Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu fren olayı büyük ihtimalle benim diğer aracımda olan özelliğe benziyor sanki panik frende pedal belli bir seviyeden sonra sanki uygulanan basınçtan daha çok araç kendi fren yapıyormuş gibi oluyordu benim diğer araç hatta panik frende dörtlü flaşörleri yakıyor eğer bahsedilen böyle bir şey ise daha iyi ikincisi abs zamansız devreye girme diye bir şey olmaz erken devreye girme zeminin kayganlığı ve lastiklerin diş seviyesi ile alakalı durumdur lastikler kötü yani eskiden kabak derdik öyle ise araç kızaklamak isteyecek ve abs devreye girecek tabi lastik yeni olup çok sert isede aynı durum söz konusu alın Michaelen daha kısa fren mesafeniz olur + abs fren demek daha kısa mesafede durmak değil aracın tekerlek açısına göre yoldan ayrılmadan durdurmaya yaraması demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilaksali

Belli bir ayarı vardır kitap ci na baktınız mi video da basmıyo

Kapi ayarlarinda boyle bir ayar yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı fren olayı benimde başıma geldi bende bu konudan şikayetçiyim,
    Lastiklerin elbette katkısı vardır,hankook iyi ve kaliteli bir marka fakat sert hamurlu
    Ymuşak hamurlu bir lastikte belki kızaklama daha geç olacağı için abs daha geç devreye girebilir ve araç daha erken durabilir
    Ama bu fark1-2 metreyi geçme şansı yok,
    Lastik sektöründe çalışan biri olarak lastikleri em kısa sürede değiştirip goodyear veya michelin alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Bende de yeni i30 mevcut ve bu durumdan şikayetçi olanlardan biri de benim. İki kez başıma geldi ve yokuş aşağı inerken ani fren yapmam gerekti. Pedal sertleşmesi ve ABS devreye girmesiyle araba durmak yerine daha da hızlandı. Bazı arkadaşlarda da var bu sıkıntı bir ara uygun olduğumda aracı servise götüreceğim bakalım ne olacak ?

oooo.. bu bomba bi bilgi.. hemde yokuş inerken. tıpkısının aynısı.. güzelmiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: The_BUTZ

Aynı fren olayı benimde başıma geldi bende bu konudan şikayetçiyim,
    Lastiklerin elbette katkısı vardır,hankook iyi ve kaliteli bir marka fakat sert hamurlu
    Ymuşak hamurlu bir lastikte belki kızaklama daha geç olacağı için abs daha geç devreye girebilir ve araç daha erken durabilir
    Ama bu fark1-2 metreyi geçme şansı yok,
    Lastik sektöründe çalışan biri olarak lastikleri em kısa sürede değiştirip goodyear veya michelin alacağım

dostum benimkiler michelin. yeni aldım hankookları beğenmediğim için.. michelin p3. yeni desenli.. ama lastikle alakası yok.. abs çok erken devreye giriyor.. sorun bu.
    ben eminim artık.. bunu sölicem servise.. biraz kızaklasın araba.. hemen girmesi sorun bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roving

quote:

Arkadaşlar bugün servise gittim,
    derdimi anlattım. teste çıktık.. ama bi türlü olmadı.. fren sertlemşmedi.. uygun hız ve ortam olmadı dedim, h.içi tekrar gidicem..
    hızlandık olmadı, yokuş bulduk olmadı.. olmadı olmadı. ben kulllandım olmadı vs..

yalnız ustalardan biri, panik halinde frene çok sert basmış olmak daha iyi duracağı manasına gelmez, fren şişebilir, dibe kadar sert basmayın dedi..
    panik halinde çok kolaydı tabi bunu yapmak..
    birde bas çek yapmamak lazım mış..

yalnız ben seristen çıktım, freni test etmeye devam ettim.. enteresan bişi fark ettim.. abs çok erken devreye giriyor.. bu kadar erken girdiği için bence ileri fırlama yapıyor..
    işte mesele bu.. zira her zaman da yapmıyor bunu.. sonra eve gelirken iyi bir yokuş vardı, aşşa doğru hızlandım kökledim olmadı.. sonra tekrar denedim olmdı.. sonra birden oldu, baktım gerçekten araç daha kapaklanmadan abs devreye giriyor.. bu kadar çabuk devrede olmamalı bence.. birde çok fazla aralıklı çalışıyor.. daha seri ve kısa aralıkla çalışmalı bence..
    bunu da ileticem kendilerine.. bakalım ne dicekler.. abs ayarı varsa belki düzelebilir bu sorun.. ama durumu fark eden arkadaşlar muhakkak servise gitmeli derim ben..

Merhaba ,

Aynı sorunu bu gun bende yaşadım.
    140 ile giderken düz bir yolda giderken onume cıkan bir araç yüzünden sert bir fren yaptım.
    Freni tam ayagımdan kaldırmadan bir daha basayım dedim , fren orta seviyedeyken oyle sertleştiki basamadım.
    Sanırım tüm Ceed lerde var bu .

dostum pompalama yapmayın dediler servisten.. eğer öle yaptınsa bi daa yapmamalısın.. bende denedim, basıp çekince sertleşiyor.. bu farklı bişi.. ben basılı tutarken sertleşti..

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

Arkadaşlar bu fren olayı büyük ihtimalle benim diğer aracımda olan özelliğe benziyor sanki panik frende pedal belli bir seviyeden sonra sanki uygulanan basınçtan daha çok araç kendi fren yapıyormuş gibi oluyordu benim diğer araç hatta panik frende dörtlü flaşörleri yakıyor eğer bahsedilen böyle bir şey ise daha iyi ikincisi abs zamansız devreye girme diye bir şey olmaz erken devreye girme zeminin kayganlığı ve lastiklerin diş seviyesi ile alakalı durumdur lastikler kötü yani eskiden kabak derdik öyle ise araç kızaklamak isteyecek ve abs devreye girecek tabi lastik yeni olup çok sert isede aynı durum söz konusu alın Michaelen daha kısa fren mesafeniz olur + abs fren demek daha kısa mesafede durmak değil aracın tekerlek açısına göre yoldan ayrılmadan durdurmaya yaraması demek

dostum, ben michelin alalı daha 2000 km oldu.. üstelik primarcy 3 aldım.. yeni desen, ve %5 daha az fren mesafesi sloganı ile satılıo...

ama bu durmama konusu dediğin gibi, abs erke ndevreye girdiği için..
    bu kanıya vardm çünkü benim arkadaşta 98 volvo vardı.. oda böle bişiden bahsederdi.. abs erken devreye girdiği içni bi kaç kere öndeki araca çarpma noktasına gelmiş..
    o aklıma geldi.. sonra abs nin yeni devresini getirtti isveç ten.. taktı sorunu kalmadı.. işte bu konu bana çağrışım yaptı.. zira abs devreye girip uzun süre tır tır çalışınca araç durmuyor.. abs araç biraz kızaklama yaptıktan sonra devreye grmeli bence.. işte mesele bu

• birşey daha, devreye girdikten sonra çabucak devreden çıkmalı, kızaklama yaparsa yine girmeli..
    bizimkilerde devreye bir giriyor, takır takır durmadan çalışıyor, abi bi dur, kızakla yine başla... benim eski i30 da hiç bu duruma denk gelmedim.. onda geç girerdi devreye..
    auris te de öyle.. hatta girmezdi.. çok sert frende girerdi..
    ceed de hemen bi dokunun bakın tırr devrede.. aynen zemin karlı gibi.. kar yok kıyamet yok.. yol asfalt, lastik michelin p3.. hala erken devreye giriosa sorun var demektir
  • Arkadaşlar bidahaki ay servislerde navigasyon multimedya montajı yapılmaya başlayacakmış... Necvox la anlaşmışlar yine.. Arkadaşın sportage a takılan navi gibiyse eğer alınmaz... Umarım güzel bir şey yapmışlardır...
  • quote:

birşey daha, devreye girdikten sonra çabucak devreden çıkmalı, kızaklama yaparsa yine girmeli..
    bizimkilerde devreye bir giriyor, takır takır durmadan çalışıyor, abi bi dur, kızakla yine başla... benim eski i30 da hiç bu duruma denk gelmedim.. onda geç girerdi devreye..
    ceed de hemen bi dokunun bakın tırr devrede.. aynen zemin karlı gibi.. kar yok kıyamet yok.. yol asfalt, lastik michelin p3.. hala erken devreye giriosa sorun var demektir

i30 lara dusuk hizda tekerlegi bloke etme toleransi yuksek yazilim atilmaya baslandi. Yakinda belki ceedlere de atarlar yazilim.

• Afyonda heryerde yeni ceed ve sportage görüyorum Hocaoğlu plaza iyi satıyor herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

quote:

birşey daha, devreye girdikten sonra çabucak devreden çıkmalı, kızaklama yaparsa yine girmeli..

i30 lara dusuk hizda tekerlegi bloke etme toleransi yuksek yazilim atilmaya baslandi. Yakinda belki ceedlere de atarlar yazilim.

valla mı?
    peki bu bahsettiğimiz sorunu gideriyormu acaba?
    sizin i30 mu var?
    olmazsa hyundai serviste tanıdık var attırırım valla ben bu yazılımı.. nasılsa aynı araçlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Afyonda heryerde yeni ceed ve sportage görüyorum Hocaoğlu plaza iyi satıyor herhalde...

süpermiş
    hele anadolu insanı beğendimi bir aracı, o araç tutar bence ki bu arabanın ön görünümünde inanılmaz bi çekicilik var.. noldunu bilmiyorum ama göreni çekio ondan eminim
  • Arkadaşlar bir süredir başıma gelen bir sorundan bahsetmek istiyorum.
    Aracı sadece ben kullanıyorum, sürücü koltugunu en alt seviyede kullanmama ragmen , belli bir mesafe gittikten sonra sürücü koltugu yukarıya cıkıyor kendiliğinden.
    Servise gittiimde bahsettim, koltugun tüm civatalatını kontrol ettik bir sorun olmaması lazım dediler. Servisten sonra 1000 km yol yaptım yine koltuk yukarı kalktı.
    Yeniden aşşa indirdim. Bu konuda sorunu olan yada bunu farkeden kimse varmı aranızda ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

quote:

Bu akşam aracın yanında arkadaşla sohbet ediyordum(5-6metre uzakta) 10-15 dakika sonra araç kapıları kitlemişti anahtar cebimde camım açık ve kilitlemediğime eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

quote:

Bu akşam aracın yanında arkadaşla sohbet ediyordum(5-6metre uzakta) 10-15 dakika sonra araç kapıları kitlemişti anahtar cebimde camım açık ve kilitlemediğime eminim

Cam halen acikmiydi..

• Arkadaslar, ikinci elde içi bej ya da gri konsollu arac bulamadim. Hangi renk araclarin ici siyah degil?

• quote:

Orijinalden alıntı: Roving

Arkadaşlar bir süredir başıma gelen bir sorundan bahsetmek istiyorum.
    Aracı sadece ben kullanıyorum, sürücü koltugunu en alt seviyede kullanmama ragmen , belli bir mesafe gittikten sonra sürücü koltugu yukarıya cıkıyor kendiliğinden.
    Servise gittiimde bahsettim, koltugun tüm civatalatını kontrol ettik bir sorun olmaması lazım dediler. Servisten sonra 1000 km yol yaptım yine koltuk yukarı kalktı.
    Yeniden aşşa indirdim. Bu konuda sorunu olan yada bunu farkeden kimse varmı aranızda ?

Teşekkürler

ben de an altta kullanıyorum ama bende böyle bir şey olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Arkadaslar, ikinci elde içi bej ya da gri konsollu arac bulamadim. Hangi renk araclarin ici siyah degil?

• Arkasaşlar herkse selam,
    bugün Kartal tekkar otoya gidip ABS erken devreye giriyor die kayıt açtırttım. test etmenize gerek yok, inanın abs erken devreye girince araç durmuyor, acil yazılım güncellemesi varmı die araştırın dedim.
    kore ye sorarız, varsa hallederler dediler.
    hatta i30 da olmuş, hyundai düzeltiomuş, sizde sorun göreceksiniz dedim.. tamam bakıcaz deyi pkaydı aldılar.. bana haber vereceklerini ilettiler.

Bu arada muhabbet ederken michelin lastik var konusu oldu. işte ses yalıtımı felan.. uyanık bi servis çalışanı burda araç altına pütür attırıoz, inan çok başarılı dedi..
    eyvalla dedim. zaten yaptırmak istiodum. işe bakan bayan arkadaşş geldi pazarlığı yaptık anlaştım..

yarın bırakıcam arabayı.. altını pütürlücekler.. davlumbazların altınıda pütürlicekler.. işalla yaparlar.. sonra bakalım ses yalıtımı nasıl olacak..
    ama benim önceki araçalrımdan deneyimim çok başarılı olcağı.. ondan sonra yerden ses gelmicene ben çok eminim.. kaldıki bundan sonra kar kıyamette, yollar tuzlanınca tuz yediğinde paslanma çürüme vs.. de yalan olcak işalla :)

Saygılar..

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.