Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.838
Cevap
52
Favori
1.090.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

forumdaki yorumlarınızı okudum ve gidip aracı gördüm çok beğendim ve hemen aldım (26.10.2006). Kısmetse pazartesi günü teslim almaya gideceğim. 2007 Honda city sport 25250 ytl ye anlaştım. Bej vardı onu aldım diğerlerinde maalesef 15-20 günlük sıra var.

Bazı sorularım olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

*Alarm konusunda tavsiyeleriniz nelerdir?
    *jant konusunda ne önerirsiniz bende görüntüsünü pek beğenmedim 15 uygun mu? yada 16-17 jant çok zorlar mı sizce?
    *Kasko konusunda bana 1300 ytl fiyat verdi bayii. Sizce kime yaptırmalı fiyatlar ne seviyelerde olmalı?

Teşekkürler..
  • Merhabalar Herkese, Arkadaşlar bende biraz önce honda'ya ortak sorunlarımızı içeren bir mail

attım ama bir arkadaşımızın dediği gibi bu mailler artarsa vede plakalarmızın listelendiği toplu bir

bir mail olursa konuya daha çok dikkat çekileceği kanısındayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aliilker

Arkadaşlar merhaba..

forumdaki yorumlarınızı okudum ve gidip aracı gördüm çok beğendim ve hemen aldım (26.10.2006). Kısmetse pazartesi günü teslim almaya gideceğim. 2007 Honda city sport 25250 ytl ye anlaştım. Bej vardı onu aldım diğerlerinde maalesef 15-20 günlük sıra var.

Bazı sorularım olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

*jant konusunda ne önerirsiniz bende görüntüsünü pek beğenmedim 15 uygun mu? yada 16-17 jant çok zorlar mı sizce?
    *Kasko konusunda bana 1300 ytl fiyat verdi bayii. Sizce kime yaptırmalı fiyatlar ne seviyelerde olmalı?

Teşekkürler..

Hayırlı olsun arkadaşım. Alarm konusunda yardım edemicem çünkü bende taktırmadım.
    Jant konusunda 16 17 bizim aracı biraz zorlar 15" iyi bir jant alabilirsin, ama 16" alanlarda var tamamen sana kalmış, biraz yakıttan feragat etmen gerekir.
    Kasko fiyatı yüksek geldi bana, ben 28 bin ytl lik araç için 12500 ytl fiyat almıştım sana neden 13 bin verdiler anlamadım. Birkaç firmadan daha fiyat al
    ben isviçre sigortadan almıştım.

Tekrar hayırlı olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: Air

Merhabalar Herkese, Arkadaşlar bende biraz önce honda'ya ortak sorunlarımızı içeren bir mail

attım ama bir arkadaşımızın dediği gibi bu mailler artarsa vede plakalarmızın listelendiği toplu bir

bir mail olursa konuya daha çok dikkat çekileceği kanısındayım.

Evet arkadaşım fakat bu ortak plakalarla mesaj atma işini bu forum içinde nasl yaparız bilmiyorum. Sanırım bir moderator arkadaşın uğraşması gerekecek.
    Biz ne kadar yüklenirsek onlarda o kadar cevap vermek ve ilgilenmek zorunda kalacakalar. 1/2 tane şikayet gidince servise yönlendiriyorlar.
    Ama aynı şikayetten çok giderse o zaman el atmaları gereken bir sorun olduğunu farkederler sanrım. Gerçi el atmaları gereken bir sorun olduğunu bilmediklerini sanmıyorum
    sadece ya yutarlarsa meselesi bu sanırım. Yutmayalım.

• KASKO YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞIM BEN KEŞAN AKBANK ŞUBEDEN FUL KASKOYU ŞUBAT AYINDA ELİTE MODEL ARBAYA(26.900YTL KASKO DEGERİ) 730 YTL YE YAPTIRMIŞTIM .MUHAKKAAK PAZARLIK ET OLUYOR.
  • KASKO AKBANK 730 YTL YAPTIRMIŞTIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: aliilker

Arkadaşlar merhaba..

Teşekkürler..

Alarmı alırken taktırmıştım 200ytl'ye. Kaskoyu ise 1050ytl Garantiye yaptırdım. Kasko değeri 28000ytl idi. Jantları değiştirmeden önce servisle konuşmanız lazım diye hatırlatayım.

Arada bir honda forumlarına girip saçma sapan şeyler yazan elemanı kimsenin umursamadığını görmek güzel :)
  • Boş verin...Kâle almayın...

• quote:

Orjinalden alıntı: xmasterx

Bugün gittim çiftkurtlar a, bütün problemleri bir bir anlattım ve artık bu konuya çok kızdığımı ilettim. Onlar da çok ilgili davrandılar bu sefer durum gerçekten biraz daha faklı oldu ve çarşambaya randevu aldım. Bu arada Honda Türkiye ye attığım mesaj sonucunda da Çiftkurtlar aradı beni ve bizi şikayet etmişsiniz dedi, bende yanlış anladıklarını ben Çiftkurtları değil bu problemlerden dolayı Hondayı yine kendilerine şikayet ettiğimi söyledim. Yani Honda Türkiye beni aramak yerine servisi arayıp fırçalamayı tercih etmiş.

Bu arada son sorunumdan bahsedeyim sizin başınıza geldimi bilmiyorum, havalandırma/klima sıfır konumundayken bile 80 km nin üstünde hava kanallarından hava sızıyor. Bir anda bu hava nerden geliyor kapatayım derken zaten kapalı olduğunu farkettim. Yalnız bu sorun tıkırtıları çözelim diye servis ön torpidoyu sökmeden önce yoktu.

MERHABA ARKADAŞLAR.ŞU AN BİRÇOK ARKADAŞ PROBLEMLERDEN BAHSEDİYOR.ŞİKAYET VAR SİTESİNE GİRİN VE ORADAKİ DİĞER ARAÇLARLA İLGİLİ OLAN ŞİKAYETLERİ OKUYUN.CITY'DE MEYDANA GELEN PROBLEMLER BENCE ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL...
    ARKADAŞIM SENİN BAHSETDİĞİN HERTARAF KAPALI İKEN İÇERİYE HAVA GİRMESİ OLAYI MEYDANA GELDİĞİNDE HAVA YÖNLENDİRME KUMANDASININ POZİSYONU DIŞARIDAN HAVA ALMA KONUMUNDA İSE OZAMAN İÇERİ HAVA GİRER...HAVALANDIRMA/KLİMA KAPALI OLSA BİLE BU POZİSYONDA YAKLAŞIK 70 KM'DEN SONRA İÇERİ HAVA GİRER.KIŞIN KALORİFERİ SICAĞA ALIN AYNI POZİSYONDA DIŞ HAVA ALIMI AÇIK İSE İÇERİ YAVAŞ YAVAŞ SICAK HAVA GİRER.BU DURUMDA NORMALDİR.LÜTFEN SONUCU YAZIN.

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER

[size=6]07 AHE 81

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antıspın51 -- 29 Ekim 2006; 0:34:13 >

• bu şekilde konuşmaya devam edersen şikayet edileceksin

quote:

Orjinalden alıntı: Supercar

Gülmeye devam et ağlayacagın günler yakındır hiç merak etme

• fan kapalıyken içeri hava alması gayet doğal daha önceki aracım mazda 323 te aynı şey oluyordu.hava sirkülasyonu ve mekanda karbondioksit birikimine karşı bir önlem. aracıma 185/ 60 /15 kış lastigi taktırdım.55ten 60 geçince hiç bir sıkıntı yaşamadım.gayet iyi yol tutuşu var.hem lastik sesi dahada azaldı.malum önümüz kış burada trakyada hava şartları zor geçiyor.bakalım kış lastikleri ne kadar işe yarayacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: as1000

fan kapalıyken içeri hava alması gayet doğal daha önceki aracım mazda 323 te aynı şey oluyordu.hava sirkülasyonu ve mekanda karbondioksit birikimine karşı bir önlem. aracıma 185/ 60 /15 kış lastigi taktırdım.55ten 60 geçince hiç bir sıkıntı yaşamadım.gayet iyi yol tutuşu var.hem lastik sesi dahada azaldı.malum önümüz kış burada trakyada hava şartları zor geçiyor.bakalım kış lastikleri ne kadar işe yarayacak.

jantlar+lastikler toplam kaça maloldu acaba? Benim de aklımda var böyle bir değişiklik. Son bir soru: serviste mi yaptırdınız değişikiği?
  • benim elite modelde jantlar zaten 15 inç .sadece lastikleri degiştidım.continental ts800 taktım tanesi 135ytl kredi kartına 10 taksit
  • Arkadaşlar dün bir tv. programında(CNN Türk Deneme Sürüşü) izledim lastiklere nitrojen basıyorlarmış 5 ytl ye. Lasiği koruyor, yakıtı azaltıyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahlan

Arkadaşlar dün bir tv. programında(CNN Türk Deneme Sürüşü) izledim lastiklere nitrojen basıyorlarmış 5 ytl ye. Lasiği koruyor, yakıtı azaltıyormuş.

eee nerde takılıomuş bu...hepimiz taktıralım o zaman???......
  • http://www.mustafasaatci.com/lastik/nitrojen_dolum.php

Yukarıdaki linkte nitrojen gazının tekerleklere uygulanması konusu var.Bende ilk defa duydum.Bi denemek lazm.Araba uçmasında

http://wekgna.com/mycity/?cat=3 kopyalayamadığım ama güzel city lerin old. bir site...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniavolkan -- 29 Ekim 2006; 18:06:35 >

• Konu Nitrojene gelmişken bende nitrojen maceramı anlatayım.

Malumunuz City de yol tutuşu problemi var. Yaza doğru çok rüzgarlı birkaç hafta geçirdim. Bugünlerde 2 defa kesinkez lastik havalarını kontrol etttim ve kapı içindeki değerlerin aynı olduğu kontrollerimde de çıktı. Yani bir sorun yoktu. Bulunduğum ilde Nitrojen basılan bir lastikçinin çok sık reklamlarını duyuyordum ve etrafımda birçok arabada yeşil sibop kapağı görmeye başladım (Nitrojen basınca yeşil sibop kapağı takıyorlar). Bende yeşillik olsun diye gittim Nitrojen bastırdım lastiklere. Arabayı kaldırıp sipopları söküyorlar ve yeni sibop takıp Nitrojen basıyorlar. Nitrojen basarkende özellikle lastik basınçlarını 2-3 defa tekrar ettim.

1 ay öyle kullandım kesinlikle fark yoktu ve devamı var olayın tabi. Bu arada Honda sitesine yazı yazdım araba yolda rüzgardan çok etkileniyor ve Lastiklere Nitrojen bastırdım Honda açısından ne değişir diye. Bisüre sonra bana telefonla döndüler 6 ay bakımda yol tutuşunu mutlaka söyleyip kontrol ettirin dedi arayan kişi ve Nitrojenin araba açısından hiçbir faydası yok dedi hatta lastik kaçırırsa Nitrojeni heryerde bulamazsınız dedi eleman, olsun dedim bende vardır bir faydası.

1-2 hafta sonra servise başka bir ile doğru yola çıktım. Yolda rüzgar olmadığı halde araba 120 nin üzerine çıktıkça dalıyordu bi sağa bi sola. Hatta bi ara 140 çıktım ve araba sanki buz üstünde gibi dengesiz gidiyordu. Servise girdim yetkiliye dedim yolda düz gitmiyor bu araba dedim. Hemen usta atla dedi arabaya bakalım çıktık yola kısa mesafede bile gaza basınca kayıyor bitarafa frene basınca kayıyor bitarafa tamam dedi usta sorun var bakalım dedi. Girdik gene servise usta dedi önce bi lastik havalarına bakalım garanti olsun. Taktı saati sağ ön lastik inik ben mort oldum tabi benki okadar uğraşmışım lastiklerle hiçbişey diyemedim. Doğru dedim öyleyse yapar tabi (arabanın yol tutuşu problemi bi lastik havası yüzünden gümbürteye gitti tabi ) Ee napcaz dedim Usta ben hava basmayım üstüne sen bi Nitrojen basan bi yere git dedi. Tarif etti bende sora sora buldum arayarak lastikçiyi Servisteki Ustanın dediği gibi önler 32 arkalar 30 bastırdım kapı içindeki değer değil yani. Sonra bastım gaza çıktım geri dönüş yoluna. Başladım gaza basmaya. Bastıkça şok geçiriyorum araba kitap gibi 160 kadar bastım ve kesin eminim arabadaki dalma olayı bitmiş. Yol aynı yol, zaman 3 saat sonrası hava aynı.

Ben olayı anlamadım ne düzeldi arabada. Yol tutuşunda Cityde bir sorun var kesin ama ben şu an memnunum arabamdan. Şehirler arası yola bidaha çıkmadım ama çoğu zaman 140-150 yapıyorum kısa mesafelerde sorun yok.

Nitrojen gazının arabaya fayda sağlamaya başladığı an havanın çok sıcak veya çok soğuk olduğu zamanlardır. Sıcaklık eksiye düşünce veya yazın 40-45 C ta çıktığında doğal olarak lastik içindeki hava basıncı değişir. Nitrojen gazı bu anormal sıcaklardan etkilenmediği için lastiğin şeklini korur. Normal şartlarda lastik havası normal olan bi araç ile Nitrojen gazlı arabanın arasında ne yol tutuşunda nede benzin tüketiminde hiçbirşey değişmez. Reklamlara kanmayın. Nitrojen gazının bi fayadasıda belki jantın lastiği içinde kalan kısmın paslanmaktan koruması olabilir ama bunun kimseyi etkileyeceğini sanmam.

1-2 hafta içinde kış lastiği alacam. Tekrar Nitrojen bastırmak konusunda kararsızım.

City kataloğundan da bir dip notu aktarmak istiyorum lastik hava basınçları lastikler soğukken ölçülmelidir yani aracın enaz 3 saat park halinde olması veya en fazla 1.6 km yol yapmış olması gerekiyor. Sıcakken ölçülen basınçın fazla çıkması normaldir bu durumda lastik basınçlarını düşürmeyin diyor.

• Arkadaşlar kayınbiraderim 2005 model toyota corolla sol 21000 km tam orjinal servis bakımlı 17 plakalı aracını satıp yerine 2000 model gibi bir bmw 3.16 düşünüyor.Bilgi ve ilginize
  • Diyorum ki;

Sorunlu arabalar ve sorunları olan kullanıcılarda olabilir, olmayanlarda var tabiki.
    ama sorunlar icin ozellikle kesin tespit gerekiyor ve bu sorunun kesinlikle kroniklesmis olması gerekiyor. mesela boya kalkması gibi eger yapıldıgı halde tekrar baska bir yerinden atıyorsa, yakıt konusuunda mudahale yapılmıs ama halen cok yakıyorsa yol tutus konusunda bir seyler yapılmıs ama halen sallanmalar ve savrulmalar var ise bunları bir kere tesbit etmemiz gerekiyor, sonra adamlar demezmi "bize geldinizde biz mi cozmedik" diye. sonra servisler gercekten ilgileniyorsa servis sikayetinden cok Honda City sikayetini yapmalıyız. Bu gune kadar Honda bir cok kalıpta/yapıda araba uretti bunların bildigimiz kadarıyla hepsi tutuldu hepsi gayet guzel satıs rakamları aldı. Bu city neden sorunlu bir kere guzel Türkiyemizde uretildi diye sorunlu demek yanlıs adam bu arabaya Honda markasını bastı ise Honda Hondadır. Ha gerceketen boyle bir ayrım yapılıyorsa buna inanıyor-sak/sanız Türkiye adına Cumhuriyet meydanında bu arabayı yakarım, o ayrı. Honda urettigi aracına sonuna kadar dibine kadar sahip cıkmalı. Buna sahip cıkarken bizlerin yani dostane yaklasımlı kullanıcılar tarafından bakarak " hadi canım sende " demeden "gercekten oylemi " yaklasımı daha iyi sonuclar icin onemli olacaktır. ben burada yazılanları gostererek buranın linkine verdim verdigimide yine onceki sayfanın sonlarına dogru yazdım. Ama Honda bana, daha onemlisi bizlere donmedi. belkide daha zaman vardır.
    Burada yazılarımızı yazarken plakalarınızıda yazın bunda cekinecek bir sey yok. eger Honda bu forma girip bakıyorsa plakalardan bizlere ulasa bilecektir. (vardır degilmi oyle sistemleri?) bundada bir sakınca yoktur, ki bu bizim samimiyetinizi havanda su dovmedigimizi gosterecek bir kanıttır. oradahi bey telefonu acıp " bir internet sitesi vasıtasıyla sizlere ulastım...." der ise burada yazılanlar bosa gitmiyor demektir. Yoksa bizler burada yazısarak bir sekilde dostluk kurmus tanısmıs bir paydada birlesmisiz demek degilmidir zaten. ama buradan baska yerlere sıcramalıyız. begendigimiz seyleri dostumuza sorunlarımızı Hondaya yazmalıyız. her sikayet yada begeni tesekkur yazınızda bu formu link vererek ornekleyiniz, belki bir gun merak ederde girip bakarlar (uye olmadan da form gezilebiliyor, sadece yazı yazmak icin uye olunmalı). Arkadaslar kendinize ve arabalrınıza iyi bakın.

Lutfen sizlerde fikirlerinizi soyleyin. nasıl yapabilirizde topluca plakalarla beraber tekbir mesajda ulasırız.

• Bu nitrojen konusunu ben de araştırmıştım.Bildiğim kadarıyla ´yakıttan %2-3 gibi tasarruf

sağlıyormuş ama bunun fazla önemi yok.Lastiklerde hava olduğundan `bu durumda jantlarda korozyon yaratacağından nitrojen bu durumu ortadan kaldırıyor. Lastiklerin ömrünü arttırıyor.Ayrıca özellikle yazın tekerleklerin ısınmasını ortadan kaldırıyor ve son olarakta bence en önemlisi budur; nitrojen havadan daha ağır olduğu için lastik patlaması durumunda lastikten nitrojenin dışarı çıkması daha yavaş olacağından ;hayati açıdan önemi büyüktür.
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.