Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ya bir haftadir aracla kasislerden felan gecerken
    oturdugum koltugun altindan ses gelmeye basladi tahminimce
    sol baldir desteginin oradaki yaylardan geliyor cunku elimle bastirincada
    ayni sesi yapiyor .Sizce servis bunu halledermi gotursem ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

bu arada fren konusuna gelince,
    sabah servise bırakırken arabayı konusu oldu, yaşlıca bi amca, 7 bin km olmuş onunda, sportage model.. yeni kasası.. bende de var aynı şey, geçen zeytinburnunda birine toslamamak için kköledim abs çok girdi devreye ara çdurmadı demez mi..
    ee amca naaptın, servise söledin mi, aha burda arkadaşlar sölesene dedim, yok ya sorun değil, ani durmam bi daa şikayetiim yok demez mi

yaa arkadaşlar, sizde dahil, kimse susmasın lütfen.. bu çok zor bi iş değil.. donanım arızası deil... herkesa servisine durumu bildirirse inanın bana çözerler bu işi..
    neden ortaya çıkmamış bunca zaman anlamış değilim..

Bu arada kaç kişi bildirdi servise? valla hiç kimseden ses çıkmıo?

dostum yanlış anlamayın ama bu algılama ile ilgili de olabilir, benim daha önce kullandığım Corolla ( 2 yıl) ve golf ( 1,5 yıl) ün abs sistemi ile ceed ar4asında hiç bir fark göremedim, hatta ceed corolladan daha stabil duruyor panik frende, aracın kızaklama ihtimali varsa abs devreye girer, ayrıca abs yanında ebd sistemide devreye giriyor bunları birlikte değerlendirin, aracın 20 km de kızaklaması halinde metrede kademeli azalan olarak örneğin metrede 20-18-15-13 .. kademeli hız ile yavaşlarken, abs devreye girdiğinde bu hız 20-15-10 şeklinde olmaktadır, yani abs devreye girmediği ve kızaklama yapıldığında örneğin 50 km ile çarpacağınız bir yere abs devreye girdiğinde 20 km ile çarparsınız, abs aracı zınk diye durduran bir sitem değil, pank fren adı üstünde kızaklama ihtimali yüksek olan bir frenleme, bu durumda abs nin devreye girmesi çok olağan, inanın abs geç devreye girse, herkes abs çalışmıyor diye yakınacaktır, bence aracınızın sağını solunu kurcalatmadan önce emsal arabalar ile aynı güzargahta aynı yol koşulunda frenlemeyi ölçerek deneyin, ciddi fark var ise konu üstüne düşün...tabi karar yine sizin.

• Bu fren olayı henüz benim başıma gelmedi , bir iki sefer ani fren yapmak zorunda kalmıştım onlardada bir sorun olmadı fakat boş bir yerde özellikle denemeyi düşünüyorum.Onun haricinde bu yakıt tüketimi için bir çözüm arıyorum.Aracım otomatik , şehir dışı v.b. hiçbişeyde sorun yok fakat şehir içindeki bu tüketime bir çare lazım.Şehir içinde 11-12 litreleri görüyorum ve çok sinirlerimi bozmaya başladı bu durum , 8-9 a razıydım zira.Yazılım yaptırmak bir nebze çözüm olur mu sizce ?

Not: Araç 10 bin km'de.
  • Fren sorunu bende de var.dusuk hizlarda cok erken giriyor abs devreye.arac once bi kaymaya baslasin sonra abs devreye girer teknik olarak ama bizimki masallah gereksiz yere sokuyor ya.tumseklerden gecerken yavaslicak yerine abs ile uzayarak giriyorum takur takir rezalet.bu olay tork konvertorlu otomatik araclarimuzda fazla ve araca gore fren disklerimiz cok zayif.asiri derecede isiniyor ve sismeye bagli olarak da abs acmalari da gumdemde.ustune bir de tork konvertorunun itici gucu eklenince sapitiyor.yazilimsal bir duzeltme gerekiyor tehlikeli.ancak servisler aware. Hatta forumdan bir arkadasimiz bu yuZden kaza yapti.onundeku araca carpti aniden duran.ama ceed duramadi ve vurdu.kanit da ortada..

• Cok dusuk hizlarda lastikler bloke olmali( gevsek zemin haric)
    Hyundai servisleriyle gorusulebolir yeni yazilim Ceedlere de atilabilir mi diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: lDarkDaqqerl

Bu fren olayı henüz benim başıma gelmedi , bir iki sefer ani fren yapmak zorunda kalmıştım onlardada bir sorun olmadı fakat boş bir yerde özellikle denemeyi düşünüyorum.Onun haricinde bu yakıt tüketimi için bir çözüm arıyorum.Aracım otomatik , şehir dışı v.b. hiçbişeyde sorun yok fakat şehir içindeki bu tüketime bir çare lazım.Şehir içinde 11-12 litreleri görüyorum ve çok sinirlerimi bozmaya başladı bu durum , 8-9 a razıydım zira.Yazılım yaptırmak bir nebze çözüm olur mu sizce ?

Oovvvv sen benide gecmissin... Ben 8 litre altina dusmuyo diye sinirleniyodum... Su an 7.7 litre bende sasirdim...

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

quote:

Bu fren olayı henüz benim başıma gelmedi , bir iki sefer ani fren yapmak zorunda kalmıştım onlardada bir sorun olmadı fakat boş bir yerde özellikle denemeyi düşünüyorum.Onun haricinde bu yakıt tüketimi için bir çözüm arıyorum.Aracım otomatik , şehir dışı v.b. hiçbişeyde sorun yok fakat şehir içindeki bu tüketime bir çare lazım.Şehir içinde 11-12 litreleri görüyorum ve çok sinirlerimi bozmaya başladı bu durum , 8-9 a razıydım zira.Yazılım yaptırmak bir nebze çözüm olur mu sizce ?

Oovvvv sen benide gecmissin... Ben 8 litre altina dusmuyo diye sinirleniyodum... Su an 7.7 litre bende sasirdim...

Bugün mail attım kia'ya.Saolsunlar 2 saat içinde telefonla geri döndüler.Sorunu mutlaka servise bildirmemi , gereken kontrolün yapılacağını maduriyetin giderileceğini söylediler.Şimdi servise gitmeyi bekliyor araç , sonra ne olmuş ne bitmiş öğreneceğiz.Sizin aracınızda otomatik mi ? Ben istanbul trafiğinde 7.7 yi şu an mumla arıyorum.Hergün 100 km civarı uzun yol yapmama rağmen benim karma tüketimim 7 litre altına düşmüyor ( uzun yola giderken sıfırladığım takdirde ) ki karma tüketim olarak değerlendirdiğim 100 km fren dahi basılmayacak , trafiksiz , ışıksız bir yol , max 15 km şehir içi.Onun haricinde yakıt alıp direk şehir içinde kullanıma geçersem 11.5 civarlarında takılıyor , düşmek bilmiyor.

• quote:

quote:

quote:

Bugün mail attım kia'ya.Saolsunlar 2 saat içinde telefonla geri döndüler.Sorunu mutlaka servise bildirmemi , gereken kontrolün yapılacağını maduriyetin giderileceğini söylediler.Şimdi servise gitmeyi bekliyor araç , sonra ne olmuş ne bitmiş öğreneceğiz.Sizin aracınızda otomatik mi ? Ben istanbul trafiğinde 7.7 yi şu an mumla arıyorum.Hergün 100 km civarı uzun yol yapmama rağmen benim karma tüketimim 7 litre altına düşmüyor ( uzun yola giderken sıfırladığım takdirde ) ki karma tüketim olarak değerlendirdiğim 100 km fren dahi basılmayacak , trafiksiz , ışıksız bir yol , max 15 km şehir içi.Onun haricinde yakıt alıp direk şehir içinde kullanıma geçersem 11.5 civarlarında takılıyor , düşmek bilmiyor.

Evet aracım otomatik..Valla ben oha diyodum ama, halime sükredim o zaman.. 9,1 lt henüz geçmedim.. Çok sert kullansam bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 29 Mayıs 2013; 21:04:38 >

• Benim manuel vites sahiplerine bir sorum olacak.. Aracınızda maximum kaç litre ortalama gördünüz...
  • 2013 NİSAN AYI MODELLERE GÖRE TOPLAM SATIŞLAR Edit : z.

Nisan 2013 araç satışları resimde görüldüğü gibi..... 1,6 dizel seçeneği olan bir araç için kia ceed in kendine 68. sırada yer bulması bence kötü ........hadi sadece 1,6 benzinlisi satılsa o zaman anlarım....... kia.com.tr den baktım,,,,,, yurt genelinde 48 adet kia yetkili satıcısı var,,,, oranlama yaparsan ,,,,, koca bir ay boyunca her bayi
    279/48 = 5,8 ceed satabilmiş....................... kia Rio'yu zaten geçelim listenin dibine çökmüş zavallı .... satılanın çoğuda ANADOLU grubu nun kendi şirket araçlarıdır bu Rioların yada diğer şirketlerin.......

kia yı SPORTAGE denen aracın kurtardığı apaçık ortada.... (33. sıra 704 adet) o da olmasa aylık bayi başına 5,8 lik ceed satışıyla ne personelin maaşını ödeyebilirler ne de plaza kirasını !!!!

kia şu otomatik dizellerin yakıtını bi düzeltmeli,,,,, birde şu abs işi nedir ceed kullanıcılarına mantıklı bir açıklama yapılmalı servislerde

ceed mi iyi araba !!!!!!

ama bir VW manuel vites golf dizel TDI highline bana göre nasıl 65 bin hak etmiyorsa (7-8 bin lira bir şişirme var golfte)

şu an için ceed fiyatlarında da bir şişme var listede ,,,,, örneğin concept manuel dizel 51,798 lik listeden 50 bin netten bir kuruş aşağı bırakan bayi yok sanırım......

47 bin den bırakmazlarsa aylık 5,8 lik satış ortalamaları yaz sonuna doğru 3,8 'e kadar düşer bu kia satıcılarının.....

• quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

bu arada fren konusuna gelince,
    sabah servise bırakırken arabayı konusu oldu, yaşlıca bi amca, 7 bin km olmuş onunda, sportage model.. yeni kasası.. bende de var aynı şey, geçen zeytinburnunda birine toslamamak için kköledim abs çok girdi devreye ara çdurmadı demez mi..
    ee amca naaptın, servise söledin mi, aha burda arkadaşlar sölesene dedim, yok ya sorun değil, ani durmam bi daa şikayetiim yok demez mi

yaa arkadaşlar, sizde dahil, kimse susmasın lütfen.. bu çok zor bi iş değil.. donanım arızası deil... herkesa servisine durumu bildirirse inanın bana çözerler bu işi..
    neden ortaya çıkmamış bunca zaman anlamış değilim..

Bu arada kaç kişi bildirdi servise? valla hiç kimseden ses çıkmıo?

dostum yanlış anlamayın ama bu algılama ile ilgili de olabilir, benim daha önce kullandığım Corolla ( 2 yıl) ve golf ( 1,5 yıl) ün abs sistemi ile ceed ar4asında hiç bir fark göremedim, hatta ceed corolladan daha stabil duruyor panik frende, aracın kızaklama ihtimali varsa abs devreye girer, ayrıca abs yanında ebd sistemide devreye giriyor bunları birlikte değerlendirin, aracın 20 km de kızaklaması halinde metrede kademeli azalan olarak örneğin metrede 20-18-15-13 .. kademeli hız ile yavaşlarken, abs devreye girdiğinde bu hız 20-15-10 şeklinde olmaktadır, yani abs devreye girmediği ve kızaklama yapıldığında örneğin 50 km ile çarpacağınız bir yere abs devreye girdiğinde 20 km ile çarparsınız, abs aracı zınk diye durduran bir sitem değil, pank fren adı üstünde kızaklama ihtimali yüksek olan bir frenleme, bu durumda abs nin devreye girmesi çok olağan, inanın abs geç devreye girse, herkes abs çalışmıyor diye yakınacaktır, bence aracınızın sağını solunu kurcalatmadan önce emsal arabalar ile aynı güzargahta aynı yol koşulunda frenlemeyi ölçerek deneyin, ciddi fark var ise konu üstüne düşün...tabi karar yine sizin.

dostum bu konuda düşünecek bişi yok..
    88 den beri ehliyetim var ve bil fiil faal olarak araba kullanıyorum.. abs siz fren nedir, ki hala 36 senelik bi aracım var, 2008 den beri de abs li araç kullanıyorum, noldunu iyi bilirim..
    önceki araçlar kızaklama anında devreye girer, hatta i30 cik cik ötmeye başladıktan sonra devreye girip hemen devreden çıkıyordu..
    zira auris te öyle.. zor devreye girerdi.. ama asla kaymaz ve kızaklamazdı araç.
    ama şimdiki ceed de devreye hemen cecik girip, devreden çıkmıyor bi türlü.. doğal olara karaç durmuyor..
    kaldıki bugün de bir volvo v40 a arkadan giriyordum az daha.. üstelik yoğun trafikte ve hızlı değilken.. bu normal deil.. bu kadar yavaş ani frene baskında abs devreye girmemeli.. zaten girmesi hata.. 20 ile giderken kızaklamaz araç.. kızaklamadan zınk die durur.. ama bu araç durmuo. takır takır çalışıo abs, durmuo..

ayrıca aracın bi yerini kurcalattığmız yok.. yazılım güncellicekler işalla..

• quote:

dostum benimki 7.8 di geçen.. zira 7.5 lerdeyken şu fren meselesine servisle test ettik durduk ortalama arttı.. depoyu fulledim, manuel hesap yaptım 7.6 çıktı.

sen nasıl bir güzergahta kullanıosun? çok yokuş varmı?
    ayrıca sürekli gaza mı basıosun? ayağını çok sert alıştırmican..
    ve bişi daa, bor motor katkısı ile şanzıman katkısı koymanı tavsie ederim..

birde güzergahını anlatırsan kullanım şeklinin ne olacağını söylerim sana..
    ama şundan emin ol, asla düz vites araç gibi kullanmican.. sürekli ayağın gazdan çekik olacak.. her fırsatta gazdan çekip sonra minik minik gaz vericen..

• satış rakkamlarından ne yazık ki milletimin arabadan anlamadığı belli oluyor.. listebaşında araba statüsünde olmayan bir araba var.. hele ikinci sıradakine yorum yok..

hele hele corolla ve auris gibi ilkel teknolojiyi kullanan bir markanın modelleri 800 lerde satılıosa ne yazık ki milletim arabalardan anlamadığı isatlanıo :)

yakıt tüketimi de bence çok diil..

ayrıca ben i30 u 2 kere, ceed i 2 kere test ettim.. ceed de karar kıldım

dikkatimi çeken hyunda cw nin hiç satılamaması :)
    en azından ceed sw 93 adet satılmış.. onuda 279 a ekle istersen

ben zamanla düzeleceğini düşünüyorum..
    fren olayınında düzeleceği kanısındayım.. zaten onun dışında başka bi major hata göremedim.. gayet keyifli ve kaliteli bi araç.. :)

• Güzergahım hafta içi hergün Erenköyden Şile yoluna gidip geliyorum , bu sırada 5-6 km kadar bir trafik çekiyorum.Onun haricinde genel olarak e5 veya yanyol kullanıyorum.Çoğunlukla girdiğim trafik e5 ve yanyol trafiği oluyor.Onun haricinde çok sık olmamakla beraber arada sırada cadde trafiğine giriyorum.Dediğim gibi uzun yolda sıkıntım yok , fakat şehir içinde ibre gözle görülür bir hızla düşüyor.Hocam inanın bu yakıt durumdan o kadar çekiyorum ki , gaz pedalına dokunamıyorum bile , şu zamana kadar zevkine vara vara gaz pedalına bastığım zaman çok çok azdır diyebilirim.

Satış rakamlarına bakarsak cee'd az satılmış fakat neredeyse aynı araç olan i30 ( ki bildiğim kadarıyla motor , şanzuman , aktarma v.b. herşey aynı ) kendine 29. sırada yer bulmuş.Kaldı ki yakıtı hariç bir sorun yaşamadım henüz , abs sorununu özel olarak test etmedim henüz fakat 10 bin km oldu henüz abs sorunu olmadı bende fakat önümüzdeki günlerde deneyeceğim ( birkaç kez ani fren yaptığımdada böyle bir sorun yaşamadım.) .Şu an için diyebileceğim tek şey cee'd iyi araç fakat otomatiği kesinlikle ve kesinlikle ekonomik değil.

@joliva
    @Killer Loop

• quote:

quote:

bende aracımı alalı 20gün 800km oldu karma tüketim 9.3lt abartılı geldi bana sevis motor açılınca düşecek dedi ama pek güven vermedi bana yeni ceed otomatik anlık tüketim göstergesi 10ltrenin altına düşmüyor pedalın altında yumurta varmış gibi bastığım halde zevkle gaza basamadım henüz

• quote:

Benim manuel vites sahiplerine bir sorum olacak.. Aracınızda maximum kaç litre ortalama gördünüz...

manuelde son depo verim, tamamı şehir içinde, çoğunda klima açık 6,7 gösteriyordu karma tüketim...
  • Sehir ici trafigi sakin kullanim 7.5 lt ortalama 100 kmde.asiri trafik ve lambalarda.8.3 lt. Arac otomatik.19000 kmde. 15.000 bakimdan sonra gorursunuz bu rakamlari ama koydugumuz yag farkli.kendinuz alin goturun servise.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

Sehir ici trafigi sakin kullanim 7.5 lt ortalama 100 kmde.asiri trafik ve lambalarda.8.3 lt. Arac otomatik.19000 kmde. 15.000 bakimdan sonra gorursunuz bu rakamlari ama koydugumuz yag farkli.kendinuz alin goturun servise.

Yağın markası ne?
  • Haziran sonu pro ceed gt modeli bayilere gelicekmis.. Yil sonu da 5 kapi gt modeli gelicek sanirim.., bes kapi olan modele gecis yapabilirim... Fiyatlari premium dizel ile yakin olursa eger... Artik şu kadar yakiyor, aman cok yakti demem.,, 1,6 turbo 204 hp.. Yaksin anasini satim...

• quote:

Haziran sonu pro ceed gt modeli bayilere gelicekmis.. Yil sonu da 5 kapi gt modeli gelicek sanirim.., bes kapi olan modele gecis yapabilirim... Fiyatlari premium dizel ile yakin olursa eger... Artik şu kadar yakiyor, aman cok yakti demem.,, 1,6 turbo 204 hp.. Yaksin anasini satim...

Aynı düşüncedeyim
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.