Şimdi Ara

Yeni Golf 1.2 TSI Hakkında görüşleriniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
12
Favori
144.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • halen İ30 dıye ısrar eden arkadaslarım su konuyuda bır ıncelesın lutfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_55242828/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

quote:

Orijinalden alıntı: safkanhyundaıcı

quote:

Orijinalden alıntı: Hellvision

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Ankara'da oturduğum için tabiki yakıt biraz daha artacaktır.

i30'da park sensörü vb. donanımlar olabilir ancak; Golf Comfortline modeline bakmanızı öneririm;http://binekarac.vw.com.tr/yeni-golf-donanim.aspx zaten Highline seçeneğinden jant, yağmur sensörü, park sensörü gibi eksikleri var. Güvenlik anlamında en düşüğü de full, en yüksek modeli de. 1.2 benzinli motorunun arkadaşlarımızın söylediği gibi 0-100'ü de daha iyi. Şimdi tüm bunlar varken, Volkswagen gibi bir model yerine i30'u nasıl düşüneyim? Aracın hyundai olduğunu da unutmayalım.

Araç önermek yerine, daha çok 1.2 TSI motor hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

hyundaı inin neyi var arkadaşım kedi ulaşamadığı cigere mundar dermiş misali sallayın yok hyundaı yok şöyle yok böyle

Aracın hyundai olduğunu unutmayalım ne demek ben çözemedim

çözülecek bırsey yok ortada. araç hyundai . unutmayalım diyor. yanı hyundai ile volkswageni bırbırı ıle kıyaslamayalım demek ıstıyor. bırının benzınlısı ıle dıgerının dızelı aynı paraysa benzınlının kalıtelı oldugu muhakkaktır bence. aksını soyleyen gıdıp o arabaya bınsın ve farkı gorsun.

mesela senin jetta ile elantrayı da mı kıyaslayamayız?

ben iki araca da bindim .i30 gayet kaliteli ve başarılı br araç.

ödenen parayı hak ediyor.

• 1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .
  • quote:

motor olarak kıyaslayamazsınız. kasa olarak kıyaslayabılırsınız. aynı sınıfta olan aracları kıyaslarsınız ama aynı motorlularını bırbırı ıle kıyaslayın lutfen.
    elantranın 1.6 dızelı varsa jetta 1.6 dızel ıle kıyaslayın.
    jettanın 1.2 tsı motorunun karsılıgı elantrada nedır ? 1.4 tsı motorunun elantrada karsılıgı nedır ?
    aynı sekılde İ30.
    dızel otomatık soyle boyle dıyorsanız GOLFünde dızel otomatıgı ıle kıyaslayacaksınız. bıri 5 lıra benzınlı dıgerı 5 lıraya dızel verıor dıye 5 lıralık arabalar kıyaslanmaz. kalıte farkı burada cıkar ortaya. bu kıyaslamaya mercedes A serısı dızelı nıye ekleyemıyorsunuz ??? çunku o mercedes :D
    herkeste bır VW dusmanlıgı mevcut. nedenınıde soyleyeyım. kedı ulasamadıgı cıgere mundar der. ben ulastım ve bu zamana kadar kullandıgım tum arabalar ıcınde sıralama yapayım.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6
    bu sıralama konfor ve kalıte sıralaması. yakıt ekonomısı dedıgımızde jetta ilk sırada motorunun teknolojısınden dolayı.
    jetta 1.2 TSI ıle focus 1.0 Ecoboost u kıyaslayın. ona sozum yok. ama halen yuksek hacımlı motorlar ıle otomatık vıtesı dunyalar kadar benzın yakan araclar ıle gercekten komık denecek kadar kucuk ekonomık motorlu aracları kıyaslayamazsınız. ve ben hayatımda ılk kez otomatık vıtesın duz vıtesten daha az yaktıgına sahıt oldum.
    varsa baska sorunuz takıldıgınız nokta yardımcı olurum.

• quote:

halen İ30 dıye ısrar eden arkadaslarım su konuyuda bır ıncelesın lutfen.

vallah helal olsun her hyundaı konusu açıldığında nasıl buluyosunuz bu konuları ama hyundaı bir tane var ya vw nin
    http://forum.donanimhaber.com/m_38376268/tm.htm
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?62273-jetta-hava-yast%FDklar%FD-a%E7%FDlmam%FD%FE
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?53511-Kaza-Yapt%FDm-Hava-Yast%FD%F0%FD-a%E7%FDlmad%FD
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?38891-Passat-Hava-Yast%FD%F0%FD-A%E7%FDlmam%FD%FE/page4
    daha buluyimı mu? ayrıca hyundaı açıklama yaptı emniyet kemeri takılı değil diye

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

1.2 TSI 1.6 atmosferık motorlarla kıyaslanacak bır motor degıl. soyledıgınıze katılıyorum. aynı sekılde 1.4 TSI da kıyaslanamaz. 1.6 atmosferık motorun muadılı yıne 1.6 atmosferık motordur. farklı motorla kıyaslanmaz.
    fazla bırsey beklemektekı kastımız yarıs yapmaksa bu arabaları hıc konusmayalım. 1.2 ıle 1.4 arasında hızlanma degerlerı olarak 1 sanıye fark var. karsılıgında 1.2 , 1.4 ten yaklasık 1 lıtre daha az yakıyor. sızın ıcın hangısı onemlı 1 sanıye daha hızlı olmakmı ? 1 lıtre daha az yakmakmı ?
    yıllık en az 10 bın km yol yaptıgınızı dusunun :D

• quote:

quote:

halen İ30 dıye ısrar eden arkadaslarım su konuyuda bır ıncelesın lutfen.

vallah helal olsun her hyundaı konusu açıldığında nasıl buluyosunuz bu konuları ama hyundaı bir tane var ya vw nin
    http://forum.donanimhaber.com/m_38376268/tm.htm
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?62273-jetta-hava-yast%FDklar%FD-a%E7%FDlmam%FD%FE
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?53511-Kaza-Yapt%FDm-Hava-Yast%FD%F0%FD-a%E7%FDlmad%FD
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?38891-Passat-Hava-Yast%FD%F0%FD-A%E7%FDlmam%FD%FE/page4
    daha buluyimı mu? ayrıca hyundaı açıklama yaptı emniyet kemeri takılı değil diye

hepsını tek tek ınceledım ve kayda deger bırsey goremedım nedense :D daha bulda belkı kayda deger bırseyler cıkar.

nedır bu VW dusmanlıgınız anlamıyorum. benım bundan oncekı aracım hyundaı ıdı . 2.5 sene kullandım cokta memnundum. hıcbır sıkayetımde olmadı. ama saga sola forumlara gırıp hyundaıyıde övmedım. cunku daha ıyılerı var. VW cılerde arabalarını övmuyorlar. cunku daha ıyılerı var. herkes sadece memnunıyetını ıfade edıyor . ama sız yanlıs anlıyorsunuz...
    hıcbır mercedescının arabasını övdugunu ondan ust bundan ust dedıgını duydunuzmu ??? zaten adam ıyıye sahıp daha ıyısı varsada bırdahakı arac degısımınde alacak :D

• 1.2 tsi highline gelirse. Piyasanin en iyi fiyat/yakit/performans üclusunu saglayan araci olur . Vergi avantaji ve ikinci eldeki az deger kaybida cabasi. Hyundai yerine wv ye binmekte baska bir konu

1.2 tsi motor golfteki son guncellemesiyle cok iyi bir motor halini almistir. Hem yakit hem performans olarak. Aksini soyleyen sadece wv dusmanidir.

Golf forumunda sehirici 1.4 tsi in 22 km ortlama hizla 7 civari tuketimi oldgu goruluyor. Fabrika verisi olarak 1.4 122 bg 6.6 , 1.2 tsi ise 5.9 gozukmekte yani 6.5 litre sehirici tuketim hesaplasan. Yillik vergideki karinla i30 dizel kadar tuketimin olacak yillik 25.000 km yapmiyorsan. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Aralık 2012; 15:18:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TDI hıghlıne olanına bınme sansım oldu. 15 dakıkalık bır yolculukta yola hıc bakamadım
    artık kapı acma kolunun bıle aydınlatması var
  • arkadaşın konusunu pert ettiniz ya
    tebrikler sizlere
  • quote:

quote:

motor olarak kıyaslayamazsınız. kasa olarak kıyaslayabılırsınız. aynı sınıfta olan aracları kıyaslarsınız ama aynı motorlularını bırbırı ıle kıyaslayın lutfen.
    jettanın 1.2 tsı motorunun karsılıgı elantrada nedır ? 1.4 tsı motorunun elantrada karsılıgı nedır ?
    aynı sekılde İ30.
    dızel otomatık soyle boyle dıyorsanız GOLFünde dızel otomatıgı ıle kıyaslayacaksınız. bıri 5 lıra benzınlı dıgerı 5 lıraya dızel verıor dıye 5 lıralık arabalar kıyaslanmaz. kalıte farkı burada cıkar ortaya. bu kıyaslamaya mercedes A serısı dızelı nıye ekleyemıyorsunuz ??? çunku o mercedes :D
    herkeste bır VW dusmanlıgı mevcut. nedenınıde soyleyeyım. kedı ulasamadıgı cıgere mundar der. ben ulastım ve bu zamana kadar kullandıgım tum arabalar ıcınde sıralama yapayım.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6
    bu sıralama konfor ve kalıte sıralaması. yakıt ekonomısı dedıgımızde jetta ilk sırada motorunun teknolojısınden dolayı.
    jetta 1.2 TSI ıle focus 1.0 Ecoboost u kıyaslayın. ona sozum yok. ama halen yuksek hacımlı motorlar ıle otomatık vıtesı dunyalar kadar benzın yakan araclar ıle gercekten komık denecek kadar kucuk ekonomık motorlu aracları kıyaslayamazsınız. ve ben hayatımda ılk kez otomatık vıtesın duz vıtesten daha az yaktıgına sahıt oldum.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

o zaman focus tercih edeceğim 1.0 ecoboost.

hyundai ile vw kıyaslanmazmış sayenizde anladım. birinin dizeli yerine diğerinin

benzinlisi alınabildiği için vw kaliteli ve sorunsuzmuş

• Bir hyundai sahibi olarak ne çektiğimi bir ben birde cevemdeki arkadaşlarım bilir ben öyle atipta tutanlardan değilim ve adlı surecim devam ediyor biterbitmez kapıdan gider bir dahada almam alanada durumu söylerim anlarsa anlar sonra ben ne yaptım demesin

• quote:

quote:

1.2 tsi nin 1.6 motorlarla eşit olduğunu söylemek abartılı bence , 1.6 larla muadil olan motor 1.4 tsi dır . 1.2 gitmez mi gider çoğu araç 100 beygir civarında güçle gidiyor ama fazla birşey beklemeyin . ben alacak olsam 1.4 tsi tercih ederim ayrıca fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum ankara için .

1.2 TSI 1.6 atmosferık motorlarla kıyaslanacak bır motor degıl. soyledıgınıze katılıyorum. aynı sekılde 1.4 TSI da kıyaslanamaz. 1.6 atmosferık motorun muadılı yıne 1.6 atmosferık motordur. farklı motorla kıyaslanmaz.
    fazla bırsey beklemektekı kastımız yarıs yapmaksa bu arabaları hıc konusmayalım. 1.2 ıle 1.4 arasında hızlanma degerlerı olarak 1 sanıye fark var. karsılıgında 1.2 , 1.4 ten yaklasık 1 lıtre daha az yakıyor. sızın ıcın hangısı onemlı 1 sanıye daha hızlı olmakmı ? 1 lıtre daha az yakmakmı ?

Ben pratikte 1.2 motor ile 1.4 motor arasında yakıt farki olacağını sanmıyorum sonuçta çektikleri kasa aynı , aynı ağırlık.

• bu ayki car medya dergisinde 1.2 TSI incelemesini bulabilirsin
  • quote:

http://haber.gazetevatan.com/chpli-belediye-baskani-kaza-gecirdi/436732/1/Manset
    sana göre bu arabada bişey yoktur

yok tabııkı . kaldırıma carpan bır araba. arkada oturan sahıs emnıyet kemerını takmadıgı ıcın burnunu kırmıs. ne onde oturan adamda nede dıger aracın soforunde bırsey olmadıgını acık acık soyluyor adam.
    su arabada su kazada ne olmasını beklıyordun 10 havayastıgının hepsının acılmasınımı ? oyle yapsa yıne suclarsınız. en ufak kazada butun havayastıkları acılıyor araba perte cıkıyor dıye
    senın ıcın VW ye maıl atıcam arkada oturanlar emnıyet kemerını takmazsa dıye on koltugun arkasına hava yastıgı koysunlar

• quote:

quote:

quote:

aynı sekılde İ30.
    1-mercedes S serisi
    2-VW jetta
    3-opel Vectra 2004 1.6

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

o zaman focus tercih edeceğim 1.0 ecoboost.

hyundai ile vw kıyaslanmazmış sayenizde anladım. birinin dizeli yerine diğerinin

benzinlisi alınabildiği için vw kaliteli ve sorunsuzmuş

tartıstıgımız sey sorunsuzlukmuydu ? konuyu nereden nereye atlatıyorsun. bır sure sonra sen bıle ıcınden cıkamayacaksın
    opel astra sedanıda bır ıncele. belkı focustan cayarsın.
    ıster kabul edın ıster etmeyın ulasamadıgınız cıgerede mundar demeyın.

aynı sınıftakı mercedesın benzınlısı senın İ30 dan 2 tane alıyor fıyat olarak. onunlada kıyaslasana İ30 unu...

• quote:

quote:

quote:

Ben pratikte 1.2 motor ile 1.4 motor arasında yakıt farki olacağını sanmıyorum sonuçta çektikleri kasa aynı , aynı ağırlık.

reelde 1 lıtre kadar farkedıyor. aynı hareketlerle kullanılsa bıle enjektorlerden akan yakıttan farkeder en azından. 1.2 nınkı 1.4 e gore daha azdır. lımıtlerde kullanıldıgında nasıl olur bılmıyorum. cunku hıc lımıtlerde kullanmadım

• quote:

quote:

http://haber.gazetevatan.com/chpli-belediye-baskani-kaza-gecirdi/436732/1/Manset
    sana göre bu arabada bişey yoktur

yok tabııkı . kaldırıma carpan bır araba. arkada oturan sahıs emnıyet kemerını takmadıgı ıcın burnunu kırmıs. ne onde oturan adamda nede dıger aracın soforunde bırsey olmadıgını acık acık soyluyor adam.
    su arabada su kazada ne olmasını beklıyordun 10 havayastıgının hepsının acılmasınımı ? oyle yapsa yıne suclarsınız. en ufak kazada butun havayastıkları acılıyor araba perte cıkıyor dıye
    senın ıcın VW ye maıl atıcam arkada oturanlar emnıyet kemerını takmazsa dıye on koltugun arkasına hava yastıgı koysunlar

o zaman i30 daki adamın emmniyet kemeri takmadığını niye kabul etmiyosun

• quote:

o zaman i30 daki adamın emmniyet kemeri takmadığını niye kabul etmiyosun

ben oyle bırsey soylemedımkı ?
    kabul etmıyorumda demedım. nerden cıkarttın boyle bırsey dedıgımı ???
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.