Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (588. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.845
Cevap
53
Favori
1.090.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Artılar:

-geniş bagaj-530 litre, 2 çocuklu birisi olarak bebek arabası, valizler vs olduğunda bile zorlamadan yerleştiriliyor.

-geniş ön-arka oturma mesafesi

-android auto/apple car play li 8" ekran

-dijital klima ve hız sabitleme

-led ön-arka farlar

-performanslı ve düşük yakıtlı motor. şehir içi orta-üst kullanımda 7-7,2 litre, sakin kullanımda 5,8-6 litre tüketimi var. araç hafif olduğu için atmosferik motor da olsa basınca gidiyor, turbolu motorlar kadar olmasa da.

Eksiler:

-plastik/malzeme kalitesi orta, sınıfına göre normal sayılır

-ses yalıtımı orta/alt

-yan aynalarda ısıtma yok, kışın beni zorladı mesela

-yakıt deposu küçük, max 34 litre aldığımı biliyorum,

-katlanır ayna var ama tuşa basmak lazım her seferinde, ya da modül alıp taktırmak lazım kapı kilitlenince kapansın diye

-sağ ön yolcu güneşlikte ayna yok, aynı koltuğun arkasında cep yok mesela, basit ama gerekli şeyler bence.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

tşkler evet ses yalıtım burda sanırım en sıkıntı olan yolda yol sesı falkan cok alıyormu ıcerıye rahatsız edıyormu polo arabadan gecıcem

• desi116 kullanıcısına yanıt

Benim tavsiyem City'i bir günlüğüne kiralayın, çoğu araç kiralama firmasında var, toprak yok, asfalt yok, şehir içi vs her şeyini deneyin, öyle alın derim.

• Herkese merhaba,

Bende bir City kullanıcısıyım :) öncelikle aracımdan oldukça memnun olduğumu söylemek isterim.

Araçta canımı sıkan iki şey vardı, birincisi torpido ışığının olmaması.. bu sorunu led lamba alarak hallettim. İkinci canımı sıkan şey ise araca her bindiğimde o lanet olası ekrandaki tamama basmadan hiçbir şeyin açılmaması :)) bu soruna bir çözüm bulan var mıdır acaba? bende öğrenmiş olurum. Herkese iyi sürüşler.

• TunahanD96 T kullanıcısına yanıt
    O ekran yazısı Civicte de var, bildiğim kadarıyla diğer markalarda da var. Yazılımla kapatılabiliyordur ama ben sorun olarak görmüyorum.

Biraz araştırdım ama henüz bir çözüm bulamadım yazılım vs ile ilgili

• City'i ideal olan hangi devir aralığında kullanmalı? Genelde 2000 altında tutmaya çalışıyor. Tasarruf açısında ekonomik kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 19 Ekim 2023; 16:52:48 >
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    Aslında hızlandıkça da yakıt düşüyor gibi. Ben ortalama kullanıyorum yani bazen seri bazen sakin, şuan şehir içi ortalamam 6.5 litre. Çok sakin sürersem 5.4 ü bile gördüm. Araba karakter olarak motoru sesli bir yapıda. Eco moda alırsanız 2.2 deviri geçmiyor araba.
  • Uzun yolda 5.1 L 90-110 km hız arası, Ankara şehir içi 6.5 Litre gördüm. Kadrandaki sağ-sol yeşil ışıkları neredeyse beyaz yapmıyorum. Çok sıkışık trafikte Econ modu açıyorum. Demem o ki aracı en ideal şartlarda uzun vadede ekonomik kullanmak amacım. En doğru şekli bulmak istiyorum.

aşağıdakiler dolu paketinde de yok mu cidden. i20 den geçmeyi düşünüyorum. i20nin en boşunda var bunlar :(

-yan aynalarda ısıtma yok, kışın beni zorladı mesela

-sağ ön yolcu güneşlikte ayna yok

• WoodGuy kullanıcısına yanıt
    Malesef 2009 Civic ten geçince beni en çok zorlayan yan ayna ısıtma oldu. Diğeri çok mühim değil.
  • Aracı kısa süreli park ettiğimizde yakıt tasarrufu için kapatma düğmesine bastığımızda multimedya müzik kesiliyor kapanıyor. Komple aracı kapattığımızda radyo/müzik devamı için kesilmemesi için bi yol var mı? Sonradan bi sefer aracın açma kapama tuşuna basınca multimedyaya güc geliyor.

• 2012 Jazz Fun Cvt kullanıcısıyım aracımı istediğim fiyata verebilirsem sıfır city almayı düşünüyorum.Bursa da yaşıyorum.bayi liste fiyatı üzerinden birşeyler yapıyor mu acaba indirim vs gibi. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
  • ben de kaliteli bir park sensörü (orjinal görünümlü) arıyorum. sadece arka da olabilir. araç rengim meteor gri. tavsiyeleriniz varsa rica ediyorum.

• tugberk16 kullanıcısına yanıt

Ben araç alırken Türkiye'de liste fiyatı üzerinden veren tek bayi Gaziantep bayisiydi, Civic alanlar da aynısını söylemişti. Şuan indirim vs yaptıklarını çok sanmıyorum ama sürekli xx vade 0 faizli kredi mesajları geliyor bana.

Bu arada arabayı alalı 11 ay oldu. 2 kere uzun yol yaptım (3 bin KM) . Geri kalanı günlük iş-ev kullanımı. Toplamda 17 bin KM olmuş.

Genel değerlendirme yine yaparsam;

+yakıt olarak çok iyi, yoğun trafikte 7,5 normal trafikte 6,7 litre, uzun yolda 5,5 litre civarı ortalama yakaladım hep.

+iç hacim ve bagaj çok iyi, 530 litre bagaj çok başarılı, çok memnunum, iç hacimde de öndeki ne kadar rahat otursa bile arkada geniş diz mesafesi var. 2 çocuklu, bebek arabası kullanan biri olarak çok memnunum.

+1.5 motor atmosferik de olsa performanslı. Biraz bağırıyor ama alıştım ben.

+Anahtarsız giriş ve çalıştırma işi çok pratik, başka araç sürünce garipsiyorum. Anahtarı cepten çıkarmadığım için tipini unuttum sayılır.

+Apple car play ve Android auto olması büyük avantaj.

+Fren performansı iyi, 150 ye kadar yol tutuşu iyi ancak 100 le giderken sert rüzgarda sallama var.

+Led farların aydınlatması güzel.

B sınıf olmasının getirdiği eksiler de var tabi:

-koltuk ısıtma yok,

-kadranlar eski analog tipte (yurtdışında hayalet ekranlı),

-yan aynalarda ısıtma yok, kışın beni bitiriyor bunun eksikliğini çok yaşıyorum.

-silecekler fasılalı (kademeli) değil ve frenle uyumlu değil (eski 2009 civic'te duruken silecekler de ona göre hareket ederdi, kademeli silme vardı)

-yolcu kısımda güneşlikte ayna yok,

-el freni eski tip çekmeli ve kaba,

Artı ve eksilerine bakarsak artısı fazla, sınıfında bence en iyi birkaç arabadan biri. Ancak benim aklım halen FC5 kasa Civic'lerde. Biraz daha kullanıp makul fiyata satarsam 2020, 2021 Civic'lere geçmeyi düşünüyorum.

• FRAGILE kullanıcısına yanıt

Böyle bir şey görmüştüm, bir bakın derim.

Fuat kocabıyık. İnstagram by_fuat_youtube
    @by_fuat_ İnstagramdan takip edebilirsiniz
    https://www.youtube.com/shorts/BP4NVkBuwsM

teşekkürler hocam, izlemiştim bu videoyu. Ancak Ankara'da ikamet ediyorum.

Servis ücretsiz park sensörü takacaktı ancak hem siyah oluşu hem de orjinal görünümlü olmadığı için, onu alıp babamın aracına taktım.

Aliexpresste neredeyse bütün hondaların orjinal ekranına bile bilgi veren park sensörü var ancak city için böyle bir seçenek bulamadım.

bu arada da yorumlarınız yerinde ve doğru. ben de alalı 1.5 ay oldu ve 3 bin km yi geçtim. 1 kere uzun yol yaptım.

bugüne kadar octavia 30bin km ve polo kullandım yaklasık 130 bin km, hepsi de dolu versiyonlarıydı.

sürüş konusunda bir şikayetim yok ama sizinkilere ek olarak

*sanki sonradan ekran takılmış gibi, aracın hiçbir özelliğine ekranlar aracılığıyla ulaşamıyorsun.

*15km sonra kendini kilitlememesi, araçtan uzaklaşınca otomatik kilitlenmemesi.

ben hadi bunları aliexpressten yada en azından kodlama ile çözerim sanıyordum ancak hiçbir şekilde etki edemiyorsun. ya ayna kapama var anahtarsız giriş var, araç hareket ederken illa kilitlenmesi için düğmeye mi basmam gerekiyor?

böyle bir arabaya bu özellikler verilmeliydi ve bence + bir masraf gerektirecek bir durumu da yoktu. Honda'ya bu konuda gerçekten anlam veremedim.

zamanla bunlara da alışırsam iyi olur.

• FRAGILE kullanıcısına yanıt

Evet ekran sadece görüntü işlevi yapıyor, herhangi bir ayar yapmak mümkün değil.

Yan aynalar için kapı içine takılan bir modül var, burada pahalı fiyat veriyorlar ama aliexpress te yarı fiyata satılıyor. Onu taktırınca kumandadan kapata basarsan yan aynalar katlanıyor, pencereler kapanıyor.

Şu malzemeden de alıp taktırmak istiyorum, biraz fiyatı arttı ama güzel bir aksesuar.

aliexpress.com
    575.56TRY 31% OFF|Honda şehir için 1 çift otomatik aydınlatma 2020 2021 2022 reflektör LED arka sis lambası tampon işık fren işık dönüş sinyal ışığı| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.us/item/3256803135898234.html?gatewayAdapt=tur2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US
  • 2023 yılı için B sınıfı "sedan" araçlarda Honda City birinci olmuş.

1. Honda City: 9015 Adet
    2. Renault Taliant 6019 Adet
    3. Citröen C-Elysee 4524 Adet

Kaynak: https://twitter.com/erolsahin_ebs/status/1743165626170953762

• ertanx kullanıcısına yanıt

oysaki honda city alan firmalar yok denecek kadar da az. diğerleri firma aracı olarak da cokca satın alınıyor. bence city çok başarılı olmuş bu sene.

ancak büyük pastayı egea almış gibi gözüküyor.80 bin adetten fazla satmışlar. egeayı durduramamış. bence satış sonrası endişeler bunda cok büyük etken.

ayrıca hindistanda makyajlısı cıktı hala bize gelmedi.onda honda sensing teknolojisi de var. hybriti de gelebilir bu sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 6 Ocak 2024; 8:43:59 >
  • 
Sayfa: önceki 586587588589590
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.