Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (554. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha dun bakmistim yahu, manuel concept plus 93,900TL idi, su an 100,900TL.

Artik orta sinif C segment bir arac 100.000TL oldu, durum bu ozetle, Golf'te dizel olarak 95.000TL'den basliyor.
  • artık bu fiyatlara kimse ceed almaz.ben allahtan zamanında aldım.şimdi bu fiyata hayatta almam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightcalimero

artık bu fiyatlara kimse ceed almaz.ben allahtan zamanında aldım.şimdi bu fiyata hayatta almam...

Ben 4 sene önce 58.000 TL'ye almıştım , yarısı kredi olacak şekilde. Alırken "Ödyebilir miyim?" diye defalarca düşündüm. Maaşım 4 sene içinde %25 civarı artarken araca tam %100 zam gelmiş. Bu araçlara bu paraları vermek akıl kârı değil. Belki çok doğru bir karşılaştırma olmayacak ama Skoda Superb 1.4 150 HP Style paket araç 119.000 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

aracına balık sırtı anten takan oldumu, nereden hallederiz bu işi

Ben yaptım dostum. Çin'den aldım anteni. Beyaz ceed üstüne siyah anten. Güzel de oldu bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Forumlarda Skoda B 'den memnun olan pek insan yok, herkes DSG 'den şikayetçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

aracına balık sırtı anten takan oldumu, nereden hallederiz bu işi

Ben yaptım dostum. Çin'den aldım anteni. Beyaz ceed üstüne siyah anten. Güzel de oldu bence.

Resim atabilirmisin dostum?
    Birde link varsa paylaşırsan sevinirim, radyo çekiminde bir sorun oluşturdumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Forumlarda Skoda B 'den memnun olan pek insan yok, herkes DSG 'den şikayetçi.

Ben kullanıyorum, şimdilik bir sorun yok, ikinci el aldım, araç 37.000 KM.'de.
  • Kia Cerato 109 bin lira olmuş, Megane 1.2 icon edc 90, Skoda Octavia 1.0 style dsg 90 lira. Normal bir vatandaş için "0" araç almak hayal oldu.

• Ben mi yanlış görüyorum, bu ne arkadaş, ceed premium 122.000 tl, golf 113.500 tl şakamı bu, sportage ise 200 bin tl ye dayanmış, bu gidişle faytona bineriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 26 Ocak 2017; 9:35:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Ben mi yanlış görüyorum, bu ne arkadaş, ceed premium 122.000 tl, golf 113.500 tl şakamı bu, sportage ise 200 bin tl ye dayanmış, bu gidişle faytona bineriz..

Vw sayfasındaki fiyat listelerinde en sağda 2017 sekmesi var. Ona geçersen Golf'lerin de aynen 120 bin küsür civarlarında fiyatı olduğunu görebilirsin. Aynı şekilde şu an sayfalarında görünmese de bir yerde Astra'nın yeni fiyatlarını gördüm o da aynı.

Maalesef sıfır c sınıfı araç almak hayal gibi bir şey oldu. Normalde ceed Golf, Astra vs... den 5-10 bin tl ucuz fiyatta olurdu. Bu yüzden f/p arabasıydı ama artık aynı fiyat aynı sadece donanım olarak biraz artısı kaldı.

• mstars34 M kullanıcısına yanıt
    bende zamanında diğer araçlardan uygun olduğu için almıştım. ama artık fiyatlar aynı. ama ceed de donanım çok oluyor o kesin. ama bence başlangıç fiyatı daha uygun olmalı...
  • quote:

Ben mi yanlış görüyorum, bu ne arkadaş, ceed premium 122.000 tl, golf 113.500 tl şakamı bu, sportage ise 200 bin tl ye dayanmış, bu gidişle faytona bineriz..

SPORTAGE'IN 2.0 versiyonu 281.900 TL. Tiguan 195.000 TL. Arada donanım farkı olsa bile neredeyse 85.000 TL fiyat farkı var. 4 senede en az %50 fakirleştik. Neredeyse her şeye %100 zam geldi ama maaşlara baktığınızda %20 ile en iyi ihtimal %40 arası arttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstars34

quote:

Vw sayfasındaki fiyat listelerinde en sağda 2017 sekmesi var. Ona geçersen Golf'lerin de aynen 120 bin küsür civarlarında fiyatı olduğunu görebilirsin. Aynı şekilde şu an sayfalarında görünmese de bir yerde Astra'nın yeni fiyatlarını gördüm o da aynı.

Maalesef sıfır c sınıfı araç almak hayal gibi bir şey oldu. Normalde ceed Golf, Astra vs... den 5-10 bin tl ucuz fiyatta olurdu. Bu yüzden f/p arabasıydı ama artık aynı fiyat aynı sadece donanım olarak biraz artısı kaldı.

Ben donanım olarak artısını bırakın geriye düştüğünü düşünüyorum. Fiyatlar hemen hemen aynı, üstelik Opel'de güzel indirimler alınabiliyor. Ancak Opel araçlarda kör nokta, şerit takip, led far , acil durum freni gibi Cee'd'de alınamayan güvenlik opsiyonları mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstars34

Herkese merhaba. 2015 Model Ceed Premium DCT aracım var. Aracımla ilgili yaşadığım bir sıkıntıyı ve çözümü buradan paylaşmak istedim. Aynı sorunu yaşayan birisi olursa yardımcı olmak adına. Ben de aynı sorunu yaşayıp başka bir forumda oldukça özverili bir şekilde yardımcı olan bir arkadaş sayesinde çözümü buldum.

Öncelikle şunu belirmek istiyorum. Bu problemi 2015 model dct olan yani ilk çıkan dct şanzımanlı araçların çoğunda olma ihtimali oldukça yüksek.

Aracı özellikle soğuk çalıştırdığınızda motordan normalin dışında bir çıtırtı şeklinde ses geliyorsa ve gazı 2000 devir civarına çıkartıp bıraktığınızda aynı sesi duyuyorsanız geçmiş olsun. Siz de hatalı üretilen volan problemi ile karşı karşıyasınız.

Bu parça ilk çıkan dct lerin neredeyse hepsinde aynı problemi veriyor. Sebebi ise hatalı üretilmesi. Yerine yenilenmiş ve güçlendirilmiş volan takıyorlar.

Eğer aynı problem sizin aracınızda da varsa izlenecek adım, servise gidip kayıt açtırın ve yukarıdaki yazdıklarımdan bahsedin.

Şu an benim parça Kore'den tedarik aşamasında. Parça gelince garantiden değişimi yapılacak.

Aşağıdaki videoda gaz verip çekince gelen sesi duyabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=IthYThVfGO0

Burada da aradaki çıtırtıları duyabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=RUimjYUfAUc

aynı sorun var hangi bayiye gittiniz ?

• SirrealsQ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Bayi çok önemli değil. Aracın motoru soğukken çıkan sesi ve yine soğukken 2000 devire kadar gaz verip bıraktıktan sonra gelen sesi kaydedin. (Servise gidene kadar motor ısındığı için ses kayboluyor.) Daha sonra servise gittiğinizde bu videoyu gösterip volan problemi olduğunu ve merkeze iletmelerini isteyin.

Benim gittiğim serviste de motor sıcak olup ses gelmediğinden video ile onay alabildim. Serviste bu konuda ısrarcı olun ve merkeze başvurmalarını söyleyin. Yoksa servis bir problem olmadığını iddia edip gönderecekti.

Ben Büyükçekmece'deki Özaydın Otomotiv'e gittim.

Şu forumdaki konudan da detaylı bilgi ve başkalarının gittiği servisleri görebilirsiniz.

http://www.kiaclubtr.com/threads/dct-%C5%9Eanz%C4%B1man-mekatroni%C4%9Finden-gelen-ses.11763/

• quote:

Geçen gün bayideydim. En full sportage için 210 civarında bir rakam soyledi satış temsilcisi. Doğru mu yaptık bilmiyorum biz de sorento aldık.

• gokhan1500 G kullanıcısına yanıt
    0 km sportage 200 bin tl, 2. El 7.000 km sportage 115 bin tl, 0 km almak artik mantiksiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1500

quote:

Geçen gün bayideydim. En full sportage için 210 civarında bir rakam soyledi satış temsilcisi. Doğru mu yaptık bilmiyorum biz de sorento aldık.

Full Spo benzinlisi 198.000 TL, dizeli 282.000 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan1500

quote:

Full Spo benzinlisi 198.000 TL, dizeli 282.000 TL

Doğrudur. İlgilendiğimiz bir araba olmadığı için detay sormadım . Belki de lafın gelişi full dedi oradaki vatandaş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• artık sıfır almak pek mantıklı değil. bende yaklaşık 700 km yol yaptım. hız sabitleme hiç kullanmadım. mümkün olduğunca uygun gittim. ortalama hız 70 km ve ortalama tüketim 4,9 litre çıktı. ilk defa 5 litrenin altına düştü şaşırdım. ve bu arada 2 defa dpf çalıştı. çalışmasa 4.7 civarına düşerdi gibi.....
  • 
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.