Şimdi Ara

Yeni FORD Kuga dizel Oto. ALINIR mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
33.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Kuga;
    Sınıfının en çok yakan dizel otomatiği
    Sınıfının en eski tasarıma sahip aracı
    Sınıfının en sorunlu şanzımanlarından birisine sahip
    Sınıfındaki en kötü 2. El performansına sahip araçlardan (ilk üç)
    Bu powershift yağlı kavrama getrag üretimi oldukça hızlı sorunsuz ve keyifli bir şanzıman. Ayrıca kendi ürettikleri 1.5 120 ps motor da gayet başarılı. Biraz sallama olmuş yorumunuz.
  • aaguler kullanıcısına yanıt
    O zaman bana bu şanzımana ait 1-2 tane sorun paylaşabilir misin ? Bu kanaate vardığına göre mutlaka gördüğün bir konu Ve araç oldu. Bizimle de paylaş bilgilenelim.
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Powershift kendi sorun araştır biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

hadi 3008 neyse de kuga da grandland da gerçekten 2. eli çok kötü araçlar. nasıl en alınası araçlar diyorsun anlayamadım.

Alıntıları Göster
    Dizel otomatik Kuga'nın ikinci eli kötü falan değil. Satış rakamları da düşük değil. Mesela geçen ay Kuga'nın satışları Tiguan'dan fazlaydı. Yani Kuga 1.5TDCI tutuldu piyasada.

SUV'lar ağır araçlar, benzinlileri 10lt altı yakmıyor. Dizel+otomatik olmayan tercih edilesi değildir benim için. Dizel+otomatik seçenekler şunlar var:

Duster 1.5DCI EDC : Kalitesi yerlerde sürünüyor

QQ 1.6DCI X-tronic : X-tronic şanzıman çok zevksiz, ayrıca araç küçük, bagajı falan yetersiz

Kadjar 1.5DCI EDC : Tasarımını beğenmiyorum, onun dışında mantıklı

3008 1.6 HDI + EAT6 : Eleştiriecek yönü yok. iç-dış-motor-şanzıman çok güzel bir araç

GrandlandX 1.6 HDI + EAT6 : Güzel ama aynı motor+şanzımana sahip 3008 daha gösterişli, daha albenili.

Kuga 1.5TDCI + PS : C-SUV'lar içinde en heybetli ve gerçek bir SUV gibi görüneni. Çok dinamik bir tasarımı var. Eleştirilecek çok bir yönü yok.

Bunlar içinde bana göre en mantıklıları 3008 ve Kuga. 3008 en güzeli ama 3008'in iç hacmi ve bagajı yetersiz gelirse en mantıklı seçenek Kuga.

• Attorney58 A kullanıcısına yanıt
    Garibim eski kuru kavrama powershift ile yeniyi karıştırıyor burada da millete bilmişlik taslıyor. Bahsettiğin sorunlu powershift benzinli focus ve fiestada kullanılan ilk gelen kutu kavramaya sahip olan şanzımandı. Şu an kullanılan ondan çok çok farklı 👍🏻

Yağlı powershift kullanılan 2.0 dizel mondeo ve kuga gibi araçlar yıllardır sıkıntısız şekilde yolda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Dizel otomatik Kuga'nın ikinci eli kötü falan değil. Satış rakamları da düşük değil. Mesela geçen ay Kuga'nın satışları Tiguan'dan fazlaydı. Yani Kuga 1.5TDCI tutuldu piyasada.

SUV'lar ağır araçlar, benzinlileri 10lt altı yakmıyor. Dizel+otomatik olmayan tercih edilesi değildir benim için. Dizel+otomatik seçenekler şunlar var:

Duster 1.5DCI EDC : Kalitesi yerlerde sürünüyor

QQ 1.6DCI X-tronic : X-tronic şanzıman çok zevksiz, ayrıca araç küçük, bagajı falan yetersiz

Kadjar 1.5DCI EDC : Tasarımını beğenmiyorum, onun dışında mantıklı

3008 1.6 HDI + EAT6 : Eleştiriecek yönü yok. iç-dış-motor-şanzıman çok güzel bir araç

GrandlandX 1.6 HDI + EAT6 : Güzel ama aynı motor+şanzımana sahip 3008 daha gösterişli, daha albenili.

Kuga 1.5TDCI + PS : C-SUV'lar içinde en heybetli ve gerçek bir SUV gibi görüneni. Çok dinamik bir tasarımı var. Eleştirilecek çok bir yönü yok.

Bunlar içinde bana göre en mantıklıları 3008 ve Kuga. 3008 en güzeli ama 3008'in iç hacmi ve bagajı yetersiz gelirse en mantıklı seçenek Kuga.

Alıntıları Göster
    ben 5008'i inceledim ama arkada tam bağımsız süspansiyon yokmuş. 200küsurbin para vereceksin ve arkada yarı bağımsız. tiguan, x-trail ve cr-v şu an radarımda. tiguan dizel otomatik olsa hiçbirine bakmam direk alırım ama benzinli olması düşündürüyor işte. yeni 1.5 motor çok tasarrufluymuş, onunla tiguan iyi bir seçim olabilir belki.

• Ocak ayında Kuga stline aldım.Almadan önce kafamda 2 modele kadar düşürdüm.Biri 3008 diğeri kuga idi.Kuganın 0-100 hızlanması 12,4 sn olduğunu görünce koşa koşa peugeot bayiine gittim.Boyum 1.90 sunrooflu olan modelin içine oturdum ve başım eğik test yapabildim.Sonra ford bayiine gittim.Kuganın baş mesafesi çok iyi daha geniş ve koltukları çok rahat.Test sürüşüne çıkınca sürüşü konforu çok hoşuma gitti ve hemen aldım.Bu arada aile fertlerimde 2016 q3 2016 tiguan 2015 qq var ve kullanıcısı olarak hepsinden daha iyi.Kesinlikle tavsiye ederim.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Yol tutuşu konusunda sorun yaşayabilecek ne yapmış acaba. 1 yıl kullandım kuvayı, 4 çeker versiyonu. Bir kez olsun virajlarda sorun yaşamadım. Süspansiyonları da serte dönüktür zaten. Yeni kasa dizel otm test sürüşü de yaptım. Hatta aynı gün tiguan, 5008, kodiaq test ettik. Hepimiz kıtanın hem süspansiyon hem de yol tutuşundan memnun kaldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergunsoy

Ocak ayında Kuga stline aldım.Almadan önce kafamda 2 modele kadar düşürdüm.Biri 3008 diğeri kuga idi.Kuganın 0-100 hızlanması 12,4 sn olduğunu görünce koşa koşa peugeot bayiine gittim.Boyum 1.90 sunrooflu olan modelin içine oturdum ve başım eğik test yapabildim.Sonra ford bayiine gittim.Kuganın baş mesafesi çok iyi daha geniş ve koltukları çok rahat.Test sürüşüne çıkınca sürüşü konforu çok hoşuma gitti ve hemen aldım.Bu arada aile fertlerimde 2016 q3 2016 tiguan 2015 qq var ve kullanıcısı olarak hepsinden daha iyi.Kesinlikle tavsiye ederim.
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Forumda aradım bulamadım, ama burada paylaşmıştı hatta şirket aracıymış (kiralık) Adıyamandan Elazığa mı gitmişti ne.
  • Linki buldum.https://forum.donanimhaber.com/kuga-2017-hayal-kirikligi--132404645#132405439

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 27 Nisan 2018; 13:26:7 >
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    La yürü git abi aynı şanzuman elinde patlayan kuga sahiplerine sor
  • Attorney58 A kullanıcısına yanıt
    Bir tane örnek at bana görelim
  • Her yer yeni kuga kaynıyor 2.eli kötü falan değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Yol tutuşu konusunda sorun yaşayabilecek ne yapmış acaba. 1 yıl kullandım kuvayı, 4 çeker versiyonu. Bir kez olsun virajlarda sorun yaşamadım. Süspansiyonları da serte dönüktür zaten. Yeni kasa dizel otm test sürüşü de yaptım. Hatta aynı gün tiguan, 5008, kodiaq test ettik. Hepimiz kıtanın hem süspansiyon hem de yol tutuşundan memnun kaldık.
    focus performansı bekliyorlar bir suvdan galiba

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlardan nefret ediyorum bu konuya da damlamış hepsi zaten

• duster al 30-40 bin tl de cebinde kalsın.
  • Bir An kendi animiz aklıma geldi. Aralık başı babam Ä bayi 124 e kuga titanyum manuel bıraktı. Babam da çok kuga heveslisi idi. Bende de makyajli visia var. Neyse kupayı sürdü sonra benim qashqai visia 1.5 ı sürdü. Sonra tekrar kuga sürdü ve almaktan vazgeçip gitti 117 ye qashqai tekna aldı. Araç gitmiyor, çok yol sesi alıyor ve daha fazla yakıyor. Ama iç kalite ve hacim kesinlikle daha başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Bir An kendi animiz aklıma geldi. Aralık başı babam Ä bayi 124 e kuga titanyum manuel bıraktı. Babam da çok kuga heveslisi idi. Bende de makyajli visia var. Neyse kupayı sürdü sonra benim qashqai visia 1.5 ı sürdü. Sonra tekrar kuga sürdü ve almaktan vazgeçip gitti 117 ye qashqai tekna aldı. Araç gitmiyor, çok yol sesi alıyor ve daha fazla yakıyor. Ama iç kalite ve hacim kesinlikle daha başarılı.
    QQ ile Kuga arasında en az 200kg fark var. Kuga daha yüksek olmasıyla rüzgar direnci de fazla.

QQ'nun motoru 10hp daha güçlü ve 20Nm trku daha fazla.

Kuga'nın perfomans olarak QQ ile aynı veya daha iyi olması beklenemez zaten.

İnsan almaya niyetlendiği arabayı iyi bilmeli ve beklentisini ona göre ayarlamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

hadi 3008 neyse de kuga da grandland da gerçekten 2. eli çok kötü araçlar. nasıl en alınası araçlar diyorsun anlayamadım.

Alıntıları Göster
    Yeni FORD Kuga dizel Oto. ALINIR mı?

Nasıl satışları kötü. Bu tarz yerlerde de bilip bilmeden sallayan ne kadar fazla oluyor. Ayrıca sıralama da 3-4-5 inde satış rakamları birbirlerine çok yakın.

Birde son satış rakamları ile Kuga satışları daha da yükselmiş . Sıralama değişmiştir. ( 1.5 Dizel yağlı kavrama otomatik 300 tork etkisi de oldu )

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.