Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (250. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayduz

Arkadaşlar ben Kia'ya premium ve pro cee'd araçlar için manuel vites isteğine dair bir mail atacağım.
    Forumdaki arkadaşlardan da bu versiyonun manuel vitesi olsa araç değiştirecek ya da yeni araç alırken Kia'yı tercih edecek insanlar olduğunu tahmin ediyorum. Siz de maille destek verirseniz sevinirim.
    http://www.kia.com.tr/index.php/iletisim#.UnjG1JLRhOY

dostum ben bu konuyu sordum.. genel müdürlerinin de bir röportajını dinledim.. premium u verip alacak parası olan yakıt konusunu takmaz.. kaldıki bu kullancıların konforu düşünerek premium aldıkları düşünülürse manuel tercih etmeyecekleri düşünülerek otomatik getirtiliyor demişti..
    yani 2-3 kişi manuel isterse bile getirteceklerini sanmıyorum..

• Killer Loop K kullanıcısına yanıt
    350 km yol 17,5 litre diyor
    yani 100km de 5 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Arkadaşlar ben Kia'ya premium ve pro cee'd araçlar için manuel vites isteğine dair bir mail atacağım.
    Forumdaki arkadaşlardan da bu versiyonun manuel vitesi olsa araç değiştirecek ya da yeni araç alırken Kia'yı tercih edecek insanlar olduğunu tahmin ediyorum. Siz de maille destek verirseniz sevinirim.

dostum ben bu konuyu sordum.. genel müdürlerinin de bir röportajını dinledim.. premium u verip alacak parası olan yakıt konusunu takmaz.. kaldıki bu kullancıların konforu düşünerek premium aldıkları düşünülürse manuel tercih etmeyecekleri düşünülerek otomatik getirtiliyor demişti..

Hakikaten bir b.ktan anlamıyor demektir bu adam kimse kusura bakmasın. Sanki i30 Elite manual hiç satılmıyor. 3-5 kişiyle olmaz ama 10 kişi mail atsa, 10 kişi telefonda sorsa, 30 kişi showroomlarda sorsa belki bir şeyler olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namre3kutuk -- 5 Kasım 2013; 14:24:16 >

• quote:

quote:

quote:

Hakikaten bir b.ktan anlamıyor demektir bu adam kimse kusura bakmasın. Sanki i30 Elite manual hiç satılmıyor. 3-5 kişiyle olmaz ama 10 kişi mail atsa, 10 kişi telefonda sorsa, 30 kişi showroomlarda sorsa belki bir şeyler olur.

dediğin doğru..sayı çok olursa düşünebilirler..
    ayrıca satış politikalarıın berbat olduğuna şüphe yok..

bencede düz olmalı.. gençler full donanım en üst modeli alabilir..
    ben premium u 2 sebepten almam.. 1-17 inç jant ve cam tavan..

bu arada satış politikaları o kadar kötü ki, Mersin de bayisi bile yok.. varmış kapamış.. bayramda 16 bin km ye gelince araç, macbur adana ya gidip servise soktum..
    pes bencede.. 200 km git gel olacak iş mi.. mersinde bir tane satmamış.. hyundai bayii vaR, yollarda hyundai dolu.. kia yok.. kim alır adana ya gidip..

bunun gini bir sürü sebepten kia satışları yerinde sayar bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

350 km yol 17,5 litre diyor
    yani 100km de 5 litre

muhhahaha :)
    ozaman oldu..
    bende 350 km yol yaptım, 100 km de 17.5 yaktı dedi sandım
  • tekrar ceed cilere selam bakım zamanı yaklaştı yağ alacağım 5 lt yetiyormuydu birde

http://www.n11.com/mobil-1-esp-5w30-motor-yagi-4-1-lt-P16405440

http://www.n11.com/castrol-edge-5w30-4-1-lt-motor-yagi-P15952188

almam gereken yağlar bunlardan biri sanırım doğrumudur ? spariş vereceğim hangisini tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 5 Kasım 2013; 20:49:06 >

• Yanlış hatırlamıyorsam 5,3 litre demişlerdi ama 5 L de yeterli gelecektir sanıyorum. Yağlar doğru. Ben mobil 1 esp formula 5w30'u öneririm. Ancak önce servisler görüşüp yağı dışarıdan getireceğinizi belirtin. Hepsi kabul etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

tekrar ceed cilere selam bakım zamanı yaklaştı yağ alacağım 5 lt yetiyormuydu birde

http://www.n11.com/mobil-1-esp-5w30-motor-yagi-4-1-lt-P16405440

http://www.n11.com/castrol-edge-5w30-4-1-lt-motor-yagi-P15952188

almam gereken yağlar bunlardan biri sanırım doğrumudur ? spariş vereceğim hangisini tavsiye edersiniz ?

dostm 5 litre yeter.. ama eğer yağ filtresini değiştirmezsen..
    yağ filtresi değişimi yapıldı benim araca.. usta 5 lt koydu. aracı çalıştırdı, 1-2 dakka.. sonra stop etti.. baktı eksilmiş.. filtre doldu dedi.. 0.3 lt daha koydu.. yine çalıştırdı.. stop ettği.. yağ tam..
    sonuç; filtre değşirse 5.3, değişmezse 5 lt. ama yağ filtresi kesin değişmeli..
    ben 5+1+1 lt castrol aldım..
    yolladığın her iki yağda doğru yağlar.. mobil 1 kullanıp memnun olanda var.. ben castrol koydum teknik verileri daha iyi olduğu için..

aldığım site adresi;

http://www.oto724.com/index.php?route=product/product&filter_name=5W-30&limit=100&product_id=3357

yalnız castrol vardı 5+1+1 kampanya, bitmiş :( üzüldüm tabi.. umarım ben aracı 30 bine dayadığımda olur yine umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 5 Kasım 2013; 21:54:00 >

• +4 +4 8 lt castrol 5w 30 aldim 209 tl idi

11 tl bkm indirimi -14 avantajx - 38 tl enpara 136 tl ye geldi 8 lt yağ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • süpermiş..
    5.3 lt sini kullanıp diğerini bir dahaki bakıma saklayabilirsin..
    bende de şimdi 700 ml kaldı.. birdahaki bakıma 4+1 alacağım sadece
  • Doğru hesabı "ffate" yapmış zaten.

Yağı ben de geçen hafta değiştirdim, usta 5lt koyunca emin olamadım, ertesi sabah aracı düz zeminde bıraktım, 15-20dk sonra baktım, yağın seviyesi yeterliydi. Bunun yanında yağın ömrünün 1yıl olduğunu okumuştum, artan yağı kullanmak istemeniz espridir de ben anlamamış olabilirim
  • 06.06.2013 tarihinden beri ceed premium sahibiyim 2013 yılı araclarında cam tavanla ilgili sorun yaşayan kimse yoktu sanırım. Benim camtavandan ses gelmeye başladı. müzik açıkken pek duyulmuyor fakat yeni arabadan ses gelmesi biraz üzdü beni hafta sonu servise bırakmayı düşünüyorum daha önce bu konu için aracı servise bırakan arkadaşların tavsiyeleri varsa memnun olurum. koltukların kirlenmesi ile ilgili sorun yaşayan olmuştu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilaksali

06.06.2013 tarihinden beri ceed premium sahibiyim 2013 yılı araclarında cam tavanla ilgili sorun yaşayan kimse yoktu sanırım. Benim camtavandan ses gelmeye başladı. müzik açıkken pek duyulmuyor fakat yeni arabadan ses gelmesi biraz üzdü beni hafta sonu servise bırakmayı düşünüyorum daha önce bu konu için aracı servise bırakan arkadaşların tavsiyeleri varsa memnun olurum. koltukların kirlenmesi ile ilgili sorun yaşayan olmuştu sanırım.

benim araçta havalar soğuk olduğunda sabahları cam tavandan ses geliyordu
    öğlen ses kesiliyordu.
    genleşmeyle alakalı bir durumdu sanırım.
    ama ses gün geçtikçe artıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

06.06.2013 tarihinden beri ceed premium sahibiyim 2013 yılı araclarında cam tavanla ilgili sorun yaşayan kimse yoktu sanırım. Benim camtavandan ses gelmeye başladı. müzik açıkken pek duyulmuyor fakat yeni arabadan ses gelmesi biraz üzdü beni hafta sonu servise bırakmayı düşünüyorum daha önce bu konu için aracı servise bırakan arkadaşların tavsiyeleri varsa memnun olurum. koltukların kirlenmesi ile ilgili sorun yaşayan olmuştu sanırım.

benim araçta havalar soğuk olduğunda sabahları cam tavandan ses geliyordu
    öğlen ses kesiliyordu.
    genleşmeyle alakalı bir durumdu sanırım.
    ama ses gün geçtikçe artıyordu.

Servisten randevu aldım bakalım hafta sonu göstereceğim gitmişken kış öncesi check up da yaptırıyim bi baksınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Doğru hesabı "ffate" yapmış zaten.

Yağı ben de geçen hafta değiştirdim, usta 5lt koyunca emin olamadım, ertesi sabah aracı düz zeminde bıraktım, 15-20dk sonra baktım, yağın seviyesi yeterliydi. Bunun yanında yağın ömrünün 1yıl olduğunu okumuştum, artan yağı kullanmak istemeniz espridir de ben anlamamış olabilirim

Yok hocam espri degil bilgisizlik siparisi iptal ettim 5 lt yeterse osekilde tekrar bir siparis gecelim 4.9 lt demislerdi sanirim gerisi filtreye gidiyor

Sanirim raf omru 1 yil ise 4+1+1. Alirim

• aalpan A kullanıcısına yanıt
    yağ filtresi değşince 0.3 lt daha gerekiyor ortalama.. ama zaten yağ çubuğunda iki çentik var. yağın nerde olduğu önemli.. birde araç en az 1 saat çalışmamış olacak ve düz zemşn olacak..
    benimki üst çentiğe yakın.. yani full gibi.. alta yakında olabilir, sorun olmaz..

diğer yandan, yağ ömrü 2 ile 10 senedir.. eğr kullanılmadıysa..
    ama çok soğuk, çok sıcak yada donma, kaynama gibi benzer korozyona uğradıysa 1 sene derler.. ama bana kalsa 2 senede gider, 3 senede..

sonuçta enson bendeki diğer aracımın yağını 2008 de değiştimiştim.. 1000 km yapmadım daha o araçlar.. tık yok.. 5-6 senede bir değiştiririm
    yarı sentetik 20w50 yağ var içinde..
    illaki yağı değiştirmek iidir sık sık.. mümkünse 6 ayda bir değiştirelim ki motor ömrü uzasın :)

netice itibarıyla kullanılmış yağ 1 sene, rahtaki yağ ile iyi korunmuş yağ 2-10 sene saklanabilir. ama kimse size 2 seneden daha eski yağı alın demez ve dememelidir bencede..
    elimde kalan yağ 2 sene içinde tükenecek benim.. tabi araç hala bende olursa

• quote:

hayırlı olsun.. güzel araç..
    nasıl cam tavandan ses gelmez? ben özellikle almadım ses yapar diye.. bu çok açık.. merco larda bile yaptığını duydum..
    bakıma soktuğum servisteki usta ile samimi oldum.. adam kaporta ısmı cam tavanlı araç kaynıyor demişti.. hergün bi ki geliyormuş..
    ama sesi kesiyorlar diyebiliyorum.. bi ki işlem yapıyorlar gıcırtılar gidiyor..

• quote:

quote:

nasıl cam tavandan ses gelmez? ben özellikle almadım ses yapar diye.. bu çok açık.. merco larda bile yaptığını duydum..
    bakıma soktuğum servisteki usta ile samimi oldum.. adam kaporta ısmı cam tavanlı araç kaynıyor demişti.. hergün bi ki geliyormuş..

Teşekkür ederim Killer Loop aracı sizin yorumlarınıza bakarak almıştım ve aracımı çok seviyorum biraz çok yakıyor ama olsun ilk göz arım ;)

• Arkadaslar aracimi satmak durumundayim fakat.. Yarin itibariyle trafik sigortasi ve kaskosu doluyor.. Ne yapmami onerirsiniz.. Not: arac kredili.. Yani kasko yaptirmak zorundayim..

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim Killer Loop aracı sizin yorumlarınıza bakarak almıştım ve aracımı çok seviyorum biraz çok yakıyor ama olsun ilk göz arım ;)

:) aa? çok memnun oldum..
    Ama ben cam tavanlı alın mı demiştim? cam tavansızı önermiş olmalıyım?

Benim 5 inci aracım ama ilk göz ağrımdan daha çok seviyorum diyebilirim..

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.