Şimdi Ara

yeni honda civic otomatik araç için otogaz dönüşüm alternetifleri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir çok yerde kopuk kopuk olması nedeniyle bu başlığı açma ihtiyacı duydum.
    Yeni honda civic sahipleri acaba otogaz dönüşümlerinde hangi sistemleri kullanıyorlar ve neden?

• 2010 model aracımda tartarini kullanıyorum, yaklaşık 1700km oldu , sıfır problem, Tartarini taktırmasaydım BRC tercih edecektim , faruksevgili'ye :) şehir içi yaklaşık 190kr. yakıyor...
  • otomatik vites için şehir içinde bu 190 kuruş inanılmaz güzel bir rakam.
    400 kuşa yakın yakıyor şuanda benim araç.
  • 2006 focus otomatik sedan lpgden önce 40 kuruştan fazla yakıyordu şuan 22 kuruş yakıyor sistem brc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dayıcım

2006 focus otomatik sedan lpgden önce 40 kuruştan fazla yakıyordu şuan 22 kuruş yakıyor sistem brc.

ankarada %50 tasarrufu cok rahat saglarsınızda
    ıstanbulda %35 demek cok iyi demek ........
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

2010 model aracımda tartarini kullanıyorum, yaklaşık 1700km oldu , sıfır problem, Tartarini taktırmasaydım BRC tercih edecektim , faruksevgili'ye :) şehir içi yaklaşık 190kr. yakıyor...

şu tartarını bı adapazarında bu kadar meşhur , acaba en yuksek fıyat onda dıyemı _?
    ben ramsesle 50 000 km nın ustunde yol yaptım arabayı sattım tık yoktu
    yarı yarıya fıyat farkı var bıde tartarını ile....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rechan_cdx

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

2010 model aracımda tartarini kullanıyorum, yaklaşık 1700km oldu , sıfır problem, Tartarini taktırmasaydım BRC tercih edecektim , faruksevgili'ye :) şehir içi yaklaşık 190kr. yakıyor...

şu tartarını bı adapazarında bu kadar meşhur , acaba en yuksek fıyat onda dıyemı _?
    ben ramsesle 50 000 km nın ustunde yol yaptım arabayı sattım tık yoktu
    yarı yarıya fıyat farkı var bıde tartarını ile....

yoo diğer marka temsilcilerinde bulunduğum şehirde bence doğru dürüst elle tutulur montajcı yok, (belkide hep olumsuzluklara şahit olduğum içindir)

pejo 307 ile 308 arasındaki motor farkını bilmiyorlardı. en az 6 - 7 yer ile görüşmüştüm zamanında, isimleri bende kalsın

2009 model hondaya geçen sene başka marka taktıran akrabamın 4-5 defa arıza ışığı yandı montajcı sonunda "benden bu kadar yapacak birşeyim yok" dedi vs....

kimisi çin malı ecu ları, elektrik kablolarını orjinal diye piyasaya çakmaya çalışır

kimisi arızalı diye garanti kapsamında geri gelen ve 25-30 derece ortam sıcaklığında deforme olan lpg anahtarını japon yapıştırı ile yapıştırıp müşteriye geri vermeye çalışır.

kimisi montajını yapacağı markanın " ağbi bu kitin su hortumları yaramaz onun için ben ..... nın su hortumlarını takıyorum" der. müşteriyi monatjını yapacağı markadan soğutur, A markayıda satar ama duruma göre "A markanın kalibrasyon programı yaramaz size B marka" takalım der .

kimisi landirenzo takar ama omega ile blue kit arasındaki farkları bilmez, duruma göre "aynı aynı bunlar der" biraz üstüne gidince "omaga daha iyi onu takarız" der , gelde güven bu adama...

kimisi daha kullandığı kalibrasyon proğramının fonksiyonlarını bilmez ezbere gider....

kimisi aracın su eksiltme sorununu inatla sadece 5000km de olan arabanın orjinal tesisatına atar,servise göndertir sonrada kullandığı T bağlantıdan su eksilttiği ortaya çıkınca "bilmem ki" der.

kimisi 1000km bakımda sadece kaputu açar hiçbir noktaya el sürmeden hiçbir ölçüm yapmadan "tamam" der, daha sonra sadece 3 gün sonra araç gevşek kelepçeden su eksiltir, buharlaştırıcının gaz girişinden hortum çıkar gaz boşaltır....

kimisi " ağbi senin araçtaki problem montaj ve kalibrasyon hatası getir ben hallederim" der, 2 gün arabayı kurcalaya kurcalaya deneme tahtrasına çevirir monifoltu delik deşik eder sonrada pişkin pişkin utanmadan "ağbi sorunu çözemedim ama sen böyle kullanmaya devam et çokta önemli bir sorun değil" der teslim ettiği arabada söktüğü parçaları yerine monte etmeyi unutur, deldiği deliklere hortum sokar hortumun ucunda civata ( deldiği deliği loctite ile civata sabitlemesi yapmaz) eskisinden beter hale getirir, araba 200m sonra geri gelir...

kimisi "ağbi senin montajını ben yapamam istanbul'dan usta gelecek o yapacak ekstra ücret istemiyeceğim" der sonradan da gelecek usta kabul etmeyince ve niyetinin ciddi olduğunu anlayınca "özel bir parça takılacak (!) 100tl ekstra alacam" der. yaaaalaaaan

kimiside bu markanın "bu şehirde yetkili bayii, servisi benim" der , ama yalan söyler başka biri resmiyette yetkili montaj bayisidir.

hangisini yazayım , hangisini

bu arada sayın yaserk aracım manuel ,

bende biliyorum yarı fiyatına ramses, atiker taktırmayı... bu aracım 4. lpg li aracım ama Tartarini seçmemin bazı özel sebebleri var ...

1990 model sıfır kilometre aldığımız Doğan L marka aracımızda 1993 yılından beri yaklaşık 160000 km dir tartarini kullanıyoruz isterseniz adresi vereyim aracı görün yani kimiside var atiker ile binlerce km yapıyor... yani ısrarla ramses, brc, tartarini, prins hepsi birebir aynı mı diyeceğiz ? tek tercih sebebi tek kriter fiyat değildir bilmem anlatabildim mi? konuyu açan arkadaş " Yeni honda civic sahipleri acaba otogaz dönüşümlerinde hangi sistemleri kullanıyorlar ve neden? " diye sormuş sizin cevabınızda bu soruya cevap olabilecek bir şey yok. ha ramses taktırmış yeni honda sahibi çıkarda "ramses taktırdım memnunum veya değilim" derse işte bu cevap konu başlığına ışık tutar .... çünkü konuyu açan bunu öğrenmek istemiş...

AMA aslında öncelikli düşündüğüm marka BRC idi, ama dediğim gibi bazı özel sebeblerden dolayı Tartarini taktırdım şimdilik memnunum....

pahalı olması kriter olsaydı prins veya teleflex taktırırdım, ayrıca bu tartarini bayiyi ayrıca atiker, brc, stefanelli, prins de takıyor mecbur değilsiniz yani tartariniye :) Allah herkese montajını yaptırdığı marka ile problemsiz sürüşler nasip etsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 20 Şubat 2010; 0:50:47 >

• uzun cevabınız için teşekkür ederim yusuftaner.
    Ben ankarada ikamet ediyorum ama 1-2 yıl içinde memuriyet nedeniyle tayinle neresi olduğunu bilemediğim
    bir yere gideceğim. bu nedenle benimde tek kriterim fiyat değil.gittiğim yerde dönüşüm yaptırdığım kitle
    ilgili bir sorun yaşadığımda bir muhatap bulabilmek isterim. yoksa bu sistemin en pahalısı hangisi deyip onu takdırayım derdim.
    Acaba tartarininin servis ağı ve satış sonrası hizmetleri nasıldır?
    Brc sistemini düşünme nedenleriniz veya bununla ilgili tercübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
    saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaserk -- 20 Şubat 2010; 18:43:49 >
  • Tartarini nin Türkiye geneli nasıldır bilemiyeceğim, ciddi, kaliteli bir distribütörü olduğunu ve markanın da çok kaliteli olduğunu biliyorum 2004 model toyota corolla arabamda 3 sene, ve daha önceside brodway aracımda 2seneye yakın kullandım , hiçbir sorun yaşamadım tık demedi gerçekten. Ama son 1 sene içinde bu forumdan BRC ye karşı bir sempatim oluştu , servis ve bayii ağı, müşteri ilişkileri çok iyi gözüküyor, faruksevgili tek başına BRC için bence büyük bir üstad şahsi olarakda kendisiyle farklı zamanlarda paylaşımlarımız oldu ve bana güven verdi kanısındayım , Adapazarından ona BRC montajı yaptırmaya gidecektim ama burada yazmak istemediğim şahsımla ve posizyonumla ilgili bir takım sebeplerden dolayı çokda güvendiğim ve başka marka temsilcilerinin bile ELBİRLİK için OK dir demeleri sonrasında Tartarini taktırdım. Tartarini yanlışda biliyor olabilirim ama BRC kadar yaygın bir marka değil bunu zaten forumdan da anlayabilirsin, Ama Hondalar , toyotalar eğer montajsal bir hata yoksa LPG konusunda seçici değil yani bütün bilinen markalar uyum konusunda sıkıntı çıkartmıyor,

Memur olmanız sebebiyle gittiğiniz her yerde servis hizmeti alabileceğiniz bir markayı tercih edin. Ankarada BRC olsun Tartarini olsun diğer markalarında çok sağlam topları var markaya karar verin gerisi kolay...

Şahsi fikrim maceraya atılmayın montajı yaptırmaya karar verdiğiniz yerden mutlaka CANLI REFERANS İSTEYİN VE REFERANS SAHİPLERİYLE GÖRÜŞÜN. Elbirlik montaj konusunda bana 7-8 ad. yeni kasa Honda araca montaj referansı verdi gönlüm rahatdı bu konuda.

Bence Ankara'da markadan ziyade montajı yaptıracağınız yere emin olun (bu forumda bunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz) Tartarini, BRC, Landirenzo... OK dir.Kendilerini kalite konusunda kanıtlamışlardır. KASAP MONTAJCILARA DİKKAT EDİN REFERANSLA İŞ YAPTIRIN...

Hiç zaman kaybetmeyin bir an önce LPG li araç ile kar etmenin keyfine varın, hesap kitap yapmadan gaz pedalına basmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayın

Hondalar dediğim gibi LPG konusunda sıkıntısız araçlardır yeterki TECRÜBELİ BİR YERE MONTAJ YAPTIRIN, acizane tavsiyelerim budur, Üstadlar daha iyisini bilirler, paylaşırlar muhakkak.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 21 Şubat 2010; 0:53:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.