Şimdi Ara

YENİ FİAT LİNEA (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.584
Cevap
8
Favori
754.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Selam arkadaşlar,

Linea forumuna yazdım buraya da yazayım istedim. Aracıma racechip aldım ve dün akşam taktım. Şuan için keyifler yerinde. Araç daha atak hale geldi. Ayarları pek açmadım ama bakalım alıştıkça artırabilirim.
    Motor sol üstünde bir giriş var oraya ekleme yapılıyor. Deneme yapmak isteyen olursa benle iletişime geçebilir..

racechip neki ne?
    kaç para? kaç beygir oldu? kaç nm tork oldu? yakıtı ne yönde etkiledi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo77

quote:

Selam arkadaşlar,

Linea forumuna yazdım buraya da yazayım istedim. Aracıma racechip aldım ve dün akşam taktım. Şuan için keyifler yerinde. Araç daha atak hale geldi. Ayarları pek açmadım ama bakalım alıştıkça artırabilirim.
    Motor sol üstünde bir giriş var oraya ekleme yapılıyor. Deneme yapmak isteyen olursa benle iletişime geçebilir..

racechip neki ne?

Zor sormuşsun :)

Racechip markasi (box tuning) Yazilim ile güç artırma olayini harici bir kutu ile yapmaya yarayan cihaz. Arac beynine değil motor girisine yapilan bir islem.
    Fiyati almanyada 130 euro. turkiyede 180 euro.
    Farkli sitelerde farkli fiyatlar olabilir.

Www.racechip.de

Siyesinde 90 bg nin 105 civari oldugu belirtiliyor.

Yakit duser diyarlar ama deneyip yazarim. 2. vites ike ciktigim yokusu 3. vites ile cikiyor. ayni yaza basmayla. teorik olarak azalmasi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 11 Ocak 2012; 14:48:23 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozo77

quote:

Selam arkadaşlar,

racechip neki ne?

Zor sormuşsun :)

Racechip markasi (box tuning) Yazilim ile güç artırma olayini harici bir kutu ile yapmaya yarayan cihaz. Arac beynine değil motor girisine yapilan bir islem.
    Fiyati almanyada 130 euro. turkiyede 180 euro.
    Farkli sitelerde farkli fiyatlar olabilir.

Www.racechip.de

Siyesinde 90 bg nin 105 civari oldugu belirtiliyor.

Yakit duser diyarlar ama deneyip yazarim. 2. vites ike ciktigim yokusu 3. vites ile cikiyor. ayni yaza basmayla. teorik olarak azalmasi gerekir.

hayırlı olsun...180 euro remap parası neredeyse...remapı tercih ederim...ama sen 2.el uygun almışsın sanırım...onun için mantıklı...

• Evet ondan bunu aldim. Benim aracin km si de yuksek belki yenilerim cikarir yenisine takarim. :)

Ayrica map olayi 600 civariydi biraz pahali gelmisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 11 Ocak 2012; 17:46:17 >
  • farklı yerlerden arıza veriyo işte, inşallah aynı yerden verirde iade ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

bugün izmir poyraz dan aldığım bilgiye göre tamamen yenilenmiş olan linea lar 2012 martta çıkacakmış aynı zamanda 2012 yeni kasa paliolar hazırmış

lineada aldıgınız bılgı dogru palioda tamamen yalan !!!
  • Herkese merhabalar. Geçenlerde İkitelli'de bir galeriye gittim ve aşağıdaki linkte yer alan aracı yakından inceleyerek deneme sürüşü yaptım. Tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

1) Anladığım kadarıyla otomatik Linealarda frenden ayağımızı çektiğimizde araç diğer otomatiklerde olduğu gibi yavaş yavaş yürümeye başlamıyor, düz yolda olduğu yerde kalıyor. Bu durum tam otomatik vites olmamasından mıdır? Otomatik vites kullanan arkadaşlar bu vitesle özellikle dar alanda aracı park ederken zorlanıyorlar mı, merak ediyorum?
    2) Aracı çalıştırdım, aracı daha evvel kullanmadığımdan 15-20 km. hızla giderken frene biraz fazla bastım herhalde, araç ani fren ile durdu ve motor da stop etti. Vites manuel kullanım konumunda mıydı, tam bilemiyorum. Otomatik vitesin bu tarz sorunları olabilir mi? Genel anlamda Linealarda otomatik vites kullanımı sorunsuz mudur? Yoksa boşver otomatiği, gel sen manuel vites al, kendine yazık etme mi diyeceksiniz :)
    3) 1.3 motorun özellikle yokuşlarda ilk hızlanmada yetersizliğini bizzat test edip gördüm. Ancak yakıt tüketimini daha çok öncelediğimizden, çaresiz bu duruma katlanacağız. Halihazırdaki aracım olan Opel Corsa daha hafif kasaya sahip olduğundan, 75 beygir olmasına rağmen Corsanın 1.3 dizel motoru daha atak görünüyor... Manuel kullanımda Linea daha atak kullanılabilir diye düşünüyorum?
    4) İlandaki araç için 27.000 TL'de mutabık kaldık. Fiyat nasıl?
    5) Aracın kilometresi 90.000'e yaklaşmış. Bildiğim kadarıyla ağır bakımları 90.000'de yapılıyor. 90.000 bakım maliyeti üç aşağı beş yukarı ne kadar tutar?
    6) Aracı P.tesi günü Fiat yetkili servisine götürüp ekspertizini yaptıracağım inşallah. Özel olarak dikkat etmem gereken şeyler var mıdır, tavsiyeleriniz?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-otomatik-dizel-6-ileri-emotion-plus-hatasiz-70554835/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilimanjaro34 -- 17 Ocak 2012; 19:35:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kilimanjaro34

Herkese merhabalar. Geçenlerde İkitelli'de bir galeriye gittim ve aşağıdaki linkte yer alan aracı yakından inceleyerek deneme sürüşü yaptım. Tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

1) Anladığım kadarıyla otomatik Linealarda frenden ayağımızı çektiğimizde araç diğer otomatiklerde olduğu gibi yavaş yavaş yürümeye başlamıyor, düz yolda olduğu yerde kalıyor. Bu durum tam otomatik vites olmamasından mıdır? Otomatik vites kullanan arkadaşlar bu vitesle özellikle dar alanda aracı park ederken zorlanıyorlar mı, merak ediyorum?
    2) Aracı çalıştırdım, aracı daha evvel kullanmadığımdan 15-20 km. hızla giderken frene biraz fazla bastım herhalde, araç ani fren ile durdu ve motor da stop etti. Vites manuel kullanım konumunda mıydı, tam bilemiyorum. Otomatik vitesin bu tarz sorunları olabilir mi? Genel anlamda Linealarda otomatik vites kullanımı sorunsuz mudur? Yoksa boşver otomatiği, gel sen manuel vites al, kendine yazık etme mi diyeceksiniz :)
    3) 1.3 motorun özellikle yokuşlarda ilk hızlanmada yetersizliğini bizzat test edip gördüm. Ancak yakıt tüketimini daha çok öncelediğimizden, çaresiz bu duruma katlanacağız. Halihazırdaki aracım olan Opel Corsa daha hafif kasaya sahip olduğundan, 75 beygir olmasına rağmen Corsanın 1.3 dizel motoru daha atak görünüyor... Manuel kullanımda Linea daha atak kullanılabilir diye düşünüyorum?
    5) Aracın kilometresi 90.000'e yaklaşmış. Bildiğim kadarıyla ağır bakımları 90.000'de yapılıyor. 90.000 bakım maliyeti üç aşağı beş yukarı ne kadar tutar?
    6) Aracı P.tesi günü Fiat yetkili servisine götürüp ekspertizini yaptıracağım inşallah. Özel olarak dikkat etmem gereken şeyler var mıdır, tavsiyeleriniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 835/detay/

Kısaca cevaplamaya çalışayım. 2008 122bin km'de emotion dualogic sahibiyim.

1-Düz otomatik olduğu için araç kendisi ilerlemez fakat hillholder yani yokuşta kaydırmama özelliği mevcut park etmesi gayet rahat..
    2-Araçta bir sorun olabilir. Otomatik araç o şekilde stop etmemeli.
    3-Manuel olarak yadaciph tuning yaptırarak kullanabilirsiniz..
    4-ilan link yanlış yağıştırıldığından kullanılamıyor.(Ben de aracımı yenilemeyi düşünüyorum emotion 90bin de ise fiyat güzel ben de aracım için yakın fiyat düşünüyorum)
    5-90bin de özel birşey hatırlamıyorum 60 ve 120bin de var büyük bakım. Klavuzunda yazıyor fiat.com.tr den indirip bakabilirsiniz. Bakımları çok pahalı da değil ucuz da değil.
    6-Kaza ve bakım aralıklarını kontrol edin. Değişen ve hatalı motor parçası var mı? Garanti bitmiş mi?

• sonu 835 olan ilan emotion 2009. Arkadan kazalı sanırım 2 paröa boyalı. Baktırın şaselerde birşey yoksa araç güzel görünüyor. Direksiyonda biraz soyulma var olabiliyor.
  • Deri direksiyon bende de 20 küsür bin kilometrede soyulmaya başladı. Araç şu anda 45 bin kilometrede.
    Bunu yaptıran var mı? Nerede, kaça yapılıyor?
  • quote:

Herkese merhabalar. Geçenlerde İkitelli'de bir galeriye gittim ve aşağıdaki linkte yer alan aracı yakından inceleyerek deneme sürüşü yaptım. Tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 835/detay/

bin lira kadar daha verin şöyle bişey bakın
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifir-ayarinda-63440430/detay/

• quote:

2-Araçta bir sorun olabilir. Otomatik araç o şekilde stop etmemeli.

Sn. YağmurAdam, araç manuel kullanım konumundayken de frene basılıp durduğunda stop etmiyor mu? O esnada manuelde olma ihtimali çok yüksekti... Sizin araç otomatik vites miydi bu arada?

quote:

Direksiyonda biraz soyulma var olabiliyor.

Aynen öyle, direksiyonda soyulma vardı. Araç şirket aracı olarak kullanıldığından hor kullanım alameti olarak görmüştüm şahsen, meğer öyle değilmiş :)

quote:

4-ilan link yanlış yağıştırıldığından kullanılamıyor.

Evet, linkte hata varmış, düzelttim ama siz zaten benden önce doğru linki bulmuşsunuz :)

quote:

bin lira kadar daha verin şöyle bişey bakın

Araç güzel ama manuel vites :)

Başta YağmurAdam olmak üzere herkese yorum ve değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim. Otomatik vites dizel Lineaların şehir içi ortalama yakıt sarfiyatı 100 km. de 6,5 litre olarak biliyorum, doğru mudur? Otomatik vitesin galiba ekonomi modu gibi bir modu da varmış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilimanjaro34 -- 17 Ocak 2012; 19:37:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

Deri direksiyon bende de 20 küsür bin kilometrede soyulmaya başladı. Araç şu anda 45 bin kilometrede.
    Bunu yaptıran var mı? Nerede, kaça yapılıyor?

Yaptıran arkadaşlar vardı. Deri döşeme işi yapanlar yapıyor sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam vites kolu dahil 200 TL civarı bir fiyatı vardı.
  • Benim de otomatik stop etmemesi gerekir. Ben genelde hep manuel kullanıyor öyle bir durum görmedim.
    Çok yokuş ve kısa mesafe kullanmazsanız 5-7 arası yakar. Mesafe ve yol durumuna göre yakıt biraz daha artabilir.
  • Bugün itibariyle 2008 model Emotion Plus manuel vites 159.500 km.de bir araç aldım. Otomatik ve çok daha az km. yapmış bir araç düşünüyordum ama sonuçta bu araç nasip oldu. Bir sene kadar kullanmayı düşünüyorum, hayırlısı olur inşallah...

Bu arada araçla ilgili hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir; bu aracın Fiat'ın sitesinden indirebileceğimiz bir kullanma klavuzu var mıdır? Ayrıca hız sabitleyici, telefon senkronizasyonu, vs. gibi yararlı özellikleri nasıl kullanabileceğime ve aracın püf noktalarına ve varsa dikkat edilmesi gereken kısımlarına dair kısa açıklamalar yapan olursa çok sevinirim. İlgilenip vakit ayıran arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...
  • quote:

Bugün itibariyle 2008 model Emotion Plus manuel vites 159.500 km.de bir araç aldım. Otomatik ve çok daha az km. yapmış bir araç düşünüyordum ama sonuçta bu araç nasip oldu. Bir sene kadar kullanmayı düşünüyorum, hayırlısı olur inşallah...

Bu arada araçla ilgili hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir; bu aracın Fiat'ın sitesinden indirebileceğimiz bir kullanma klavuzu var mıdır? Ayrıca hız sabitleyici, telefon senkronizasyonu, vs. gibi yararlı özellikleri nasıl kullanabileceğime ve aracın püf noktalarına ve varsa dikkat edilmesi gereken kısımlarına dair kısa açıklamalar yapan olursa çok sevinirim. İlgilenip vakit ayıran arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

Hayırlı olsun aracınız. Katalog aşağıdaki link

http://www.fiat.com.tr/Documents/Pdf/linea.pdf

• quote:

Hayırlı olsun aracınız.

Teşekkür ederim. Ancak bir sorun çıktı. Bana araç Emotion Plus ve hız sabitleyicisi var diye satıldı, fakat hız sabitleyicisi yok ve ruhsatta da Emotion yazıyor. Fiat servisinden sordum, yeni araçlarda Emotion ve Emotion Plus diye bir ayrım yokmuş, direk Dynamic Plustan sonra direk Emotion Plus diye satılıyormuş ama eski araçlarla ilgili net bir şey söyleyemediler. Ama sahibinden.com'da böyle bir ayrım olduğuna göre eski araçlarda bu tür bir ayrım belli ki uygulanmış. Araçta dijital klima, çelik jant, 6 hava yastığı, kadife koltuklar, sürücü koltuğu bel şişirme özelliği, yağmur ve far sensörü mevcut. Aracı satın aldığım galericiyle Perşembe günü yüzeysel şekilde konuştum, "amaan, hız sabitleyici olsa ne olur, olmasa ne olur, biz Emotion Plus diye biliyoruz" havasında bir tepki verdi. Aracın değişmesi gereken iki-üç parçası da vardı, bu sebeple Cuma günü kara rağmen servise gideyim de sıcağı sıcağına bu muammayı çözeyim ve bir an evvel galericiyle oturup konuşalım derken daha ana yola çıkamadan araç buzda kayıpta bir başka araca çarpmasın mı! Benim araçta yetkili servisin verdiği fiyata göre 450 TL, vurduğum araçta da 50-100 TL aralığında bir hasar oluştu. Araç alırken zaten bir miktar borç almıştım. Galericiyle uğraşayım derken bir de üstüne bu kaza... Neyse, her işte bir hayır vardır dedik geçtik. Şimdi aracın donanım meselesini çözüp galericiyle ihtilafı sonlandırmaya çalışıyorum. İlk başta yanaşmadılar ama dava açacağımı söyleyince bir miktar iadeye yanaşır gibi oldular. Ne kadar istediğimi soruyorlar ama ben hala donanımla ilgili durumu tam olarak anlayabilmiş değilim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• sıfır km Linea 1.6 105 BG Emotion Plus almaya niyetim var,fiyatı 44.000 TL aracı test etme imkanım oldu performansı fena değil özellikle %10 dik yokuşta hızı 120 km sabitledim 1.5 km mesafedeki yokuşta hız hiç değişmedi.fiyat listesinde 2 tane emotion plus var ancak bi modelinde E5 ibaresi mevcut bu ne anlama geliyor onu merak ettim bilen varmı? birde aracı daha ucuza alan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: getaway

sıfır km Linea 1.6 105 BG Emotion Plus almaya niyetim var,fiyatı 44.000 TL aracı test etme imkanım oldu performansı fena değil özellikle %10 dik yokuşta hızı 120 km sabitledim 1.5 km mesafedeki yokuşta hız hiç değişmedi.fiyat listesinde 2 tane emotion plus var ancak bi modelinde E5 ibaresi mevcut bu ne anlama geliyor onu merak ettim bilen varmı? birde aracı daha ucuza alan varmı?

Euro5 motor demek
    Dizel Partikül Filtresi DPF olması lazım
    emisyon değerleri daha düşük
  • quote:

Teşekkür ederim. Ancak bir sorun çıktı. Bana araç Emotion Plus ve hız sabitleyicisi var diye satıldı, fakat hız sabitleyicisi yok ve ruhsatta da Emotion yazıyor. Fiat servisinden sordum, yeni araçlarda Emotion ve Emotion Plus diye bir ayrım yokmuş, direk Dynamic Plustan sonra direk Emotion Plus diye satılıyormuş ama eski araçlarla ilgili net bir şey söyleyemediler. Ama sahibinden.com'da böyle bir ayrım olduğuna göre eski araçlarda bu tür bir ayrım belli ki uygulanmış. Araçta dijital klima, çelik jant, 6 hava yastığı, kadife koltuklar, sürücü koltuğu bel şişirme özelliği, yağmur ve far sensörü mevcut. Aracı satın aldığım galericiyle Perşembe günü yüzeysel şekilde konuştum, "amaan, hız sabitleyici olsa ne olur, olmasa ne olur, biz Emotion Plus diye biliyoruz" havasında bir tepki verdi. Aracın değişmesi gereken iki-üç parçası da vardı, bu sebeple Cuma günü kara rağmen servise gideyim de sıcağı sıcağına bu muammayı çözeyim ve bir an evvel galericiyle oturup konuşalım derken daha ana yola çıkamadan araç buzda kayıpta bir başka araca çarpmasın mı! Benim araçta yetkili servisin verdiği fiyata göre 450 TL, vurduğum araçta da 50-100 TL aralığında bir hasar oluştu. Araç alırken zaten bir miktar borç almıştım. Galericiyle uğraşayım derken bir de üstüne bu kaza... Neyse, her işte bir hayır vardır dedik geçtik. Şimdi aracın donanım meselesini çözüp galericiyle ihtilafı sonlandırmaya çalışıyorum. İlk başta yanaşmadılar ama dava açacağımı söyleyince bir miktar iadeye yanaşır gibi oldular. Ne kadar istediğimi soruyorlar ama ben hala donanımla ilgili durumu tam olarak anlayabilmiş değilim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

http://www.fiatlineatr.com/forum/
    üyelik gerektiriyor
    ancak orda yazılan yazılardan alıntı yapayım

.........
    http://www.fiatlineatr.com/forum/2010-emotion-ile-emotion-plus-fark-nedir-t3957.html

1-Sinyal kolu altında Hız sabitleyici kolunu görebiliyorsanız,
    2-Dörtlü flaşör anahtarının hemen sağındaki tuş üzerinde ASR on-off lambasını görebiliyorsanız,araç emo plustur.
    Biri dahi yoksa araç sadece emotiondur.

....

http://www.fiatlineatr.com/forum/sabitleyici-t3939.html

2009 yilinin sonunda donanimlara plus eklediler, emotionlarda hizsabitleyici standard degil esp paketi ile aliniyordu.
    -------
    http://www.fiatlineatr.com/forum sitesindeki kullanıcıların yorumlarından ALINTIDIR

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.