Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence de diğerine nazaran daha iyi bi tercih

Hayirlisi olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Bu hafta 125 bin bakımına sokacağız biz de hazır servislerde indirim varken.

bu sefer mazot filtresi de değişecek

500 civarı tutar diye düşünüyoruz.

bu arada emniyet kemerlerinin plastik tokalarından gelen sese nasıl çare önerirsiniz arkadaslar
    süngeri artık görevini yerine getirmiyo
    plastik plastiğe sürttükçe hafif rahatsız edici ses geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabriozlem

Bu hafta 125 bin bakımına sokacağız biz de hazır servislerde indirim varken.

bu sefer mazot filtresi de değişecek

500 civarı tutar diye düşünüyoruz.

bu arada emniyet kemerlerinin plastik tokalarından gelen sese nasıl çare önerirsiniz arkadaslar
    süngeri artık görevini yerine getirmiyo
    plastik plastiğe sürttükçe hafif rahatsız edici ses geliyor.

emniyet kemerinin takıldığı yeri sökün kontak spreyle temizleyin, kırılan plastik parça varsa çıkartın ses kesiliyor.

cumartesi günü lastik aldım. 205/60/r16 lassa driveways yeni çıkan lastiğiymiş lassanın. 280 e aldım tanesini, piyasada 310 dan aşağı veren olmadı. istanbul Güneşlide özkan lastikçilik var bridgestone ve lassanın büyük bir bayisi. Kışlık lastiklerimi de ücretsiz sakladı. Yenibosna renault inanlarda da bridgestone indirimdeydi piyasadan 30 lira falan ucuzdu o da. Belki başka renault servislerinde de bridgestone lastikler indirimdedir. bakmadan geçmeyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecü -- 12 Nisan 2017; 9:50:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Haklısınız hocam. Orijinal ebatlarda lastik arıyordum şuan petlas alacağım galiba fiyatıda iyi.
    http://www.hepsiburada.com/petlas-215-50r17-95w-rf-velox-sport-pt741-oto-lastik-uretim-yili-2017-p-OTOZSU25525?magaza=Hepsiburada

Hocam eğer almadıysan Falken ze914 modeline de bakabilirsin. Fiyat olarak petlastan daha uygun. O da yerli üretim. Yumuşak hamurlu bi lastik, etiket değeri petlastan bir tık daha iyi vr fiyatı daha uygun. Dün 215 55 17 e 240 lira fiyat aldım ankaradan. 5 taksit yapıyolar ve 1 yıl yol yardımı hediye (kaza, lastik, arıza her durumda çekici imkanı)

Bence buna da bi göz atabilirsiniz. Ben tam o lastiği alacakken dunlop aldım bugün

• Bende geçen ay maxxsis pro z1 lastik aldım 215-55-17 tanesi 250 oda tanıdıktı diye çokta memnunum sökme takma rot balans hepsi 1000 tl tawsiye ederim

• Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Günaydın dostlar

Cumartesi 125 bin bakımını yaptırdım Bursa Otoklinikte
    %20 indirim ile 601 TL - 50 TL de MyRenault indirimi ile 551 TL ödeyerek çıktım.
    Mazot filtresi de değişti.

+++Bel destek ayarı için kullanılan sürücü koltuğundaki ufak kol ile ilgili sorun yaşıyorum.
    Koltugun içindeki mekanizma, kolu ne kadar çevirsem de çalışmıyor.

Böyle bi sorunla karsılasan var mı
    Çözüm vs?
  • sabriozlem S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var hocam ve bende çözümünü bilmiyorum. Keşke serviste bir sorabilseydiniz.

Bende bakıma götüreceğim biseyler öğrenirsem paylaşırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Serviste sordum ve değişim önerdiler
    o da tüm mekanizma ile birlikte 1000 tl

ama benim düşüncem o kol koltugun içindeki dönen çarktan çıktı ya da kırıldı.
    Sonucta plastik malzeme.

daha basit bi çözüm olmalı.

yurtdısı sitelerini kurcalıyorum bişi cıkarsa yazarım buraya
  • sabriozlem S kullanıcısına yanıt
    Bende bisey bulursam haber ederim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Ankara'da Kurtay otoda 170bin bakımı yaptırdım geçen gün. 2008 1.5 dci dinamik

yağ+yağ filtre

mazot filtresi

polen filtresi

hava filtresi

Geri vites müşürü

sağ ön z rot (yan sanayi)

Hepsi orjinal parça toplam 530₺

• Herkese selam,
    Otomatik şanzımanlı, 200,000 km görmemiş, bej deri döşemeli, cam tavan ya da sunrooflu mümkünse navigasyonlu temiz bir Laguna 3 arıyorum. Biraz zor biliyorum ama mutlaka bulunur. Otomatik olacağından 1.5 dci motoru üzülerek elemek zorunda kalıyorum. Sizlere sormak istediklerim
    1. Auto-data.net sitesindeki teknik özelliklerine göre 2.0 dci motor 2 tip birisi 150 hp diğeri 173 hp. TR de 173 hp laguna var mı?
    2. Varsa bu farkı motor kodundan mı anlıyoruz nereden belli olacak?
    3. 2.0 dci motorun istanbul trafiğinde yaklaşık 10 lt/100 km motorin sarfiyatı olacağını hesaplıyorum teyit eder misiniz?
    4. Aslında hiç istemiyorum ama benzinli olanı düşünsem Lpg sarfiyatı ve sizin önerileriniz neler olur.
    5. Bahsettiğim özelliklerde temiz aracı olan ve satmak isteyen var mı?
  • Selamlar,

Askere gideceğim için çok sevdiğim Lagunamı mecburen satıyorum.. İlgilenenler ulaşabilir..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2010-laguna-3-executive-sunroof-haric-full-354477052/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Herkese selam,
    Otomatik şanzımanlı, 200,000 km görmemiş, bej deri döşemeli, cam tavan ya da sunrooflu mümkünse navigasyonlu temiz bir Laguna 3 arıyorum. Biraz zor biliyorum ama mutlaka bulunur. Otomatik olacağından 1.5 dci motoru üzülerek elemek zorunda kalıyorum. Sizlere sormak istediklerim
    1. Auto-data.net sitesindeki teknik özelliklerine göre 2.0 dci motor 2 tip birisi 150 hp diğeri 173 hp. TR de 173 hp laguna var mı?
    2. Varsa bu farkı motor kodundan mı anlıyoruz nereden belli olacak?
    3. 2.0 dci motorun istanbul trafiğinde yaklaşık 10 lt/100 km motorin sarfiyatı olacağını hesaplıyorum teyit eder misiniz?
    4. Aslında hiç istemiyorum ama benzinli olanı düşünsem Lpg sarfiyatı ve sizin önerileriniz neler olur.
    5. Bahsettiğim özelliklerde temiz aracı olan ve satmak isteyen var mı?

Merhaba, sizi lag 2 grubundan tanıyorum. Lag 2 yi sattınız mı? İnşallah aradığınız temizlikte araç bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabriozlem

Günaydın dostlar

Cumartesi 125 bin bakımını yaptırdım Bursa Otoklinikte
    %20 indirim ile 601 TL - 50 TL de MyRenault indirimi ile 551 TL ödeyerek çıktım.
    Mazot filtresi de değişti.

+++Bel destek ayarı için kullanılan sürücü koltuğundaki ufak kol ile ilgili sorun yaşıyorum.
    Koltugun içindeki mekanizma, kolu ne kadar çevirsem de çalışmıyor.

Böyle bi sorunla karsılasan var mı
    Çözüm vs?

Merhaba, o bel desteği kolunun ucundan mekanizmaya giden tel halat var, cam halatları gibi. Genelde bu halatın ucundaki perçin kopuyor. İyi döşemeciler hallediyorlar.
  • basartenk kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizlerle karşılaşmak ne güzel. Laguna 2 yi satmak zorunda kaldım diyelim. İmzamdaki aracı çok iyi bir fiyata alıp Laguna yı da yine iyi bir rakama istedikleri için verdim. Şimdi bu araç küçük geliyor yeniden Laguna lazım almışken yine dolusunu almak istiyorum. Forumdan yardım da istedim ama maalesef Laguna 2 forumuyla buranın arasında dağlar kadar fark var. Tekrar görüşmek dileğiyle.

• Arkadaşlar herkese selam. Bugün gidip Ereğli den yeni Lagunamı aldım 2.0 dci otomatik en kısa zamanda fotoğraf da atarım. Sormak istediğim bir şey var. Ekspertizde ısrarla sordum takozların durumunu vs. Defalarca kontrol ettirdim park halindeki d veya n konumundaki kasaya iletilen titreşim rahatsız edici seviyede. Bütün ustalar normal dediler. Sizdekidurum nedir acaba

• Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Mantıklı seçim yapmışsınız.
  • millet 45 - 50 bin liraya teneke linea alıyor, biz D segment Laguna'yı 43'e satamıyoruz iyimi...
  • Arkadaşlar Laguna 3 aracımın sağ ön xenon'u yandı, şimdi orjinal almak istiyorum ancak orjinalinin ışık değeri 4300k mıdır yoksa 4600 mıdır veya başka nedir bulamadım, orjinal far ışığı hangi renk sıcaklıgında ve tam markası nedir acaba? Philips xenstart d1s diye buldum ancak diğer bilgileri bilmiyorum, ayrıca osram alsam philps kalitesinde olur mu? teşekkürler
  • Garantisi devam ediyorsa aracın, servise verin belki değişim ya da ücret iadesi çıkar hocam. Boşuna masrafa girmeyin bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.