Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (251. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axiprens

Arkadaslar aracimi satmak durumundayim fakat.. Yarin itibariyle trafik sigortasi ve kaskosu doluyor.. Ne yapmami onerirsiniz.. Not: arac kredili.. Yani kasko yaptirmak zorundayim..

yenilersiniz, satınca kasko başka araca taşınır, trafik sigortasıda kalan prim günü iade alınır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: ilaksali

quote:

quote:

06.06.2013 tarihinden beri ceed premium sahibiyim 2013 yılı araclarında cam tavanla ilgili sorun yaşayan kimse yoktu sanırım. Benim camtavandan ses gelmeye başladı. müzik açıkken pek duyulmuyor fakat yeni arabadan ses gelmesi biraz üzdü beni hafta sonu servise bırakmayı düşünüyorum daha önce bu konu için aracı servise bırakan arkadaşların tavsiyeleri varsa memnun olurum. koltukların kirlenmesi ile ilgili sorun yaşayan olmuştu sanırım.

hayırlı olsun.. güzel araç..
    nasıl cam tavandan ses gelmez? ben özellikle almadım ses yapar diye.. bu çok açık.. merco larda bile yaptığını duydum..
    bakıma soktuğum servisteki usta ile samimi oldum.. adam kaporta ısmı cam tavanlı araç kaynıyor demişti.. hergün bi ki geliyormuş..
    ama sesi kesiyorlar diyebiliyorum.. bi ki işlem yapıyorlar gıcırtılar gidiyor..

Teşekkür ederim Killer Loop aracı sizin yorumlarınıza bakarak almıştım ve aracımı çok seviyorum biraz çok yakıyor ama olsun ilk göz arım ;)

:) aa? çok memnun oldum..
    Ama ben cam tavanlı alın mı demiştim? cam tavansızı önermiş olmalıyım?

Benim 5 inci aracım ama ilk göz ağrımdan daha çok seviyorum diyebilirim..

Cam tavanlı araçlardan da bahsetmiştiniz haklısınız. Ama bende cam tavana bayılmıştım ilk görünce ;) şimdi fark ettim ama cam tavanın sürücüye hiç avantajı yok bütün konfor arkada oturan da ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

06.06.2013 tarihinden beri ceed premium sahibiyim 2013 yılı araclarında cam tavanla ilgili sorun yaşayan kimse yoktu sanırım. Benim camtavandan ses gelmeye başladı. müzik açıkken pek duyulmuyor fakat yeni arabadan ses gelmesi biraz üzdü beni hafta sonu servise bırakmayı düşünüyorum daha önce bu konu için aracı servise bırakan arkadaşların tavsiyeleri varsa memnun olurum. koltukların kirlenmesi ile ilgili sorun yaşayan olmuştu sanırım.

hayırlı olsun.. güzel araç..
    nasıl cam tavandan ses gelmez? ben özellikle almadım ses yapar diye.. bu çok açık.. merco larda bile yaptığını duydum..
    bakıma soktuğum servisteki usta ile samimi oldum.. adam kaporta ısmı cam tavanlı araç kaynıyor demişti.. hergün bi ki geliyormuş..
    ama sesi kesiyorlar diyebiliyorum.. bi ki işlem yapıyorlar gıcırtılar gidiyor..

Teşekkür ederim Killer Loop aracı sizin yorumlarınıza bakarak almıştım ve aracımı çok seviyorum biraz çok yakıyor ama olsun ilk göz arım ;)

:) aa? çok memnun oldum..
    Ama ben cam tavanlı alın mı demiştim? cam tavansızı önermiş olmalıyım?

Benim 5 inci aracım ama ilk göz ağrımdan daha çok seviyorum diyebilirim..

Cam tavanlı araçlardan da bahsetmiştiniz haklısınız. Ama bende cam tavana bayılmıştım ilk görünce ;) şimdi fark ettim ama cam tavanın sürücüye hiç avantajı yok bütün konfor arkada oturan da ;)

aa tabii.. kesinlikle haklısın dostum.. bende isterdim cam tavan ama ses olayı bende hastalık.. yapacağını düşündüğüm için tercih etmedim..
    şu anda tık yok aracımda çok şükür.. 18.000 km yi geçtim.. daha büyük bi kusrunu görmedim.. her geçen gün hayranım..
    ya gerçekten teknoloji gelişti artık tüm markalar ii araba üretio.. yada bu yeni kasa ceed de ayrı bir durum var..
    aynı şekilde yeni kasa i30 larında kusursuz olduğunu düşünüyorum.. ne yalan söyleyim ilk i30 cw gördüğümde hayran kalmıştım.. geçen sene.. şimdi ise ceed imin daha güzel olduğunu düşünüyorum..

hele şu burnu yok mu, fena cezbediyor beni.. profilden, cepheden, tok, toplu, kaslı ve agresif hali vaz geçilemez..

Cam tavan konusunda gelince.. silikon milikon her ne ise bişiler yapıp sesi kestiklerini biliyorum.. düzelecektir..
    ama cam tavansız premium olsa, şimdi satarım concept imi, alrım premiumu

• Raf ömrünün 2 yıl olduğunu bilmiyorum fakat bende öylebir karakter var ki bazen kendime kızıyorum, bazen kendimle gurur duyuyorum. Ben araçta yılda bir yağ değiştirdiğimi hatırlamıyorum, yağa bakıyorum, iki parmağımın arasında pütür hissediyorsam, iki parmak arasında yağ uzamıyorsa yağı değiştiriyorum.

Araçla birlikte verilen kitapçıkta, yağ doldurulduktan motorun çalıştırılıp, stop edilmesini ve 5dk sonra yağın tekrar kontrol edilmesinden bahsediyor.
  • dostum pütür hissedemezsin bizim arabaların yağında..
    su gibi oluyor.. çünkü çok ince yağ.. kağıt havlu bile yağı emiyor..
    yağ siyah bile olsa elle anlamak zor der uzmanlar.. muhakkak laboratuar tetkiki gerektirir..
    ama bunun yerine üreticilerin söylemlerine inanmak mantıklı olanı.. yani 15 bin km de bir değiştir gitsin..
    gerçi bazı markalar 10 binde bir dğeiştiriyor..
    bana kalsa 7500 de bir değişmesi lazım..
    ama ben bu arabayı ömrüm boyunca kulanmayacağım ki..
    bu haliyle bile 150.000 km yi devireceğine eminim.. bir aksilik olmadıktan sonra.. kaldıki 150 bin bile az.. yukarılara çıkacaktır..
    gel gelelim bu araç 150 bine geldiğinde hala bende olacak mı?
    işte ondan emin değilim..
  • Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar benim bir sorunum var acaba sizin de başınıza geliyor mu? Problem şu; telefonumu (iphone 4S) bluetooth üzerinden aracıma bağlıyorum. Arama yaparken alırken vs. hiçbir problem yok. Ancak özellikle aradığım kişiler benim sesimin kesik kesik geldiğini söylüyorlar yolda giderken dikkatim dağılıyor telefon hoparlöründen konuşmak zorunda kalıyorum. Öyle ki samimi arkadaşlarım bu durumdan o kadar sıkıldılar ki bana ve aracıma şaka yollu çok hakaret ve küfür ediyorlar. Acaba bu sorunu yaşayan başka biri var mı daha da önemlisi bunun çözümü var mıdır acaba? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

• kaan. kullanıcısına yanıt
    Benim de benzer sorun vardı teybin yazılımını güncellediler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayduz

aynı sorun bende de var.. peki düzeldi mi güncellemeden sonra?
  • quote:

quote:

aynı sorun bende de var.. peki düzeldi mi güncellemeden sonra?

Ses çok kötü gidiyordu, güncellendikten sonra bir şikayet gelmedi henüz, sormadım da karşı tarafa.
  • Ben birçok kişiye sordum, sesimin gayet iyi geldiğini söylediler. Hiç şikayet yaşamadım bu konuda.
  • işin ilgiç yanı, herkesde olmuyor. bir iki kişi duymakta zorlanıyor. gidip geliyor ses.
    onun dışında genelde sorun yaşamıyorum.. sanırım bu kullanılan cep telefonu araç bluetooth uyumu ile ilgili olaiblir.
    hatta mantıksız ama karşı tarafın telefonu ile de alakalı olaiblir? zira hep aynı kişler sesin gidiyor derken ayı kişiler şikayet etmiyor..

belkide şikayet etmeyenler kesik kesik gelmesine alışmış durumdalar, o da bilinmez tabi..
  • Hattınızdan da kaynaklanıyor olabilir Avea kullanıyorsanız (bende Kullanıyorum) kendi telefonumla bile ses uzaktan geldiği söyleniyor.
  • yok değil.. bende iki hat var hepsi turkcell..

hat yada hareket halinde olmak ile alakalı değil.. çünkü sesin kesiliyor diyince kaşımdaki kulaklık bağlantısını kapıyorum ses telefone geçiyor karşımdaki heh şimdi geliyor sesin diyor..

yani bi kaç kere test ettim.. araç bluetooth kitinden olduğu çok açık.. ama 10 kişiden 1 yada 2 sinde olduğu için çok alrmadım..
    fakat şimdi bir arkadaş güncellettim deyince servise söyleyim bende bakim ne dicekler..
  • dostum sen hangi serviste güncellettin teyp yazılımını? zira şimdi bizim servis yok öyle bişi dicektir muhtemelen..
  • quote:

dostum sen hangi serviste güncellettin teyp yazılımını? zira şimdi bizim servis yok öyle bişi dicektir muhtemelen..

Tek-Kar
  • quote:

quote:

dostum sen hangi serviste güncellettin teyp yazılımını? zira şimdi bizim servis yok öyle bişi dicektir muhtemelen..

Tek-Kar

aaa süperr... benim servis..
    eyvalla çok saol..

• Aracın 2012 model ve manueli varmış, bir vesileyle tanıştık abimizle... Aracın temizlemeye verdiğinde torpidonun çizilmesinden şikayetçiydi, kullanılan malzemenin kötü olduğundan bahsediyordu.

Her ne kadar istemeyerek de olsa torpido bakım sütlerinden almıştım, bir temizleme spreyi vardı, onunla temilzedik ver sorun ortadan kalktı.

Benim gelmek istediğim asıl nokta şu: Torpidonun bakımı için 15-16TL civarında carpex almıştım, beklediğimden farklı olmadı ve o kaygan yüzey... Elinizi sürdüğünüzde elinizde biryapışkanlık hissi, daha önce würth'ün (buradan birisinin tavsiyesiyle) enjektör temzileyici almıştım, memnun kalmıştım, buna güvenerek gittim ve würthün torpido bakım ürününden aldım.

Pahalı mı? Evet pahalı, ben carpexi 15 ya da 16TL'ya almıştım, bu zımbırtı 40TL fakat arkadaşlar kullandıktan sonraki 2 haftaya bakarak rahatlıkla söyeleyebilirim ki bu ürün daha iyi.

Torpido öyle parlaklıktan yanmıyor arkadaşlar (ki zaten istemiyorum da), ancak önceki sürdüğüme göre göze daha hoş görünüyor. En beğendiğim tarafı da, piyano black kısımlar hep toz içerisinde olurdu, elimle veya bezle sürsem, tozlar bir tarafa yığılırdı, bu kısımlar tertemiz. Bakalım, torpido temzileme ürünü varmış, onu da almayı düşünüyorum, hani olur da araç temzliğini kendisiyapan varsa aramızda, bir denesin derim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Aracın 2012 model ve manueli varmış, bir vesileyle tanıştık abimizle... Aracın temizlemeye verdiğinde torpidonun çizilmesinden şikayetçiydi, kullanılan malzemenin kötü olduğundan bahsediyordu.

Her ne kadar istemeyerek de olsa torpido bakım sütlerinden almıştım, bir temizleme spreyi vardı, onunla temilzedik ver sorun ortadan kalktı.

Benim gelmek istediğim asıl nokta şu: Torpidonun bakımı için 15-16TL civarında carpex almıştım, beklediğimden farklı olmadı ve o kaygan yüzey... Elinizi sürdüğünüzde elinizde biryapışkanlık hissi, daha önce würth'ün (buradan birisinin tavsiyesiyle) enjektör temzileyici almıştım, memnun kalmıştım, buna güvenerek gittim ve würthün torpido bakım ürününden aldım.

Pahalı mı? Evet pahalı, ben carpexi 15 ya da 16TL'ya almıştım, bu zımbırtı 40TL fakat arkadaşlar kullandıktan sonraki 2 haftaya bakarak rahatlıkla söyeleyebilirim ki bu ürün daha iyi.

Torpido öyle parlaklıktan yanmıyor arkadaşlar (ki zaten istemiyorum da), ancak önceki sürdüğüme göre göze daha hoş görünüyor. En beğendiğim tarafı da, piyano black kısımlar hep toz içerisinde olurdu, elimle veya bezle sürsem, tozlar bir tarafa yığılırdı, bu kısımlar tertemiz. Bakalım, torpido temzileme ürünü varmış, onu da almayı düşünüyorum, hani olur da araç temzliğini kendisiyapan varsa aramızda, bir denesin derim. Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

dostum bu süper bilgi.. aynı sorun bende de var.. paylaşım için çok saol..
    benim ön panel de çizik olmasın die tozlu duruo..
    würth ün hangi ürünü ile yaptın bu işi? şu çiziklerden ve tozdan kurtarim aracın önünü?

• Abi aslında şu çiziği, carpex torpido bakım köpüğü ile giderdik würth ile değil.

Ürünün tam adını da yazacağım hele bir bakayım. Würth'ü beğendiğimi belirttim, yani 15-16 TL'lık malzemeler gibi değil demek istedim.

Yalnız bu duruma sebep olan şey torpido silerken kullanılan bez. Bu çok büyük bir etken, olmaması gerekir ama oluyor demek ki,

http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/petra-perla-mikrofiber-cam-bezi-ucretsiz-kargo-36510381

ben yapı olarak yukarıdaki gibi bir bez kullanıyorum, buna da dikkat etmenizi öneririm.

Ürünün üzerinde Würth SaBesto, Kokpit Bakım Spreyi yazıyor.

Edit: Ürün adı eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aalpan -- 12 Kasım 2013; 9:59:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Abi aslında şu çiziği, carpex torpido bakım köpüğü ile giderdik würth ile değil.

Ürünün tam adını da yazacağım hele bir bakayım. Würth'ü beğendiğimi belirttim, yani 15-16 TL'lık malzemeler gibi değil demek istedim.

Yalnız bu duruma sebep olan şey torpido silerken kullanılan bez. Bu çok büyük bir etken, olmaması gerekir ama oluyor demek ki,

http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/petra-perla-mikrofiber-cam-bezi-ucretsiz-kargo-36510381

ben yapı olarak yukarıdaki gibi bir bez kullanıyorum, buna da dikkat etmenizi öneririm.

Ürünün üzerinde Würth SaBesto, Kokpit Bakım Spreyi yazıyor.

Edit: Ürün adı eklendi.

dostum zaten sorun aynı zamanda bez içinde geçerli dediğin gibi..
    buradan bir arkadaş bim de fiber bez aldım 3 tl onla oluyor dedi, aldım daha kötü oldu.. sordum markasını hatırlamamış..
    sanırsam ıslatıp silmek lazım ama ıslatmaya zamanım olmadı bir türlü o da ayrı bi konu..
    bahsettiğin ürünleri alıcam..
    ama würth ün çizikleri yok etmediğine eminmisin? belki yok ediyor denedin mi hiç?

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.