Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.860
Cevap
52
Favori
376.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2010 model laguna 3 executive var bende.
    Direksiyon sizde de sert mi? Yani baya baya sert bir direksiyonum var. Bazen daha da sertleşiyor. Bunun sebebi ne olabilir bir bilen var mı?
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    Direksiyon ve debriyaj sert. Bu durum normal.

Özellikle çok düşük hızda direksiyon çok sert. Fakat çok sağlam. Kolay kolay arıza çıkarmıyor.
  • Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim yardiminiz icin. Milestone da bana uygun ebat goremedim. Lassa evo 2+ da ses 66 db ondan daha azini bulamadim su ana kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • On konsoldan titreme sesi gelmeye basladi rolantide. Cam tarafinda hafif esneme var elimle tutunca ses gelmiyor. Komple sokmek lazim dediler serviste sunger varmis o zamanla sönüyormus yenilenmesi lazimmis ben de yanasmadim söktürmeye var mi basina gelen ve çözüm uretebilen

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Bizim Dr.Renault a Rasim beye mi gittin yoksa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Direksiyon ve debriyaj sert. Bu durum normal.

Özellikle çok düşük hızda direksiyon çok sert. Fakat çok sağlam. Kolay kolay arıza çıkarmıyor.

Bunun sebebi nedir hocam. Elektrikli bi sistem var direksiyonla ilgili o sistem mi bunu böyle yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ohayyam kullanıcısına yanıt
    Bizim araçların kronik sorunlarından en can sıkanı da (benim için) kışın soğuk havalarda ve bozuk yollardaki konsol ve ön camdan gelen cızırtı(bazıları trim ses diyor). Bu soru çözmek adına geçen sene bakımda WURTH SIVI SİLİKON sıktılar( ön cam ve konsol arasına) . Biraz faydalı oldu ancak yeterli gelmedi. Ben de gidip camcıdan küçük köpük şeklinde parçalar aldım. Ön camın en sağ orta ve en sol kısmına elimle iyice dibe inecek şekilde sıkıştırdım. Orta ( vitesin olduğu) kısımın da sağ ve sol içine sıkıştırınca ses mes kalmadı:))) .... Tavsiye ederim...
  • damla2004 kullanıcısına yanıt
    abi resmini çekmen mümkün mü ? Arabadan gelen sesler çok canımı sıkıyor bende yapayım aynısını..
  • Selamun aleyküm hayırlı günler cümleten...

Gece 30 cm falan kar yagmıs. Arabayı temizledim calıstırayım dedim start dügmesine bastım önce zorladı zorladı ama calısmadı ve kesildi. Sonra tekrar Start dügmesine bastığımda tık dedi ve o anda bütün lambalar göstergeler sönüp sonrasında geri yanıyor sanki kısa devre yapmıs gibi. Aydınlatma kontrol, yolcu airbag devre dışı, direksiyon arızası, fren sistemi arızası yazıyor (bunların aracın soğukta kalmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Dügmeye basınca hiç marş basmıyor sadece tık sesi geliyor neden olabilir?
  • ebucendel kullanıcısına yanıt
    Akü bitmis gecmis olsun. Aynindan oldu bana da sarj etmek kurtarmiyor. Ertesin gun yine hıkk dedi gitti ben de degistirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: damla2004

Bizim araçların kronik sorunlarından en can sıkanı da (benim için) kışın soğuk havalarda ve bozuk yollardaki konsol ve ön camdan gelen cızırtı(bazıları trim ses diyor). Bu soru çözmek adına geçen sene bakımda WURTH SIVI SİLİKON sıktılar( ön cam ve konsol arasına) . Biraz faydalı oldu ancak yeterli gelmedi. Ben de gidip camcıdan küçük köpük şeklinde parçalar aldım. Ön camın en sağ orta ve en sol kısmına elimle iyice dibe inecek şekilde sıkıştırdım. Orta ( vitesin olduğu) kısımın da sağ ve sol içine sıkıştırınca ses mes kalmadı:))) .... Tavsiye ederim...

Foto yollar misiniz? On konsoldan gelen ses yuzunden kriz geciricem yoksa. Anormal can sıkıcı br durum.

• ecü kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, bende aküden şüphe ettim. Göstergelerin ve uyarı ekranının lambası zayıf yanıyor cünkü. Mecbur takviye yapacagız simdi. Servise gidince de değiştiririm.
  • ebucendel kullanıcısına yanıt
    serviste akü gereksiz pahalı bilginiz olsun. sanki altın kaplama satıyorlar.
  • ecü kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abi sağol, Ankara'ya götürecektim Dr. Renault'a. Gidince orada hepsini hallederim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Arkadaşlar 2010 model laguna 3 executive var bende.
    Direksiyon sizde de sert mi? Yani baya baya sert bir direksiyonum var. Bazen daha da sertleşiyor. Bunun sebebi ne olabilir bir bilen var mı?

Arkdaslar laguna 3 lerin kronik leri; 1- direksiyon nun sert olmasi 2- turbo dan ufaktan ıslık sesi 3- ön kapi gergilerinin ses yapmasi .... tum bunlar 8-9 farkli laguna da inceleyip kullanip gordugum seyler . Kesinlikle sallamasyon degildir. Turbo sesi icin mais bogazici merkez servise bile gidilmistir ve turbo sesinin karekteristik ses oldugu soylenip her hangi bir ariza olmadigi belirtilmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica laguna 1.5 dci kullanan arkdaslar; araciniz da 1-2 viteste yigilma veya gaz dan ayaginizi cekince ani yigilma oluyorsa en onemlisi 3-4-5 cites dusuk devir de gaza ani yuklenmede hafifte olsa duman atma varsa egr valfinizi sokun ve temizleyin cok basit ben kendim soktum temizledim. 3 tane 8 anahtar civatasi var wd 40 veya wurth pas sokucu ile temizleyebilirsiniz. Motora onden bakinca en arkada goreceksiniz zaten. Aracinizin cekisi yakiti inanamayacaginiz sekilde degisicek.
  • Laguna hastası L kullanıcısına yanıt
    Resim koyabilir mısınız hocam. Tam nerede kaputu açınca?

• quote:

Orijinalden alıntı: Laguna hastası

quote:

Orijinalden alıntı: elmaarmutportakal

Arkadaşlar 2010 model laguna 3 executive var bende.

Arkdaslar laguna 3 lerin kronik leri; 1- direksiyon nun sert olmasi 2- turbo dan ufaktan ıslık sesi 3- ön kapi gergilerinin ses yapmasi .... tum bunlar 8-9 farkli laguna da inceleyip kullanip gordugum seyler . Kesinlikle sallamasyon degildir. Turbo sesi icin mais bogazici merkez servise bile gidilmistir ve turbo sesinin karekteristik ses oldugu soylenip her hangi bir ariza olmadigi belirtilmistir.

Direksiyon sertliği için bir çözüm var mi Hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaarmutportakal -- 25 Aralık 2016; 10:47:38 >

• Ortada hareketli valf var kesinlikle onu asagi yukari oynayip pozisyonu nu degistirmeyin wd 40 ve wurth pas sokucu ve dis fircasi ile temizleyip geri takin

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

• quote:

Orijinalden alıntı: ebucendel

Eyvallah, bende aküden şüphe ettim. Göstergelerin ve uyarı ekranının lambası zayıf yanıyor cünkü. Mecbur takviye yapacagız simdi. Servise gidince de değiştiririm.

Abicim Foto çeksem de görünen bişey olmadığı için anlaşılamaz. Şöyle söyleyim. Camcılarda var . Adam bana 5 tene ücretsiz verdi. Küçük sünger , köpük gibi bişey. Bunları içten ön cam ve konsolun arasına en sola en sağa ve ortaya dibe doğru parmağımla sıkıştırdım. Kalan ikisini de vites kutusunun sağ alt içine ve sol alt içine sıkıştırdım. % 90 sesi kesti.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.