Şimdi Ara

Yeni FORD Kuga dizel Oto. ALINIR mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
33.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aaguler

Kuga;
    Sınıfının en çok yakan dizel otomatiği
    Sınıfının en eski tasarıma sahip aracı
    Sınıfının en sorunlu şanzımanlarından birisine sahip
    Sınıfındaki en kötü 2. El performansına sahip araçlardan (ilk üç)
    Kuga;

" Sınıfının en çok yakan dizel otomatiği " denmiş.

1.5 tdci powershift 'yeni araç' ve 'İstanbul şehir içinde' hemde 6 litre civarı yakıyor. 1600 kg larda rakiplerine göre bu genişlik , yükseklikte bu litre nasıl sınıfının en çok yakan dizel otomatiği oluyor anlamadım. Daha da düşecektir bu değerler. Fabrika verilerinde de qq ile aynı yakıt verilerine sahipler ki daha ağır ve geniş dediğim gibi

Yada tiguan 1.6 dizel düz vites olmasına rağmen yakıt değerleri Kuga ile aynı ve tork ile beygir ı Kuga'dan daha düşük . Ayrıca Tiguan dizel düz Kuga otomatik ten daha pahalı. ...

' Sınıfının en eski tasarıma sahip aracı ' denmiş

Yanı Tiguan gibi eski duran , klasik hepsi birbirine benzeyen modelleri dururken bunu demek çok tuhaf yada qq yada kia . Tasarim ayrica görecelidir bu modelleri de beğenen mutlaka vardır onlar için özür dilerim bu benim kişisel fikrim ama sanki oto inceleme eksperi gibi burada en eski tasarımına ait araç demek çok tuhaf. Kaldi ki Kuga tasarimi en begenilen yani . İc tasarımda qq den kaliteli ve ferah

' Sınıfının en sorunlu şanzımanlarından birisine sahip '

Bu şanzıman arkadaşların dediği gibi 400-450 tork a dayanıklı diğer birçok rakibi gibi kuru kavrama değil yağlı kavrama ve volvo birçok model de kullandı. Ayrıca bir büyük markanın daha powershift e geçeceği konuşuluyor. Dsg vs de deki sorunlar da çokça var internet ortamında.

'Sınıfındaki en kötü 2. El performansına sahip araçlardan' (ilk üç)

Yeni FORD Kuga dizel Oto. ALINIR mı?

En çok satan 5. Araç ve sıralama da 3-4-5 birbirine çok yakın. Son zamanlarda ki artışla üst sıraya da çıkmıştır muhtemelen. Liste de sınıfında olan ve Kuga altında kalan 5 araç bile varken oda görünen daha aşağıları da var nasıl en kötü 2.eli olan ilk 3 te olabiliyor. Yada şöyle diyelim mazda ( ki çok severim ama değer kaybı çok fazla ) - mitsubishi - opel grandlandx - ssanyong - chevrolet-jeep vs modellerinden daha kötü 2. Eli var demekki

Sonuç olarak ben anlamadım ama otorite gibi şu kötü bu kötü bu bi halta yaramaz demek ne kadar kolay

• Ford 1.5 motor ve yeni powershift şanzımanı ile Gayet başarılı.

Ben olsam 3008 veya kuga arası seçim yapardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

Nasıl satışları kötü. Bu tarz yerlerde de bilip bilmeden sallayan ne kadar fazla oluyor. Ayrıca sıralama da 3-4-5 inde satış rakamları birbirlerine çok yakın.

Birde son satış rakamları ile Kuga satışları daha da yükselmiş . Sıralama değişmiştir. ( 1.5 Dizel yağlı kavrama otomatik 300 tork etkisi de oldu )

Alıntıları Göster
    Nerenin rakamları bunlar? Biz türkiyede yaşıyoruz da.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Nerenin rakamları bunlar? Biz türkiyede yaşıyoruz da.

Alıntıları Göster
    Hem sallamasyon en az satan diyorsunuz hem verilen rakamları beğenmiyorsunuz. Siz atın satış rakamlarını bilelim o zaman en az satan olduğunu nerden biliyorsunuz bir veriniz var mi ? 2018 satış rakamlarını bulun yada Istanbul da biraz gezince birçok kuga görürsünüz zaten. Hocam kusura bakmayın ama bu ülke de herkes herşeyi biliyor herkes her konu da uzman. Ben bu sektördeyim biliyorum iyi kötü ne olduğunu ama yinede sizin gibi araba başlıklarına girip elimde herhangi bir veri olmadan tamamen kişisel fikirlerimi kesin bilgiymiş gibi sunmuyorum .

• quote:

Hem sallamasyon en az satan diyorsunuz hem verilen rakamları beğenmiyorsunuz. Siz atın satış rakamlarını bilelim o zaman en az satan olduğunu nerden biliyorsunuz bir veriniz var mi ? 2018 satış rakamlarını bulun yada Istanbul da biraz gezince birçok kuga görürsünüz zaten. Hocam kusura bakmayın ama bu ülke de herkes herşeyi biliyor herkes her konu da uzman. Ben bu sektördeyim biliyorum iyi kötü ne olduğunu ama yinede sizin gibi araba başlıklarına girip elimde herhangi bir veri olmadan tamamen kişisel fikirlerimi kesin bilgiymiş gibi sunmuyorum .

Alıntıları Göster
    Sayın arkadaşım hangi ülkenin verileri diyorum. Açık bir soru. Hala cevaplamadın.

• Aldinizmi aracı ?
  • quote:

Sayın arkadaşım hangi ülkenin verileri diyorum. Açık bir soru. Hala cevaplamadın.

Alıntıları Göster
    Türkiye'nin de içinde olduğu Avrupa bölgesi .Türkiye'de burada .Yalnız siz söylemleriniz için bir veri vermiyorsunuz hala hesap sorar tavırlar . O zaman bende diyorum 2.el piyasası ve sıfır satışları en kötü araç x marka model diyorum nasılsa bu şekilde oluyor demekki. Aksi bir sey diyen olursa da Turkiye de ki veriler ne hocam ispatla derim nasilsa . Hocam burada benim takıldıgım nokta bu tarz sayfalarda elinde bir veri olmadan girip şu araç bi halta yaramaz yada bunun 2.eli ölü veya Bu araçlar çok yakar gibi gibi şeylere sırf bu araç için değil tüm marka ve model araçlar için . Bu şekilde hayatında o aracı test sürüşü bile yapmamış. Yada körükörune marka fani olan örneğin ww yi babasının markası gibi savunanlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 6 Mayıs 2018; 20:2:12 >

• quote:

Türkiye'nin de içinde olduğu Avrupa bölgesi .Türkiye'de burada .Yalnız siz söylemleriniz için bir veri vermiyorsunuz hala hesap sorar tavırlar . O zaman bende diyorum 2.el piyasası ve sıfır satışları en kötü araç x marka model diyorum nasılsa bu şekilde oluyor demekki. Aksi bir sey diyen olursa da Turkiye de ki veriler ne hocam ispatla derim nasilsa . Hocam burada benim takıldıgım nokta bu tarz sayfalarda elinde bir veri olmadan girip şu araç bi halta yaramaz yada bunun 2.eli ölü veya Bu araçlar çok yakar gibi gibi şeylere sırf bu araç için değil tüm marka ve model araçlar için . Bu şekilde hayatında o aracı test sürüşü bile yapmamış. Yada körükörune marka fani olan örneğin ww yi babasının markası gibi savunanlara

Alıntıları Göster
    Avrupanın bir önemi yok. Önemli olan odd verileri ki 600 küsur 2018 satışları. Yıl bitsin bir. Daha yeni başladı tr satışları

• quote:

Avrupanın bir önemi yok. Önemli olan odd verileri ki 600 küsur 2018 satışları. Yıl bitsin bir. Daha yeni başladı tr satışları

Alıntıları Göster
    nick içerik uyumu yok böyle bir şey

az kafanı kaldır dışarı çık kuganın satışları gayet iyi dışarda rastlayabileceğin bi model motor şanzıman sıkıntısı yok 3008 ile birlikte sınıfının en iyileri
  • para olsa Ford Kuga alınır ama para yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

az kafanı kaldır dışarı çık kuganın satışları gayet iyi dışarda rastlayabileceğin bi model motor şanzıman sıkıntısı yok 3008 ile birlikte sınıfının en iyileri

Alıntıları Göster
    Aynen öyle hocam. Şuan bu genişlik ve fiyatta konu başlığında da olduğu gibi 'otomatik dizel' olarak alınabilecek en mantıklı suv araç. Örnegin peugeot 3008 de çok iyi araba çok beğeniyorum almakta istediğim bir araç ama dizel otomatik 206 bin tl arada 40 bin tl fark var ki bence ne kadar süper bir araba yapsalarda " MALESEF " O Türkiye'deki değismez marka algısı ( esas 2.ele bu yansır ilk yıllar olmasa da zamanla , değer kaybı olarak ) ve kibar fransiz aksamı ve otomatik vitesin powershift kadar hoşuma gitmemesi harici tasarım daha iyi daha oyuncaklı vs ama aradaki farka da değmez kişisel fikrim . Aradaki fark 2.el araba parası :) E zaten diğer rakipleri arasında güzel olanlar da olsa ya daha pahalı ya değer kaybı olan ya suv gibi geniş olmayan vs vs gibi durumlar oluyor. Ülkemiz ve günümüzde araç alırken bence kıstas parasının hakkını veriyor mu olmali.

( Her ne kadar fiyatlar komple uçmuş olsa da ) Yoksa her araç güzel hemen hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

Alıntıları Göster
    ince (!) hakaret içeren mesajına rağmen sana cevap vericem yine de:

ben kuga'nın satışı kötü demedim. 2. eli zayıf bir araç dedim. tüm ciplerin 2. eli zaten zayıftır. tiguan-xtrail-qq dışındaki diğer markaların daha da zayıftır. kuga'nın son 6 ayda iyi satmış olması birşeyi değiştirmez. 2-3 yıl daha iyi satarsa ondan sonra o da bir qq olabilir belki.

• Her ne kadar Peugeot olsa da 3008 i bir çok konuda daha başarılı buluyorum.

Sadece, Kuga daki riskli semitronic yerine gayet güzel çalışan klasik konvansiyonel otomatik şanzımanı bile 3008 i bi adım öne çıkarmaya yetebilir...
  • Şikayet var.com sitesinde 1.5 dizel otomatik kugaların sanzimaniyla ilgili bir çok şikayet var .Getrag üretimi demiş bir arkadaş ama bu kadar sorun çıkaracaksa ne gerek var ?

Ayrıca kavrama değişimi garanti kapsamında değilse ciddi paralara yapılıyormuş . Bunlar hakkında bilgisi olanlar bizi de aydınlatabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srht73 -- 16 Ocak 2019; 10:35:46 >
  • abidig kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    2017 Model Kuga ST Line sahibiyiz. Hatta 1 hafata içinde Bandırma-Bursa 2 sefer gidip geldim. Şunu söyleyeyim bu fiyata bu konfor ve güvenlik başka araç var mı? Binmeyenler bilemeyebilir ama bir test edin derim. Dün Bursa çevre yolunda içinde Eşim 14 yaşında kızım ve Kayınvalidem olsuğu halde 200 km/saat hıza deneme makstlı çıktım. Eşim ki hızdan çekinir benim söylemimle km saatine baktı gözleri yerinden çıktı ama söylediği ilk kelime' ben 100-120 gibi gidiyoruz diye çok rahatım, ama bu araba nasıl araba hiç hissettirmiyor' oldu. Eğer bu denli hızlı gitmez de 100-120 hızı ayarlayıp giderseniz de bu yüklü hali ile 100 km'de 5-5,1 L mazot yakıyor. 1600 kg geçkin bir suv için sanırım komik rakamlar. Daha önce benzinli C-Max kullandık onda çok daha az yakıyor. STLine modelini bilen bilir. Spor süspansiyonlar harika ne çukur ne viraj banamısın demiyor. Konforu bizi mest etti.( Lütfen Mercedes,Bmw v.s. farklı sınıf araçlar ile mukayese etmeyin. Paralarına göre tabiki onların artıları olacak. Ama inanın o paralar kadar fark yok).

Sadece bir sorunum var. Servise gitmeden sizlere yazmak istedim. Araç konsolunun orta üstünde cd bölümünün üzerindeki delikli bir havalandırma bölümüvar. Bu bölüm araç bozuk ve kasisli yola girdiğinde çıtırtı yapıyor. Başkasının başına geldi mi ya da tamiri nasıl? Tamire servise gidince o bölümü zarar vermeden çıkartabilirler mi? Birisinde aynı sorun var ise beni arayabilir mi? 05332768264 Teşekkür ederim... Haydar Durukan

• quote:

Orijinalden alıntı: haytij

Merhaba,
    2017 Model Kuga ST Line sahibiyiz. Hatta 1 hafata içinde Bandırma-Bursa 2 sefer gidip geldim. Şunu söyleyeyim bu fiyata bu konfor ve güvenlik başka araç var mı? Binmeyenler bilemeyebilir ama bir test edin derim. Dün Bursa çevre yolunda içinde Eşim 14 yaşında kızım ve Kayınvalidem olsuğu halde 200 km/saat hıza deneme makstlı çıktım. Eşim ki hızdan çekinir benim söylemimle km saatine baktı gözleri yerinden çıktı ama söylediği ilk kelime' ben 100-120 gibi gidiyoruz diye çok rahatım, ama bu araba nasıl araba hiç hissettirmiyor' oldu. Eğer bu denli hızlı gitmez de 100-120 hızı ayarlayıp giderseniz de bu yüklü hali ile 100 km'de 5-5,1 L mazot yakıyor. 1600 kg geçkin bir suv için sanırım komik rakamlar. Daha önce benzinli C-Max kullandık onda çok daha az yakıyor. STLine modelini bilen bilir. Spor süspansiyonlar harika ne çukur ne viraj banamısın demiyor. Konforu bizi mest etti.( Lütfen Mercedes,Bmw v.s. farklı sınıf araçlar ile mukayese etmeyin. Paralarına göre tabiki onların artıları olacak. Ama inanın o paralar kadar fark yok).

Sadece bir sorunum var. Servise gitmeden sizlere yazmak istedim. Araç konsolunun orta üstünde cd bölümünün üzerindeki delikli bir havalandırma bölümüvar. Bu bölüm araç bozuk ve kasisli yola girdiğinde çıtırtı yapıyor. Başkasının başına geldi mi ya da tamiri nasıl? Tamire servise gidince o bölümü zarar vermeden çıkartabilirler mi? Birisinde aynı sorun var ise beni arayabilir mi? 05332768264 Teşekkür ederim... Haydar Durukan
    Ses olayı duymadım maşallah , ama bir baktirin ufak birşeydir bence. Dediklerinize de aynen katılıyorum Bu arada sınıfında bu sene en çok satan 5. Araç tiguan ı vs yi geçmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 28 Ocak 2019; 23:1:44 >

• Ayni kombinasyonda, 1.5tdci120 ve 6 ileri yağli kavrama(Getrag dct450) focus mca sw kullanıyorum. 1480kg focusa ancak yetiyor(gaz pedalina cogu durumda yeterli tepki veriyor) lakin 2000kg a yakin kugada ne yapar bilemem.

Benzinli fordlardaki powershiftlerden yola cikarak, bunlara sorunlu demek yanlis olur. Zira en temel kullanici bile çalışma karakterinden, ayni sanziman olmadığını anlar

Motor-şanziman ikilisi emmeye de gommeye de geliyor;
    Yeri geliyor full yuklu iken uzun yolda ort. 4.5lt civarinda tuketiyor; yeri geliyor ibrenin dususunu gozle takip edebiliyorsunuz

Burada esas soru; sirket filolarinin mudavimi oldugu yetkili servislere, bu tarz bir araci birakirken, icinize sinecek mi? Ben, focusu servise birakinca, sinek gibi cama yapisip izliyorum ne yapiyorlar diye ben gozum gibi bakiyorum araca, adamlar sirket araci muamelesi yapiyor bazi noktalarda.
    Mesela, ekledigim fotograftaki gibi, vnt milinden eksoz kurumu sızıntısını gosterdigimde "olur oyle" gibi soylemlerle karşılaşıyorum. Fazla irdeleyince de" abi sen ne is yapıyorsun" a donuyor olay. Bu arada bu problemi; hangi 1.5tdci120 kaputunu actiysam gordum; göre göre benimsedim, ariza lambasi, gidiste bir problem falan da yok

• 4 kez aynı hatayı yaptıktan sonra doğruyla buluştuğum andı fort kuga, vw bora (2004 sıfır), passat(2007 sıfır fsı- 2016 tdi) ve tiguan. Servisin egosu, herşeyi biz yaparız havası ama gerçekte fıs olan bir marka. Araçlarla ilgili kusurlarda tavan yapmış bir ekol..Mahkemede kazandığınız hakkınızı bile yeslim edemeyen bir dik duruş. Bu arada bu süreçte diğer bir çok markaya binip kullanmış biri olarak söylüyorum, ilk fort aracım ve bir çok Premium markaya göre konforlu sağlam ve rahat. Bu keyfi yaşattığı içinde teşekkür ediyorum... Bu arada dsg iletini de burada değinin... yerinde olur.... Birde vw vw binmeyen kullanmayan arkadaşlar yorum yapmasın lütfen,
  • quote:

Orijinalden alıntı: herkül19

4 kez aynı hatayı yaptıktan sonra doğruyla buluştuğum andı fort kuga, vw bora (2004 sıfır), passat(2007 sıfır fsı- 2016 tdi) ve tiguan. Servisin egosu, herşeyi biz yaparız havası ama gerçekte fıs olan bir marka. Araçlarla ilgili kusurlarda tavan yapmış bir ekol..Mahkemede kazandığınız hakkınızı bile yeslim edemeyen bir dik duruş. Bu arada bu süreçte diğer bir çok markaya binip kullanmış biri olarak söylüyorum, ilk fort aracım ve bir çok Premium markaya göre konforlu sağlam ve rahat. Bu keyfi yaşattığı içinde teşekkür ediyorum... Bu arada dsg iletini de burada değinin... yerinde olur.... Birde vw vw binmeyen kullanmayan arkadaşlar yorum yapmasın lütfen,
    Aynen katılıyorum yıllardır bunu anlatmaya çalışıyorum insanlara , ben de aynı fikirdeyim

• Ford'un satış sonrası ve garanti politikası bile almamaya yeter. Arabalar güzel de olsa servisleri rezalet
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.