Şimdi Ara

YENİ LAGUNA 3 İLE TAM 4 KEZ YOLDA KALDIM (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
1
Favori
33.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: filipper33

Sabırla dava sürecine devam ediyorum...

son durum nedir hocam...
  • Bu başlık altında bazı fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim takip ediyoruz sizi :) tekrar geçmiş olsun
  • Nasıl aracınız? Bir şey oldu mu? Bir sakatlık çıktı mı?

quote:

Orijinalden alıntı: henry_93

Bende yeni aldım 2010 laguna geçen gün Expression 1.5 dCi 110 bg inşallah bşi olmaz .araba ile 210 km yol gittim bir sorun yok . İnşallah bi sakatlık cıkmaz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayarotoservis

RENO SERVİSİNDE CALIŞTIM BEŞ PARA ETMEZ ARABA HEMDE HİÇBİRİ O ARABAYA VERİLEN PARAYA YAZIK AMA FRANSIZ LAR ARABA YAPMASINI BECEREMİYOLAR 5 6 SENE SONRA PARCALARININ YANINA YAKLASILMIYOR RENO 21

renault'da anlamadığın belli istediğin kadar serviste çalış, 8 sene bindik concorde'a evet parçası pahalı hatta bulunmuyor ama sor bakalım o 8 senede periyodik bakım hariç herhangi bir parça gereksinimimiz oldu mu? iyi bakılırsa, ustasını bulursan muhteşem arabadır renault 21, renault mais'in cotech'i ilgileniyordu bizim araçla, sonra honda servisine transfer oldu biz de el altından honda servisine götürmeye başlamıştık aracı, sırf o usta baksın diye

• kesinlikle ama kesilnlikle yüklü miktarda tazminat alırsınız çok mağdur olmuşsunuz büyük tehlikeler atlatmışsınız, sonuna kadar gidin, aracın parası avukat dava masrafları manevi tazminat... çatır çatır alın
  • umarım istediğiniz şekilde neticelenir,
  • flipper33 baya uzun zaman geçmiş foruma birşey yazmamışsın dava sonucu belli değil galiba ama ben sana söyliyeyim bildiğimiz Türk yargısysa renoya ceza çıkarmaz
    rüşvetini alır emsal teşkil etmesin diye reno o kararı bizim mahkemelerden çıkarmaz Fransayı dene bir ihtimal ama bizden çıkmaz senin lehine karar
    inşallah ben yanılırım geçmiş olsun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: filipper33

Sabırla dava sürecine devam ediyorum...
    merakla dava sonucunu beklemekteyiz bizi aydınlatırsanız sevınırız
  • Sonuçlandı işini halletti bizi bilgilendirmek aklına gelmedi herhalde.
  • Ben de başından sonuna kadar okudum konuyu merak ettim acaba sorun halledildi mi?
  • Dava süreci devam ediyor... Sonuna kadar devam edicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Nasıl aracınız? Bir şey oldu mu? Bir sakatlık çıktı mı?

quote:

Orijinalden alıntı: henry_93

Bende yeni aldım 2010 laguna geçen gün Expression 1.5 dCi 110 bg inşallah bşi olmaz .araba ile 210 km yol gittim bir sorun yok . İnşallah bi sakatlık cıkmaz .

Sorun yaşamazlar neden derseniz Sorun çıkartan Laguna'lardan sonra sorun giderildi..
  • takip ettiğim konular arasına aldım. sonucu merakla bekliyorum.
  • gercekten gecmiş olsun , yurtdışını bilemem ama TR de reno felaket gercekten
  • konuyu okumadım ama benim komşumda 2.0 dizel yeni lagunadan var.40bin kmde motor bitmiş.serviste fabrikasyon hatası kabul edip ücretsiz onarım yapacakmış.bu lagunalarda var bir sakatlık sanırım.
  • Konuyu baştan sona kadar okudum.

Öncelikle geçmiş olsun.
    1,5 senedir şirket arabası olarak Laguna III 2.0 dizel kullanıyorum.

Şu ana kadar motorla ilgili bir sıkıntı yaşamadım; ama iç aksam kalitesinden hiç memnun olmadığımı söyleyebilirim.

Sizin yaşadığınız sıkıntıları o kadar iyii anlıyorum ki; çünkü bundan önce kullandığım Opel Vectra aracım 3 sene boyunca yaklaşık 7-8 kere yolda kalmama veya şehirler arası yollarda 2. vitesle eve dönmeme sebep olmuştu. Araç iyiki bana ait değildi. Çünkü kafayı sıyırmamak elde değil bu durumda .
    Aracın kiralama süresi dolunca "oh be sonunda " demiştik Çünkü o dönemde şirket araçlarının % 80'ni Opel'di ve bu araçlarında %70'şi devamlı sıkıntı çıkarıyordu.

Diyeceğim odur ki,bir çok konuda olduğu gibi araba konusu da bana göre şanş işi.

Umarım davanız daha fazla uzamadan sonuçlanır ve sizde rahat edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Dava süreci büyük bir sabır gerektiriyor ne yazık ki AMA mağduriyetiniz giderilinceye kadar ASLA VAZGEÇMEYİN. Yakın bir arkadaşım, 2004 veya 2005'te aldığı FORD Focus C-Max TDCI Ghia aracında, kasislerde, kapı cam lastiklerinden gıcırtı sesi geldiği ve bu durum düzeltilemediği için dava açmıştı. Süreç gerek kendisinin gerekse Ford Bayisinin temyizlere gitmeleri sonucunda 4 ay önce sonuçlandı. Aracın alındığı günden beri yasal faiziyle birlikte yaklaşık 100.000TL alıp, arcı aldığı bayiiye geri verdi. Sizinki ise çok daha can sıkıcı bir sorunlar dizisi.

Yok artık daha neler

Kapı cam lastiklerinden ses gelen her arabayı değiştiriyorlarsa, trafikteki tüm araçlar 3-4 sene süren dava sürecinde doya doya sürülür, Yasal faizle birlikte yüklü miktar kara geçilerek iade edilir

Bu arada arkadaşa davasında başarılar, umarım problemi çözüme kavuşturulur..

• son durum nedir?
  • İmzamdaki aracı alalı yaklaşık on beş gün oldu. Burada yazılanların tamamını okudum. Eğer bu yazılanları aracı almadan önce okusaydım fikrim değişir miydi bilmem. " Laguna ııı 1.5 dizellerin çoğu mu böyle!" Araçtan tıkırtılar hariç bir şikayetim yok. Bence bu konuda genelleme yapmak doğru değil. Fakat laguna ile bu şekilde sorunlar yaşa, tekrar laguna almayı düşün. "Acaba neden!" diye düşünüyor insan.
  • Tam 4 tane farklı Laguna ya sahip olmuş bir babanın oğlu olarak şunu söyleyebilirimki bu araçtan çektiğimiz kadar hiçbir araçtan çekemdik.Ya bu kadarmı dandik olur arkadaş herşeyi bozulmaya müsait.İnanılmaz ama inanılmaz dandik Renaultlar.Donanımının hatrına babam masrafına katlandı bindi 4 farklı laguna fakat en sonunda o da dayanamadı.Heleki Laguna 2 en kötüsü Laguna lar arasında.Peugeot tan farkı yok.Sürekli kokpitten takır tukur sesler.10 000 km de ön takım dağıtmalar neler neler.Bence aracınızı yol geç olmadan satıp kurtulun.Renault a binmek için çok zengin olmak lazım.İlle de Laguna diyorsanız 97-2002 yılları arasında üretilmiş bir Laguna satın alın 2.0 16 V RXT olsun mümkünse.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.