Şimdi Ara

Yeni kategori hayırlı uğurlu olsun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni forum kategorisi hayırlı olsun herkese

İlk mesajı yazmanın gurununu yaşıyorum. Burayı zenginleştirmek lazım, birazdan birkaç başlık daha açarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 1 Kasım 2006; 16:26:21 >

•  Yeni kategori hayırlı uğurlu olsun!

Oyun oynayın , Film izleyin, Müzik dinleyin, Fotoğraflarınızı depolayın, E-Book okuyun. Üstelik tüm bunları iki adet AA kalem pil ile çalışan, elinizde taşıyabileceğiniz bu cihazla yapın. İsterseniz TV’nize bağlayın!

Evet, GP2X i tıpkı oyun konsolunuz gibi TV’ye bağlayabilir, DivX filmlerinizi TV’den izleyebilirsiniz. Klasik Arcade oyunlarını ve emülatörleri TV’de büyük ekranda oynayabilirsiniz. Yada GP2X in 3,5” lik TFT LCD ekranını kullanın. Her ikisinden de en iyi sonucu alacaksınız.

GP2X, Linux işletim sistemiyle çalışmaktadır. Bu da yüzlerce bedava oyun, program ve emülatör demektir. Quake, Doom, SNES, Megadrive, MAME, Media playerlar vs vs vs…

GP2X Çok Güçlü – İki adet 200mhz CPU ve 64MB RAM, özel grafik donanımı ve decoding chipleri. SD card kullanıyor ve 64M NAND dahili hafızaya sahip.

Filmleri hiçbir re-encoding işlemine gerek duymadan çalabiliyor. Yalnızca SD carda yükleyin. Herhangi bir boyutta ve çözünürlükte yükleyebilirsiniz. Hiçbir ayarla uğraşmayacaksınız. GP2X in ölçekleme çipi, videoyu otomatik olarak ekrana uygun hale getirecektir. Şuanda GP2X den başka bu fonksiyonu standart olarak destekleyen hiçbir portatif oyun cihazı yok.

Açık kaynak (Open Source) işletim sistemi sayesinde geliştirilmeye müsait. GP2X için oyun ya da program mı yazmak istiyorsunuz? Öyleyse neden duruyorsunuz? SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) ücretsiz olarak veriliyor. Amiga döneminden beri hiçbir sistem, ticari ya da eğlence amacıyla geliştirmeye bu kadar açık olmadı.

GP2X in üretim amacı sadece basit bir oyun konsolu olmak değildir. Taşınabilir sistemlere yönelik yeni bir fikir ve tamamen farklı bir dizayn olarak ortaya çıkartılmıştır.

GP2X, Game Park Holdings’in ilk oyun konsolu değildir. İlk model olan GP32 İngiltere ve Avrupa’da 30.000 adet sattı. GP2X ise daha iyi olmak için tasarlandı.

Kaynak:http://www.gp2xtr.com/content.asp?ID=1

GENEL

Ürün İsmi : GP2X-F100
    CPU : Dual CPU Cores
    ARM920T : Host Processor
    ARM940T : Video Coprocessor
    NAND Flash Bellek : 64 MB
    Boyutlar : 143.6 mm x 82.9 mm x 34 mm
    Ağırlık : 161 Gram (Piller hariç.)
    RAM : 64 MB DDR
    Veri Depolama : SD Kart
    Bağlantı : USB 2.0 High Speed
    İşletim Sistemi: Linux
    Besleme : 2 AA Pil veya Adaptör
    Ekran : 3.5" TFT LCD (Hardware: 16.7 Milyon Renk / Software: 260.000 Renk)
    Çözünürlük : 320 x 240 (QVGA)

SES / VIDEO

Video Oynatma : MPEG4, DivX 3.11, 4x, 5x, XviD, WMV (7, 8, 9 Geliştiriliyor)
    Ses Çalma : Mp3, Ogg, WMA(Geliştiriliyor)
    Çözünürlük : Max 720 x 480 30 fps
    Frame Hızı : Saniyede 30 kare (30 fps)
    Bit Rate : Video Max : ~ 2500 Kbps
    Audio Max : ~ 384 Kbps
    Altyazı Formatı : .smi
    TV-Out : Pal / Ntsc (Multinorm)
    Ses Kanalları : 2 Kanal Stereo(Sağ ve Sol)
    Frekans Aralığı : 20 Hz ~ 20 Khz
    Ses Biçimleri : Mp3, Ogg, WMA(Geliştiriliyor)
    EQ Seçenekleri : Normal, Classic, Rock, Jazz, Pop
    METİN Desteklenen Biçimler : .txt, .pdf(Beta)
    RESİM Desteklenen Biçimler : .jpg, .bmp, .pcx, .gig, .png
    DİĞER Aralıksız Çalma Süresi : Video (2850 mAh) : ~ 6 Saat
    Ses : ~ 10 Saat

http://www.gp2xtr.com/content.asp?ID=2

Daha fazlası için;http://www.gp2xtr.com/gallery.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWarrior -- 1 Kasım 2006; 16:23:06 >

• ne oyunu oynuyoz bunda ps3 oyunlaı çalışıyomu
  • oyun konusunda pasif kalıyo sanki.
  • GP2X AKSESUARLARI

GP2x, sınırsız genişleme olanaklarını sadece yazılım alanıyla sınırlamıyor: Wireless bağlantı sayesinde Internet'e bağlanabilir, cihazı dev plazma TV'ye bağlayıp oyun oynayabilir, hatta mouse ve klavye bağlayarak bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

TV OUT KABLOSU

EXT portuna takılan bu kablo sayesinde GP2X, televizyona bağlanabiliyor; ayrıca üzerinde stereo ses çıkışı da var. S-Video çıkışından direkt televizyona bağlayabilirsiniz; eğer televizyonda S-Video girişi bulunmuyorsa, piyasadan 3-5 YTL gibi bir fiyata satılan SCART-S video çeviricisi satın almalısınız.

TV-out kablosu, televizyon bağlantısı ile sınırlı değil; GP2X'ten temiz video kaydı yapabilmek için bu kabloyu herhangi bir kayıt cihazına ya da bir PVR kartına bağlayabilirsiniz.

ADAPTÖR

Kutudan çıkmıyor ve ucuz sayılmaz; ancak evde kullanıyorsanız vazgeçilmez bir aksesuar; böylece sürekli pil şarj etmekten de kurtuluyorsunuz. Eğer firmware güncellemesi yapacaksanız bunlardan birine ihtiyacınız var; zira bu işlem sırasında piliniz biterse GP2X, bloke oluyor ve kurtarmak için de genelde servisin yolunu tutmak durumunda kalıyorsunuz.

SD Card

Yeni firmware (2.0) artık 4 GB'a kadar SD Card desteği sağlıyor. 1 GB altındaki kartları önermiyoruz; çünkü kısa sürede elinize ne geçerse GP2X'e atmak istiyorsunuz!

KILIF

Özellikle sıcak yaz günlerinde GP2X'ini kumdan, güneş ışığından ve tabii sudan korumak isteyenler için vazgeçilmezler listesinin başında geliyor.

Break out box

Eline geçirdiği her cihazın suyunu sıkmak isteyenler için birebir. İnanması zor olsa da, klavye ve mouse bağlayarak GP2X'i bir bilgisayar gibi de kullanabilirsiniz! En yaratıcı kullanım biçimlerinden biri de, dışarıdan sabit disk bağlamak. GP2X üzerinde çalışan X pencere sistemi, performans açısından hayal kırıklığı yaratsa da, ileride geliştirilecek bazı programlar bu aksesuarı vazgeçilmez

hale getirebilir. Performans sorunu, elbette satın aldığı her cihazın limitini görmek isteyenler için bir engel değil. Eğer bazı kullanıcılar gibi, siz de cihazın yapabildiklerinden değil de, sizin cihaza yapabileceklerinizden zevk alıyorsanız(!) çok güzel bir oyuncak.

Kart Okuyucu

Maalesef GP2X'in USB modu pek pratik sayılmaz. Eğer menülere girip uğraşmaktan sıkıldıysanız ve daha hızlı veri transferi yapmak istiyorsanız, bir kart okuyucu almanızı tavsiye ederiz. Masaüstü modelleri olduğu gibi, kasadaki disket sürücü veya 5.25 yuvalarına monte edilen modelleri de bulunuyor ve fiyatları da oldukça ucuz.

Seri kablo

Firmware güncellemesi yaparken şarjınız biterse ya da kernelini kurcaladığınız firmware'ı cihaza yazarsanız, açılmayan bir GP2X'le başbaşa kalabilirsiniz; bu durumda yapacağınız şey servisin yolunu tutmak. Ancak biraz meraklı, cesur ve bilgi sahibi iseniz, seri kablo kullanarak cihazı kurtarmanız mümkün.

Seri kablo, kalbi zayıf olanlara hitab eden bir aksesuar olmadığı gibi Türkiye'de satışı yok. Yurtdışından sipariş verebilir ya da kendiniz yapabilirsiniz; ancak göründüğü kadar kolay olduğunu da sanmayın.

Kaynak:http://www.p o z i t i f p c.com/makaleler/gp2x/gp2x_aksesuarlari_20061004_153.html

• bende ilk cevap verenlerden oliyim bari
    @cathedral şakamı yapıyorsun ps1 oyunlarını açması için çıktığı günden beri milyon tane program denediler
  • GP2X oldukça popüler olmaya başladı...
  • bakalım ilk kim alacak bu aleti forumdan.valla ben yorumları merak ediyorum.bi ara bende baya incelemiştim.
  • nası oyunlar var bunda hiç ss yokmu
  • El konsolu konusunda Nintendo ve Sony e rakiop olabileceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: slipknotcu_velet

nası oyunlar var bunda hiç ss yokmu

oyun yok gibi birsey emulator daha cokama program olarak gelistirmeye acik bir alet oyun ici alcaksan deymez
  • arkadaşlar gp2x elimde vardı benim ama verdim sonrasında..aslında bu gp denilen firma çok da yeni bir firma değil gamepark adıyla duyulan bu konsol en başta gp32 olarak çıktı..o dsa elimde vardı bir zamanlar kısa süreliğine..güzel bir alet..
    gp32x açık kaynaklı linux olduğu için alıp kurcalama aleti..ama çok fazla bir emu desteği var ve çoğu emu tv ye bağlantı destekliyor..yani alıp tv inde segamegadrive, dc, ps,gameboy vs gibi oyunları ibr arada oynamak istiyorsan harika bir konsol..ben şahsen onun için kullanmıştım..bir de divx izlerken ekranı otomatik olarak ayarlıyor o özelliği güzeldi ve görüntü kaliteliydi..
  • bu arada yeni konu için teşekkürler..gp2x büyürken bu sıralar bence çok yerinde olmuş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: noobhunter

bende ilk cevap verenlerden oliyim bari
    @cathedral şakamı yapıyorsun ps1 oyunlarını açması için çıktığı günden beri milyon tane program denediler

ps oyunlarını çalıştıran bi emulatör şuan mevcut
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykhut

quote:

Emu konusunda eksiklikleri varmı peki, her oyun açarmı vb.. (ps için)

• quote:

Orjinalden alıntı: kryeck

quote:

Orjinalden alıntı: aykhut

quote:

Emu konusunda eksiklikleri varmı peki, her oyun açarmı vb.. (ps için)

Aletin Psp emusu daha yeni oyunları yavaş çalıştırıyormuş.bende başka bir forumda okumuştum.Ama alet güçlü yani ps1 oyunlarını çalıştırabilecek kapasitesi var.

• Evet GP2X emulasyon konusunda çok başarılı. PSP'nin emulasyon başarısı yok denecek kadar az. Sırf nostalji oyunları oynarım ben diyenler, PSP yerine GP2X alabilirler. Hatta GP2X'in çift işlemcili olan modeli çıktı, sırf emulatorler daha rahat çalışsın diye...
  • Bu arada PSP'de GB oyunlarını bile kastıra kastıra oynayamazsınız PSP'nin işlemci yapısı farklı olduğundan çoğu ROM'u rahat çalıştıramıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.