Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12341235123612371238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayram3584

Ankara - Izmir Arasi 8 litre Yakit çok arkadaşlar tüp hakkınızdaki yorumlarınızı bekliyorum arkadaşım yaris ile 180 tl ye gidip gelirken benim sadece gidişi 200 tl ye yapmam koydu açıkcası eğer tüp takmazsam geri satacam sanırım

Dostum siz aracı almadan önce bu araç ne yakar diye hiç araştırmadınız mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaris 4 küsür litre yakıyormuş arkadaşın dediğine göre 17 Kuruş falan. Sportage ile 8-10 lt. km de 40 kuruş harcamak mantıklı mi? Arkadaşlar sportage de tüp hakkında bir kimse birşey bilmiyor mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yaris 4 küsür litre yakıyormuş arkadaşın dediğine göre 17 Kuruş falan. Sportage ile 8-10 lt. km de 40 kuruş harcamak mantıklı mi? Arkadaşlar sportage de tüp hakkında bir kimse birşey bilmiyor mu acaba?

Yaris kaç kilo? Sportage kaç kilo? Biri kaç beygir diğeri kaç beygir? Biri A grup bir araba diğeri C-SUV. Sanki elmayla armut karışmış gibi.

Konu içinde "LPG" şeklinde aratırsanız LPG takan arkadaşların yorumları var. Hatırladığım kadarıyla memnunlar ancak ilk maliyet 5 bin TL civarında diye aklımda kalmış.
  • Yine yakit konusu hortlamis. Aracin ne yaktigi sitesinde mevcut. Hic test surusu yapmadan bile site vasitasiyla degerler kabaca (+1/1,5 lt eklemek lazim) hesaolanabilir. Kia demiyorki ben 4 lt yakiyorum diye.
    yaris ile sponun karsilastirilmasi cok mantikli degil. Sayin celebic elma armut degil de karpuz elma daha mantikli bir yaklasim olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 31 Mart 2015; 9:04:19 >
  • Tüp olayını bir araştırayım bakayım arkadaşlar öğrendiklerimi paylaşırım. 5 bin tl çok geldi ilk tüp Takım'ı için neden öyle Pahalı ? Sportage hız konusunda çekiş konusunda konfor ve güvenlik konusunda 1 Numaralı SUV 10 kriterden 9 U tam ancak Yakıt ile değil. 180 ile solu kapatıp 4 saatte Ankara'dan Izmire girdim. Hız cezası yememişizdir inşallah 😀

• quote:

Tüp olayını bir araştırayım bakayım arkadaşlar öğrendiklerimi paylaşırım. 5 bin tl çok geldi ilk tüp Takım'ı için neden öyle Pahalı ? Sportage hız konusunda çekiş konusunda konfor ve güvenlik konusunda 1 Numaralı SUV 10 kriterden 9 U tam ancak Yakıt ile değil. 180 ile solu kapatıp 4 saatte Ankara'dan Izmire girdim. Hız cezası yememişizdir inşallah 😀

Peki siz bu anlattıklarınıza göre ne aracın kadar yakıt tüketmesini beklkiyordunuz?

Kıyaslama yapacaksanız muadili bir araç ile ( aynı ağırlık, aynı motor vs ) kıyaslama yapın. Örneğin Bir Tiguan ile aynı yolu aynı şekilde kat edin. Bakalım o ne yakmış Sportage ne yakmış? Ayrıca bahsettiğiniz tüketim gayet normal.
  • kado55555 K kullanıcısına yanıt
    Casper ve sizin tavsiyeniz ile ciladan vazgeçtim ve boya koruma yaptıracağım, kılıf internetten araştırmaya devam şimdilik... Teşekkürler...

• En iyi karar dostum meguiarstan yaptır bence.

• Arkadaşlar temiz eco olanlardan satmak isteyen pm atsın lütfen maximum 53.000

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Umarım o fiyatlarda temiz bulabilirsiniz...

• 15 GÜN ÖNCE 2.EL SPORTAGE PLUS ALDIM.KARMA SİSTEM LPG TAKTIRDIM.MOTOR GARANTİSİ VAR.KM DE SEHİR İÇİ 30 KURUŞU GEÇMİYOR.LPG OLAYINI ARACI ALMADAN ÖNCE ÇOK ATAŞTIRDIM.ŞİMDİLİK HER KONUDA MEMNUNUM.SİZE DE LPG Yİ TAVSİYE EDERİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkndlk

15 GÜN ÖNCE 2.EL SPORTAGE PLUS ALDIM.KARMA SİSTEM LPG TAKTIRDIM.MOTOR GARANTİSİ VAR.KM DE SEHİR İÇİ 30 KURUŞU GEÇMİYOR.LPG OLAYINI ARACI ALMADAN ÖNCE ÇOK ATAŞTIRDIM.ŞİMDİLİK HER KONUDA MEMNUNUM.SİZE DE LPG Yİ TAVSİYE EDERİM.

Hakan KARDEŞ tüpü nerde nasıl kaç paraya taktirdın marka ne dostum biraz daha anlatır misin lütfen?

• Tüple 30 Kuruş benzinle 40 kuruş Yakıt pek düşmemiş sanırım şöyle yarı yarıya düşme olsaydı tüp takınca iyiydi???

• fenerliyizbizler F kullanıcısına yanıt
    48-53 arası ortalama 50 den gidio
  • Bugun aldigim bir habere gire; kia turkiyede ki ortagi celik motor ile anlasmasini mayis ayinda sonlandiriyor. Tipki zamaninda mazdanin yaptigi gibi ve chevroletin yapacagi gibi.temmuzdan itibaren yedek parca ikmali dahil garanti sozu vermiyor kia.

• quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Bugun aldigim bir habere gire; kia turkiyede ki ortagi celik motor ile anlasmasini mayis ayinda sonlandiriyor. Tipki zamaninda mazdanin yaptigi gibi ve chevroletin yapacagi gibi.temmuzdan itibaren yedek parca ikmali dahil garanti sozu vermiyor kia.

Dostum acaba distribitör değişimine mi gidiyor yoksa kendi mi geliyor? Eğer Türkiye pazarsından çekilecekse durum kötü.

Bu arada yedek parça bulundurma veya tedarik etme zorunluluğu 10 senedir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Bugun aldigim bir habere gire; kia turkiyede ki ortagi celik motor ile anlasmasini mayis ayinda sonlandiriyor. Tipki zamaninda mazdanin yaptigi gibi ve chevroletin yapacagi gibi.temmuzdan itibaren yedek parca ikmali dahil garanti sozu vermiyor kia.

Dostum acaba distribitör değişimine mi gidiyor yoksa kendi mi geliyor? Eğer Türkiye pazarsından çekilecekse durum kötü.

Sayin abim;
    Yoldayim ankaraya gidiyorum. Daha dogrusu aylagim su anda. Malum 1 nisan bugun. Biraz takilayim dedim. Hazir arabasini yeni almis dostlar varken...
    bu sektoru cok iyi tanidiginiz icin ilk siz tepki verdiniz.
    herhangi bir sorun yok. Hatta her yer sportage dolmus.
    ben ilerleyen zamanda kia ve hyundai nin daha da yayginlasip diger firmalara ozelleikle tasarim ve donanimlariyla ornek olacagini dusunuyorum.
    saygilar, zamaninizi caldim ☺

• quote:

quote:

quote:

Sayin abim;
    Yoldayim ankaraya gidiyorum. Daha dogrusu aylagim su anda. Malum 1 nisan bugun. Biraz takilayim dedim. Hazir arabasini yeni almis dostlar varken...
    ben ilerleyen zamanda kia ve hyundai nin daha da yayginlasip diger firmalara ozelleikle tasarim ve donanimlariyla ornek olacagini dusunuyorum.

Güvenli yolculuklar

Bu arada Hyundai 7 ileri DCT şanzumanı getirmişken kötü olurdu. Yakında Kia'da da 7 ileri DCT şanzumanlı modelleri yollarda görürüz. Özellikle i30 ve Cee'd'te kullanılan ve tam bir yakıt canavarı olan tam otomatik şanzumanın yerine geleceği için çok güzel bir seçenek olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 1 Nisan 2015; 14:01:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayin abim;

Güvenli yolculuklar

Bu arada Hyundai 7 ileri DCT şanzumanı getirmişken kötü olurdu. Yakında Kia'da da 7 ileri DCT şanzumanlı modelleri yollarda görürüz. Özellikle i30 ve Cee'd'te kullanılan ve tam bir yakıt canavarı olan tam otomatik şanzumanın yerine geleceği için çok güzel bir seçenek olur

Yeni ix35 kendini gosterdi. Spo'yu sabirsizlikla bekliyoruz. Ama yine 1,7 dizel olacakmis. 1,6 dizel gelse sallar piyasayi.

• 1.7 dizel olursa iyi yine alınabilir çünkü, benzinli aldığında yakıt farkı vergi farkından fazla. Sıvı Lpg takılsa yine taktırma parası vs. derken arada bir hayli fark var. 1.7 lt dizel harika olur ama 1.6 olursa eleştiriye gerek yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkBnt -- 2 Nisan 2015; 14:02:58 >
  • 
Sayfa: önceki 12341235123612371238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.