesi gerekiyor, servisin kararına göre değil bilginize ...
  • arkadaşlar uzun zamandır d segment araba araştırıyorum. 2010 model laguna 1.5 dci privilige buldum. araç 100.000 km.de yani biraz fazla yol yapmış ama tüm bakımları serviste yapılmış, kayıtları var. km fazla olduğundan fiyatı piyasa fiyatının altında. benim mera ettiğim motorun durumu. 100.000 bu motor için sorunmu, müteakip dönemde ne gibi sorunlar çıkabilir ve rektifiye gerekmeden ne kadar kullanabilirim bu motoru. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schuberta

arkadaşlar uzun zamandır d segment araba araştırıyorum. 2010 model laguna 1.5 dci privilige buldum. araç 100.000 km.de yani biraz fazla yol yapmış ama tüm bakımları serviste yapılmış, kayıtları var. km fazla olduğundan fiyatı piyasa fiyatının altında. benim mera ettiğim motorun durumu. 100.000 bu motor için sorunmu, müteakip dönemde ne gibi sorunlar çıkabilir ve rektifiye gerekmeden ne kadar kullanabilirim bu motoru. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Anladığım kadarıyla araç temiz ve garantili. Garantili olması, sizin için bir avantaj.

100.000 km çok fazla sayılmaz. Önemli olan bakımlarının zamanında ve yetkili servisinde yapılması.

Laguna ııı, uygun fiyatıyla ve zengin donanımıyla tercih edilen bir araç.

Fiyat konusunda bilgi vermenizde sakınca var mı acaba.

• Bu tür çok km yapmış dizel araçlarda en önemli parça turbodur. Aracı alırken özellikle turbonun durumunu servisten iyice öğrenmenizi tavsiye ederim
  • arkadaşlar cevaplara teşekkür ederim. Turbo olayına ayrıca baktırıcam. Araç temiz, 40000 TL'ye bırakacak sahibi belki son bir indirim şansım da olacak. Halen değerlendiriyorum, peki turbo kaç bine kadar gider, genel bir istatistiği var mı acaba?
  • turbo bakımını yapdığın ve aracı agresif kullanıp zorlamadığın süreç zarfında gider..
  • Turbo konusu dizel araçlarda çok hassas konudur. Özellikle aracı ilk çalıştırdığında 1 dk. kadar beklemenin ve sonra hareket etmenin turbonun sağlığı açısından çok önemi vardır. Ancak turbonun dayanma süresi kullanıcıya göre değişir. Sert bir şöför turboyu garanti süresi bile dolmadan yiyebilir. Dikkatli kullanan biri ise turboya zarar vermeden ve bozmadan devamlı kullanabilir. Bu sebeple alırken özellikle turboyu iyi kontrol ettirmek lazım.
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.