Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.584
Cevap
8
Favori
754.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Polo 1.2 TDI Bluemotion ve Linea 1.6 Emotion Plus ve Golf 1.4 TSI tredline arasında kararsız kaldım,siz olsaydınız hangisini alırdınız.aracın büyük veya küçük olması önemli değil 2 kişiden fazla binen olmıcak.ilerde satmaya kalksam hangisi 2.elde daha az zarar ettirir o önemli bnm için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilimanjaro34
    Teşekkür ederim. Ancak bir sorun çıktı. Bana araç Emotion Plus ve hız sabitleyicisi var diye satıldı, fakat hız sabitleyicisi yok ve ruhsatta da Emotion yazıyor. Fiat servisinden sordum, yeni araçlarda Emotion ve Emotion Plus diye bir ayrım yokmuş, direk Dynamic Plustan sonra direk Emotion Plus diye satılıyormuş ama eski araçlarla ilgili net bir şey söyleyemediler. Ama sahibinden.com'da böyle bir ayrım olduğuna göre eski araçlarda bu tür bir ayrım belli ki uygulanmış. Araçta dijital klima, çelik jant, 6 hava yastığı, kadife koltuklar, sürücü koltuğu bel şişirme özelliği, yağmur ve far sensörü mevcut. Aracı satın aldığım galericiyle Perşembe günü yüzeysel şekilde konuştum, "amaan, hız sabitleyici olsa ne olur, olmasa ne olur, biz Emotion Plus diye biliyoruz" havasında bir tepki verdi. Aracın değişmesi gereken iki-üç parçası da vardı, bu sebeple Cuma günü kara rağmen servise gideyim de sıcağı sıcağına bu muammayı çözeyim ve bir an evvel galericiyle oturup konuşalım derken daha ana yola çıkamadan araç buzda kayıpta bir başka araca çarpmasın mı! Benim araçta yetkili servisin verdiği fiyata göre 450 TL, vurduğum araçta da 50-100 TL aralığında bir hasar oluştu. Araç alırken zaten bir miktar borç almıştım. Galericiyle uğraşayım derken bir de üstüne bu kaza... Neyse, her işte bir hayır vardır dedik geçtik. Şimdi aracın donanım meselesini çözüp galericiyle ihtilafı sonlandırmaya çalışıyorum. İlk başta yanaşmadılar ama dava açacağımı söyleyince bir miktar iadeye yanaşır gibi oldular. Ne kadar istediğimi soruyorlar ama ben hala donanımla ilgili durumu tam olarak anlayabilmiş değilim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

emotıon ve emotıon plus arasında kı fark sadece hız sabitleyiciyle sınırlı değil artı olarak ESP ASR ve yokuş destek (hilholder )sistemi de var
    eskiden bunlar ayrı paket içinde satılıyordu ,şimdi ise standart oldu

• quote:

1-Sinyal kolu altında Hız sabitleyici kolunu görebiliyorsanız,
    2-Dörtlü flaşör anahtarının hemen sağındaki tuş üzerinde ASR on-off lambasını görebiliyorsanız,araç emo plustur.

Hız sabitleyicinin olmadığını biliyordum. Bu bilgi doğruysa, araçta ASR de yok. Serviste sorduğumda ise Emotionda standart olarak ASR var, otomatik devreye giriyor demişlerdi.

quote:

emotıon ve emotıon plus arasında kı fark sadece hız sabitleyiciyle sınırlı değil artı olarak ESP ASR ve yokuş destek (hilholder )sistemi de var

Servisteki görevlinin "standart" demesi şimdiye göre herhalde. Bu cümleden benim anladığım, araçta ASR yoksa, doğal olarak ESP ve yokuş kalkış desteği de yoktur?

Of ki ne of... Böyle olacağını bilsem bu araca hiç bulaşmazdım. Galericideki arabayı alırken konuştuğum vatandaş, bu araçla ilgili yaşanan tartışmalar sebebiyle iş yerinde patronuyla tartıştığını, isteyeceğim paranın kendi maaşından kesilerek karşılanacağını ama helalleşmek istediğini falan söyledi. İlk aradığımda ise dayı dayı konuşmuş asabımı feci halde bozmuşlardı. Dava açsam %100 kazanırım ve ilk konuşmamızdeki sinir harbinden sonra dava açacağımı söylerek telefonu yüzlerine kapatmıştım. Böyle olunca süt dökmüş kedi edasında şimdi anlaşmaya çalışıyorlar. Adamın söylediği doğruysa, her ne kadar tamamen kabahatli olsalar da birilerinin maaşından kesilecek olan parayı almak da pek içime sinmeyecek. Bu beni caydırmak veya rakamı düşük tutmam için söylenmiş asılsız bir söz müdür, bunu da bilemiyorum. Özetle karmakarışık duygular içindeyim...

• quote:

quote:

1-Sinyal kolu altında Hız sabitleyici kolunu görebiliyorsanız,
    2-Dörtlü flaşör anahtarının hemen sağındaki tuş üzerinde ASR on-off lambasını görebiliyorsanız,araç emo plustur.

Hız sabitleyicinin olmadığını biliyordum. Bu bilgi doğruysa, araçta ASR de yok. Serviste sorduğumda ise Emotionda standart olarak ASR var, otomatik devreye giriyor demişlerdi.

quote:

Servisteki görevlinin "standart" demesi şimdiye göre herhalde. Bu cümleden benim anladığım, araçta ASR yoksa, doğal olarak ESP ve yokuş kalkış desteği de yoktur?

Of ki ne of... Böyle olacağını bilsem bu araca hiç bulaşmazdım. Galericideki arabayı alırken konuştuğum vatandaş, bu araçla ilgili yaşanan tartışmalar sebebiyle iş yerinde patronuyla tartıştığını, isteyeceğim paranın kendi maaşından kesilerek karşılanacağını ama helalleşmek istediğini falan söyledi. İlk aradığımda ise dayı dayı konuşmuş asabımı feci halde bozmuşlardı. Dava açsam %100 kazanırım ve ilk konuşmamızdeki sinir harbinden sonra dava açacağımı söylerek telefonu yüzlerine kapatmıştım. Böyle olunca süt dökmüş kedi edasında şimdi anlaşmaya çalışıyorlar. Adamın söylediği doğruysa, her ne kadar tamamen kabahatli olsalar da birilerinin maaşından kesilecek olan parayı almak da pek içime sinmeyecek. Bu beni caydırmak veya rakamı düşük tutmam için söylenmiş asılsız bir söz müdür, bunu da bilemiyorum. Özetle karmakarışık duygular içindeyim...

cebinden falan ödeyeceği yok,tamamen ayak...1.000 tl iade iste,750 liraya kadar razı ol...fazlasınlada uğraşma bence çünkü davaydı mavaydı uğraşacağına 750 lira iade al tamamdır...
    bu plus muhabbetinde gerçekten yalancılık yağmamış olabilirler çünkü çoğu line kullanıcısı biliyorum emotion arabasına emotion plus diyor,hatta öyle sanıyor...ruhsatların çoğundada yazmıyor,mesela benimkindede sadece 1,3 m.jet yazıyor

• selam arkadaslar 2 aydır araba bakıyorum bı turlu karar veremedım ne alacam polo 21000 ısteyen zıhnıyete karsı bende sedan dusuneyım dedım ve gene tanıdıgımın tanıdıgı olan araba ıcın sıze gene bısey danısacam ve artık kafayı yemek uzereyım.....
    http://www.araba.com/4557469/Fiat-Linea-13-Mjet-Active
    ilan yukarıdakı gıbı tramer sorgulattık ve tramerde 1 kaza kaydı ÇARPMA şeklınde cevap aldık ama ne kadarlık bı carpma bellı degıl..arac zaten onden camurluk sol kapılar tampon boyalı ılandada anlasılıyor ...
    arkadaslar ben aracı uzun yolda kullanacam ve mersın aksaraya arası gıdecem sızce ıyı bı secım olurmu dızel..???
    bunun yanında arac actıve plus..ve fıyatı 21900 pazarlıkla tam konusmasakta 21500 dıyeecek sızce bu arac ıcın ıyı bı fıyat olurmu bana yardımcı olursanız sevınırım...

• @g_k_h_n33
    Hocam fiyat limitini 25.bin tl civarına çıkart mıutlaka EMOTION donanımlı olanını al

Emotion ve Emotion plus donanımı 1.3 dizel motorda sadece otomatik versiyonlarda standarttır
    (galeriden helalleşme karşılığında 1500tl paket tutarı istemelisiniz)
  • Güzel görünüyor ama ilan biraz eski, bu demektir ki ya fiyat yüksek yada satıldı ilanı duruyor..
  • 1.4 jet linea almak üzereyim. ortalama ne kadar yakıyor? LPG uyumu nasıl? şimdiden teşekkürler..
  • t-jet linea @wertasd nickli arkadaşımızda mevcut idi
    şehir içi 7/8lt arası 95 oktan benzin
    9/10 lt arası lpg yakıyor şu an
    ve çok memnun
  • linea yenilendi görüntüler yakalandı nisan 2012 piyasada
    http://forum.donanimhaber.com/m_57035820/tm.htm
  • ilk görüntüler

YENİ FİAT LİNEA
  • başka 1.4 t jet kullanan yokmu bana fikir verebilecek?
  • Resimdeki yeni linea ise çok bir fark yok galiba. Ufak br makyaj olacak o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Resimdeki yeni linea ise çok bir fark yok galiba. Ufak br makyaj olacak o zaman.

ön arka tampon, panjur, bagaj kapağı, sisler, belki gündüz farı, iç dizayn değişecek fazla bir değişiklik olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: marea_bursa
    1.4 jet linea almak üzereyim. ortalama ne kadar yakıyor? LPG uyumu nasıl? şimdiden teşekkürler..

Şehir içi 8.5-9 litre
    Şehir dışı 6.3-7.4 arası (hıza yüke ve klimaya bağlı) benzin
    LPG işini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

t-jet linea @wertasd nickli arkadaşımızda mevcut idi
    ve çok memnun

eyvallah abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertasd

quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

t-jet linea @wertasd nickli arkadaşımızda mevcut idi
    ve çok memnun

eyvallah abi

Bilmukabele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 4 Şubat 2012; 20:39:27 >

• rüzgarlı havalarda ve büyük araç geçişlerinde yan rüzgar yemesi dışında güzel bir araba ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolantin -- 6 Şubat 2012; 14:33:00 >
  • quote:

Bugün itibariyle 2008 model Emotion Plus manuel vites 159.500 km.de bir araç aldım.

Hocam,
    2008 Linealarda emotion plus diye bir şey yok. Emotion donanıma ek olarak cruise control-ASR-ESP-Hill Holder paketi olan araçlar var. Sanırım 1000 TL fark vardı aralarında.

Plus adı daha sonra çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.