Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.810
Cevap
51
Favori
1.088.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: city35

Diyorum ki;

Sorunlu arabalar ve sorunları olan kullanıcılarda olabilir, olmayanlarda var tabiki.
    ama sorunlar icin ozellikle kesin tespit gerekiyor ve bu sorunun kesinlikle kroniklesmis olması gerekiyor. mesela boya kalkması gibi eger yapıldıgı halde tekrar baska bir yerinden atıyorsa, yakıt konusuunda mudahale yapılmıs ama halen cok yakıyorsa yol tutus konusunda bir seyler yapılmıs ama halen sallanmalar ve savrulmalar var ise bunları bir kere tesbit etmemiz gerekiyor, sonra adamlar demezmi "bize geldinizde biz mi cozmedik" diye. sonra servisler gercekten ilgileniyorsa servis sikayetinden cok Honda City sikayetini yapmalıyız. Bu gune kadar Honda bir cok kalıpta/yapıda araba uretti bunların bildigimiz kadarıyla hepsi tutuldu hepsi gayet guzel satıs rakamları aldı. Bu city neden sorunlu bir kere guzel Türkiyemizde uretildi diye sorunlu demek yanlıs adam bu arabaya Honda markasını bastı ise Honda Hondadır. Ha gerceketen boyle bir ayrım yapılıyorsa buna inanıyor-sak/sanız Türkiye adına Cumhuriyet meydanında bu arabayı yakarım, o ayrı. Honda urettigi aracına sonuna kadar dibine kadar sahip cıkmalı. Buna sahip cıkarken bizlerin yani dostane yaklasımlı kullanıcılar tarafından bakarak " hadi canım sende " demeden "gercekten oylemi " yaklasımı daha iyi sonuclar icin onemli olacaktır. ben burada yazılanları gostererek buranın linkine verdim verdigimide yine onceki sayfanın sonlarına dogru yazdım. Ama Honda bana, daha onemlisi bizlere donmedi. belkide daha zaman vardır.
    Burada yazılarımızı yazarken plakalarınızıda yazın bunda cekinecek bir sey yok. eger Honda bu forma girip bakıyorsa plakalardan bizlere ulasa bilecektir. (vardır degilmi oyle sistemleri?) bundada bir sakınca yoktur, ki bu bizim samimiyetinizi havanda su dovmedigimizi gosterecek bir kanıttır. oradahi bey telefonu acıp " bir internet sitesi vasıtasıyla sizlere ulastım...." der ise burada yazılanlar bosa gitmiyor demektir. Yoksa bizler burada yazısarak bir sekilde dostluk kurmus tanısmıs bir paydada birlesmisiz demek degilmidir zaten. ama buradan baska yerlere sıcramalıyız. begendigimiz seyleri dostumuza sorunlarımızı Hondaya yazmalıyız. her sikayet yada begeni tesekkur yazınızda bu formu link vererek ornekleyiniz, belki bir gun merak ederde girip bakarlar (uye olmadan da form gezilebiliyor, sadece yazı yazmak icin uye olunmalı). Arkadaslar kendinize ve arabalrınıza iyi bakın.

Lutfen sizlerde fikirlerinizi soyleyin. nasıl yapabilirizde topluca plakalarla beraber tekbir mesajda ulasırız.

Sana kesinlikle katılıyorum sonuçta biz otomobilimizi sevmiyor değliz, parasını verip almışız kullanıyoruz fakat neden bu kadar para verdikten sonra bu sorunları yaşayalım? buradaki herkesin ortak amacı sorunları çözümleri paylaşmak, konu hakkında hiç bilgisi olmayanı bilgi sahibi yapmak ve dediğin gibi sorunları Honda ya iletmek. Bu konuda şimdiye kadar bir problem olduğunu sanmıyorumda açıkçası. Servisler de gayet ilgili ama soruna çözüm getirmek konusunda biraz zayıflar. Belki bu araçla ilgili en çok problemi bir arada yaşayan benim boya kalkmasından yakıt probblemine, düz çizgide gidememekten içerideki tıkırtılara hepsini malesef yaşıyorum. Bunları herkes aynı şekilde yaşayacak diye birşey sözkonusu değil tabiki. Yaşadığım problemleri gerek Honda ya gerekse yetkili servise birkaç kere ilettim. İnşallah çarşamba günü gideceğim randevuda bütün problemlerim hallolur. Şirkette 2 tane city var ve sonuçta ben onlardan yola çıkarak otomobilimi aldım. Ve onların yaşamadığı birçok sorunu yaşıyorum malesef. Birazda şans meselesi sanırım .

Ortak şikayet konusunda da herkes plaka numarası ile birlikte adı soyadı ve sorununu yazarsa gerekirse ben hepsini birleştirip mail olarak Hondaya gönderirim.

Bu arada sinan_i arkadaşın anlattıklar ilginç. Geçen gün serviste bana önlerin 31/32 arkaların 30 olarak şişirilmesi gerektiğini söyledi. Bende kapı içindeki değerlerin bu şekilde olmadığını söyleyince servis elemanı, bizim yol şartlarımıza göre en uygun lastik basıncı bu dedi. çok şaşırdım ve ekledim, Honda telefonda bana bu aracın Türkiye yol şartlarına uygun olarak üretildiğini söyledi siz ise bu lastiklerin şartlara göre ancak bu şekilde şişirilmesi gerektiğini söylüyorsunuz şimdi kim doğru söylüyor dedim. Deneyelim görün dedi
  • Bilgi paylaşımından çok city'yi kötüleme karalama ve aşağılama konumuna düşüren arkadaşları kınıyor ve ikinci el piyasasının şu günlerde hareketlendiğini hatırlatmak istiyorum.
    Biraz insaf lütfen bu araba o kadarda kötü değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKINAKIN

Bilgi paylaşımından çok city'yi kötüleme karalama ve aşağılama konumuna düşüren arkadaşları kınıyor ve ikinci el piyasasının şu günlerde hareketlendiğini hatırlatmak istiyorum.

Sen bu durumu yanlış anlamışsın arkadaşım, tabiki her otomobilin iyi ve sorunlu yanları olacak bizde bu otomobilin kullanıcısıyız, senin sorun yaşamamış olman çok güzel bir durum. Biz yaşadığımız sorunların yanısıra, otomobilin iyi yanlarını da yazdık fakat hep iyi yanları konuşarak kendimizi kandırmaya gerek yok çünkü malesef kullandığımız bu aracın sorunlarıda var. Bu sorunlarda servis/firma tarafından çözülmeyince ister istemez sinirleniyorsun. Çünkü (kendi adıma konuşuyorum) bu arabaya 28 bin ytl saydım sende comfort cvt kullanıyorsun, yaklaşık aynı ücreti ödemişsindir.
  • aslında benim hatam yazdıklarımın içinde (genellemiyorum ama) cümlesi eklememem oldu.Senin düşüncelerine aynen katılıyorum birkaç dalga geçen arkadaşlar canımı sıktıda http://www.sikayetimvar.com diğer city benzeri arabalardan ne tür şikayetlerin olduğunu merak edenler buraya bakabilirler.

quote:

Orjinalden alıntı: xmasterx

quote:

Orjinalden alıntı: AKINAKIN

Bilgi paylaşımından çok city'yi kötüleme karalama ve aşağılama konumuna düşüren arkadaşları kınıyor ve ikinci el piyasasının şu günlerde hareketlendiğini hatırlatmak istiyorum.

Sen bu durumu yanlış anlamışsın arkadaşım, tabiki her otomobilin iyi ve sorunlu yanları olacak bizde bu otomobilin kullanıcısıyız, senin sorun yaşamamış olman çok güzel bir durum. Biz yaşadığımız sorunların yanısıra, otomobilin iyi yanlarını da yazdık fakat hep iyi yanları konuşarak kendimizi kandırmaya gerek yok çünkü malesef kullandığımız bu aracın sorunlarıda var. Bu sorunlarda servis/firma tarafından çözülmeyince ister istemez sinirleniyorsun. Çünkü (kendi adıma konuşuyorum) bu arabaya 28 bin ytl saydım sende comfort cvt kullanıyorsun, yaklaşık aynı ücreti ödemişsindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINAKIN -- 30 Ekim 2006; 17:56:16 >
  • Arkadaşlar biz şimdi City'miz için yol tutuş sorunu var diyoruz ki öyle, ama rakiplerimiz olan Albea, Clio, Cordoba, Rio...vb. 'da da benzer bir söz konusu mu? Ben o araçları hiç kullanmadığım için bilmiyorum. Kullanananlarınız varsa bilgilendirirse sevinirim.
  • Albea ve Rio hakkında bilgim yok ama Cordoba kullanan arkadaşım var ve böyle bir sorun olmadığını kendisi söyledi. Clio şirkette var çok kullandım yol tutuşu problemi olmadığı gibi çok atak bir motoru var tabi city gibi ekonomik değil.
  • aman arkadaşlar sağnak yağmurda dikkatli ve yavaş araç kullanın. dün tekirdağ istanbul arasını neredeyse yüzerek geldim city ile.
    çok sulu zeminde aşırı bir güvensizlik ve savrulma hissi verdi araç bana . yani araç çok fazla diğil 3-5 cm lik bir suya girince (80-100 km/h hızla) tekerlekler yerden kesilmiş gibi oluyor.
    AMMAN DİKKATTTTTTTTTTT....
  • 7 aydır benim içim bir türlü ısınmadı bu arabaya ama çarem yok satsam bir sürü zarar araba yolu tutsada tutmasada,biryerlerinden ses gelsede gelmesede allah kaza bele vermesin mecburen kullanacaz bu arabayı
  • Bizim şirkettede clio symbol dizel var yol tutuşu city farksız özellikle frenleri hiç güven vermedi bana arkaların kampana olmasıdan gerek Bu sınıftaki hemen hemen her araba 3-5 cm su ya kontrolsüz girildiği taktirde mutlaka kayma hissi verecektir city özgü degil sadece
  • quote:

Orjinalden alıntı: l_a_b

aman arkadaşlar sağnak yağmurda dikkatli ve yavaş araç kullanın. dün tekirdağ istanbul arasını neredeyse yüzerek geldim city ile.
    çok sulu zeminde aşırı bir güvensizlik ve savrulma hissi verdi araç bana . yani araç çok fazla diğil 3-5 cm lik bir suya girince (80-100 km/h hızla) tekerlekler yerden kesilmiş gibi oluyor.

Evet arkadaşım bende bugün esenyurt'a gittim rüzgar zaten su üzerinde yüzen arabayı alıp götürüyor resmen 60 km hızla bile inanılmaz güvensiz hissettim kendimi. Birde tekerleklere servisin söylediği şekilde hava basıp denicem bakalım nolcak.
  • Servis lastik basınçları hakkında size ne demişti.?
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: l_a_b

aman arkadaşlar sağnak yağmurda dikkatli ve yavaş araç kullanın. dün tekirdağ istanbul arasını neredeyse yüzerek geldim city ile.

Evet arkadaşım bende bugün esenyurt'a gittim rüzgar zaten su üzerinde yüzen arabayı alıp götürüyor resmen 60 km hızla bile inanılmaz güvensiz hissettim kendimi. Birde tekerleklere servisin söylediği şekilde hava basıp denicem bakalım nolcak.
  • önler 31/32 arkalar da 30 demişti. Ben ise kapıdaki değerlerin üzerine +1 koyarak kullanıyordum. yani ön 34 arka 33
  • herkese merhaba uzun bi aradan sonra tekrar yazma fırsatı buldum bıraktığım yerden itibaren bütün yazılanları tek tek okudum..

Şimdi şunu söylemek istiyorum ben Honda'nın avukatı değilim parada almıyorum bedavada vermediler arabayı ama herkes birşeyler yazıyo orası şöyle burası böyle diye. Bu mekanik araçlar kul yapısı elbet mukemmel sorunsuz olucak diye birşey yok elbet hatalar olucak elbet sorunlar çıkacak Bunları sadece Honda değil araba değil herşey için kabul etmeliyiz etmek zorundayız bugun iki arkadaş buzdolabı alıyor aynı marka aynı yerden biri 1 senede 10 kez arıza yapıyor biri 10 senede bir kez bile tık demiyor. Yol tutuşu evet hepimizin problemi ama geri kalan sorunlar her arabada her markada yaşanan sorunlar. Ben başından beri bu forumun takipçilerindenim neler yazıldı fren dediler yok durmuyo dediler Kimse ben bastım durmadı vurdum demedi. Sonra kapandı konu gitti Diğer forumlara girin bi ara punto ile karşılaştırdılar yok segment farklı dedik yok şunu söyledik(bende dahil) alan bi pişman almayan bi pişman İçi takır takur motoru hariç işçilik sıfır reno clio içi sırf plastik hemde dökme plastik sert yani çatırdı duyuluo her yerinden hyundai konuşmaya gerek yok satamadılar taksici arabası oldu çıktı ama derseniz ki benım akrabamda bora var focus var onda böle sorunlar yok ne kadar ekmek o kadar köfte derim bende bizdede 91 model italyan tempra vardı bi döşeme vardı walla halı gibiydi. Burda yazılanları okuyan birisi bu arabayı almaktan vazgeçer olanda arabasından soğur. Bence bi inceleyelım diğer araçları sonra citylerimiz hakkında öldürücü darbeler vuralım. Bugun sıfır passata bindim arka kapının lastiği kıvrım yerınden açılmış diğer arabalara baktık başka şeyler bulduk yani insanın gözü kötü görmek istemeye görsün bi bulmaya başladımı ardı arkası kesilmez..

Sorunlara gelince bende ne boya dökulmesi nede söylenen başka sorunlar yaşandı herşey çok düzgun saat gibi çalışıyor yakıtı mükemmel kliması mukemmel kaloriferi mukemmel gelelim yol tutuşa wala ciddi bir sorun var evet ama çözümü lastik+yaylar bu araba yüksek rüzgarı alttan alıyor 16 jant+yayları biraz kısaltırsam sorun çözulecek zannedıorum oda yazı beklemesi lazım ama yaptıran olursa düşüncelerini paylaşırsa seviniriz. Belki bu yazdıklarıma kızanlar olur alınanlar olur ama bu fiyata alabıleceğimiz donanım ve özelliklerin en lüksüne sahibiz arabalarımızın kıymetıni bilelim Bu sitede morali bozulan diğer araçların forum sitelerine bi girsin bi karşılaştırsın bakalım görüşleri aynı kalacakmı..

Herkese iyi sürüşler olsun kazasız belasız günler...
  • Tabiki 16" jant ve yaylar düştükten sonra mevcut sorun hafifletilmiş olur bunda hemfikiriz. Fakat bu sefer yakıt ekonomisi sorun olmaya başlar. O yüzden bu tercih biraz zora girer çünkü aracın en önemli özelliklerinden biri yakıt ekonomisi. Bende bugün arabamı diğer araçlarla kıyasladığımda çok iyi bir otomobil olarak görüyorum ama bu durumun honda ya yakışmadığını da söylemek istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: threeel

quote:

Bir sorum olacak, benim aracımda son zamanlarda motorda gürültü ve titreme artmaya başladı, hatta gaza yüklendiğimde bir ıslık sesi duyuyor gibiyim. Araçları 5 bin km yi geçmiş arakadaşlar motorlarda herhangi bir değişiklik hissediyormu ? özellikle otomatik kullanan arkadaşlar bu konuyu çok merak ediyorum.

Xmasterx arkadaşım,
    Otomatik City sahibi olarak araç motorunda ne titreme ne de ıslık sesi duymadım. 9400 km oldu, motor gayet güzel çalışıyor. Şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki ilk zamanlar çok şikayet ettiğim yakıt tüketiminin fazlalığı artık yoluna girdi sayılır. Motorun ilk zamanlardaki ataleti de ortadan kalktı daha seri bir hâl aldı.
    Mutluhan'ın yerini bilmiyorum demişsin; E5 üzerinde Gebze yönünde ,Küçükyalı kavşağından sonra, Maltepe kavşağından önce sağ tarafta.

Uzun zamandır yazmıyorum ve forumada bakamıyorum. Gördüğüm kadarıyla şikayetler artmış. İlk şikayet edenlerden biriydim bende. Islık sesine deyinmek istiyorum. Arabayla yaptığım uzun seyehatlerde özellikle gazı bıraktığım zaman bi ıslık sesi geliyor. Ucak sesi gibi. Bunu 10000 bakımında servise ilettik. Ve bunun doğal olduğunu motor ısındıktan sonra soğuturken bu sesin çıkması normal olduğunu söylediler. Bende inandım. Bide jant kapaklarında boya bendede döküldü. Bunları garantiden değiştiriyorlarsa bende değiştirmek isterim.

Threeel arkadaşım sen nasılsın.

Bu arabayı alırken şunu söylemek istiyorum. Verdiğimiz paranın karşılığında aldığımız görüntü kalite ve konfor hiç bir arabada yoktu. Punto ile kıyaslıyorlardı içine oturdum. Kalitesiz plastik görüntüler gördüm. Peu 307 'e baktım. Standart modelin koltuk kılıfları çok kalitesiz kullanılan plastiklerde çok kalitesizdi. City görünce herşeyiyle büyüledi. Hala da verdiğimiz paramızın karşılığı olarak kötü bir araba olmadığını düşünüyorum. Arabanın sürüşünde savurması bir gerçek. Volvo kullandım. Rüzgarda onda da 140 da savrulduğunu hissettim. Tabiki city sorunlar vardır bunlarda giderilmelidir. Ama arabanın dışını beyenmeyenler arabamızın b segmentindeki arabalardan biri olduğunu unutuyor ama ben çektiğim resimlerde maşallah diyorum ve arabaya daha aşık oluyorum görüntüsüne bir clio ile aynı segmentte ondan çirkin araba görmedim ben. City nin içine oturanlar hayran kalıyor.
    Üretimde yapılan eksiklikler hondadan gelen bir ilgisizlik söz konusu olabilir. Belkide arabada olan sorunları bunlar normal diyerek bizi geçiştiriyorlar. (yokuş çıkarken egzoztan çok ses geliyor patlak gibi) bana anlatılan tork gücü yokuş çıkarken egzoza biniyormuş o yüzden öyle ötüyormuş. Yani bir sorunum daha bu sorun değil olarak gösterildi bana.
    Herkese hayırlı kazasız ve dikkatli sürüşler diliyorum.
  • Gokalq tabiki dogru soylemissin. bak...

Bu gun Honda'dan Murat Bey aradı sag olsun, cok kibar ve iyi birisi.
    Bu formu ve diger formları ilgiyle takip ettiklerini soyledi bana. Firma hic bir sekilde urettigi sattıgı aracların arkasını bos bırakmıyor surekli takip ediyormus, bunlara bu ve benzeri form koseleride dahil olmak uzere. burada yazılanlar birilerine ulasıyor yani sonuc olarak. Ama su varki buradan bizlere donen bir cevap yok ve olmasıda ust ust yonetimler tarafından istenmiyen bir cozummus. Bire bir ilgi bekleyen musterile/kullanıcılar daha once verdigim linkten yada telefondan direkt kendilerine ulasmalıymıs ki bencede dogru.

City nin yol tutus probleminden konustuk. Bu arabanın sehir performansı icin uretildigi, ferah, rahat oncelikle ekonomik olması goz onunde bulundurularak insaa edilmis bir araba oldugu anlatıldı. Tabiki bu demek degilki sehirler arası kullanılmayacak mutlaka kullanılacak. bir takım seylerde feda edilmis olmalı buna sebep aracın yuksekligi, zeminden yuksekligi, geniz bagaj hacmi, dar(175/65 gibi) yumusak lastik kullanılmıs olması, yumusak suspansiyon kullanılmıs olması sehir kullanımını hedefliyen yapıyı isaret ediyor. Dingil arası mesafesi uzun olsa, daha alcak olsa, lastik arası acıklıgı daha fazla olsa, lastik genisligi fazla olsa yol tutus tabiki cok fazla degisecektir. bu tarifler oldugu gibi civic leri isaret etmekte, peki o zaman neden city aldık degilmi. bu sekmentteki arabadan daha fazlasını vaad eden city bu sartlar altında kendinden beklenenden fazlasını bile verecektir vermektedir diye dusunmekteyim.
    Arac uzerinde yapılan degisiklik veya modifiye gibi seyler yetkili servisin omzası olmadan yapılacak ise garantimiz riske girmekte. kapı icinde yazmakta olan lastik olculeri ve basıncları ile ilgili olarak yazılanlar dısına cıkmak aracın yuruyen aksamına daha fazla yuk bindireceginden 50000 Km gitmesi beklenen parca daha kısa omurlu olmakta, rotlar, rot basları, kolların asınması beklenen Km mesafesinden daha az olmakta o yuzdendirki beklenti ile alıp goturdukleri her zaman tartılmalı ve agırlık cıkarlarımızdan yana olmalı diye dusunuyorum. yapılan degisiklik bizlerin 120 ile giderken yan ruzgardan daha az etkilenmemizi saglayacak ama servise ugradıgımızda daha fazla fatura cıkartacaksa ve benze fazlalıklar yapacaksa gerek yok derim.

Bu ve benzer konusmalar ile yaklasık 20 dakika dertlestik. Citylerin Avrupa pazarı sayılan Turkiye dede uretilmesinin avrupa, rusya ve kuzey afrika ulkelerine ulasım ve lojistik anlamda faydalı olması sebebiyle kabul edildigi ve bizlerden gelen istek ve beklentilerin her zaman goz onunde bulunduruldugu yeni model ( 2008 sonu 2009 ortaları gibi) kasada bu istek ve ricaların dikkate alınacagı soylendi. Arabanın bir iki makyaj dısında aynı kasa ile yıllardır uzak doguda uretildigi ve oradan elde edilen feedbacklerle son guncellenmis halinin Turkiye'de uretildigi tabiki gelistirmelerin biz kullanıcılar tarafından yapılacagı bu sebepten tum sikayet ve onerilerimizin hondaya iletilmesinin en dogrusu olacagı konusuldu.

Lutfen sizlerde hic cekinmeden Hondayı arayın dert sıkıntı ve paylasımlarınızı yazın soyleyin burada hepimizle paylasın arabamıza ancak bu sekilde sahip cıkabiliriz. yoksa surası boyle surası soyle demekle olmayacak. City kotulemek yerine sahip cıkmakla ve sorunları paylasmayla iyilestirecegiz.

saygılar sevgiler.
  • Benim mesajımın üzerine Honda beni aradığında bizde aynı şeyleri konuşmuştuk. İlgili oldukları kesin bu konuda Honda ya söyleyecek söz yok tabiki. Aracı üretirken hangi alıcıların hedeflendiği, kullanım şartları, ekonomisi göz önüne alınarak ürtelimiş. Evet buda doğrudur. Fakat hangimiz biliyorduk bu aracı satın alırken yol tutuşunda problem yaşayacağımızı ? Tabiki bu konuda sadece hondayı suçlamak saçma olur kimden araç alırsan al bu araç şu konularda zayıftır ama bu konularda iyidir demez. Ben artık yol tutuşu yada motor gibi problemlerle ilgilenmek istemiyorum. Aracımın özelliklerini ve fiyat/performans oranını kabul ettim.
    Sadece aracımın içindeki tıkırtılar ve boyadaki atmalar giderilsin yeterli.
    Birşeyi çok merak ediyorum. Boyada atma olduğu tespit edilirse bu sorun konusunda ne yapacaklar?. Bu şu an en çok merak ettiğim şey gerçekten. Rötüşle mi halledecekler, boyamak mı isteyecekler yoksa bu kadar atma hata olarak kabul edilmez problem ilerlerse o zaman bakarız mı dicekler.
  • Bugun Murat Bey Benide Aradı 52 Dakika Dertleştik bilmiyorum benden sonramı konuştu sizinle ama konuştuklarımızın bir kopyası sizde Bende işten geldim dedim paylaşayım konuştuklarımı ama sizinkilerle aynı şikayetleri olan arkadaşlar yazsınlar hondaya mutlaka geri dönüyorlar ha ister tatmin memnun eder sizi ister etmez ama yinede yaptıkları aracın arkasındalar

herkese iyi sürüşler olsun....
  • Arkadaşlar city'lerimizin yay ölçüleri hakkında bilginiz varmı.?
  • ben bu resmine bayıldım. Bu arabaya nasıl çirkin diyorlar hala anlamıyorum. Maşallah

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.