Şimdi Ara

Yeni Ford Ranger Kulübü (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.887
Cevap
20
Favori
363.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1999 transitte bile immobilizer standarttı

anahtarcıya bir yedek yaptırdığında bu anahtar ile kapıları açabilirsin ama aracı çalıştıramazsın
    dene istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: M.M.K.

Arkadaşlar merhaba
    şu arkaya ağırlık meselesi ile ilgili şunu demek istiyorum 15 gün evel kasayı starbox şeklinde ankarada kapattırdım takılan kasanın ağırlığı 140 kg projesinde yazıyor ve ruhsatı değiştirdim. Toplam ruhsatdaki yüksüz ağırlık 1540kg dan 1680kg a çıktı. Arabanın zıplaması farkedilir şekilde azaldı hatta hissetmiyorum artık. Bilginiz olsun!!

M.M.K.
    senin ruhsatta ağırlık yanlış olabilirmi?

çünkü en hafif ranger 1765 kg (Yeni kasadan bahsediyorum)
  • SİYAH RENK

Kısmetse Salı gibi teslim alacağım, çok uzun sürdü teslimat süreci ama olsun, dünkü haber de keyfimi(zi) yerine getirdi baya :)
  • siyah+titanyum olarak düzelteyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: eorman

SİYAH RENK

Kısmetse Salı gibi teslim alacağım, çok uzun sürdü teslimat süreci ama olsun, dünkü haber de keyfimi(zi) yerine getirdi baya :)

siyah renk pick up a çok yakışıyor

dünkü haberden sonra bugün güne acaip iyi başladım
    sinir ettiler adamı
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Orjinalden alıntı: M.M.K.

Arkadaşlar merhaba
    şu arkaya ağırlık meselesi ile ilgili şunu demek istiyorum 15 gün evel kasayı starbox şeklinde ankarada kapattırdım takılan kasanın ağırlığı 140 kg projesinde yazıyor ve ruhsatı değiştirdim. Toplam ruhsatdaki yüksüz ağırlık 1540kg dan 1680kg a çıktı. Arabanın zıplaması farkedilir şekilde azaldı hatta hissetmiyorum artık. Bilginiz olsun!!

M.M.K.
    senin ruhsatta ağırlık yanlış olabilirmi?

çünkü en hafif ranger 1765 kg (Yeni kasadan bahsediyorum)

ruhsat ilk 1540 kg idi kasayı kapatınca ruhsat değişti 1680 kg oldu
    teknik açıdan izin verilen azami yüklü kütlede 2635 diyor
    istiab haddi: 955 (4 yolcu-1 şöför-608 kg yük) diyor evraklarında. 1yolcuyu yaklaşık 70 kg sayıyorlar
    kanunlarda şöyle eğer yolcu taşıma ağırlığı(350)<yük taşıma ağırlığı(608) bu araç kamyonetdir diyor toplam 3,5 ton dan hafif olmak şartıyla

• internet sitesinde boş ağırlıklar aşağıdaki gibi verilmiş bence ruhsata ağırlık yanlış yazılmış ama bi önemi olacağını sanmam
    http://www.ford.com.tr/ranger/

4x2 4x4

Standart XLT Hi-rider Standart XLT Thunder

Bos Ağırlık (kg) 1765 1802 1845 1870 1870
  • Yeni ranger Hi-rider 4x2 otomatik vites kullanan arkadaşlar ruhsatlarda Net ağırlık ve istihab haddi kaç kg yazıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.M.K. -- 22 Şubat 2008; 11:23:07 >
  • 4x2 otomatik
    1942kg net agirlik
    4+1 kisi 938kg istihap haddi
    eorman hayirli olsun
    corian haber icin tesekkurler yeni gordum alma tarihi ve %94 indirim de 7/2009 a kadar uzatilmis hususi olmayanlar icin cok iyi olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ducky -- 22 Şubat 2008; 18:12:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Orjinalden alıntı: corian

lokosit ne demek yardım etmek görevimiz . Ama Mitsubishi kullandığını bilseydim yardım etmezdim :))). Şaka şaka ...

Her an gelebilirim ha Susurluk'a . Şunun şurasında 1 saatlik yol .Bir de bakım derken ?

corian kardeş otosandan yediğim kazıktan sonra bayaaa acıdığı içinyemin ettim ford almamaya
    eğer bu topikte sizinle birlikteysem pick up aşkındandır.
    yarında susurluktayım ama ertesi gün bandırmadayım herzaman beklerim :) (susurlukta aslında fazla bi secenek yok)
    yada ben gelirim
    bu mudanya yolundaki koçtaş ın en üst katında kayseri mutfağı var orada sana yemek ne yersen ye bendensin:)

önemli not:pickup kullanan arkadaşlar ıslak zeminde özellikle 150 kilo ağırlık atmadan gezmesinler

Yemek işine bulaşmayalım çok müşteri çıkıyor :))
    Şaka bir yana diyetteyim hem de çok sıkı . Yoksa yakında istihap haddini aşacağım.
    Bu arada araç gri-titanyum hi-rider otomatik (ruhsatta net : 1802 istihap :1098 azami yüklü : 2900 yazıyor.) Ama kantara çıkmadım bu ruhsatlarda zaten görünüşe göre doğru söylemiyor yine de baz alınacak yer herhalde web sitesindeki bilgiler.

• Ya arkadaşlar youtube da dolaşırken rastladığım videolar. Belki ilginizi çeker dedim.

http://www.youtube.com/watch?v=ETZVTAM9OB4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Pnzpy2Ew0lg

http://www.youtube.com/watch?v=Lkppsscze-A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_AZ23rsBqq0&feature=related

Bu arada son videodaki olayı ben daha denemedim , deneyen olursa veya olmuşsa hislerini duymak isterim.

• arkadaşlar merhaba yaklaşık ongün sonra gri renkli aracıma fulbaks taktırıyorum neden ongün sonra diye soruyorsunuz
    çünkü
    yeni özel kalıp çıkartıyorlar neden yeni kalıp derseniz şundan dolayı kasa üstündeki koruma barlarını sökmeden yapılacak bir fulbaks olacak benimki,,
    ayrıca park sensörü içinde değişik bir model yasptırmıştım sanırım ilgilenen olmadı, sonuç olarak bunların hepsinin resimlerini yakında sizlerle paylaşacağım
    ağırlık konusunuda 128 kg ile çözmüştüm fazlası zarar bence yakıtı etkiler şimdilik hoşçakalın
  • Yaptırdığın park sensörünü merak ettim doğrusu,bende düşünüyorum,hemde acil olarak taktırmayı düşünüyorum.Bugün geri geri giderken arkayı hesaplayamadım azıcık dokundum sağ arkadan,bişey olmamıstır heralde diye düşünürken bir baktım arka tam köşe içeri göçmüş.Arkadaki boru hiç bir işe yaramıyor arkadaşlar,eğer darbe köşeden gelirse...Açıkçası böyle bir aracın bu kadar nazik olması düşündürücü,tampon diye birşey yok resmen.Tavsiye edebileceginiz servis var mıdır İstanbul da boya konusunda,moralim çok bozuldu daha sıfır araba boyattırıcam mecburen.
  • Selam herkese, bende yakında hi-rideri ma kavuşacağım :) Ben Ford da çalışıyorum, sordum soruşturdum, asia-pasific, ford europa hep olumlu yanıt geldi. ben bu aracın birkaç concept foosunu koyacam. Bu fotografları görünce hakkaten bu alet 1 numara bana gore. Buradan aksesuar tasarlayn imal eden kişilere sesleniyorum. Aracın concept fotografına bir bakın eminim kısa zamanda resimdeki araç üzerindeki aksesuarlardan imal edebilirsiniz. bende size yol göstermesi

• Güzel bir ikili :)

• İlgilenenler aşağıdaki linke bakın daha büyük fotolar bulacaksınız.
    http://www.hyts.hu/index.php?s=tgal&tid=1383

• adv istanbul kartalda autoking e goturmeni tavsiye ederim
    bana da duz yolda giderken arka koseden biri vurdu kacti goctu iceriye plakasini da alamadim
    o celik barin ise yaramamasinin sebebi fazla iceride olmasi sanayide bana 5cm one aldirirsaniz ufak vurmalarda birsey olmaz dediler ama orjinalligini bozmak istemedim aracin
    guzel fotograflar bulusbil ama 0 arabaya modifiye yapacak kadar param yok ne yazikki ve arabanin orjinal hali de cok guzel
  • Tesekkurler ducky,autoking in sitesini inceledim hemen gidicem,belki boyanmadan duzeltirler.Standart modelindeki tampon fena diil gibi,baska ulkelerde roll bar olmayan araclarda standart tampon var,daha koruyucu gibi duruyor...
  • Klasik lafımdır, "kazasız belasız günler" diliyorum.
    Cevaplar için teşekkür ederim.
    Ama hala yağmurlu havada 100 kg yük atıp süreceğim bir araca sıcak bakmıyorum (referanslarda güçlü; lökosit, mmk, corian), hele hele "K" sorunu olup olmadığı belli bile olmayan bir araçsa...
    Merak ettiğim ""navara/d-max -ranger xlt""kıyaslamasında sonuç ne olurdu? xlt nin 4X2 si daha güçlü-hızlı
    bu arada sanırım biraz agresif sürüyorum 1.6 benzinli focus umu (en az 4000 d/dk), navara ile d-max otobanda yarışırken yanlarından geçtim(170km/s)fakat yokuş tırmanıyorduk belki düzlükte zorlanabilirdim biraz ileride de beni dizel bir focus geçti!!!
  • Dizel focus da 240 Nm tork var. Ranger 330 Nm. Kilo oranına baktığında focus daha avantajlı. Bu arada rampa ve hızlanma performansı için max tork değerine bakmak gerek. max beygir sadece aracın max hızını etkileyen bir parametredir. Navaranın Torku daha az biliyorum. Dolayısı ie ranger daha önde. Ama Navaranın 170hp 380 Nm lik motor versiyonu var e ona yetisilemez.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.