Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (561. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: åziz

Cruse Control de daha fazla yakıyor gibi hissettim sadece his

Hocam bir yönde haklısınız.
    Aracınızın hızını bu şekilde kontrol ettiğinizde, sistem aracınızı sabitlediğiniz hızda yürütmek için gaz ayarlaması yapacaktır. Rampalarda da aracı belirlediğiniz süratte götürmek isteyeceğinden bu sefer fazla gaz verecektir. Fazla gaz versede hızlanma hemen gerçekleşmeyeceğinden sistem yine aracın sabitlediğiniz hıza gelmesi için yine gaz vermeye devam edecektir. Haliyle yakıt tüketiminiz artacaktır.

Eğer düz yolda belirlediğiniz sabit bir hızda ( 99 km diyelim ) seyredecekseniz bu sefer sistem, sizin pedala ayağınızla uyguladığınız kuvvete göre daha hassas bir kuvvet uygulayacağından bu sefer daha az yakıt tüketirsiniz. Bu benim şahsi mantık hesabım... Bu nedenle yokuşlarda hız kontrolünü ben kendi elime (ayağıma) alırım. Ancak düz yollarda konfor için hız kontrolü için cruise controlü devreye sokarım... Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Hocam bir yönde haklısınız.
    Aracınızın hızını bu şekilde kontrol ettiğinizde, sistem aracınızı sabitlediğiniz hızda yürütmek için gaz ayarlaması yapacaktır. Rampalarda da aracı belirlediğiniz süratte götürmek isteyeceğinden bu sefer fazla gaz verecektir. Fazla gaz versede hızlanma hemen gerçekleşmeyeceğinden sistem yine aracın sabitlediğiniz hıza gelmesi için yine gaz vermeye devam edecektir. Haliyle yakıt tüketiminiz artacaktır.

Eğer düz yolda belirlediğiniz sabit bir hızda ( 99 km diyelim ) seyredecekseniz bu sefer sistem, sizin pedala ayağınızla uyguladığınız kuvvete göre daha hassas bir kuvvet uygulayacağından bu sefer daha az yakıt tüketirsiniz. Bu benim şahsi mantık hesabım... Bu nedenle yokuşlarda hız kontrolünü ben kendi elime (ayağıma) alırım. Ancak düz yollarda konfor için hız kontrolü için cruise controlü devreye sokarım... Selamlar...

Hız Sabitlemesinde Sevdiğim Nokta Yokuş aşağı ve yukarı değişiklik olmuyor. özellikle yokuş aşağı inerken 1 km artmadı bu yönden sevdim( yokuş yukarı bazen azalabiliyor yokuşu yemediği zaman)
    Ayrıca yokuş yukarı çıkarken hız sabitliyiciden çıkmadan, 100 ise 130 kadar çıkıp ayağımı gazdan çekiyorum yavaş yavaş 100 geri geliyor.

• quote:

10 litre altı Ş.içi 8 litre altı Ş.Dışı benim için Problem yok

Dönüşte az kullandım yada yokuş çıkmadan önce gazla destek verdim

Araçta kasasından dolayı tercih ettim tipi tam aradığım kasa. şimdilik memmun olmadığım yeri yok.

Fakat kapılardaki kauçuk özellikle şöför kapısında problem var zor kapanıyor ve kaucuk kalitesini sevmedim

(yada bana hatalısı geldi) Şöyleki kauçuk sektörünü bilirim iyi Vulcanize olmamış benek benek kaparçıklar var.

ve kapıyı diğerlerine göre sert kapatıyorum % 40 da 2. kez kapatmak gerekiyor.

sayın aziz. ben aracı teslim alırken aracı tanıtan görevli..kapılarda çift kauçuk var demişti hem yalıtım için.. hemde tok kapanması için dedi.
    o yüzden biraz hızlı kapatıcaksınız demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 26 Ocak 2012; 15:01:36 >

• arkadaşlar dün yoldaki su birikintisinden geçiyordum çok fazla bir birikinti yoktu. çok da hızlı girmedim hızım 40 50 felandı.. araba dalga vurmuş gibi ön tarafına ön cama su sıçrattı.
    sanki bundan önceki binek araçlarım bu derece su sıçratmıyordu ön tarafa..

bir an yadırgadım uygunsuz biyerde bu şekilde su fırlatırsa silecek kapalıyken. önümü göremeyip yönümü şaşırıp mazallah kaza yapmama sebep olurmu acaba diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo
    sayın aziz. ben aracı teslim alırken aracı tanıtan görevli..kapılarda çift kauçuk var demişti hem yalıtım için.. hemde tok kapanması için dedi.

Sadece şöför tarafında daha sert kapatmam gerekiyor. diğer taraflar daha makul düzeyde.

Çift kauçuk olayı kapı ve kasada var fakat dediğim gibi fotoğrafını çekersem sizden de beklerim beneklerin olması normal değil
  • Arkadaşlar tepenizdeki cam tavanın 3 mm ( üç milimetre ) kalınlığı var, can taşıyosunuz haberiniz ola..

Ben beklemeye devam ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Arkadaşlar tepenizdeki cam tavanın 3 mm ( üç milimetre ) kalınlığı var, can taşıyosunuz haberiniz ola..

Üstünü Film mi kaplatsak acaba bazı yollarda taş sıçradığı zaman içim gidiyor

• Sn.Maminci öncelikle çok geçmiş olsun. Sıkıntılı bir araç bekleyişten sonra şimdi de parça bekletiyor olması bir marka için hiç de hoş değil.
    Spo benim ilk açılır tavanı olan aracım.Başlangıçta heves etmiştim, şık da görünüyor ancak doğrusu çok kullanışlı gelmedi bana.Kapatırken araya çer çöp sıkışması, bu yüzden aralık kalması gönül rahatlığıyla kullanmamı engelliyordu.Sizin de anlattıklarınızdan çok da emniyetli olmadığı ortaya çıkıyor.Sigara kullananlar için ihtiyaç olabilir ama ben de o da yok.O yüzden bundan sonra bir araç almak nasip olursa açılır tavanlı olmaması daha mantıklı geliyor şimdi.Umarım en kısa zamanda parçanızı tedarik ederler.Bu kadarla geçmiş olur inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuresem

Sn.Maminci öncelikle çok geçmiş olsun. Sıkıntılı bir araç bekleyişten sonra şimdi de parça bekletiyor olması bir marka için hiç de hoş değil.
    Spo benim ilk açılır tavanı olan aracım.Başlangıçta heves etmiştim, şık da görünüyor ancak doğrusu çok kullanışlı gelmedi bana.Kapatırken araya çer çöp sıkışması, bu yüzden aralık kalması gönül rahatlığıyla kullanmamı engelliyordu.Sizin de anlattıklarınızdan çok da emniyetli olmadığı ortaya çıkıyor.Sigara kullananlar için ihtiyaç olabilir ama ben de o da yok.O yüzden bundan sonra bir araç almak nasip olursa açılır tavanlı olmaması daha mantıklı geliyor şimdi.Umarım en kısa zamanda parçanızı tedarik ederler.Bu kadarla geçmiş olur inşallah.

Ben de aksine cam tavanin daha guvenli oldugunu okumustum cesitli yerlerde?
    Cam tavanin en guzel ozelligi acik olmasindan ziyade iceriye verdigi isik ve ferahlik hissi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Spider

quote:

Sn.Maminci öncelikle çok geçmiş olsun. Sıkıntılı bir araç bekleyişten sonra şimdi de parça bekletiyor olması bir marka için hiç de hoş değil.

Cam tavanin en guzel ozelligi acik olmasindan ziyade iceriye verdigi isik ve ferahlik hissi.

Kesinlikle haklısınız cam tavanli araçların tavanı digerlerine göre daha sağlamdır.
    Arkadasımızın basına gelen halen nasil oldugu tam olarak açıklığa kavuşmayan talihsiz bir olay. Böyle bir şansızlık oldugu icin cam tavan konforundan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmem. Bence aracimizdaki en önemli donanımlardan biri açılabilir iki cam tavani olmasıdır. Bu talihsiz münferit olaydaki en kötü olay Çelik Motorun elinde yedek parçayı bulundurmamasidir. Madem bir eksikliğin var ne yap et bu parçayı tedarik et. Yeri geliyor 3 günde Amerika'dan parça getirebiliyoruz. Dünya bu kadar ufalmisken müşterini bu kadar bekletmek ayıptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Arkadaşlar tepenizdeki cam tavanın 3 mm ( üç milimetre ) kalınlığı var, can taşıyosunuz haberiniz ola..

Dostum bu durumda bir öneriniz olmalı, vaz mı gecelim cam tavandan?

• yasanan olay tabii ki hos degil ama bende cam tavanın ferahlıgını ve konforunu sevenlerdenim saglamlıgı konusunda yorum yapamayacagım fakat vazgecmekte istemem. sn maminci ye de hak veriyorum celik motor ki müsteriye karsı duyarsızlar -bütün firmalar aynı- Allah kolaylık versin
  • Kuvvetli kar yağışından dolayı yollarda buzlanmayı engellemek için belediyeler yollara bolca tuz diye adlandırdığımız karşımlardan döküyorlar. Biriken karlar bu karışım ve sıcaklık etkisiyle eridikten sonra yollarda bolca tuzlu bir eriyik kar karşımıyla araçlarımızın altına ve üzerine yapışıyorlar. Tuz araçlarımız için çok zararlı. Bu nedenle şu sıralar araçlarımızı daha sık yıkatmaya özen gösterelim, araçlarımızı tuzdan koruyalım. Tam yıkatma yapmasak bile tazyikli su ile aracımızı üzerindeki tuzlardan arındıralım...
  • quote:

quote:

quote:

Kesinlikle haklısınız cam tavanli araçların tavanı digerlerine göre daha sağlamdır.
    Arkadasımızın basına gelen halen nasil oldugu tam olarak açıklığa kavuşmayan talihsiz bir olay. Böyle bir şansızlık oldugu icin cam tavan konforundan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmem. Bence aracimizdaki en önemli donanımlardan biri açılabilir iki cam tavani olmasıdır. Bu talihsiz münferit olaydaki en kötü olay Çelik Motorun elinde yedek parçayı bulundurmamasidir. Madem bir eksikliğin var ne yap et bu parçayı tedarik et. Yeri geliyor 3 günde Amerika'dan parça getirebiliyoruz. Dünya bu kadar ufalmisken müşterini bu kadar bekletmek ayıptır.

Ne yazıkki bende zamanında aynı problemleri yaşadım. Sağolası çelik motor biraz derince çizdirdiğim ön sağ kapının yedeğini bir aya yakın sürede ancak getirtti. Adamlara istediğinizi söyleyin tıntınlar.Aslında tam bir araç yedeğini tam olarak ellerinde tutmak zorundalar diye biliyorum ama uyan kim. Sizi aramalarını istiyorsanız Kia global siteye şikayetinizi yazın. Onlar Çelik motoru arıyorlar ve hemen Çelik motor size dönüyor. Ama aynı atlatmacalar yine devam. Yarın geliyor şimdi yola çıktı vs. Ben zamanında çok çektim sizede sabırlar dilerim. Hatta parça geleceği zaman çelik motordan arayan bayan parçanız geliyor hemde beş adet (Belki on olabilir) geliyor diye hava atmıştı. Bende bayan bu en çok gidebilecek sarf malzemelerinden kapı şu anda sırf benim bulunduğum şehirde iki araç bu kapıları bekliyor yani stoğunuz geldiği gibi bitebilir diyince ses çıkaramamıştı.

• quote:

Kuvvetli kar yağışından dolayı yollarda buzlanmayı engellemek için belediyeler yollara bolca tuz diye adlandırdığımız karşımlardan döküyorlar. Biriken karlar bu karışım ve sıcaklık etkisiyle eridikten sonra yollarda bolca tuzlu bir eriyik kar karşımıyla araçlarımızın altına ve üzerine yapışıyorlar. Tuz araçlarımız için çok zararlı. Bu nedenle şu sıralar araçlarımızı daha sık yıkatmaya özen gösterelim, araçlarımızı tuzdan koruyalım. Tam yıkatma yapmasak bile tazyikli su ile aracımızı üzerindeki tuzlardan arındıralım...

Cok yerinde bir tespit. Kar yagip bu tuzlarla hasir nesir olur olmaz yikatmakta buyuk fayda olduguna katiliyorum. Araci en son galiba gecen hafta yikattigimda karlar eridikten sonraki yagmurlu bir gundu. Yikatip hemen ardindan camurlanmasini gormek izdirap verdi ama tuzdan korktugum icin buna mecburdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Kuvvetli kar yağışından dolayı yollarda buzlanmayı engellemek için belediyeler yollara bolca tuz diye adlandırdığımız karşımlardan döküyorlar. Biriken karlar bu karışım ve sıcaklık etkisiyle eridikten sonra yollarda bolca tuzlu bir eriyik kar karşımıyla araçlarımızın altına ve üzerine yapışıyorlar. Tuz araçlarımız için çok zararlı. Bu nedenle şu sıralar araçlarımızı daha sık yıkatmaya özen gösterelim, araçlarımızı tuzdan koruyalım. Tam yıkatma yapmasak bile tazyikli su ile aracımızı üzerindeki tuzlardan arındıralım...

Cok yerinde bir tespit. Kar yagip bu tuzlarla hasir nesir olur olmaz yikatmakta buyuk fayda olduguna katiliyorum. Araci en son galiba gecen hafta yikattigimda karlar eridikten sonraki yagmurlu bir gundu. Yikatip hemen ardindan camurlanmasini gormek izdirap verdi ama tuzdan korktugum icin buna mecburdum.

İyi yapmışsınız, bende yikattim ama genel bir temizlik yaptırmadım. Zaten yollar vicik vicik, dediğiniz gibi yeniden camurlanacakti. Bana yakin bir yıkama yerinde tazyikli su tutturdum sadece.

• Nokian wrg2 SUV kış lastikleri hakkında yorum bildireceğim ama ... Bugün işe gelirken birsey anlamadım , yani yolda ilerlerken kuru hava gibi ilerledim. Yerler cok hafif karlı idi. Daha cok kar buz lazım .:)) yollara tuz solusyon dokulecegini duyduğumda da gıcık oluyorum zaten:(( bırakın kardesim istanbula 2 gün kar yağıyor zaten karın zevkini çıkaralım :)) Bolu'da da birsey anlamadım . Dag yolunda
    keskin dönemeçlerde cok hafif aracın kıçı kayma eğilimi gösterdi. Onun dısında normal olarak yol aldım. Cok kar lazım bana cok... Ankara'ya mı gideyim acaba:)) Bu arada bugün okuduğum bir haberde , ilgililer " Avrupa'da olduğu gibi, zincir değil kar lastiği kullanılması gerektiğini belirtmişler. Zincir yola zarar veriyormuş . GÜNAYDIN dedim bende:)) belki zincir bulundurma zaruriyeti de kalkıp , kıs lastiği ne döner mecburiyet...
    Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 27 Ocak 2012; 7:40:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Nokian wrg2 SUV kış lastikleri hakkında yorum bildireceğim ama ... Bugün işe gelirken birsey anlamadım , yani yolda ilerlerken kuru hava gibi ilerledim. Yerler cok hafif karlı idi. Daha cok kar buz lazım .:)) yollara tuz solusyon dokulecegini duyduğumda da gıcık oluyorum zaten:(( bırakın kardesim istanbula 2 gün kar yağıyor zaten karın zevkini çıkaralım :)) Bolu'da da birsey anlamadım . Dag yolunda
    keskin dönemeçlerde cok hafif aracın kıçı kayma eğilimi gösterdi. Onun dısında normal olarak yol aldım. Cok kar lazım bana cok... Ankara'ya mı gideyim acaba:)) Bu arada bugün okuduğum bir haberde , ilgililer " Avrupa'da olduğu gibi, zincir değil kar lastiği kullanılması gerektiğini belirtmişler. Zincir yola zarar veriyormuş . GÜNAYDIN dedim bende:)) belki zincir bulundurma zaruriyeti de kalkıp , kıs lastiği ne döner mecburiyet...
    Selamlar

Dun geceden beri yagiyor ama ana arterler acik, ara yollarda da yaz lastigi ile cok az kayarak bile gidilebilir, dediginiz gibi Istanbulda karda lastik denenmez :)
    Ancak yine de yagisli yolda bile hissettiriyor kis lastikleri farkini, siz de zaten kuru yoda gidiyormus gibi hissettiginize gore bu onemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Sadece şöför tarafında daha sert kapatmam gerekiyor. diğer taraflar daha makul düzeyde.

Çift kauçuk olayı kapı ve kasada var fakat dediğim gibi fotoğrafını çekersem sizden de beklerim beneklerin olması normal değil

benim sağ arka kapıda da aynı sorun var .
  • Bu sabah Ankara'da çok güzel karlı bir güne uyandık. Meteorolojinin dediğine göre bu yağış bir hafta boyunca aralıklarla devam edecekmiş. Şu anda yumuşak bir havada kar yağıyor.

Gökyüzünden yavaş yavaş dökülen kar tanelerini izlemek bile çok hoş. Umarım bugün ve yarın bu yağış devam eder. Hafta sonu ve sömetsr tatili olması sebebiyle çocuklarla doya doya kartopu oynamak istiyorum.

Yumuşak havada kartopu oynamak daha zevkli, elinize aldığınız kar yığınını top şekline getirmek mümkün oluyor. Oysa soğuk havada yağan karı yapısı yüzünden bir araya getirmek mümkün olmuyor ve kardan adam bile yapamıyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.