Şimdi Ara

Yeni Intel Pentium G3258 incelemeleri ve oyun videoları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
8
Favori
7.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

MSI z87-g45 gaming anakart
    G3258 @4.5ghz stok fanlı işlemci
    2x4gb 1600 mhz ram
    Sapphire r9 290 tri-x oc ekran kartı
    1250 watt zalman platinium psu
    zalman z3 plus kasa
    Seagate 2 tb HDD

1 aydır kullandığım için görüşlerimi söyleyeyim. Öncelikle çok rahat overclock yaptım ve hiç ısınma sorunu çekmedim, üstelik stok fan kullanıyorum. Bazı oyunlar hariç hiç sıkıntı çıkartmıyor. Crysis 3, hitman absolution gibi oyunlar işlemci istediği için istediğim fpsyi alamadım ama test ettiğim diğer oyunlar şöyle: Tomb raider 2014, dota 2, lol, skyrim, battlefield 3, mafia 2, assasin creed 4, shadow of mordor, wolfenstein the new order bu oyunlarda sıkıntısız oyun oynayabiliyorsunuz. Aslında bazı zamanlar iyi bir işlemcinin eksikliğini hissetseniz de genel olarak sizi yarı yolda bırakmıyor. Benim bu işlemciyi tercih etmemdeki sebep şuydu, 4 çekirdekli bir işlemci almak istiyordum ama almışken de i7 almak istiyordum, i5 istemiyordum. Param olana kadar bunu kullanayım dedim. Çünkü overclock yapınca i3 ler kadar performans veriyor. Alıp gördüm ki cidden veriyor. Düşük bütçeli arkadaşlar için ideal bir işlemci, gidip i3lere 350 lira falan vermeyin derim. Ya en düşük i5 alın yada bunu alıp oc yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeNBeNfdnzm

sistemim:

MSI z87-g45 gaming anakart
    G3258 @4.5ghz stok fanlı işlemci
    2x4gb 1600 mhz ram
    Sapphire r9 290 tri-x oc ekran kartı
    1250 watt zalman platinium psu
    zalman z3 plus kasa
    Seagate 2 tb HDD

1 aydır kullandığım için görüşlerimi söyleyeyim. Öncelikle çok rahat overclock yaptım ve hiç ısınma sorunu çekmedim, üstelik stok fan kullanıyorum. Bazı oyunlar hariç hiç sıkıntı çıkartmıyor. Crysis 3, hitman absolution gibi oyunlar işlemci istediği için istediğim fpsyi alamadım ama test ettiğim diğer oyunlar şöyle: Tomb raider 2014, dota 2, lol, skyrim, battlefield 3, mafia 2, assasin creed 4, shadow of mordor, wolfenstein the new order bu oyunlarda sıkıntısız oyun oynayabiliyorsunuz. Aslında bazı zamanlar iyi bir işlemcinin eksikliğini hissetseniz de genel olarak sizi yarı yolda bırakmıyor. Benim bu işlemciyi tercih etmemdeki sebep şuydu, 4 çekirdekli bir işlemci almak istiyordum ama almışken de i7 almak istiyordum, i5 istemiyordum. Param olana kadar bunu kullanayım dedim. Çünkü overclock yapınca i3 ler kadar performans veriyor. Alıp gördüm ki cidden veriyor. Düşük bütçeli arkadaşlar için ideal bir işlemci, gidip i3lere 350 lira falan vermeyin derim. Ya en düşük i5 alın yada bunu alıp oc yapın.

İstediğim fps yi alamadım derken kaç fps aldınız. Isınma sorununyasamadm demissiniz kasa havalandırması iyi sanırım ortalama sicakliklar ne alemde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• selmand kullanıcısına yanıt
    Kasanın havalandırması gerçekten çok iyi. Zalman z3 plus bu konuda övgüyü hakediyor, 2 tane tavanda, 1 tane arka ve 1 adet önde olmak üzere mevcut 4 adet fanla geliyor ve sessiz çalışıyor. İstediğim fpsyi alamadığımdan kasıt şuydu, 30-50 fps arası değişiyor ama oynanmayacak gibi değil. Yani arada bir darboğaza girse de makine, oyundan soğumuyorsunuz ve devam ediyorsunuz. İşlemci yük altındayken 70 dereceyi geçtiğini görmedim, genelde 60-65 derece etrafında takılıyor. Boşta iken 40-45 derece.
  • sadurtye kullanıcısına yanıt
    tesekkurler. Z97 aldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeNBeNfdnzm

Kasanın havalandırması gerçekten çok iyi. Zalman z3 plus bu konuda övgüyü hakediyor, 2 tane tavanda, 1 tane arka ve 1 adet önde olmak üzere mevcut 4 adet fanla geliyor ve sessiz çalışıyor. İstediğim fpsyi alamadığımdan kasıt şuydu, 30-50 fps arası değişiyor ama oynanmayacak gibi değil. Yani arada bir darboğaza girse de makine, oyundan soğumuyorsunuz ve devam ediyorsunuz. İşlemci yük altındayken 70 dereceyi geçtiğini görmedim, genelde 60-65 derece etrafında takılıyor. Boşta iken 40-45 derece.

yakında dx 12 çıktığınnda işlemci darboğazı diye birşeyde kalmayacak o zaman kimse yüksek işlemciler almak zorunda olmayacak :)
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h81m-p33-intel-h81-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-dvivga-anakart.html#genel-bakis

Ben bu anakartla kullanıyorum. Bios update etmeden önce reset atınca sistem boot etmiyordu, sistemi kapatıp açmak gerekiyordu ama bios güncellemesiyle sorun ortadan kalktı. İşlemci ile beraber 310 küsüre almıştım geçen ay. 4200mhz kullanıyordum günlük, şimdi deneme amaçlı 4400 yaptım, sorun yok. Bu fiyata iyi bir anakart. USB3 ve Sata3 var, memnunum. Birde 39 Liraya akasa soğutucu aldım, komple maliyeti 350 Lira oldu, sıfır i3 işlemci fiyatı neredeyse bu maliyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quartamin -- 20 Ekim 2014; 18:39:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quartamin

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h81m-p33-intel-h81-soket-1150-ddr3-1600mhz-sata-30-dvivga-anakart.html#genel-bakis

Ben bu anakartla kullanıyorum. Bios update etmeden önce reset atınca sistem boot etmiyordu, sistemi kapatıp açmak gerekiyordu ama bios güncellemesiyle sorun ortadan kalktı. İşlemci ile beraber 310 küsüre almıştım geçen ay. 4200mhz kullanıyordum günlük, şimdi deneme amaçlı 4400 yaptım, sorun yok. Bu fiyata iyi bir anakart. USB3 ve Sata3 var, memnunum. Birde 39 Liraya akasa soğutucu aldım, komple maliyeti 350 Lira oldu, sıfır i3 işlemci fiyatı neredeyse bu maliyet.

Hangi soğutucu akasa nin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quartamin

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-venom-atto-intel-ve-amd-uyumlu-islemci-sogutucusuak-cc4012es01/productDetails.aspx?productId=bd304194&categoryId=1125

bu soğutucu. evet voltaj veriliyor.

Teşekkür ederim. Diğer konudakiyle birlikte cevap vermişsiniz arkadaşlar anlamayabilirler. :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cepten zor oluyor, ikisini birden aradan çıkardım :-)

• İnternetCafe İşletiyorum

Şimdiki sistemim

ATHLON II X3 460 - (4. ÇEKİRDEKLER AÇIK B60 Olarak Kullanıyorum Stok Fanla Beraber KAsanın Arkasına Egsoz Fan Taktım 12 Cm Lik Sorunsuz 3. Yılları bitti 4. Yıla Geçiyorum)

8 GB DDR3 1333 Ram

1 GB HD 6750 Vga

500 GB HDD ve CCBOOT Game Disk İle 2 TB Online HDD

ASUS M5A78L-MLX Anakart

----------------

28 PC Var ve Artık Yenilemek İstiyorum - 28 PC Değişeceğinden Bütçemi Zora Sokmak İstemiyorum

G3258 Kullanıcıları Önerirlermi?

Malum İşlemci 2 Fiziksel 2 Sanal Çekirdekli Yarın Öbürgün GTA5 vs Oyunlar Çıkacak Piyasaya Onlarıda Göz Önüne Alarak İşlemciyi O.C İle Kullanıp Sıkıntı Yaşamayacağım Bir Fan Önerirmisiniz?

Uygun Anakart + Ekran Kartı + PSU (Bende Dexonic 550W Psu Lu Kasalar Var Ama Dediğim gibi 3. Yıllarını doldurdular Ömürleri Tükeniyordur Diye Tahmin Ediyorum.

Önerileri Olan Arkadaşlara Şimdiden Teşekürlerimi Sunarım

Hayırlı Günler...

(SADECE KASA LAZIM 23,6 İnc Monitörlerim Var Zaten Hali Hazırda)

• Bana kalırsa oyun performansı iyi tabiki ekran kartınında büyük etkisi var.Bf3'de sağlam bi ekran kartıyla i7 ile nerdeyse aynı performansı alıyor.Bence gayet iyi çarpanları açık bir işlemci.
  • SworDLioN S kullanıcısına yanıt
    hocam yazık günah dağilmi niye güzelim 4 çekirdekli işlemcileri bırakıp 2 çekirdekli işlemciye geciyosunki. stok fanla bile 3.60 seviyesinde çalısır o işlemciler. azıcık fazla yakar 3258 den o kadar. onun içinde güzel 1080p kaldıracak az güc ceken güncel bir ekran kartı al oldu bitti. hem daha dx 12 si var bu işin işlemci yükü oyunlarda azalacak deniyor. yani doğru biliyorsam amd nin minimum fps dezavantajı biraz olsun ortadan kalkacak. parana yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: SworDLioN

İnternetCafe İşletiyorum

Şimdiki sistemim

ATHLON II X3 460 - (4. ÇEKİRDEKLER AÇIK B60 Olarak Kullanıyorum Stok Fanla Beraber KAsanın Arkasına Egsoz Fan Taktım 12 Cm Lik Sorunsuz 3. Yılları bitti 4. Yıla Geçiyorum)

8 GB DDR3 1333 Ram

1 GB HD 6750 Vga

500 GB HDD ve CCBOOT Game Disk İle 2 TB Online HDD

ASUS M5A78L-MLX Anakart

----------------

28 PC Var ve Artık Yenilemek İstiyorum - 28 PC Değişeceğinden Bütçemi Zora Sokmak İstemiyorum

G3258 Kullanıcıları Önerirlermi?

Malum İşlemci 2 Fiziksel 2 Sanal Çekirdekli Yarın Öbürgün GTA5 vs Oyunlar Çıkacak Piyasaya Onlarıda Göz Önüne Alarak İşlemciyi O.C İle Kullanıp Sıkıntı Yaşamayacağım Bir Fan Önerirmisiniz?

Uygun Anakart + Ekran Kartı + PSU (Bende Dexonic 550W Psu Lu Kasalar Var Ama Dediğim gibi 3. Yıllarını doldurdular Ömürleri Tükeniyordur Diye Tahmin Ediyorum.

Önerileri Olan Arkadaşlara Şimdiden Teşekürlerimi Sunarım

Hayırlı Günler...

(SADECE KASA LAZIM 23,6 İnc Monitörlerim Var Zaten Hali Hazırda)

İşlemcilere azıcık oc yapıp ekran kartlarını 7790 veya 7850 yapın.

İnternet kafe için fazlasıyla yeter.

• G3258 ve r7 260x fifa 15 de malesef oyananbilirlik sunmuyor nedenini anlamadım oc için max kaç voltage vermek gerekir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.JANSIN

G3258 ve r7 260x fifa 15 de malesef oyananbilirlik sunmuyor nedenini anlamadım oc için max kaç voltage vermek gerekir ?

FIFA 15 4 çekirdekli işlemci istiyor bu yüzden sorun yasıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: J.JANSIN

G3258 ve r7 260x fifa 15 de malesef oyananbilirlik sunmuyor nedenini anlamadım oc için max kaç voltage vermek gerekir ?

Bir yazılım problemi. Bunu aşmanın yolları vardı, denemiştim ama detayını hatırlamıyorum. İşlemci gücünden ziyade programın 4 çekirdek araması açısından bir döngüye girmesi sorundu..

FIFA 16 sorunsuz çalışıyor.

İşlemcinin salt gücü ile ilgili (bazı münferit multiplayer oyunlar haricinde) hiç sıkıntısı yok. Alien Isolation oynarken işlemci kullanımı %35-40 civarında geziniyor bendeki sistemde (4.1 GHz'de çalışıyor)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.