Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.814
Cevap
51
Favori
1.088.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni honda city bu hafta satışa başlayacakmış.Boyu civic'ten biraz
    daha kısa,önü civic'e benziyor.Araçta jazz'ın 1,4 motoru olacak.
    Şehir içi 7,1 şehir dışı 4,9 gibi bir rakam tüketecekmiş.kilo 1050 cıvarı.
    Standart donanımda sürücü ve yolcu hava yastığı,abs-ebd,klima,ön
    ve arkada disk frenler,cd çalar gibi özellikler var ve fiyat 23000 ytl olacak.
    Bu fiyata böyle bir araba çok iyi gibi.Hem sedan hem ekonomik,hem honda.Siz bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanamersin -- 1 Ocak 2009; 20:12:12 >

• Merhaba arkadaşlar,
    uzun zaman sonra tekrar foruma bir şeyler bakmak için girdim, girmişken daha önce de paylaşım yaptığım bu başlık gözüme çarptı.
    2009 es yeni kasa otomatik city var bende. Yaklaşık 8 yıldır da bende.. o yüzden kendi deneyimlerimi buraya ekleyeyim ki belki ileride birileri ihtiyaç duyar diye düşündüm.
    Nazar deymesin bugüne kadar hiç arıza yapmadı, hiç yolda falan kalmadım. son 2-3 yıla kadar hep serviste yapıyordum bakımları ancak son yıllarda kendim yaptırıyorum.
    serviste araca 10-40 yağ koyuyorlar, ben dışarıda 5-30 mobil full sentetik kullanıyorum çok memnunum.
    arabanın şanzıman yağı gerçekten önemli. 3 yıl veya 40binde bir bunu serviste değiştiriyorum, dışarıda uygun yağ var deseler de incelediğim kadarıyla uygun değil. onu ya servisten alın ya direk serviste değiştirin.
    Fren hidroliği de benim için serviste değişmesi iyi olanlar arasında o yüzden onu da aynı şekilde 3 yılda bir orada değiştiriyorum.
    Yukarıdaki yazılarda bir çok arkadaş arabadaki tırrkkkk benzeri bir sesten muzdarip olmuş. Ben de olmuştum.. Subap ayarı yapılınca geçti ve lpgliler için her 20binde bir, benzinliler için de her 40 binde bir subap ayarı gerektiğini öğrenmiş oldum. Ama bence lpg için de 20bine gerek yok, ben 30-40bin de bir subap ayarı yaptırıyorum artık o sesi hiç duymuyorum. Arabanın performansına da olumlu etkisi oluyor.
    bir de bir dönem arabanın altından bir metalin metale carpıp sarsılması gibi bir ses geldi, sesi dinleyince egzozdan gibi geliyordu bana, bir gün karşılaşırsanız arabanın altında ön ortada manifoltun egzoz borusuna bağlandığı noktada ısı transferini engellemek için olduğunu düşündüğüm parlak metal bir parça var, o zamanla biraz gevşemiş ve onun orada titremesinden kaynaklı ses geliyormuş, onu biraz sıktılar ve sorun çözüldü.
    aracımda teleflex marka kaliteli bir lpg sistemi var, artık Türkiye'ye gelmiyor diye biliyorum, o nedenle ben brc'yi öneririr çünkü diğer arabamız da civic onda ve değir civicli arkadaşlarımda brc var, ne benim city de ne de civicte bugüne kadar hiç bir arıza lambası yanma durumu vs. olmadı.
    Subap ayarından sonra lpg ayarına gitmeyi de unutmayın.
    Kısmetse bu ay çok sevdiğim citymi satıp yeni model bir araç alacağım. o nedenle satmadan 8 yıllık edindiğim deneyimi paylaşmak istedim. herkese citysi ile keyifli kazasız sürüşler diliyorum.
    merhaba arkadaşlar

şu an türkiye de neredeyse hiç bir yerde bulamayacağımız bir uygulamayı sizlere de göstermek istedim. geçenlerde 2 kişiye taktırdık. 10.2 inç büyüklükte android multimedya sistem. herkes 7" ekran taktırıyordu ancak ulaşmak bizim araçlarda sorun oluyor. biraz araştırdık bunu ankara da emr garage da bulduk. montaj öncesi ve sonrasını da deneyimlediğim kadarıyla sizinle paylaşayım. ulaşmak isteyen olursa da bana mesaj ile ulaşırsa emrgarage ile görüşerek fiyatı düşürüyoruz. forumdan geldik vs. deyince yardımcı oluyorlar. bu uygulama biliyorsunuz city ve jazz aynı şekilde oluyor.
     ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam ====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam
  • aracın arkasının dizaynını begendim ama bence dizel motor koymalılar. honda bir an evvel 1.6 bir dizel opsiyonu yaratmalı yoksa rekabet edemez cok fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanak

aracın arkasının dizaynını begendim ama bence dizel motor koymalılar. honda bir an evvel 1.6 bir dizel opsiyonu yaratmalı yoksa rekabet edemez cok fazla
    resım ekleseydın de gorseydık
  • quote:

Orijinalden alıntı: eleny

resım ekleseydın de gorseydık

Alıntıları Göster
    görmek isteyenler honda.com.tr de geniş bilgi bulabilir.
  • bence fiyat daha yüksek olur.bu araba jazz'ın sedanı gibi bişey jazz'ı bu paraya vermiyolar ki bunu versinler.bence en az 25 olur.23 olursa ve donanımıda böyle olursa satış rekoru kırar bu araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: er9en

bence fiyat daha yüksek olur.bu araba jazz'ın sedanı gibi bişey jazz'ı bu paraya vermiyolar ki bunu versinler.bence en az 25 olur.23 olursa ve donanımıda böyle olursa satış rekoru kırar bu araba.
    er9en arakdaşım,honda.com.tr 'de fiyaytlara bakabilirsin.resmi
    fiyatlar açıklandı.isteyen honda bayilerine de sorabilir.Geçen cumartesi
    honda jazz'a bakmaya gitmiştim,honda city gördüm,hoşuma gitti,fiyat
    ve donanımını da öğrenince şaşırdım.Araç civic'ten belki on santim kısa,
    çok geniş 500 lt bagaj hacmi var,en az yakan sedan araç olacak yanılmıyorsam,honda jazz düşünüyordum ama bunu görünce açıkcası
    kafam biraz karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanamersin

er9en arakdaşım,honda.com.tr 'de fiyaytlara bakabilirsin.resmi
    fiyatlar açıklandı.isteyen honda bayilerine de sorabilir.Geçen cumartesi
    honda jazz'a bakmaya gitmiştim,honda city gördüm,hoşuma gitti,fiyat
    ve donanımını da öğrenince şaşırdım.Araç civic'ten belki on santim kısa,
    çok geniş 500 lt bagaj hacmi var,en az yakan sedan araç olacak yanılmıyorsam,honda jazz düşünüyordum ama bunu görünce açıkcası
    kafam biraz karıştı.

Alıntıları Göster
    http://www.maksimum.com/otomobil/haber/32/47119.php

http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=82418
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanak

http://www.maksimum.com/otomobil/haber/32/47119.php

http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=82418

Alıntıları Göster
    Baz donanımda CD Player, ABS,Çift hava yastığı var. Fiyat 23.500.Bir üst donanımda gövde rengi aynalar ve kapı kolları falan var. Adamlar patlama anında sürücüyü maksimum irtifaya ulaştırmak için benzin deposunu sürücü koltuğunun altına yerleştirmişler.
    Bu sayede bagaj hacmi tam 500 lt'ye ulaşmış.
    Ama bu devirde 1.4 benzinli motordan 83 hp güç üretilmesi biraz az gibi geldi bana. Renault 100 hp,Skoda 101 hp üretiyor aynı hacinmden. Sadece yakıt tüketimi düşünülmüş herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Baz donanımda CD Player, ABS,Çift hava yastığı var. Fiyat 23.500.Bir üst donanımda gövde rengi aynalar ve kapı kolları falan var. Adamlar patlama anında sürücüyü maksimum irtifaya ulaştırmak için benzin deposunu sürücü koltuğunun altına yerleştirmişler.
    Bu sayede bagaj hacmi tam 500 lt'ye ulaşmış.
    Ama bu devirde 1.4 benzinli motordan 83 hp güç üretilmesi biraz az gibi geldi bana. Renault 100 hp,Skoda 101 hp üretiyor aynı hacinmden. Sadece yakıt tüketimi düşünülmüş herhalde.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu arabayı bende beğendim, fiyatı da çok iyi. 23500 den başlıyor. bir üst donanımlısı (bu en normali bence) 25000 ytl. bende fikiirlerinizi bekliyorum. gidip bayide falan inceleyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iverson03

arkadaşlar bu arabayı bende beğendim, fiyatı da çok iyi. 23500 den başlıyor. bir üst donanımlısı (bu en normali bence) 25000 ytl. bende fikiirlerinizi bekliyorum. gidip bayide falan inceleyen var mı?

Alıntıları Göster
    83 beygir biraz az gibi geliyor ama çok ekonomik,birde
    araba renault ve skoda kadar ağır değil onu da düşünmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanamersin

83 beygir biraz az gibi geliyor ama çok ekonomik,birde
    araba renault ve skoda kadar ağır değil onu da düşünmek lazım.

Alıntıları Göster
    motoru çok hoşuma gitti, 23500 lükte neredeyse yok yok (uzaktan kumanda ve 2 hoparlör dışında )
    dizelden vazgeçmemi sağlayabilir
  • Mrb. sanırım sizde 20-25 civarı oto almaya niyetlisiniz.Günlerdir polo-fiesta diye düşünürken birde city geldi.Aslında o donanım, o fiyata yok. Varda dandik markalarda var Honda'da değil. yalnız içi eski jazz değil mi? Neden yenisi gibi yapmamışlar ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Mrb. sanırım sizde 20-25 civarı oto almaya niyetlisiniz.Günlerdir polo-fiesta diye düşünürken birde city geldi.Aslında o donanım, o fiyata yok. Varda dandik markalarda var Honda'da değil. yalnız içi eski jazz değil mi? Neden yenisi gibi yapmamışlar ki ?
    Vallaha gerçekten fiyat ve donanımda en uygun araba. Ah birde param olsa... Keşkeee...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Vallaha gerçekten fiyat ve donanımda en uygun araba. Ah birde param olsa... Keşkeee...

Alıntıları Göster
    araba türk tüketicisina özel biçilmiş gibi neredeyse. satış patlaması yapmazsa türk tüketicisi artık iyiyi doğruyu seçemiyor derim. (dizel konusu başka)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nlty2000

araba türk tüketicisina özel biçilmiş gibi neredeyse. satış patlaması yapmazsa türk tüketicisi artık iyiyi doğruyu seçemiyor derim. (dizel konusu başka)

Alıntıları Göster
    yaa harbiden bu fiyatlar doğrumu
    honda için çok iyi valla
    albea malbea filan alacağına city bin kat daha iyi valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigmaolomuc

yaa harbiden bu fiyatlar doğrumu
    honda için çok iyi valla
    albea malbea filan alacağına city bin kat daha iyi valla

Alıntıları Göster
    abs ebd eps klima cd çalar yükseklik ayarlı sürücü koltuğu... adam 23500lük standard donanımı bir doldurmuş ki say say bitmiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

abs ebd eps klima cd çalar yükseklik ayarlı sürücü koltuğu... adam 23500lük standard donanımı bir doldurmuş ki say say bitmiyo

Alıntıları Göster
    ben aracı çok beğendim ama bir kusuru var ki herhalde iç mekanı geniş tutmak için yapmışlar bunu: Arka çamurluklar çok dışarıda bu sebeple tekerlekler çok içeride kaldığından araç biraz dengesiz duruyor. Yani yol tutuşta sorun olacağını zannetmiyorum ama orası hoş durmuyor bence

Bu arada iç mekanı harika duruyor. Sanki D segmenti bir otomobil gibi döşemişler içini

Honda çok yakan motor yapmaz ama dizel de şart yani

Albea mı?
    Symbol mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

ben aracı çok beğendim ama bir kusuru var ki herhalde iç mekanı geniş tutmak için yapmışlar bunu: Arka çamurluklar çok dışarıda bu sebeple tekerlekler çok içeride kaldığından araç biraz dengesiz duruyor. Yani yol tutuşta sorun olacağını zannetmiyorum ama orası hoş durmuyor bence

Bu arada iç mekanı harika duruyor. Sanki D segmenti bir otomobil gibi döşemişler içini

Honda çok yakan motor yapmaz ama dizel de şart yani

Albea mı?
    Symbol mu?

Alıntıları Göster
    valla bizde dizel C3 düşünüyorduk ama bunu görünce tüm planlar ve düşünceler alt üst oldu. bu devirde dizel olmazsa olmaz diyorken insana dizel olmazsada olur dedirtcek bir araca benziyor. tabiki gitmek görmek yerinde incelemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasago

valla bizde dizel C3 düşünüyorduk ama bunu görünce tüm planlar ve düşünceler alt üst oldu. bu devirde dizel olmazsa olmaz diyorken insana dizel olmazsada olur dedirtcek bir araca benziyor. tabiki gitmek görmek yerinde incelemek lazım.

Alıntıları Göster
    Vallaha bende dizel düşünüyordum bu arabayı görene kadar. Çok hoş araba ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orcun87

Vallaha bende dizel düşünüyordum bu arabayı görene kadar. Çok hoş araba ya.

Alıntıları Göster
    honda aracın b ile c segmenti arasında olduğunu söylemiş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.