Şimdi Ara

Yeni kurduğum sitemi çalıştıramıyorun. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,daha eski sürümün w10 denedim ,şimdi de anakartın yazısı çıkıyor ardından w10 kurulum aşamasına gelince simsiyah bir ekranda kalıyor.
  • sir.eko kullanıcısına yanıt

baska bir usb stick ile denedin mi hocam?

En son aklima baska bir ekrankarti ile test etmek geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Hem başka usb bellek hem de başka bir usb portu denedim,elimde bir ekran kartı daha olsa deneyeceğim fakat o da yok. Ekran kartımı sabah eski sistemime takıp kullandım,akşam işim bitince yeni sisteme geçirdim yine tıkandık.Siyah w10 yüklemede siyah ekran sorunu diye bakıyorum ama çok başka şeyler çıkıyor.
  • Cok ilginc arkadas ya 256MB XFX 7900GS,1GB Asus GTX 285TOP gibi 10-15 yıllık kartlarla sorunsuz Win10 kuruyorum.Anlamıs degilim.

• huso kullanıcısına yanıt

sorun ekran karti yada anakart... usb stick mi bozuk dedik yok, windows iso dosyasi mi, yok.. Suan farkli bir ekrankarti ile denemek lazim. anakartta farkli bir arizada olabilir. (kucuk bir diyot kirilmasi gibi) anakartin biosu ile ilgili olabilecek bir durum gibi gelmiyor bana... ekrankarti mi seciyor acaba sistem, cok garip...

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Hocam anakartın biosu update ettim,w10 1909 kuruldu😃🥰🕺
  • sir.eko kullanıcısına yanıt

Allahalla   cok sükür cözüldü diyelim lakin nasil bir sorun vardi anlayamadim ki.. neyse artik benzer problem yasayanlara öneririz.. cok ilginc, gecmis olsun 

• Aslında iki aşamada çözüldü, dün akşam @şoray uzun yolda arkadaşımız sayesinde ekran kartının içinde iki BIOS olduğunu, ekran kartı üzerinde bir anahtar ile ikinci BİOS'a geçiş yapabileceğimi ve o BİOS'un UEFI uyumlu olduğunu öğrendim. Daha sonrasında hemen ana kart BİOS da güncellesem sorun direk çözülecekmiş ancak bu akşam denemek aklıma geldi, ana kartı (B550 Gaming Edge WİFİ) Kasım ayında çıkan bir BİOS'a güncelledim ve Windows kuruldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Aslında iki aşamada çözüldü, dün akşam @şoray uzun yolda arkadaşımız sayesinde ekran kartının içinde iki BIOS olduğunu, ekran kartı üzerinde bir anahtar ile ikinci BİOS'a geçiş yapabileceğimi ve o BİOS'un UEFI uyumlu olduğunu öğrendim. Daha sonrasında hemen ana kart BİOS da güncellesem sorun direk çözülecekmiş ancak bu akşam denemek aklıma geldi, ana kartı (B550 Gaming Edge WİFİ) Kasım ayında çıkan bir BİOS'a güncelledim ve Windows kuruldu.

hayırlı olsun anakartın biosundan olacagı kimsenin aklına gelmezdi heralde :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 5 Aralık 2020; 0:49:47 >
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt

Gecenin bir körü attığım özel mesaja hemen cevap verip yardımcı olduğun için size de ayrıca teşekkür ediyorum.

• quote:

Gecenin bir körü attığım özel mesaja hemen cevap verip yardımcı olduğun için size de ayrıca teşekkür ediyorum.

Gececiyiz zaten ne demek :)

Bu ramlerin üreticisini nasıl öğrenebilirim?

• quote:

Bu ramlerin üreticisini nasıl öğrenebilirim?

Cpu z de gostermesi lazim

Göstermedi  

• quote:

Göstermedi  

spd sekmesinde gösterio benimkini :D

Siz evet oradan gördüm şimdi 👍
  • Hocam kesinlikle bundandır diyemem ama MSI anakartımla sistemi kurarken yaşadığım sorunu anlatayım, belki yardımcı olurum.

B450A Pro anakart, R5 2600 ve RX 570 ile sistemimi kurdum 2019'da. Monitörüm yoldaydı, televizyon üzerinden oyunları indireyim Windows kurayım dedim. Televizyona bağladığımda BIOS'a girmedi. Bazı kutular çıkıyordu ama içlerinde yazı olmuyordu. Araştırdığımda bazı MSI anakartların böyle sıkıntılar çıkarabildiğini duydum. Elinizde varsa farklı bir televizyon/monitör ile deneyebilirsiniz.

Edit: Son mesajları okuyunca çözüldüğünü gördüm. Dursun bu yazı belki birinin işine yarar.

RAM'ınızın tüm detayları için Thaiphoon Burner indirebilirsiniz.

Ayrıca BIOS'u son sürüme hep 1-2 ay geç yükleyin, eğer işlemciniz çok yeni değilse (hani eski BIOS'lar güncellenmiyordur, güncellemeyle desteklenebilir, o zaman yüklenebilir) güncellemelerde böyle sıkıntı olabileceği için direkt güncellememek lazım. Güncelleme hatalı çıkarsa kaldırılıyor zaten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forum1th -- 5 Aralık 2020; 11:31:31 >

• huso kullanıcısına yanıt

Hocam meraktan soruyorum yanlış anlamayın. O kartı neden kullanıyorsunuz bütçe kaynaklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cabbar.ağa

Hocam meraktan soruyorum yanlış anlamayın. O kartı neden kullanıyorsunuz bütçe kaynaklı mı?

Ekran Karti 1650 var ve yedekte 2-3 tane eski var.

• r9 290 ile aopen psu kullanmazsın hocam ya bonba gibi patlamadığına dua et bu zamana kadar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.