Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kışlık lastik siparişi verildi.http://urun.n11.com/oto-lastik/kormoran-21550-r17-95v-xl-snowpro-b2-2155017-kis-P146496425

Bu arada Laguna 3 düşünenler için:

1. Ön sol kapı gergi kolu yine yaptı yapacağını. "Pat, küt, çat, çut..." sesleri insanı hayatından bezdiriyor. Bu sefer gergi koluna 65 TL verdim. Değiştirdim. Bakalım ne kadar dayanacak? (Orijinal fiyatı çok yüksek. Zaten o da hemen çat, çuta...başlıyor.)

2. Yine sorun. Ön sol kapı kilidi bozuldu. Fiyatı 450 TL. (İşçilik hariç.) Sanayide bu işten anlayan bir kilit tamircisi tavsiyesi aldım. Sorunu 80 TLye çözdü. 50 TL ise kapıdan kilidi söktürüp taktırmaya verdim. Kilidi sökmek her ustanın işi değil. Öyle yapmışlar ki servisten yardım almadan kilidi sökmek bilmeyen için imkansız gibi.

3. Debriyaj çok rahatsız etmeye başladı. Ya da ben öyle algılamaya başladım.

4. Yine kronik sorun. Otomatik el freni arıza ışığının (kesinlikle arıza yok) ekranda yanması. Neyse buna alıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Kışlık lastik siparişi verildi.http://urun.n11.com/oto-lastik/kormoran-21550-r17-95v-xl-snowpro-b2-2155017-kis-P146496425

Bu arada Laguna 3 düşünenler için:

1. Ön sol kapı gergi kolu yine yaptı yapacağını. "Pat, küt, çat, çut..." sesleri insanı hayatından bezdiriyor. Bu sefer gergi koluna 65 TL verdim. Değiştirdim. Bakalım ne kadar dayanacak? (Orijinal fiyatı çok yüksek. Zaten o da hemen çat, çuta...başlıyor.)

2. Yine sorun. Ön sol kapı kilidi bozuldu. Fiyatı 450 TL. (İşçilik hariç.) Sanayide bu işten anlayan bir kilit tamircisi tavsiyesi aldım. Sorunu 80 TLye çözdü. 50 TL ise kapıdan kilidi söktürüp taktırmaya verdim. Kilidi sökmek her ustanın işi değil. Öyle yapmışlar ki servisten yardım almadan kilidi sökmek bilmeyen için imkansız gibi.

3. Debriyaj çok rahatsız etmeye başladı. Ya da ben öyle algılamaya başladım.

4. Yine kronik sorun. Otomatik el freni arıza ışığının (kesinlikle arıza yok) ekranda yanması. Neyse buna alıştım.

Hocam lastikleri araştırdınız mi biliyor musunuz? Bende lastik alacağım fakat dört mevsim almayı düşünüyorum. Gerçi dört mevsim diye birşey yok ama izmirdeyim kışlık yazlık ayrı ayrı almak istemiyorum.

Birde bu gergiler bende de aynı. On kapılarda. Yan sanayi nekadar süre götürüyor sizi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Yan sanayi kapı gergi kolunu ilk defa kullanıyorum. Bakalım ne kadar dayanacak. Sonucu burada paylaşırım.

Lastik için ayırdığınız paraya göre seçenekler fazla. Yani önemli olan ne kadar para ayırdığınız. Yaklaşık bin TLden başlıyor, İki bin TLyi aşıyor fiyatlar. Michelin ve Lassa kullandım. Şimdi ise Petlas (milestone) kullanıyorum ve çok memnunum. Yumuşak ve sessiz. Karar sizin. Daha da Michelin markasına bu kadar parayı vermem. Zaten hepsinin ömrü aynı. Aralarında dağlar kadar fark yok.

Bu yıl ilk defa kışlık lastik aldım. Araca taktıktan sonra sonuçları paylaşırım.
  • Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Gergiler için performansı nasıl yazarsanız sevinirim. Petlas milestone için bi link verebilir misiniz hocam ben 4 adet alicam çok kararsizim dediginiz gibi yüksek mebla değil de normal bir fiyatta bir lastik arıyorum çok seçenek olduğu için bende kararsız kaldım bir de değişim değişik ebatlarda lastik alanda çok bu arabaya.

Benim satın aldığım kişi mesela önlere 225 arkalara 245 almış daha performanslı olsun diye...

• elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Kapı gergisinde şu anda sorun yok. Orijinal ürünle aynı ve aynı görevi sorunsuz yapıyor. Ama ne kadar dayanacak zaman gösterir.

Şu anda kullandığım lastik, aracın orijinal ebattaki lastik ölçülerine uygun. Fiyatı da ekonomik. Petlas ürünü. Ön ve arka farklı ebatlar tavsiye edilmez. Orijinal ölçüler ne ise odur. Ön ve arka aynı olması gerekir. 215 50 R17 95W

İlgili bayiden (Petlas) de alınabilir.

Aşağıdaki link bilgi amaçlıdır. http://urun.n11.com/oto-lastik/milestone-petlas-21550r17-95w-rf-blaster-2017-P186529141

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 25 Ağustos 2017; 21:19:52 >

• Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sagolun, bende aynı düşüncedeydim.

• Selam arkadaşlar

Bende bir laguna 3 1,5 dci alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Daha alalı bir kaç gün oldu

İlk olarak ön kapılardan açılma esnasında gelen cat çut sesleri canımı sıkıyor kapı elimde kalacak diye tırsmaya başladım bunun çözümü nedir ve ne kadara patlar,

Birde ikinci el olunca ufak tefek sıkıntıları oluyor, zamanla alışırız artık,

Yeni aldığım için daha bakımlarını yaptırmadım gerçi bakımına daha 6000 km var diyorda yetkili serviste yaptırılırsa ne kadara tutuyor?

Yada tavsiyeleriniz var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omerfsruj O kullanıcısına yanıt
    MErhaba hayırlı ugurlu olsun; kazasız belasız sürüşler dilerim; o kapı gıcırtısının çözümü gergi kollarının değişmesi ki bu arıza kronik olup 800 -900 tl ye patlar ben değiştirmemiştim ve 1 sene öyle kullandım sorun yoktu. serviste ne yapılacağına göre değişir rutin bakım 500 TL civarı ama baskı balata değişir, klima bakımı yapılır vs olursa 1000 TL'yi geçer.
  • kapı gergısını 10 20 lıraya halledebılırsınız,kapı gergısını kaportacıya sokturun ve tornacıda yenısını yaptırın,bana 30 lıraya malolmustu bı tanesı

• Teşekkürler Sağ olun,
    Aldığım adam fren disk ve balataları yeni değiştirdim demişti ve disklere baktım öyle çok kullanılmış değildi onun için fren bakımı yapılmaz sanırsam, Kapı için servise gidince bir sorayım artık ne diyecekler. Benim korkum elektronik aksamında sıkıntı olması , geçen fark ettim iç dikiz aynasını orada on camda bir mekanizma var sanırsam sensörler var orası florasan lamba gibi hafif bir ses yapıyor bu doğal sesi mi bilemedim.
    Bu hafta sonu ankara -izmir yapıcam ondan sonra bakıma götürüm arabayı daha (5500 km var diyo bakıma) erkenden.
    Önümüz kış olduğu için kışlık lastikte almam gerekiyor. şu an üstündekiler yazlık ve lastiklerde diş durumu iyi ama lastik özelliğini kaybetmiş starmaxx 225/50/R17 lastik var spor olandan ama çok kötü yol hava yağmurlu , yol bozuk ve az kasisten geçince arabanın arkası kayıyor esp devreye giriyor, arabanın içinde yol sesi oluyor lastiğe bağlıyorum bu sesi de diğer durumlar böyle,
    Forumlarda okuduğum kadarı ile arabanın lastik seçtiği söylenmişti önere bileceğiniz yazlık ve kışlık lastik marka ve modelleri var mı ?,
    Birde 1,5 dci ortalama ne kadar yakıyor ben şu anda çoğunluğu sakin kullanım 6,8 filan ortalama görüyorum şehir içi ve dışı karışık normal mı ? (650 km yol yaptım)

• Bej direksiyonlu araçlar için bir paylaşım yapmak istiyorum. Derby boya fabrikasından 1kg boya aldım 50 tl. 30 tl ye de Deniz süngeri alıp boyadım eski hali yok maalesef fakat yeni halini ekliyorum. Bir ton renk farkı olsa da görülmeye değer bir şey oldu kozmetik olarak.

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

• Laguna hastası L kullanıcısına yanıt
    Arabayı yeni aldım daha 1 ay olmadı sanki bende var bu dediğiniz gazı kesince yığılma dumanı göremedim daha da :) Resimlere baktım ama bir parçayı ellemeyin demişsiniz o parçayı göremedim yalnız.
    Hafta sonu sökecek anahtarı bulursam bakacağım.
  • Yeni kışlık lastik aldım 1 haftadır kullanıyorum beğendim yol sesini filan baya azalttı eski yazlık latiklere göre

http://www.nexen-tr.com/urun_detay.asp?id=11&alt_kat_id=1&kat_id=1&winguard-sport 300*4=1200 tl hepsi 215/50/R17
  • Okudum ama üstünden baya zaman geçmiş , ön konsoldan gelen trim sesleri için çözüm bulan var mı ? arada yapıyor ama sinir ediyor o ses insanı , önümüzdeki hafta bakıma götüreceğim normal yağ bakımı ustalar anlar mı ? Arabayı alırken ustaya gösterdim ama bilgisayara bağlanıp expere gösterememiştim o yüzden ankara mais gideceğim ve bakalım ne olur neler değişir bilmiyorum, km 130 binde sizce bakımda hangi parçaları değişir, aldığım adam frend diskleri yeni değişti, trigerde 90 bin cıvarın da değşiti demişti ne kadar doğru tam bilmiyorum. tahminiz ne bu bakım ne kadara mal olur bana
  • Omerfsruj O kullanıcısına yanıt
    hocam bu trim sesi dediğiniz plastiklerdeki tıkırdamalar mı?

Öyle ise face de laguna grupalarında görmüştüm. Plastik aksamları söküp araya düzgün bir şekilde köpük sıkıştırmıştı ve sesler kesilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omerfsruj

Okudum ama üstünden baya zaman geçmiş , ön konsoldan gelen trim sesleri için çözüm bulan var mı ? arada yapıyor ama sinir ediyor o ses insanı , önümüzdeki hafta bakıma götüreceğim normal yağ bakımı ustalar anlar mı ? Arabayı alırken ustaya gösterdim ama bilgisayara bağlanıp expere gösterememiştim o yüzden ankara mais gideceğim ve bakalım ne olur neler değişir bilmiyorum, km 130 binde sizce bakımda hangi parçaları değişir, aldığım adam frend diskleri yeni değişti, trigerde 90 bin cıvarın da değşiti demişti ne kadar doğru tam bilmiyorum. tahminiz ne bu bakım ne kadara mal olur bana

bu sesler için ben de çözüm arıyorum, Laguna 3 için USB ara yüz parçası ararken YOutube de bir videoya denk geldim, Rusya da adam ön konsolu komple söktü, dışı parlak bir malzeme ile kapladı ve sonra topladı, sanırım trim sesleri içinde. burada bunu yapacak iyi bir usta bulmak lazım.

diğer yandan siz de bir çözüm bulursanız yazın, ben titreşim yüzünden (2.0 otm aracım) şikayetçiyim ve bütün motor takozlarını da farklı aralıklarla değiştirdim. bunlarda kronik sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: AAABBBTR42

Fiyatı yazmamışsınız:)

Antifrizi ve fren hidroliğini değiştirdiniz mi? Motor yağı olarak ne kullanıyorsunuz?

Teşekkürler.

aracı satmıyorum, hala kullanıyorum :)
    ondan dolayı da fiyat yok. yazımda da bahsettiğim üzere alternatifi için artık 40K eklemem gerekiyor ki aynı konforu alabileyim..
    uzun bir yazı yazmamın sebebi bu araçların 2. el de tercih edilebilir olduğunu anlatmak, ben de aracımı almadan önce buradaki yorumları okudum ve öyle aldım, çok da memnunum, şu an 158k da, km sine göre de çok iyi durumda. tabi bunda kullanıcı payı da çok büyük..

motor yağı ve antifirz konusunda maalesef bilgim yok, bütün bakımları servisinde yapılıyor, ben sadece bırakıyorum ve iş bitince de aracı alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mauvais -- 19 Ekim 2017; 23:49:37 >
  • mauvais M kullanıcısına yanıt
    Bende daha bulamadım , ama seslerin nereden geldiğini buldum gibi on konsolun kenarlarının direklerin oradan gelen döşeme ile temas etmesinden kaynakladığını düşünüyorum oraya bişey sıkıştırdığımda kesildi gibi geldi ama yinede emin olmadım çünkü bazende ses yapıyor sonuçta. başka bir şüphe ettiğim yer ise tweeter hoparlörlerin olduğu yerden şüpheleniyorum.
    Çözüm için silikon sprey söylüyorlar bakalım sipariş ettim gelince bir deneyeceğim.
  • Bu arada ankarada mais de 130 bin bakımına girdim , 1,5 dci normal bakımlar birde extradan bir kaç ampul değişti. bana 519 tl mal oldu. Allah'tan kontrolden başka hiç bir sorun çıkmadı :)
  • Teknik bir sorun olamamasına rağmen, otomatik park fren arıza ışığı tekrar yanmaya başladı.

Yok mu bu işin bir çaresi. Arıza yok fakat ekranda arıza ışığının yanması sinir bozuyor.
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.