Şimdi Ara

yeni kombi alacağız lütfen yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Afonkarahisar'da ikamet etmekteyim 1 hafta önce mobil sistem bireysel kombi tesisatı yeni döşettik .Sizlerden alacağım yardımlarla kombi almak istiyoruz.
    Evimiz 2 kat güney cehpe müstakildir. (alt kata ayrı üst kata ayrı kombi alacağız.) Alt kat 30 cmlik duvar kalınlığına sahip. üst kat 20 cm duvar kalınlığına sahip. Camlar PVC'dir.
    ilk önce alt katın odalarını yazıyorum.
    salon: 110 cm boyunda 60 cm eninde iki radyatör var. oda 20 metrekaredir.
    oturma odası: 120x60 cm 1 tanede radyatör var. oda 12.5 metrekaredir.
    mutfak: 90x60 cm 1 tane radyotör var. mutfak 10 metrekaredir
    yatak odası :120x60 cm 1 tane radyatör var. oda 14 metrekaredir.
    çocuk odası: 120x60 cm 1 tane radyatör var. oda 12 metrekaredir.
    banyo: 120x60 cm havlupan radyatör var . banyo 4.5 metrekaredir.
    antre:60x60 1 tane radyatör var. antre 6.5 metrekaredir.

yani ısıtılacak alan 70 metrekare net olarak duvarlar merdıven boşluğu falan çıkartıldıktan sonra

Afyon'un iklim şartlarını çok sert oluduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.. Rahat 4 ay ne kara kışımız var. o Nedenle yoğuşmalı kombi alacağız.

bizim aklımızdan -Viessmann Vitodens 100-W 26kw geçiyor. sizin bize tavsiye edeceğiniz bir marka veya kombi var mı ? bu arada bize radyatör bağlantılarını çapraz bağlantı yapmamızı söylediler o konu hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim. ayrıca radyatör vanalarını tersmostatlı vana koymalımıyız ? bunlar kafamızı karıştıran sorular.

şimdi gelelim 2. kata
    bu katın duvar kalınlığı 20 cm. camlarda PVC var. mobil sistem. çatı da 5cm kalınlığında strafor var.
    salon: 130 cm boyunda 60 cm eninde 2 tane radyatör var. oda 20 metrekaredir
    oturma odası :biri 120x60 cm diğeri 90x60 cm 2 tane radyatör var. oda 12.5 metrekaredir
    mutfak : 90x60 cm 1 tane radyatör var. mutfak 10 metrekaredir
    yatak odası: 120x60 cm 1 tane radyatör var. oda 14 metrekarediir.
    çocuk odası: 120x60 cm 1 tane radyatör var. oda 12 metrekaredir.
    banyo: 120x60 cm 1 tane havlupan var. banyo 4.5 metrekaredir.
    antre: 60x60 cm 1 tane radyatör var. antre 6.5 metrekaredir.

ayrıca evin dışına mantolama yapılacak. kombi önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Not: salon ve oturma odalarında 2 tane pencere var.
    oturma odalarında balkon bulunmaktadır.
    cam boylarını yazmadım genel olarak cam boyları petek boylarıyla aynı yukseklıkleri ise 135 cm.
    Evin Taban tavan yüksekliği 2.60.

• vitodens iyi cihazdır tek problemleri yedek parça fiyatları ilerde herhangi bir sorun olduğunda tamir masrafları biras fazladır. Buderusta bosch grubuna geçtiği için ben artık eski tadını alamıyorum ısısan kültürü kayboldu hem yönetim olarak hemde kalite olarak bence eca confeo premix şuan için hem iyi bir teknoloji hemde iyi bir fiyat vede yedek parça fiyatları uygun garanti uzatıp 6 yıla kadar çıkartabiliyorsunuz bunun içine heryıl bir defa kombi bakımı ücretsiz belki bana satıcısınız diyebilirsiniz 1992 den beri bu işi yapıyorum bundan 5yıl evvel buderusu tek geçerdim ama bosch dan sonra herşey değişti (daha evvel bosch un cihazlarını türkiyede eca üretiyodu) eca bu işi artık çok iyi yapıyor. Z aten yoğuşmalı teknolojisi olan premix eşanjörleri dünyada 2 firma yapıyor sayacağımız 10 cihazdan 8 inin eşanjörü aynı marka nacizane bilgilerimizi size anlatmaya çalıştım seçim sizin ama eca düşünürseniz hem dövizimiz ülkemizde kalmasının sağlıyorsunun hemde bizim insanımızın eğitimine para vermiş oluyosunuz. işlerininzde kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.