Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1235. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12331234123512361237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Difüzör taktırrmak için servise gittim. Aracımı alalı 6 ay oldu ve senede 10-15.000 km yapamadığım için senelik bakıma sokacağım 6 ay sonra.

İstanbul yetkili servisler 300-350 tl Arasında fiyat veriyorlar. Yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi Değişiyor.

Bilgi Amaçlı yazdım. Aracını bakıma sokan arkadaşlar fiyat hakkında net bilgiler verecektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bütçemize göre bir spo bakıyoruz. 2011 model cam tavanlı 35000 km de boyasız araç için 53000 nasıl fiyat sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spasmx

Merhabalar,

Bir kia çalışanı olarak (sanırım benden başka kia da çalışıp sportage kulanan yok) aracımdan gayet memnunum.

aracım 2012 model concept mt 4 ay kadar benzinde kullandım ortalama yakıt tüketimim 38 kuruş.

3 ay önce landirenzo lpg kiti taktırdım şu an benzin dahil 22 kuruş. Ankara trafiği (şaşmaz-ankara bulvarı-tandoğan-sıhhıye-kurtuluş-cebeci-akdere) güzergahı verileridir.

Araç hakkında aklınıza gelen her soruya cevap verebilirim. Ne eder, ne yakar, kronik hataları neler, servis ücreit ne kadar, sıfır almaya kalksak ne olur (Yardımcı oluruz :P ) vb. aklınıza ne gelirse çekinmeden sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Hocam merhabalar, 2011 GDI cam tavanlı, 35000 km, gümüş gri, boyasız hasarsız bir aracın alınası 2. el değeri nedir acaba sizce

• 3 günlük 2.el Sportage kullanıcısıyım.. Boya koruma ve koltuk kılıfı konusunda önerileriniz varmı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai nihayet DCT şanzuman kullanmaya başlamış.

Kullandığı bu 7 ileri DCT şanzuman ile i30'un kağıt üzerinde 7 litre olan tüketimi yine kağıt üzerinde 5,1 litreye düşmüş. Umarım eski yalan beyan alışkanlığını bırakıp doğru değerleri vermişlerdir.

7 ileri DCT (otomatikleştirilmiş düz şanzuman) güzel bir gelişme

• Selamlar arkadaslar.
    Korktugum basıma geldi 3 aylık arabami çizmişler.Arabayla zorunda ne arkadaş? Gel benle hallet mevzunu. Çalış didin borç al kredi çek zar zor al gözün gibi bak arabaya yazık cidden çok yazık.Etraf babalar gününde ne kadar hediye alacağını şaşırmış insanlarla dolmuş.
    Herneyse arkadaşlar moralim çok bozuldu cidden.
    Sedefli beyaz olduğu için nasıl kapanır bilmiyorum rötuş son planda.
    Nasıl yaptiririm çok derin değil ama yinede nasıl olur bu is boya simli olduğu için nasıl olur ?

• Sportage 1.6 otomatik ile yeni katıldım aranıza arkadaşlar bin km oldu ortalama 100 kimde 8 lt yakıyor yani kilometre de 40 Kuruş çok fazla geldi arkadaşlar tüp konusunda bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen yetkili serviste garantili hangi marka tüp kaç paraya takılıyor ve sonrasinda yakıtı kaça Düşüyor? Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar...

• Verdiğiniz veriler uzun yol değilmi şehiriçi otomatik imkânsız 8 lt yakması bende manuel kullanicisiyim şehiriçi 9 lt yi zar zor gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kado55555 -- 29 Mart 2015; 23:57:12 >
  • kado55555 K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş belki İstanbul'da değildir. Bulunduğu ilin şehiriçi İstanbul'un tenha yolları gibiyse 8 litre yakabilir

Önemli olan Kullanım yeri

Merhaba.

Çok geçmiş olsun. Sizin adınıza üzüldüm. Benimde aracıma üst katlardan biri kırmızı oje atmış. Sol ön cam pul attı , şöför yan cam altı nikelaj ezildi kaportada ise bol miktarda oje vardı.

Kaporta cilalı olduğu için tekrar objenin üstüne cila Çekerek çıkarttık. Cam ve nikelaj zararım maalesef duruyor. Polis çağırdım tutanak tuttuk fakat serviste cam ve çıtayı değiştirsem boşuna kim bilir ne kadarlık hasar kayıdı işlenecekti. Bıraktım bende öyle duruyor. Yapan Allah'ından bulsun...

Çizik aracınızda çok derin mi bilmiyorum pastayla geçebilir. Ama derin ise rutüşden başka çare yok

Tekrar geçmiş olsun

• umut070 U kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Aramıza Hoşgeldiniz.

Kendiniz cila v.s çekebiliyor musunuz bilmiyorum ama ÇBS TEFLON cila öneririm. Çok kalitelidir.

Aracı her türlü korozyon yağmur Güneş v.s olumsuzluktan korur. Şuan kaportada çizik varmı bilmiyorum harelenme v.s eğer var ise ince pasta uygulanıp sonra cila çekilebilir. Ama çizik harelenme yok ise pasta tavsiye etmem gerek yok....

Ön koltuklara atlet alabilirsiniz.

Arkalara ise oturulan yere derilebilecek örtü olabilir.

Komple koltuk kılıfı taktırılabilir tabiki aracı Kullanım alanınıza göre değişir. Ama aile içi ve temiz kullanıyorsanız atlet ve arka koltuk için örtü ideal olabilir.

• Lafın bittiği yerdeyiz diyecek laf kalmadı artik.
    Bunları yapan insan ruh hastası olmalı bence.

beyaz renk araba sedefli olduğu için rutus nasıl olur bilmiyorum.

Hic ellemesem ? Çok derin değil ama yinede tırnak takılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kado55555 -- 30 Mart 2015; 11:14:59 >
  • casper5353 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkadaşım.... Daha önce cila deneyimim olmadığı için en azında ilkini tecrübeli usta ellere yaptırmayı düşünüyorum , ama Farklı marka ürünler kullandıkları için seçim yapmadan önce sormak istemiştim... Kılıf mecbur bulmalıyım, terminatörle arabada baş etmek zor (5 yaşında ve sunroof u çok sevdi)
    Bu arada başlarına istenmeyen olaylar gelen arkadaşlara geçmiş olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut070 -- 30 Mart 2015; 15:47:26 >
  • Sagolun :)
    Hocam size onerim arabanız yeniyse yani 6-7 yaşını gecmediyse bence cila yapmayın.
    Boya koruma yaptırın meguiarstan.
    Servisler bırakın cilayi hafif(sprey cila) bile yapmayın diyorlar.
    Bebek sampuaniyla yıkayın diyorlar bende öyle yaptım ve jant için de güzel sonuç veriyor ve kimyasal oranı çok çok az.
    Bir bildikleri varki böyle diyorlar.
    Tabi siz nasıl isterseniz hocam.

Kendiniz rutüş yapabilir misiniz bilmiyorum ama eğer el yatkınlığınız var ise yada yaptıracak birini bulabilirseniz öncelikle oto sanayi sitelerinde oto boyası yapan yerlere gidin aracınızın boyasına uygun rutüşlük boya istiyorum diyin onlar Aracın boyasına uygun ufak miktar teneke kutuda boya yapıp verirler sonra ince uçlu fırça yada kürdan v.s çizik durumuna göre rutüş yapabilirsiniz.

• umut070 U kullanıcısına yanıt
    O zaman koltuklara kılıf Şart... En azından delikanlı rahat rahat sunrooftan çıkıp dışarı seyredebilsin...

Sonax meguars gibi yerler var bildiğiniz üzere. Orada Sıfır Araçlara uygun boya koruma yapıyorlar. Öyle yaptırablirsiniz.

• Sağolsun hocam bilgiler icin ama dokunmamaya karar verdim çok derin değil zaten

• Ankara - Izmir Arasi 8 litre Yakit çok arkadaşlar tüp hakkınızdaki yorumlarınızı bekliyorum arkadaşım yaris ile 180 tl ye gidip gelirken benim sadece gidişi 200 tl ye yapmam koydu açıkcası eğer tüp takmazsam geri satacam sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayram3584

Ankara - Izmir Arasi 8 litre Yakit çok arkadaşlar tüp hakkınızdaki yorumlarınızı bekliyorum arkadaşım yaris ile 180 tl ye gidip gelirken benim sadece gidişi 200 tl ye yapmam koydu açıkcası eğer tüp takmazsam geri satacam sanırım

Ankara - izmir gidiş geliş yaklaşık 1200 km sizin yaris kaç litre yakıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayram3584

Ankara - Izmir Arasi 8 litre Yakit çok arkadaşlar tüp hakkınızdaki yorumlarınızı bekliyorum arkadaşım yaris ile 180 tl ye gidip gelirken benim sadece gidişi 200 tl ye yapmam koydu açıkcası eğer tüp takmazsam geri satacam sanırım

Sizin hesaba göre 4 Lt civarında yakıyormuş eğer değer doğru ise hemen yarise dönün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fffocus -- 31 Mart 2015; 2:12:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12331234123512361237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.