Şimdi Ara

Yeni Fiesta Fiyatlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
7.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiesta her zaman segmentinde en pahalı otomobil olmuştur. Yeni Polo bu araçtan ucuz olacak. Bu kesin bence. Ama bu fiyatlar cidden çok pahalı. Daha bu aracın Vignale versiyonu var :) Cam tavan, sürüş destek asistanları, çok övdükleri B&O Play ses sistemi vs. eklenirse aracın fiyatı 100' ü geçer :) Allah sonumuzu hayretsin. Hükümetin bu işe bir el atması lazım. Şu Ötv olayına ayar çekmeleri şart. Ötv' nin kaldırılması zaten ütopya bir durum, ama en azından %10-15 civarında azaltmaları gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 18 Eylül 2017; 9:32:51 >
  • Kimse kusura bakmasin herkes hakettigi hayati yasiyor

Huloooogggg ya devam

20 bin maas + 40 binde aylik buro acsinlar diye para baglanacak ama yollllll yaptiglaaaarrrrr herkessss fetocuuuu huloggggg

2023 geliyooogggggggg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

Şimdi yanlışsam beni düzeltin lütfen. Bu aracın fiyatları bu kadar yüksek değildi yanlış hatırlamıyorsam yani zam gelmiş. Tamam paramızın çok bir değeri yok ama son 1-2 Aydın dolar düşüş eğiliminde. Peki bu adamlar neye dayanarak zam yapıyorlar hatırladığım kadarıyla artan vergi oranı falan da yok. Kısacası almayın kardeşim diyeceğim de ay sonu satış rakamlarını göreceğiz yine rekorlar o yüzden boşverin

hocam zam için o dedikleriniz bahane dolar artar euro düşer arabalar dolara göre geliyor ondan zam. Dolar düşer euro artar arabalar euro ya göre geliyor ondan artar. İkisi birlikte artsa herhangi birini öne sürüp ondan fiyatları arttırırlar. İkisi de düşse araç stoklara yüksek kurdan girdi denir ondan fiyatlar düşmez. Yeni kasa denir fiyat artar. Enflasyon denir fiyat artar. Kriz denir fiyat artar. talep fazla denir fiyat artar. Arz az denip fiyat artar. Sonuçta sürekli artar :) Fiesta fiyatları beklediğimden 8-10 bin fazlaya çıktı. Mantık olarak ya polo fiesta, ibiza gibi araçların fiyatı düşecek ya da leon, megane, corolla gibi araçların fiyatı artacak. Ülkemizi düşünürsek ikinci ihtimal daha ağır basıyor o yüzden araç almayı düşünenler biran önce 65-80 bin bandında c sınıfı araçları alsınlar yoksa ocakta sonra b nin en boşu anca alırlar.

• fiyata bak
  • Devlet öyle büyük vergiler ve giderler çıkartıyor ki elelemin ülkesinde binmediği kıçı kırık fiesta dahi 90 milyar ediyor.

• 1.1lt 3 silindir atm.-benzin 85ps, manuel şanzıman, Trend: 64.500TL

1.5lt 4 silindir turbo-dizel 85ps, manuel şanzıman, Trend: 74.500TL

İmkanı yok uydurmuşlar fiyatları.

Benzin ile dizel arasında ki fark şuan bile 16.000TL'yi geçiyor.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    çelik jant dediği kapaklı sac jant zaten.
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Benim anladığım kadarıyla Bir önceki kasadaki gibi düz saç üzerine plastik jant kapağı yok direk çelik cant var. Sonuçta aracı görmedim opsiyon listesine bunu not düşmüşler. Önceden jant kapağı yazardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Eylül 2017; 15:22:47 >
  • ford sitesinde fiyatlar yok.
  • Bu mevladaki bir araca ne kadar talep olacak merak içerisindeyim.

Yeni Focus'un Fiyatını düşünmek istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

quote:

Orijinalden alıntı: Auhan

Hocam hangi arabaya biniyorsunuz ? Merak ettim

Toyota camry 3.5 v6.2007 model hocam.

Kazasız belasız inşallah. Gerçekten güzel arabalar camry'ler güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pasha37

Bu mevladaki bir araca ne kadar talep olacak merak içerisindeyim.

Yeni Focus'un Fiyatını düşünmek istemiyorum

fiesta nin mevcut kasası birkaç yıldır satış adedi olarak çok geride. Forumdaki birçok kişi satmamasinin sebebini yeni kasanın gelecek olmasına bağlıyordu. Nihayet yeni kasa geliyor bu sefer de fiyatından dolayı talep görmeyecek gibi. Ne kadar satacak ciddi şekilde merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

quote:

Hocam hangi arabaya biniyorsunuz ? Merak ettim

Toyota camry 3.5 v6.2007 model hocam.

Kazasız belasız inşallah. Gerçekten güzel arabalar camry'ler güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam daha yeni aldım, bakalım neler gösterecek zaman :). Hepimiz kazasız belasız binelim araçlarımıza inşallah.

• Boku çıktı artık. Alıp sokağa park edeceğim, sağda solda milletin çizeceği, 2 sene sonra vuruk göçük içinde kalacak, rahat rahat benzin dolduramayacağım, vergisinde ve sigortasında kara kara düşüneceğim araçlara bu paraları nasıl vereceğiz ya.
  • Titanium donanıma ilave B&O ses sistemi ve panaromik cam tavanı ekleyince fiyat ne oluyor. Opsiyonlar belli mi? Ve hala bu kadar iyileştirmeden sonra neden arka frenler kampana Sn. Ford???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyradel -- 19 Eylül 2017; 15:30:47 >
  • Aynı sınıfta i20 var ve fiyatları çok daha uygun. Fiesta uçmuş.
    i20 yenilenecek.
    dct şanzıman turbo motor ile gelirse diğerlerinin en ufak şansı kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Titanium donanıma ilave B&O ses sistemi ve panaromik cam tavanı ekleyince fiyat ne oluyor. Opsiyonlar belli mi? Ve hala bu kadar iyileştirmeden sonra neden arka frenler kampana Sn. Ford???

Kampana fren daha iyi, daha ucuz ve hiç sorun çıkarmıyor. Ama tabi ki Ford biraz cimri bir firma donanım konusunda, alt paketlere bunu yapıyorlar.

@sistemli adam

İ20 sadece makyaj görecek, yeni kasasına daha çok var. Kaldı ki İ20 ile Fiesta'yı kıyaslamak saçma olur. Şuan ki eski kasa 2009'dan beri satılan Fiesta bile kendisinin 2 nesil üstü İ20'den çoğu konuda iyi bir araç. Malzeme kaliteleri ve yalıtım arasında ki fark oldukça fazla.

Ford normal olarak 1.5TDCI + PS ve 1.0 140hp + PS şanzıman koyuyor zaten yeni Fiesta'ya, ancak Otosan bunu getirmemek için elinden geleni yapacaktır.

Ford Türkiye'de Otosan kurbanı olan bir marka. Doğuş'un elinde olsa VW'nin 2 katı satardı günümüz de.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Arabaların fiyatı artmıyor, bizim liramız değersizleşiyor maalesef... Dolar 5 olsun ben TL ile alışveriş yapıyorum diyenler nerede :)

Alakası bile yok. ARABALARIN FİYATLARI ARTIYOR.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oharey.

60.600 TL ile Megane 4 sedan Joy donanım, 1.6 atmosferik benzinli 115 HP manuel aldım. Haziranda teslim alacaktım ama aracı teslim etmeden hemen önce kaputa bir şey düşürüp yamultmuşlar.

Yenisini istedim, bu zamana kadar Megane 4 HB GT Line 1.6 dizel 6 ileri manuel aracı geçici kullanıyorum. Benimkini yarın alacağım. GT Line de güzel ama bana uymadı. 19 inçte daracık yanaklı lastikler var, amortisör sert, koltuklar recaro tipi tahta gibi, çok sert araç. Benim gibi elliye yaklaşan adama uymuyor. Bayramda iki günde Denizli-Mersin git gel 1500-1600 Km yol yaptım, birkaç gün belim ve oturma aygıtım ağrıdı resmen. Seriliği, yol tutuşu, donanımı vb çok iyi ama genç işi.

Ben gidip moruk işi kendi aracımı alayım. Joy baz donanım ama benim şu yok diyeceğim büyük eksiklik yok. Hız sabitleyici-sınırlayıcı, yokuş kalkış desteği, park sensörleri, DSP, EBD vb gerekli her şey var. Konsola 9 inç tablet yapıştırmış gibi duran Icon-GT line yerine daha küçük ekranı var. Büyük ekranda dokunarak yaptığınız şeyleri düğme ile yapıyorsunuz ki bana daha uygun. (Daha çözemedim ekrandan kullanmayı, alışamadım, bir de tablet yapıştırmış görüntüsüne alışamadım)

Fiesta fiyatlarına bakınca iyi almışım diyorum. Donanım olarak muhtemelen fiestadan iyi olacaktır. Boyut-konfor olarak ise B sınıfı HB ile C sınıfı sedan zaten karşılaştırılmaz. Benzin desen yılda ancak 10-12 bin yapıyorum, dizel fiyat farkını 7-8 yılda kapatıyorum ancak. İlerde gerekirse tüpleriz. (zaten 1.6 atmosferik için Reno bu motoru sırf tüp takılsın diye yapmış, tüp için motor üretmiş deniyor. )

Cücük kadar Fiestanın fiyatlarını görünce benimkini öpüp koklamam lazım artıkın.

• quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Oharey.

60.600 TL ile Megane 4 sedan Joy donanım, 1.6 atmosferik benzinli 115 HP manuel aldım. Haziranda teslim alacaktım ama aracı teslim etmeden hemen önce kaputa bir şey düşürüp yamultmuşlar.

Yenisini istedim, bu zamana kadar Megane 4 HB GT Line 1.6 dizel 6 ileri manuel aracı geçici kullanıyorum. Benimkini yarın alacağım. GT Line de güzel ama bana uymadı. 19 inçte daracık yanaklı lastikler var, amortisör sert, koltuklar recaro tipi tahta gibi, çok sert araç. Benim gibi elliye yaklaşan adama uymuyor. Bayramda iki günde Denizli-Mersin git gel 1500-1600 Km yol yaptım, birkaç gün belim ve oturma aygıtım ağrıdı resmen. Seriliği, yol tutuşu, donanımı vb çok iyi ama genç işi.

Ben gidip moruk işi kendi aracımı alayım. Joy baz donanım ama benim şu yok diyeceğim büyük eksiklik yok. Hız sabitleyici-sınırlayıcı, yokuş kalkış desteği, park sensörleri, DSP, EBD vb gerekli her şey var. Konsola 9 inç tablet yapıştırmış gibi duran Icon-GT line yerine daha küçük ekranı var. Büyük ekranda dokunarak yaptığınız şeyleri düğme ile yapıyorsunuz ki bana daha uygun. (Daha çözemedim ekrandan kullanmayı, alışamadım, bir de tablet yapıştırmış görüntüsüne alışamadım)

Fiesta fiyatlarına bakınca iyi almışım diyorum. Donanım olarak muhtemelen fiestadan iyi olacaktır. Boyut-konfor olarak ise B sınıfı HB ile C sınıfı sedan zaten karşılaştırılmaz. Benzin desen yılda ancak 10-12 bin yapıyorum, dizel fiyat farkını 7-8 yılda kapatıyorum ancak. İlerde gerekirse tüpleriz. (zaten 1.6 atmosferik için Reno bu motoru sırf tüp takılsın diye yapmış, tüp için motor üretmiş deniyor. )

Cücük kadar Fiestanın fiyatlarını görünce benimkini öpüp koklamam lazım artıkın.

Hocam selam. Facebooktan eklemiştim sizi ama görmediniz sanırım. Neyse. Talihsizliğiniz olmuş kaput konusunda sizin ve yenisini istemişsiniz. Mutlaka yeni araç mı verdiklerini yoksa kaputu mu değiştirdiklerini iyice anlayın. Teslim öncesi kaputu yamultan bir bayiden her türlü üçkağıtçılık beklenir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.