Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
11.400
Cevap
174
Favori
897.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Linea yılbaşından itibaren üretilmeyecek diye biliyorum.

Zaten şuanda Fiat resmi internet sitesinde Linea Lounge donanım paketi görünmüyor ve sıfır olarak satılmıyor. Sadece pop ve urban var artık. Onun için kıyaslama yapamam.

Fiat internet sitesinden Egea katalog bölümünden tüm donanımları görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 15 Ekim 2017; 22:50:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün 2.el 7bin km de 1.3 dizel 2016 model egea urban modelini 63.5 tl ye satın aldık.

Eve geldik gayet memnunduk fakat akşam ailece dışarı çıktık arkada oturan 3 kişi her çukura girip çıktığında bu arabada problem var dedi hatta yıllardır şahin kullanan babam benim arabam bu kadar girip çıkmıyor çukurlara süspansiyonda sıkıntı mı var acaba dedi.

Ben geçtim arkaya bindim gerçekten çok fazla sarsılma ve zıplama hoplama gibi durumlar oluyor.

Bu arabalarda genel olarak arka süspansiyonlar sert mi yoksa bize mi öyle denk geldi yapacak bir şey bir öneriniz var mıdır?

İnanın yeni aldım 10 saat oldu. Sıkıntıdan ölüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B4SK1N -- 20 Ekim 2017; 23:31:58 >
  • attci kullanıcısına yanıt
    Line Longue paket kullanıcısıyım. Sadece 1,6 mj motor seçeneği var ve sıfırı artık yok.

Linea longue paket ilave özellikleri tahminimce sadece bej ve kadife kaplamalarıdır. Ayrıca Lineanın başka hiç bir paketinde cc ve kadife kaplama yok. Cc, çift bölgeli klima, far ve yağmur sensörü, elek bel desteği, Bluetooth telefon ve kol dayama egea da zaten fazlasıyla vardır. 1,3 mj nin vergi avantajı göz ardı edilmemelidir. Egea için en az 15bin tl fazla vermeniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Line Longue paket kullanıcısıyım. Sadece 1,6 mj motor seçeneği var ve sıfırı artık yok.

Linea longue paket ilave özellikleri tahminimce sadece bej ve kadife kaplamalarıdır. Ayrıca Lineanın başka hiç bir paketinde cc ve kadife kaplama yok. Cc, çift bölgeli klima, far ve yağmur sensörü, elek bel desteği, Bluetooth telefon ve kol dayama egea da zaten fazlasıyla vardır. 1,3 mj nin vergi avantajı göz ardı edilmemelidir. Egea için en az 15bin tl fazla vermeniz gerekir.

Azda olsa belli yıl aralığında üretilmiş, 1.3 MultiJet linea lounge’ler var...

Egea urban ın MultiJet 2 motoru ve yeni yüzü harici.

Linea lounge de 🤔kararan iç dikiz aynası,

🤔led iç ortam aydınlatma ambiyans

🤔bel destek ayarı elektrikli

🤔kadife kaplı koltuklar

🤔 arka perde

Gibi farklılıkları var.

İkisininde birbirine farklı üstünlükleri mevcut.

Bu hâl ve durumda nasıl hareket etmeli, ki egea nın urbanı linea nın loungesinde daha pahalı yaklaşık olarak 7-10 milyar arası.

Birde linea direksiyon dönüş çapının çok az olduğundan yakınıyorlar. Tur olarak.
    Egea ile alt yapı çap nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attci -- 21 Ekim 2017; 15:30:41 >

• Bu egea daki teyp in video - videoklip oynatma özelliği var mıdır?

Usb ye atılan bir film veya görüntüyü hangi formatlarda oynatanilmektedir???

Usb de kaç gb veya mb a kadar desteklemektedirler???

• B4SK1N kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.
    Aksine herkes süspansiyondan oldukça memnun.
    Nacizane tavsiyem lastik hava basınçlarını bir kontrol ettirin. Daha öncede bir kişi bu şikayette bulunmuş lastik hava basınçları 47 bar civarında çıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 21 Ekim 2017; 20:26:35 >
    Merhaba;
    Görselini eklediğiniz cihaz aracın orjinal dokunmatik ekranı değil. Cihazı temin ettiğiniz yerden veya kullanma kılavuzundan sorgulayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 21 Ekim 2017; 20:39:1 >
  • Resmi temsili olarak koymuştum.

Ben orjinalini için sordum

Aracın orjinal cihaz görselini aşağıya ekliyorum. Egea üzerinde gelen cihaz maalesef video oynatmıyor.

İlanda olan 1,3 linea longuelere baktım fakat bir sorun var.

Bunlarda hepsinde özelliklerde hız sabitleme var denmiş ama benim arabada ki hız sabitleme kolu bunlarda yok. Nerden sabitleniyor? Yalan olabilir mi?

Ayrıca bunlar 5 vites. 5 vitesli araba bana göre çöptür. Egea 6 vites sanırım. Uzun yolda 6. Vites yorgunluğunuzu yarı yarıya düşürür. Kullanışlılık açısından Cc, 6. Vites, otomatik klima, kol dayama, Bluetooth telefon ve kendiliğinden tam açılan bagaj kapağı olmayan otomobil almayın derim. Diğer donanımlar bana göre elzem değil.

Bir diğer konu ise bunların direksiyon üzerinde sesli komut düğmesi yok. Nasıl longue (kunuşan) paket anlamadım.

• Hocam aracın altına suspansyionlara baktirdik herhangi bir sorun bulunmadı. Lastik basınçları da normal. Ama arka koltukta seyahat edilemicek durumda sallantı var. Baska ne gibi sorun olabilir sizce var mı öneriniz?

• B4SK1N kullanıcısına yanıt
    Hocam. Amortisorun sertlesmesi yol tutusunu arttirir. Baska hangi araclarla kiyasladin bilmiyorum ama son 1 sene icinde yeni nesilden 3 arac kullandim. 1 tanesi ust segment. Biri egea. Biri leon. Hicbirinden cok geride degil amortisor olarak. Gayet tatmin edici yani hatta sasirtacak kadar iyi oldugunu soyleyebilirim. Eski aracinla kiyasladigin icin yaniliyor olabilirsin. Yani cok yumusak hissiyat vermesi aslina yuksek hizda karsina cikacak bir yol kusurunda kaza yapmana neden olur. Istersen asagidaki videoyu izle. Daha net fikrin olur.

https://youtu.be/j0vhTg82Pz0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, 2016 HB Lounge Plus aracımız var tablet ekranlı yani. Navigasyon ve Car Play/Android Auto için bir çözüm bulundu mu? Malum 2016 model araçlarda tablet ekran olsa da bu özellikler yok, en azından Android Auto için yazılımsal bir çözüm bulunabilir diye düşündüm?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _lightning_ -- 23 Ekim 2017; 21:30:42 >
  • _lightning_ _ kullanıcısına yanıt
    Benimde aracim 2016 model HB Lounge Plus aracimda navigasyon ve carplay yok. Ozellikle Carplay icin servisle gorustum sonuc olumsuz. Fiat musteri hizmetleriyle gorustum cevap gelmedi, facebook uzerinden yazdim ondada olmuyor yaniti aldim.

Keske sonrada Apple Carplay ozelligi eklenebiliyor olsa.
  • serta2 kullanıcısına yanıt
    Resmen olur diyeceklerini sanmıyorum zaten ama soruşturacam ben de haberdar ederim

• Arkadaşlar bu aracın 2017 model 1.6 multijet otomatik olanını almayı düşünüyorum.
    Bu aracı kullanan var mı?
    Özellikle yakıt tüketimi ve şanzıman konsunda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    Birde benim alacağım araç comfort paket arka park sensörü,alaşım jant v.b birkaç eksiği var,tavsiye eder misiniz?
  • anilxx92 kullanıcısına yanıt
    Hocam karışmak gibi olmasında. Çok yanlış karar. Comfort paket ile Urban paket arasında 1000TL fark var sıfır araçta. Bence bin lira daha ekleyin Urban alın. Bu bin liraya Çelik jant, fazladan 4 hava yastığı, 5 inç ekranlı multimedya, park sensörü, göstergeler arasında ayarlanabilir ekran vb. bir sürü extra özelliğe sahip olursunuz. Bu arada comfort pakette ön göğüs sert malzeme diye biliyorum, Urbanda yumuşak. Bu saydığım fazlalıkları 1000TL ye yaptırabilirmisiniz? Sadece jant 1500 üstü fiyat, multimedya ekranda 1500 den aşağı değil. Hava yastıklarını siz düşünün artık. Fiat bu comfort paketi niye çıkarmış anlamam. Arada 1000 lira var ama bir sürü extra var hayret. Bu arada Urban donanımı yeterlidir bence. İsterseniz fiyatlara Fiat internet sitesinden bakabilirsiniz.

Aşağıya donanım tablosunu ekliyorum kontrol edin ve siz karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 27 Ekim 2017; 9:39:42 >

• Arkadaşlar merhaba,

60.000 civarı fiyat aralığında konforlu bir araç araştırıyoruz. Gerek yaşı, gerekse fiyatı dolayısıyla EGEA aklımıza yatıyor.

Sormak istediğim çok soru var ama, öncelikli olarak şunu sorayım.

Kilometresi 40.000'i geçmemiş, değişeni olmayan LOUNGE paket EGEA bulunur mu?

Lounge istememizin sebebi ise geri görüş kamerası...

Saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4SK1N

Hocam aracın altına suspansyionlara baktirdik herhangi bir sorun bulunmadı. Lastik basınçları da normal. Ama arka koltukta seyahat edilemicek durumda sallantı var. Baska ne gibi sorun olabilir sizce var mı öneriniz?

Araç piyasaya çıktığından beridir gerek dh gerekse farklı forumlarda araçla ilgili pek çok kullanıcı yorumu okuyup takip ettim ama bugüne kadar sizinkisi gibi sıkıntısı olanını duymadım. Yukarıda bi arkadaşın da dediği gibi aksine süspansiyonlar ne çok sert nede yumuşak gayet güzel.

Sizin aracıda test etmeden arka koltuğa oturmadan nedesek anlamı olmaz. Servise götürüp görüş alınabilir yada etrafınızda egeası olan varsa onun aracına binip karşılaştırabilirsiniz en azından bi fikir verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vadocz

Arkadaşlar merhaba,

60.000 civarı fiyat aralığında konforlu bir araç araştırıyoruz. Gerek yaşı, gerekse fiyatı dolayısıyla EGEA aklımıza yatıyor.

Sormak istediğim çok soru var ama, öncelikli olarak şunu sorayım.

Kilometresi 40.000'i geçmemiş, değişeni olmayan LOUNGE paket EGEA bulunur mu?

Lounge istememizin sebebi ise geri görüş kamerası...

Saygılarımla,

Bulunacağını zannetmiyorum hocam. Ya sürekli takip edeceksiniz paraya sıkışıp uygun fiyata satanı yada bi kaç binlira daha çıkarmanız gerekecek. Almışken alabiliyorsanız bencede lounge alın. Hem satarken daha kolay olur hemde dediğiniz gibi geri görüş kamerası başta olmak üzere diğer özellikler ikinci elde fiyat farkından daha fazlasını veriyor.

• 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.